Адміністративні послуги
- Повний перелік послуг
- Реєстрація, зняття з реєстрації місця проживання
- Паспорт громадянина України
- Державна реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та речових прав на нерухоме майно
- Держгеокадастр
- Адмінпослуги підрозділів виконавчого комітету Фастівської міської ради (діти, земельні питання, архітектура тощо)
- Оформлення документів дозвільного характеру
ЖКГ
- КП Фастівської міської ради «Фастівтепломережа»
- КП Фастівської міської ради «Фастівводоканал»
- Фастівська Житлово-експлуатаційна контора
- Фастівський Комбінат комунальних підприємств
- КП «Центр торгівлі та благоустрою»
- КП «Фастівське БТІ»
- Плани роботи на тиждень
- Звіт про роботу за поточний тиждень
- Актуально-енергозбереження
- Фастівська філія по експлуатації газового господарства ВАТ "Київоблгаз"
- Житлова політика
- Питання землі та майна
Люстрація
Міські програми
ЗМІ Фастівщини
Користувацький вхід
Головні новини
Про затвердження Положень про Комітети самоорганізації населення мікрорайонів міста Фастова Київської області
Пт, 10/03/2017 - 09:02 | Адміністрація2
ФАСТІВСЬКА МІСЬКА РАДА КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
08500, м. Фастів Київської області, площа Соборна, 1, телефони: 6-02-16; 6-31-00
Р І Ш Е Н Н Я
№ 23-ХХVІ -VІІ
від 02.03.2017 року
Про затвердження Положень про Комітети самоорганізації
населення мікрорайонів міста Фастова Київської області
Враховуючи подання начальника відділу з питань внутрішньої політики та по роботі з органами самоорганізації населення, п.1 ст.4 Закону України “Про органи самоорганізації населення ”, висновки та рекомендації постійних комісій міської ради, керуючись ст. ст. 25, 26 «Про місцеве самоврядування в Україні»,
міська рада
В И Р І Ш И Л А:
1. Затвердити Положення про Комітети самоорганізації населення мікрорайонів міста Фастова (додаток 1, 2).
2. Контроль за виконанням даного рішення покласти секретаря міської ради.
Міський голова М. В. Нетяжук
Додаток №1
до рішення міської ради
№ 23-ХХVІ –VІІ від 02.03.2017 року
П Е Р Е Л І К
Комітетів самоорганізації населення мікрорайонів міста Фастова
· Комітет самоорганізації населення мікрорайону Завокзалля міста Фастова Київської області
· Комітет самоорганізації населення мікрорайону Заріччя міста Фастова Київської області
· Комітет самоорганізації населення мікрорайону Кадлубиця міста Фастова Київської області
· Комітет самоорганізації населення мікрорайону Казнівка міста Фастова Київської області
· Комітет самоорганізації населення мікрорайону Потіївка міста Фастова Київської області
· Комітет самоорганізації населення мікрорайону Снігурівка міста Фастова Київської області
· Комітет самоорганізації населення мікрорайону Фастів-ІІ міста Фастова Київської області
Секретар міської ради Н.І.Датко
Додаток №2
до рішення міської ради
№ 23-ХХVІ –VІІ від 02.03.2017 року
«ЗАТВЕРДЖЕНО»
рішенням звітно-виборної
конференції м-ну Кадлубиця
09.04.2016 р.
П О Л О Ж Е Н Н Я
про комітет самоорганізації населення мікрорайонуКадлубиця
міста Фастова Київської області
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Комітет самоорганізації населення мікрорайону Кадлубиця– представницький орган, що створюється жителями, які на законних підставах проживають на території мікрорайону Кадлубиця для вирішення завдань, передбачених Законом України “Про органи самоорганізації населення”.
1.2. У своїй діяльності Комітет керується Конституцією України, Законами України "Про органи самоорганізації населення", "Про місцеве самоврядування в Україні", іншими законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, центральних та місцевих органів виконавчої влади та рішеннями органів місцевого самоврядування, рішеннями місцевого референдуму, Статутом територіальної громади м.Фастів, розпорядженнями міського голови, цим Положенням, рішеннями конференцій, загальних зборів мешканців за місцем проживання.
1.3. Комітет - представницький орган, який є складовою частиною системи місцевого самоврядування м.Фастів.
1.4. Комітет є юридичною особою. Він набуває прав юридичної особи з дня реєстрації, яка відбувається в порядку, встановленому законодавством України.
1.5. Комітет може від свого імені укладати договори, набувати майнові та особисті немайнові права і нести обов'язки, пов'язані з його діяльністю, бути позивачем та відповідачем у судах, господарському та третейському судах.
1.6. Комітет має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банків, штамп, печатки із своїм найменуванням та символікою, емблему та інші реквізити. Символіка реєструється в порядку, передбаченому діючим законодавством.
1.7. Комітет діє в межах території, визначених рішеннями Фастівської міської ради.
1.8. Юридична адреса комітету: 08500, Київська область, м. Фастів, вул. Житомирська,16 .
1.9. Термін дії повноважень Комітету встановлений на період повноважень Фастівської міської ради скликання.
1.10. Комітет може об'єднуватися з іншими органами самоорганізації населення на добровільній основі з метою обміну досвідом, розвитку контактів, а також для спільного вирішення питань, які торкаються інтересів мешканців органів самоорганізації.
2. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ, ПРИНЦИПИ ДІЯЛЬНОСТІ ТА ПОВНОВАЖЕННЯ КОМІТЕТУ
2.1. Основними завданнями діяльності Комітету є:
- створення умов для участі жителів у вирішенні питань місцевого значення в межах Конституції і Законів України;
- задоволення соціальних, культурних, побутових та інших потреб жителів шляхом сприяння у наданні їм відповідних послуг;
- участь у реалізації соціально-економічного, культурного розвитку відповідної території, інших місцевих програм.
2.2. Організація та діяльність Комітету грунтуються на принципах:
- законності;
- гласності;
- добровільності щодо взяття окремих повноважень міської ради;
- територіальності;
- виборності;
- підзвітності, підконтрольності та відповідальності перед міською радою;
- підзвітності, підконтрольності та відповідальності перед жителями, які обрали Комітет;
- фінансової та організаційної самостійності.
2.3. Завданням Комітету є виконання власних та делегованих, відповідно до рішення Фастівської міської ради, повноважень.
Власні повноваженнякомітету самоорганізації населення мікрорайону Фастів-ІІ:
2.3.1. Представляти разом з депутатами міської ради інтереси жителів мікрорайону в міській раді та виконавчому комітеті ради, інших органах виконавчої влади, сприяти реалізації рішень міської ради, виконавчого комітету, міського голови, доручень виборців, а також організовувати виконання рішень загальних зборів мешканців мікрорайону.
2.3.2. Вносити у встановленому порядку до проектів програм соціально-економічного і культурного розвитку та бюджету міста пропозиції щодо задоволення соціальних, побутових, культурних та інших потреб жителів мікрорайону.
2.3.3. Організовувати мешканців вулиць, будинків на добровільних засадах до участі у здійсненні заходів щодо охорони навколишнього середовища, проведення робіт з благоустрою, озеленення та утримання в належному стані садиб, дворів, вулиць, кладовищ, братських могил, обладнанні дитячих і спортивних майданчиків.
2.3.4. Здійснювати контроль за якістю надаваних громадянам, які проживають на території мікрорайону, житлово-комунальних послуг та за якістю інженерно-будівельних робіт, що виконуються на території мікрорайону.
2.3.5. Надавати допомогу закладам культури та спорту в проведенні культурно-масової, спортивно-оздоровчої та виховної роботи серед населення, розвитку народної творчості, впровадження в побут нових традицій та обрядів.
2.3.6. Сприяти закладам освіти в забезпеченні виконання програми загальної середньої освіти молоддю в мікрорайоні, допомагати в обліку дітей дошкільного віку, правоохоронним органам в роботі з неповнолітніми громадянами мікрорайону.
2.3.7. Організовувати допомогу органам соціального забезпечення населення в роботі по наданню допомоги громадянам похилого віку, інвалідам, сім’ям загиблих воїнів, партизанів та військовослужбовців, громадянам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дітям-сиротам, вносити пропозиції з цих питань до міської ради та виконавчого комітету ради.
2.3.8. Сприяти комунальним підприємствам міста, податковій інспекції в забезпеченні своєчасної сплати громадянами комунальних платежів, податків, страхових внесків та інше.
2.3.9. Надавати необхідну допомогу органам пожежного нагляду в здійсненні протипожежних заходів, організовувати вивчення та дотримання належних правил пожежної безпеки.
2.3.10. Сприяти відповідно до законодавства правоохоронним органам у забезпеченні ними охорони громадського порядку на території мікрорайону.
2.3.11. Надавати практичну допомогу депутатам міської ради у проведенні зустрічей з виборцями, у складанні актів обстежень матеріально-побутових умов проживання громадян та в інших заходах.
2.3.12. Звертатись до будь-якої структури виконавчих органів ради, інших підприємств, організацій та установ, що знаходяться на території міста, з питань, які відносяться до повноважень комітету.
2.3.13. Заслуховувати на своїх засіданнях громадян, які порушують норми чинного законодавства, загальноприйняті правила поведінки, в особливих випадках направляти матеріали для залучення громадян до адміністративної відповідальності.
2.3.14. Розглядати в межах своїх повноважень заяви, скарги, пропозиції громадян, вести прийоми громадян у визначений громадою час.
2.3.15. Видавати та завіряти довідки встановленого зразка, посвідчувати підписи мешканців мікрорайону.
2.3.16. Вести облік громадян, які проживають на території мікрорайону, вести роботи по створенню соціально-демографічного паспорту мікрорайону, видавати та завіряти довідки встановленого зразка та інші документи , згідно рішень та розпоряджень міської ради.
2.3.17. Користуватись і розпоряджатись переданим комітету в оперативне управління, майном, залучати на свій рахунок кошти, отримані як благодійна допомога, надана організаціями та окремими особами та використовувати їх на розвиток території згідно рішення комітету самоорганізації населення , в окремих випадках – згідно рішення загальних зборів мешканців мікрорайону, вулиці, будинку.
2.3.18. Інформувати не менше одного разу на рік громадян про діяльність комітету самоорганізації, організовувати обговорення проектів рішень з найважливіших питань життєдіяльності мікрорайону.
2.4. Шляхи реалізації завдань Комітету:
внесення пропозицій щодо впровадження економічно сприятливих умов в наданні комунально-побутових послуг;
залучення на договірних засадах підприємств, установ, організацій для вирішення питань благоустрою території;
здійснення контролю за додержанням на території діяльності Комітету чистоти та порядку.
2.5. До делегованих повноважень відноситься частина повноважень Фастівської міської ради, якими вона наділяє Комітет відповідним Рішенням міської ради з одночасною передачею йому додаткових коштів, а також матеріально-технічних, інших ресурсів та майна, необхідних для здійснення цих повноважень. Міська рада здійснює також і контроль за використанням переданих Комітету коштів, майна та інших ресурсів.
З. ПОРЯДОК СТВОРЕННЯ КОМІТЕТУ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ
3.1. Комітет самоорганізації населення створюється з ініціативи жителів мікрорайону Кадлубиця, які на законних підставах проживають на відповідній території, за дозволом міської ради та за територіальною ознакою.
3.2.Законною підставою проживання жителів на відповідній території визнається їхня реєстрація за адресою проживання в межах цієї території.
3.3.Порядок створення та обрання Комітету визначається Законом України «Про органи самоорганізації населення»
3.4. Переобрання Комітету, відкликання, обрання окремих його членів замість вибулих чи зміна кількісного складу Комітету здійснюється загальними зборами (конференцією) жителів за місцем проживання в порядку, встановленому Законом України "Про органи самоорганізації населення".
3.5. Положення про Комітет затверджується конференцією жителів на підставі рішення міської ради про створення Комітету відповідно до Конституції та Законів України, інших нормативно-правових актів.
3.6. Контроль за додержанням вимог Комітетом Положення про нього покладається на міську раду та її виконавчий комітет, який здійснив реєстрацію Комітету.
3.7. Зміни та доповнення до Положення приймаються загальними зборами (конференцією) жителів, про що повідомляється реєструючому органу.
До реєструючого органу додаються:
заява, підписана головою Комітету;
протокол загальних зборів (конференції) жителів за місцем проживання про затвердження змін до Положення;
4. СТРУКТУРА КОМІТЕТУ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ЙОГО ДІЯЛЬНОСТІ
4.1. Комітет обирається у складі голови, заступника голови, секретаря та членів комітету.
4.2. Комітет очолює голова, який обирається на основі загального рівного виборчого права шляхом таємного голосування жителів (делегатів), які на законних підставах проживають на відповідній території.
4.2.1.Голова Комітету:
а) здійснює організаційно-розпорядчі функції передбачені Положенням про комітет;
б) організовує роботу комітету;
в) скликає і проводить його засідання;
г) організовує виконання рішень комітету;
д) є розпорядником коштів, майна; підписує рішення , документи комітету, довідки встановленого зразка, видані секретарем комітету та головами вуличкомів;
е) представляє комітет у відносинах з фізичними і юридичними особами;
ж) виконує доручення комітету, здійснює інші повноваження, визначені чинним законодавством України, а також прийнятим Положенням.
з) здійснює інші повноваження, визначені законом України “Про органи самоорганізації населення”, іншими законами України, а також цим Положенням.
4.3. У разі відсутності голови Комітету або неможливості виконання ним своїх обов’язків з інших причин, його повноваження виконує заступник голови або секретар в порядку і у межах, передбачених цим Положенням.
4.4.Секретар Комітету обирається на основі загального рівного виборчого права шляхом таємного голосування жителів (делегатів), які на законних підставах проживають на відповідній території.
Секретар Комітету:
а) організовує підготовку засідань комітету та питань, що виносяться на його розгляд;
б) забезпечує ведення діловодства, відповідної документації, контролює виконання рішень комітету, видає довідки встановленого зразка.
в) забезпечує своєчасне доведення до виконавців, керівників організацій, установ, підприємств, які розташовані на території мікрорайону, громадян рішень комітету;
г) виконує інші обов’язки передбачені Положенням про комітет самоорганізації населення.
д) виконує доручення комітету, здійснює інші повноваження, визначені чинним законодавством України, а також прийнятим Положенням.
4.5. За рішенням зборів (конференції) жителів за місцем
проживання голова і секретар комітету можуть працювати в
ньому на постійній основі з оплатою їх праці за рахунок коштів міської ради.
4.6. Членами комітету є голови вуличних та будинкових комітетів, які були обрані на звітно-виборних зборах мешканців вулиць (будинків), які знаходяться на території діяльності комітету, та інші особи, які отримали більше половини голосів учасників зборів(конференції). Кількість членів комітету визначається загальними зборами (конференцією), але їх чисельність не може бути меншою 11 чоловік.
проживання голова і секретар комітету можуть працювати в
ньому на постійній основі з оплатою їх праці за рахунок коштів міської ради.
4.6. Членами комітету є голови вуличних та будинкових комітетів, які були обрані на звітно-виборних зборах мешканців вулиць (будинків), які знаходяться на території діяльності комітету, та інші особи, які отримали більше половини голосів учасників зборів(конференції). Кількість членів комітету визначається загальними зборами (конференцією), але їх чисельність не може бути меншою 11 чоловік.
4.7. Заступник голови Комітету обирається із числа членів Комітету.
4.8. Заступник голови комітету та члени комітету, крім голів вуличних та будинкових комітетів, можуть за рішенням зборів(конференції) обиратися поіменно шляхом відкритого голосування.
4.9.Заступник голови комітету та члени комітету працюють на громадських засадах.
4.10. Члени Комітету мають право:
а) брати участь у визначенні основних напрямів розвитку Комітету;
б) брати участь у всіх заходах, що проводяться Комітетом;
в) отримувати будь-яку інформацію про діяльність Комітету;
г) вносити до Комітету та його керівництва пропозиції з питань, що пов'язані з його діяльністю;
д) брати участь у засіданнях міської ради, її виконавчого комітету, що стосується діяльності КСОНу, а також при розгляді питань, ініційованих Комітетом з правом дорадчого голосу.
4.11. Члени Комітету зобов'язані:
а) приймати безпосередньо участь у роботі Комітету;
б) виконувати рішення загальних зборів, доручення керівника та рішення Комітету;
в) виконувати інші власні та делеговані завдання Комітету.
4.12. Основою роботи Комітету є засідання комітету.
4.12.1 Засідання комітету проводяться по мірі необхідності, але не рідше одного разу на місяць.
4.12.2. Засідання комітету скликається головою комітету СОН або за вимогою 1/3 складу комітету.
4.12.3. Засідання комітету є правомочним, якщо в ньому бере участь більше половини його загального складу.
4.12.4. На засіданнях комітету розглядаються питання та приймаються рішення організаційно-розпорядчого характеру, які віднесені до його повноважень.
4.12.5. Рішення органу самоорганізації населення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загального складу цього органу.
5. ЗАГАЛЬНІ ЗБОРИ (КОНФЕРЕНЦІЯ) ЖИТЕЛІВ ЗА МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ
5.1.1. Загальні збори жителів вулиць, багатоквартирних будинків скликаються за рішенням Комітету СОН мікрорайону, вуличного, будинкового комітету по мірі необхідності, але не рідше одного разу на рік.
5.1.2. Позачергові загальні збори можуть бути скликані на вимогу не менше 5 відсотків жителів вулиці, багатоквартирного будинку.
5.1.3.Загальні збори скликаються за місцем проживання громадян у визначеному органом самоорганізації населення місці для обговорення найважливіших питань місцевого життя, обрання (переобрання) органу самоорганізації населення, делегатів на конференцію Комітету СОН Кадлубиця.
5.1.4. Голова вуличного чи будинкового комітету та члени комітету можуть за рішенням зборів обиратися поіменно шляхом відкритого голосування.
5.1.5. У роботі зборів мають право брати участь громадяни, які досягли 18 років і постійно проживають на відповідній території.
5.1.6. У роботі зборів можуть брати участь депутати міської ради, представники органів державних влади та місцевого самоврядування, трудових колективів, об'єднань громадян, які діють на даній території.
5.1.7. Збори є правомочними за наявності на них більше 10 відсотків громадян, які проживають на відповідній території і мають право брати участь у зборах.
5.1.8. Рішення зборів є правомочним, коли за нього проголосувало понад 50 відсотків присутніх на зборах громадян.
5.1.9. Рішення зборів, прийняті в межах чинного законодавства, є обов'язковими для виконання органами територіальної самоорганізації громадян, усіма громадянами, які проживають на відповідній території.
5.2.1. Загальні збори (конференція) жителів, які проживають на визначеній території діяльності комітету СОН м-у Кадлубиця скликаються за рішенням Комітету по мірі необхідності, але не рідше одного разу на рік.
5.2.2. Позачергові загальні збори (конференція) можуть (може) бути скликані на вимогу більше половини членів комітету самоорганізації населення м-ну Кадлубиця, 10відсотків жителів,які проживають на визначеній території діяльності комітету СОН м-у Кадлубиця, або на вимогу міського голови.
5.2.3.У разі проведення звітно-виборної конференції, для виборів делегатів проводяться первинні збори жителів вулиць та будинків (за територіальною приналежністю) по висуванню делегатів. За підсумками таких зборів складається протокол, обов’язковим додатком до якого є список реєстрації учасників зборів.
5.2.4.Делегатом може бути особа, що на законних підставах проживає на відповідній території діяльності Комітету та має право голосу. Делегат вважається легітимно обраним, якщо у зборах по висуванню делегата взяло участь не менше 10 відсотків загальної кількості жителів, що мали взяти участь у зборах по висуванню делегатів, та кандидатури яких підтримала більшість учасників таких зборів.
5.2.5.Делегати обираються за квотами відповідно до загальної кількості мешканців вулиці, будинку за принципом не менше ніж один від тридцяти осіб.
Конференція є правочинною за участі в ній більше половини делегатів, що мали взяти в ній участь.
5.2.6. До виключних повноважень конференції відносяться:
прийняття рішення про створення та дострокове припинення повноважень Комітету ;
прийняття Положення про Комітет, внесення в нього змін та доповнень;
визначення кількісного складу Комітету;
обрання та дострокове припинення повноважень голови, його заступника, секретаря та інших членів Комітету
5.2.7. Рішення конференції приймаються простою більшістю голосів і оформлюються протоколом. Усі рішення конференції протягом десяти діб у письмовій формі доводяться до відома міської ради.
5.2.8. На загальних зборах громадян розглядаються питання віднесені до власних та делегованих повноважень комітету СОН мікрорайону Кадлубиця.
Загальні збори можуть прийняти до свого розгляду інші питання, що зачіпають інтереси жителів мікрорайону.
5.2.9.. Рішення конференції приймаються простою більшістю голосів і оформлюються протоколом. Усі рішення загальних зборів протягом десяти діб у письмовій формі доводяться до відома міської ради.
6. ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНА ОСНОВА КОМІТЕТУ
6.1. Фінансово-економічну основу Комітету складають фінансові ресурси та майно, передані відповідно до законодавства міською радою, а також майно, придбане за власні фінансові ресурси. Фінансові ресурси Комітету, зареєстрованого виконавчим комітетом міської ради, утворюються з:
- добровільних внесків юридичних і фізичних осіб;
- коштів бюджету, які передаються міською радою для здійснення наданих Комітету повноважень;
- інших надходжень, не заборонених законодавством;
6.2. Матеріальною основою діяльності Комітету є майно, передане йому міською радою, іншими юридичними та фізичними особами в оперативне управління.
6.3. Майно та кошти, передані Комітету органами місцевого самоврядування, використовуються згідно з його призначенням.
6.4. Міська рада, а також особи, які мешкають на території діяльності Комітету, не несуть відповідальності за майнові та фінансові обов'язки Комітету.
6.5. Майно, утворене за рахунок добровільних внесків та власної господарської діяльності Комітету, придбане або передане йому у власність фізичними або юридичними особами, знаходиться в загальній сумісній власності жителів відповідної території в особі Комітету.
6.6. Контроль за фінансовою діяльністю Комітету в межах своїх повноважень здійснюють:
міська рада та її виконавчі органи;
виконавчий комітет, який здійснив реєстрацію Комітету;
збори (конференція) жителів за місцем проживання;
органи державної влади.
7. ГАРАНТІЇ ДІЯЛЬНОСТІ КОМІТЕТУ
7.1. Міська рада та її виконавчі органи сприяють здійсненню Комітетом його повноважень і координують їх діяльність.
7.2. Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи не мають права втручатися в діяльність Комітету, крім випадків, передбачених законом.
7.3. Члени Комітету мають право брати участь у засіданнях міської ради та її виконавчих органів, що стосуються його діяльності, а також при розгляді питань, ініційованих Комітетом, з правом дорадчого голосу.
8. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ КОМІТЕТУ ТА ЙОГО ПОСАДОВИХ ОСІБ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
8.1. Рішення, дії та бездіяльність Комітету та його членів можуть бути оскаржені до міської ради або до суду.
8.2. Прийняття Комітетом рішень, що суперечать Конституції і законам України, актам законодавства, Положенню про цей Комітет та іншим рішенням міської ради, її виконавчого Комітету, розпорядженням міського голови, а також рішенням зборів (конференції) жителів за місцем проживання, може бути підставою для припинення діяльності Комітету або позбавлення його повноважень.
9. ПРИПИНЕННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ КОМІТЕТУ
9.1. Припинення діяльності Комітету здійснюється в порядку, визначеному законодавством.
9.2. Діяльність Комітету припиняється у зв’язку із закінченням терміну, на який він був обраний.
9.3. Діяльність Комітету може бути припинена достроково у разі:
невиконання рішень міської ради, її виконавчого комітету - за рішенням міської ради, яка дала дозвіл на його створення;
невиконання рішень зборів (конференції) жителів за місцем проживання або невиконання своїх повноважень, а також саморозпуску - за рішенням конференції жителів за місцем проживання;
порушення Конституції і законів України, інших актів законодавства - за рішенням суду.
Дострокове припинення повноважень Комітету тягне за собою припинення діяльності Комітету.
9.4. У разі припинення діяльності Комітету фінансові ресурси та майно повертається міській раді, яка дала згоду на утворення Комітету, крім майна, відчуженого з дозволу та рішенням міської ради.
Секретар міської ради Н.І.Датко
Додаток №2
до рішення міської ради
№ 23-ХХVІ –VІІ від 02.03.2017 року
«ЗАТВЕРДЖЕНО»
рішенням звітно-виборної
конференції м-ну Завокзалля
27.03.2016 р.
П О Л О Ж Е Н Н Я
про комітет самоорганізації населення мікрорайону Завокзалля
міста Фастова Київської області
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Комітет самоорганізації населення мікрорайону Завокзалля– представницький орган, що створюється жителями, які на законних підставах проживають на території мікрорайону Завокзалля для вирішення завдань, передбачених Законом України “Про органи самоорганізації населення”.
1.2. У своїй діяльності Комітет керується Конституцією України, Законами України "Про органи самоорганізації населення", "Про місцеве самоврядування в Україні", іншими законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, центральних та місцевих органів виконавчої влади та рішеннями органів місцевого самоврядування, рішеннями місцевого референдуму, Статутом територіальної громади м.Фастів, розпорядженнями міського голови, цим Положенням, рішеннями конференцій, загальних зборів мешканців за місцем проживання.
1.3. Комітет - представницький орган, який є складовою частиною системи місцевого самоврядування м.Фастів.
1.4. Комітет є юридичною особою. Він набуває прав юридичної особи з дня реєстрації, яка відбувається в порядку, встановленому законодавством України.
1.5. Комітет може від свого імені укладати договори, набувати майнові та особисті немайнові права і нести обов'язки, пов'язані з його діяльністю, бути позивачем та відповідачем у судах, господарському та третейському судах.
1.6. Комітет має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банків, штамп, печатки із своїм найменуванням та символікою, емблему та інші реквізити. Символіка реєструється в порядку, передбаченому діючим законодавством.
1.7. Комітет діє в межах території, визначених рішеннями Фастівської міської ради.
1.8. Юридична адреса комітету: 08500, Київська область, м. Фастів, вул. Якубовського,14 .
1.9. Термін дії повноважень Комітету встановлений на період повноважень Фастівської міської ради скликання.
1.10. Комітет може об'єднуватися з іншими органами самоорганізації населення на добровільній основі з метою обміну досвідом, розвитку контактів, а також для спільного вирішення питань, які торкаються інтересів мешканців органів самоорганізації.
2. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ, ПРИНЦИПИ ДІЯЛЬНОСТІ ТА ПОВНОВАЖЕННЯ КОМІТЕТУ
2.1. Основними завданнями діяльності Комітету є:
- створення умов для участі жителів у вирішенні питань місцевого значення в межах Конституції і Законів України;
- задоволення соціальних, культурних, побутових та інших потреб жителів шляхом сприяння у наданні їм відповідних послуг;
- участь у реалізації соціально-економічного, культурного розвитку відповідної території, інших місцевих програм.
2.2. Організація та діяльність Комітету грунтуються на принципах:
- законності;
- гласності;
- добровільності щодо взяття окремих повноважень міської ради;
- територіальності;
- виборності;
- підзвітності, підконтрольності та відповідальності перед міською радою;
- підзвітності, підконтрольності та відповідальності перед жителями, які обрали Комітет;
- фінансової та організаційної самостійності.
2.3. Завданням Комітету є виконання власних та делегованих, відповідно до рішення Фастівської міської ради, повноважень.
Власні повноваженнякомітету самоорганізації населення мікрорайону Казнівка:
2.3.1. Представляти разом з депутатами міської ради інтереси жителів мікрорайону в міській раді та виконавчому комітеті ради, інших органах виконавчої влади, сприяти реалізації рішень міської ради, виконавчого комітету, міського голови, доручень виборців, а також організовувати виконання рішень загальних зборів мешканців мікрорайону.
2.3.2. Вносити у встановленому порядку до проектів програм соціально-економічного і культурного розвитку та бюджету міста пропозиції щодо задоволення соціальних, побутових, культурних та інших потреб жителів мікрорайону.
2.3.3. Організовувати мешканців вулиць, будинків на добровільних засадах до участі у здійсненні заходів щодо охорони навколишнього середовища, проведення робіт з благоустрою, озеленення та утримання в належному стані садиб, дворів, вулиць, кладовищ, братських могил, обладнанні дитячих і спортивних майданчиків.
2.3.4. Здійснювати контроль за якістю надаваних громадянам, які проживають на території мікрорайону, житлово-комунальних послуг та за якістю інженерно-будівельних робіт, що виконуються на території мікрорайону.
2.3.5. Надавати допомогу закладам культури та спорту в проведенні культурно-масової, спортивно-оздоровчої та виховної роботи серед населення, розвитку народної творчості, впровадження в побут нових традицій та обрядів.
2.3.6. Сприяти закладам освіти в забезпеченні виконання програми загальної середньої освіти молоддю в мікрорайоні, допомагати в обліку дітей дошкільного віку, правоохоронним органам в роботі з неповнолітніми громадянами мікрорайону.
2.3.7. Організовувати допомогу органам соціального забезпечення населення в роботі по наданню допомоги громадянам похилого віку, інвалідам, сім’ям загиблих воїнів, партизанів та військовослужбовців, громадянам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дітям-сиротам, вносити пропозиції з цих питань до міської ради та виконавчого комітету ради.
2.3.8. Сприяти комунальним підприємствам міста, податковій інспекції в забезпеченні своєчасної сплати громадянами комунальних платежів, податків, страхових внесків та інше.
2.3.9. Надавати необхідну допомогу органам пожежного нагляду в здійсненні протипожежних заходів, організовувати вивчення та дотримання належних правил пожежної безпеки.
2.3.10. Сприяти відповідно до законодавства правоохоронним органам у забезпеченні ними охорони громадського порядку на території мікрорайону.
2.3.11. Надавати практичну допомогу депутатам міської ради у проведенні зустрічей з виборцями, у складанні актів обстежень матеріально-побутових умов проживання громадян та в інших заходах.
2.3.12. Звертатись до будь-якої структури виконавчих органів ради, інших підприємств, організацій та установ, що знаходяться на території міста, з питань, які відносяться до повноважень комітету.
2.3.13. Заслуховувати на своїх засіданнях громадян, які порушують норми чинного законодавства, загальноприйняті правила поведінки, в особливих випадках направляти матеріали для залучення громадян до адміністративної відповідальності.
2.3.14. Розглядати в межах своїх повноважень заяви, скарги, пропозиції громадян, вести прийоми громадян у визначений громадою час.
2.3.15. Видавати та завіряти довідки встановленого зразка, посвідчувати підписи мешканців мікрорайону.
2.3.16. Вести облік громадян, які проживають на території мікрорайону, вести роботи по створенню соціально-демографічного паспорту мікрорайону, видавати та завіряти довідки встановленого зразка та інші документи , згідно рішень та розпоряджень міської ради.
2.3.17. Користуватись і розпоряджатись переданим комітету в оперативне управління, майном, залучати на свій рахунок кошти, отримані як благодійна допомога, надана організаціями та окремими особами та використовувати їх на розвиток території згідно рішення комітету самоорганізації населення , в окремих випадках – згідно рішення загальних зборів мешканців мікрорайону, вулиці, будинку.
2.3.18. Інформувати не менше одного разу на рік громадян про діяльність комітету самоорганізації, організовувати обговорення проектів рішень з найважливіших питань життєдіяльності мікрорайону.
2.4. Шляхи реалізації завдань Комітету:
внесення пропозицій щодо впровадження економічно сприятливих умов в наданні комунально-побутових послуг;
залучення на договірних засадах підприємств, установ, організацій для вирішення питань благоустрою території;
здійснення контролю за додержанням на території діяльності Комітету чистоти та порядку.
2.5. До делегованих повноважень відноситься частина повноважень Фастівської міської ради, якими вона наділяє Комітет відповідним Рішенням міської ради з одночасною передачею йому додаткових коштів, а також матеріально-технічних, інших ресурсів та майна, необхідних для здійснення цих повноважень. Міська рада здійснює також і контроль за використанням переданих Комітету коштів, майна та інших ресурсів.
З. ПОРЯДОК СТВОРЕННЯ КОМІТЕТУ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ
3.1. Комітет самоорганізації населення створюється з ініціативи жителів мікрорайону Завокзалля, які на законних підставах проживають на відповідній території, за дозволом міської ради та за територіальною ознакою.
3.2.Законною підставою проживання жителів на відповідній території визнається їхня реєстрація за адресою проживання в межах цієї території.
3.3.Порядок створення та обрання Комітету визначається Законом України «Про органи самоорганізації населення»
3.4. Переобрання Комітету, відкликання, обрання окремих його членів замість вибулих чи зміна кількісного складу Комітету здійснюється загальними зборами (конференцією) жителів за місцем проживання в порядку, встановленому Законом України "Про органи самоорганізації населення".
3.5. Положення про Комітет затверджується конференцією жителів на підставі рішення міської ради про створення Комітету відповідно до Конституції та Законів України, інших нормативно-правових актів.
3.6. Контроль за додержанням вимог Комітетом Положення про нього покладається на міську раду та її виконавчий комітет, який здійснив реєстрацію Комітету.
3.7. Зміни та доповнення до Положення приймаються загальними зборами (конференцією) жителів, про що повідомляється реєструючому органу.
До реєструючого органу додаються:
заява, підписана головою Комітету;
протокол загальних зборів (конференції) жителів за місцем проживання про затвердження змін до Положення;
4. СТРУКТУРА КОМІТЕТУ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ЙОГО ДІЯЛЬНОСТІ
4.1. Комітет обирається у складі голови, заступника голови, секретаря та членів комітету.
4.2. Комітет очолює голова, який обирається на основі загального рівного виборчого права шляхом таємного голосування жителів (делегатів), які на законних підставах проживають на відповідній території.
4.2.1.Голова Комітету:
а) здійснює організаційно-розпорядчі функції передбачені Положенням про комітет;
б) організовує роботу комітету;
в) скликає і проводить його засідання;
г) організовує виконання рішень комітету;
д) є розпорядником коштів, майна; підписує рішення , документи комітету, довідки встановленого зразка, видані секретарем комітету та головами вуличкомів;
е) представляє комітет у відносинах з фізичними і юридичними особами;
ж) виконує доручення комітету, здійснює інші повноваження, визначені чинним законодавством України, а також прийнятим Положенням.
з) здійснює інші повноваження, визначені законом України “Про органи самоорганізації населення”, іншими законами України, а також цим Положенням.
4.3. У разі відсутності голови Комітету або неможливості виконання ним своїх обов’язків з інших причин, його повноваження виконує заступник голови або секретар в порядку і у межах, передбачених цим Положенням.
4.4.Секретар Комітету обирається на основі загального рівного виборчого права шляхом таємного голосування жителів (делегатів), які на законних підставах проживають на відповідній території.
Секретар Комітету:
а) організовує підготовку засідань комітету та питань, що виносяться на його розгляд;
б) забезпечує ведення діловодства, відповідної документації, контролює виконання рішень комітету, видає довідки встановленого зразка.
в) забезпечує своєчасне доведення до виконавців, керівників організацій, установ, підприємств, які розташовані на території мікрорайону, громадян рішень комітету;
г) виконує інші обов’язки передбачені Положенням про комітет самоорганізації населення.
д) виконує доручення комітету, здійснює інші повноваження, визначені чинним законодавством України, а також прийнятим Положенням.
4.5. За рішенням зборів (конференції) жителів за місцем
проживання голова і секретар комітету можуть працювати в
ньому на постійній основі з оплатою їх праці за рахунок коштів міської ради.
4.6. Членами комітету є голови вуличних та будинкових комітетів, які були обрані на звітно-виборних зборах мешканців вулиць (будинків), які знаходяться на території діяльності комітету, та інші особи, які отримали більше половини голосів учасників зборів(конференції). Кількість членів комітету визначається загальними зборами (конференцією), але їх чисельність не може бути меншою 11 чоловік.
проживання голова і секретар комітету можуть працювати в
ньому на постійній основі з оплатою їх праці за рахунок коштів міської ради.
4.6. Членами комітету є голови вуличних та будинкових комітетів, які були обрані на звітно-виборних зборах мешканців вулиць (будинків), які знаходяться на території діяльності комітету, та інші особи, які отримали більше половини голосів учасників зборів(конференції). Кількість членів комітету визначається загальними зборами (конференцією), але їх чисельність не може бути меншою 11 чоловік.
4.7. Заступник голови Комітету обирається із числа членів Комітету.
4.8. Заступник голови комітету та члени комітету, крім голів вуличних та будинкових комітетів, можуть за рішенням зборів(конференції) обиратися поіменно шляхом відкритого голосування.
4.9.Заступник голови комітету та члени комітету працюють на громадських засадах.
4.10. Члени Комітету мають право:
а) брати участь у визначенні основних напрямів розвитку Комітету;
б) брати участь у всіх заходах, що проводяться Комітетом;
в) отримувати будь-яку інформацію про діяльність Комітету;
г) вносити до Комітету та його керівництва пропозиції з питань, що пов'язані з його діяльністю;
д) брати участь у засіданнях міської ради, її виконавчого комітету, що стосується діяльності КСОНу, а також при розгляді питань, ініційованих Комітетом з правом дорадчого голосу.
4.11. Члени Комітету зобов'язані:
а) приймати безпосередньо участь у роботі Комітету;
б) виконувати рішення загальних зборів, доручення керівника та рішення Комітету;
в) виконувати інші власні та делеговані завдання Комітету.
4.12. Основою роботи Комітету є засідання комітету.
4.12.1 Засідання комітету проводяться по мірі необхідності, але не рідше одного разу на місяць.
4.12.2. Засідання комітету скликається головою комітету СОН або за вимогою 1/3 складу комітету.
4.12.3. Засідання комітету є правомочним, якщо в ньому бере участь більше половини його загального складу.
4.12.4. На засіданнях комітету розглядаються питання та приймаються рішення організаційно-розпорядчого характеру, які віднесені до його повноважень.
4.12.5. Рішення органу самоорганізації населення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загального складу цього органу.
5. ЗАГАЛЬНІ ЗБОРИ (КОНФЕРЕНЦІЯ) ЖИТЕЛІВ ЗА МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ
5.1.1. Загальні збори жителів вулиць, багатоквартирних будинків скликаються за рішенням Комітету СОН мікрорайону, вуличного, будинкового комітету по мірі необхідності, але не рідше одного разу на рік.
5.1.2. Позачергові загальні збори можуть бути скликані на вимогу не менше 5 відсотків жителів вулиці, багатоквартирного будинку.
5.1.3.Загальні збори скликаються за місцем проживання громадян у визначеному органом самоорганізації населення місці для обговорення найважливіших питань місцевого життя, обрання (переобрання) органу самоорганізації населення, делегатів на конференцію Комітету СОН Потіївка.
5.1.4. Голова вуличного чи будинкового комітету та члени комітету можуть за рішенням зборів обиратися поіменно шляхом відкритого голосування.
5.1.5. У роботі зборів мають право брати участь громадяни, які досягли 18 років і постійно проживають на відповідній території.
5.1.6. У роботі зборів можуть брати участь депутати міської ради, представники органів державних влади та місцевого самоврядування, трудових колективів, об'єднань громадян, які діють на даній території.
5.1.7. Збори є правомочними за наявності на них більше 10 відсотків громадян, які проживають на відповідній території і мають право брати участь у зборах.
5.1.8. Рішення зборів є правомочним, коли за нього проголосувало понад 50 відсотків присутніх на зборах громадян.
5.1.9. Рішення зборів, прийняті в межах чинного законодавства, є обов'язковими для виконання органами територіальної самоорганізації громадян, усіма громадянами, які проживають на відповідній території.
5.2.1. Загальні збори (конференція) жителів, які проживають на визначеній території діяльності комітету СОН м-у Заріччя скликаються за рішенням Комітету по мірі необхідності, але не рідше одного разу на рік.
5.2.2. Позачергові загальні збори (конференція) можуть (може) бути скликані на вимогу більше половини членів комітету самоорганізації населення м-ну Завокзалля, 10відсотків жителів,які проживають на визначеній території діяльності комітету СОН м- ну Завокзалля, або на вимогу міського голови.
5.2.3.У разі проведення звітно-виборної конференції, для виборів делегатів проводяться первинні збори жителів вулиць та будинків (за територіальною приналежністю) по висуванню делегатів. За підсумками таких зборів складається протокол, обов’язковим додатком до якого є список реєстрації учасників зборів.
5.2.4.Делегатом може бути особа, що на законних підставах проживає на відповідній території діяльності Комітету та має право голосу. Делегат вважається легітимно обраним, якщо у зборах по висуванню делегата взяло участь не менше 10 відсотків загальної кількості жителів, що мали взяти участь у зборах по висуванню делегатів, та кандидатури яких підтримала більшість учасників таких зборів.
5.2.5.Делегати обираються за квотами відповідно до загальної кількості мешканців вулиці, будинку за принципом не менше ніж один від тридцяти осіб.
Конференція є правочинною за участі в ній більше половини делегатів, що мали взяти в ній участь.
5.2.6. До виключних повноважень конференції відносяться:
прийняття рішення про створення та дострокове припинення повноважень Комітету ;
прийняття Положення про Комітет, внесення в нього змін та доповнень;
визначення кількісного складу Комітету;
обрання та дострокове припинення повноважень голови, його заступника, секретаря та інших членів Комітету
5.2.7. Рішення конференції приймаються простою більшістю голосів і оформлюються протоколом. Усі рішення конференції протягом десяти діб у письмовій формі доводяться до відома міської ради.
5.2.8. На загальних зборах громадян розглядаються питання віднесені до власних та делегованих повноважень комітету СОН мікрорайону Заріччя.
Загальні збори можуть прийняти до свого розгляду інші питання, що зачіпають інтереси жителів мікрорайону.
5.2.9. Рішення конференції приймаються простою більшістю голосів і оформлюються протоколом. Усі рішення загальних зборів протягом десяти діб у письмовій формі доводяться до відома міської ради.
6. ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНА ОСНОВА КОМІТЕТУ
6.1. Фінансово-економічну основу Комітету складають фінансові ресурси та майно, передані відповідно до законодавства міською радою, а також майно, придбане за власні фінансові ресурси. Фінансові ресурси Комітету, зареєстрованого виконавчим комітетом міської ради, утворюються з:
- добровільних внесків юридичних і фізичних осіб;
- коштів бюджету, які передаються міською радою для здійснення наданих Комітету повноважень;
- інших надходжень, не заборонених законодавством;
6.2. Матеріальною основою діяльності Комітету є майно, передане йому міською радою, іншими юридичними та фізичними особами в оперативне управління.
6.3. Майно та кошти, передані Комітету органами місцевого самоврядування, використовуються згідно з його призначенням.
6.4. Міська рада, а також особи, які мешкають на території діяльності Комітету, не несуть відповідальності за майнові та фінансові обов'язки Комітету.
6.5. Майно, утворене за рахунок добровільних внесків та власної господарської діяльності Комітету, придбане або передане йому у власність фізичними або юридичними особами, знаходиться в загальній сумісній власності жителів відповідної території в особі Комітету.
6.6. Контроль за фінансовою діяльністю Комітету в межах своїх повноважень здійснюють:
міська рада та її виконавчі органи;
виконавчий комітет, який здійснив реєстрацію Комітету;
збори (конференція) жителів за місцем проживання;
органи державної влади.
7. ГАРАНТІЇ ДІЯЛЬНОСТІ КОМІТЕТУ
7.1. Міська рада та її виконавчі органи сприяють здійсненню Комітетом його повноважень і координують їх діяльність.
7.2. Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи не мають права втручатися в діяльність Комітету, крім випадків, передбачених законом.
7.3. Члени Комітету мають право брати участь у засіданнях міської ради та її виконавчих органів, що стосуються його діяльності, а також при розгляді питань, ініційованих Комітетом, з правом дорадчого голосу.
8. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ КОМІТЕТУ ТА ЙОГО ПОСАДОВИХ ОСІБ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
8.1. Рішення, дії та бездіяльність Комітету та його членів можуть бути оскаржені до міської ради або до суду.
8.2. Прийняття Комітетом рішень, що суперечать Конституції і законам України, актам законодавства, Положенню про цей Комітет та іншим рішенням міської ради, її виконавчого Комітету, розпорядженням міського голови, а також рішенням зборів (конференції) жителів за місцем проживання, може бути підставою для припинення діяльності Комітету або позбавлення його повноважень.
9. ПРИПИНЕННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ КОМІТЕТУ
9.1. Припинення діяльності Комітету здійснюється в порядку, визначеному законодавством.
9.2. Діяльність Комітету припиняється у зв’язку із закінченням терміну, на який він був обраний.
9.3. Діяльність Комітету може бути припинена достроково у разі:
невиконання рішень міської ради, її виконавчого комітету - за рішенням міської ради, яка дала дозвіл на його створення;
невиконання рішень зборів (конференції) жителів за місцем проживання або невиконання своїх повноважень, а також саморозпуску - за рішенням конференції жителів за місцем проживання;
порушення Конституції і законів України, інших актів законодавства - за рішенням суду.
Дострокове припинення повноважень Комітету тягне за собою припинення діяльності Комітету.
9.4. У разі припинення діяльності Комітету фінансові ресурси та майно повертається міській раді, яка дала згоду на утворення Комітету, крім майна, відчуженого з дозволу та рішенням міської ради.
Секретар міської ради Н.І.Датко
Додаток №2
до рішення міської ради
№ 23-ХХVІ –VІІ від 02.03.2017 року
«ЗАТВЕРДЖЕНО»
рішенням звітно-виборної
конференції м-ну Заріччя
02.04.2016 р.
П О Л О Ж Е Н Н Я
про комітет самоорганізації населення мікрорайону Заріччя
міста Фастова Київської області
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Комітет самоорганізації населення мікрорайону Заріччя– представницький орган, що створюється жителями, які на законних підставах проживають на території мікрорайонуЗаріччя для вирішення завдань, передбачених Законом України “Про органи самоорганізації населення”.
1.2. У своїй діяльності Комітет керується Конституцією України, Законами України "Про органи самоорганізації населення", "Про місцеве самоврядування в Україні", іншими законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, центральних та місцевих органів виконавчої влади та рішеннями органів місцевого самоврядування, рішеннями місцевого референдуму, Статутом територіальної громади м.Фастів, розпорядженнями міського голови, цим Положенням, рішеннями конференцій, загальних зборів мешканців за місцем проживання.
1.3. Комітет - представницький орган, який є складовою частиною системи місцевого самоврядування м.Фастів.
1.4. Комітет є юридичною особою. Він набуває прав юридичної особи з дня реєстрації, яка відбувається в порядку, встановленому законодавством України.
1.5. Комітет може від свого імені укладати договори, набувати майнові та особисті немайнові права і нести обов'язки, пов'язані з його діяльністю, бути позивачем та відповідачем у судах, господарському та третейському судах.
1.6. Комітет має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банків, штамп, печатки із своїм найменуванням та символікою, емблему та інші реквізити. Символіка реєструється в порядку, передбаченому діючим законодавством.
1.7. Комітет діє в межах території, визначених рішеннями Фастівської міської ради.
1.8. Юридична адреса комітету: 08500, Київська область, м. Фастів, вул. С.Васильченка,19 .
1.9. Термін дії повноважень Комітету встановлений на період повноважень Фастівської міської ради скликання.
1.10. Комітет може об'єднуватися з іншими органами самоорганізації населення на добровільній основі з метою обміну досвідом, розвитку контактів, а також для спільного вирішення питань, які торкаються інтересів мешканців органів самоорганізації.
2. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ, ПРИНЦИПИ ДІЯЛЬНОСТІ ТА ПОВНОВАЖЕННЯ КОМІТЕТУ
2.1. Основними завданнями діяльності Комітету є:
- створення умов для участі жителів у вирішенні питань місцевого значення в межах Конституції і Законів України;
- задоволення соціальних, культурних, побутових та інших потреб жителів шляхом сприяння у наданні їм відповідних послуг;
- участь у реалізації соціально-економічного, культурного розвитку відповідної території, інших місцевих програм.
2.2. Організація та діяльність Комітету грунтуються на принципах:
- законності;
- гласності;
- добровільності щодо взяття окремих повноважень міської ради;
- територіальності;
- виборності;
- підзвітності, підконтрольності та відповідальності перед міською радою;
- підзвітності, підконтрольності та відповідальності перед жителями, які обрали Комітет;
- фінансової та організаційної самостійності.
2.3. Завданням Комітету є виконання власних та делегованих, відповідно до рішення Фастівської міської ради, повноважень.
Власні повноваженнякомітету самоорганізації населення мікрорайону Казнівка:
2.3.1. Представляти разом з депутатами міської ради інтереси жителів мікрорайону в міській раді та виконавчому комітеті ради, інших органах виконавчої влади, сприяти реалізації рішень міської ради, виконавчого комітету, міського голови, доручень виборців, а також організовувати виконання рішень загальних зборів мешканців мікрорайону.
2.3.2. Вносити у встановленому порядку до проектів програм соціально-економічного і культурного розвитку та бюджету міста пропозиції щодо задоволення соціальних, побутових, культурних та інших потреб жителів мікрорайону.
2.3.3. Організовувати мешканців вулиць, будинків на добровільних засадах до участі у здійсненні заходів щодо охорони навколишнього середовища, проведення робіт з благоустрою, озеленення та утримання в належному стані садиб, дворів, вулиць, кладовищ, братських могил, обладнанні дитячих і спортивних майданчиків.
2.3.4. Здійснювати контроль за якістю надаваних громадянам, які проживають на території мікрорайону, житлово-комунальних послуг та за якістю інженерно-будівельних робіт, що виконуються на території мікрорайону.
2.3.5. Надавати допомогу закладам культури та спорту в проведенні культурно-масової, спортивно-оздоровчої та виховної роботи серед населення, розвитку народної творчості, впровадження в побут нових традицій та обрядів.
2.3.6. Сприяти закладам освіти в забезпеченні виконання програми загальної середньої освіти молоддю в мікрорайоні, допомагати в обліку дітей дошкільного віку, правоохоронним органам в роботі з неповнолітніми громадянами мікрорайону.
2.3.7. Організовувати допомогу органам соціального забезпечення населення в роботі по наданню допомоги громадянам похилого віку, інвалідам, сім’ям загиблих воїнів, партизанів та військовослужбовців, громадянам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дітям-сиротам, вносити пропозиції з цих питань до міської ради та виконавчого комітету ради.
2.3.8. Сприяти комунальним підприємствам міста, податковій інспекції в забезпеченні своєчасної сплати громадянами комунальних платежів, податків, страхових внесків та інше.
2.3.9. Надавати необхідну допомогу органам пожежного нагляду в здійсненні протипожежних заходів, організовувати вивчення та дотримання належних правил пожежної безпеки.
2.3.10. Сприяти відповідно до законодавства правоохоронним органам у забезпеченні ними охорони громадського порядку на території мікрорайону.
2.3.11. Надавати практичну допомогу депутатам міської ради у проведенні зустрічей з виборцями, у складанні актів обстежень матеріально-побутових умов проживання громадян та в інших заходах.
2.3.12. Звертатись до будь-якої структури виконавчих органів ради, інших підприємств, організацій та установ, що знаходяться на території міста, з питань, які відносяться до повноважень комітету.
2.3.13. Заслуховувати на своїх засіданнях громадян, які порушують норми чинного законодавства, загальноприйняті правила поведінки, в особливих випадках направляти матеріали для залучення громадян до адміністративної відповідальності.
2.3.14. Розглядати в межах своїх повноважень заяви, скарги, пропозиції громадян, вести прийоми громадян у визначений громадою час.
2.3.15. Видавати та завіряти довідки встановленого зразка, посвідчувати підписи мешканців мікрорайону.
2.3.16. Вести облік громадян, які проживають на території мікрорайону, вести роботи по створенню соціально-демографічного паспорту мікрорайону, видавати та завіряти довідки встановленого зразка та інші документи , згідно рішень та розпоряджень міської ради.
2.3.17. Користуватись і розпоряджатись переданим комітету в оперативне управління, майном, залучати на свій рахунок кошти, отримані як благодійна допомога, надана організаціями та окремими особами та використовувати їх на розвиток території згідно рішення комітету самоорганізації населення , в окремих випадках – згідно рішення загальних зборів мешканців мікрорайону, вулиці, будинку.
2.3.18. Інформувати не менше одного разу на рік громадян про діяльність комітету самоорганізації, організовувати обговорення проектів рішень з найважливіших питань життєдіяльності мікрорайону.
2.4. Шляхи реалізації завдань Комітету:
внесення пропозицій щодо впровадження економічно сприятливих умов в наданні комунально-побутових послуг;
залучення на договірних засадах підприємств, установ, організацій для вирішення питань благоустрою території;
здійснення контролю за додержанням на території діяльності Комітету чистоти та порядку.
2.5. До делегованих повноважень відноситься частина повноважень Фастівської міської ради, якими вона наділяє Комітет відповідним Рішенням міської ради з одночасною передачею йому додаткових коштів, а також матеріально-технічних, інших ресурсів та майна, необхідних для здійснення цих повноважень. Міська рада здійснює також і контроль за використанням переданих Комітету коштів, майна та інших ресурсів.
З. ПОРЯДОК СТВОРЕННЯ КОМІТЕТУ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ
3.1. Комітет самоорганізації населення створюється з ініціативи жителів мікрорайону Заріччя, які на законних підставах проживають на відповідній території, за дозволом міської ради та за територіальною ознакою.
3.2.Законною підставою проживання жителів на відповідній території визнається їхня реєстрація за адресою проживання в межах цієї території.
3.3.Порядок створення та обрання Комітету визначається Законом України «Про органи самоорганізації населення»
3.4. Переобрання Комітету, відкликання, обрання окремих його членів замість вибулих чи зміна кількісного складу Комітету здійснюється загальними зборами (конференцією) жителів за місцем проживання в порядку, встановленому Законом України "Про органи самоорганізації населення".
3.5. Положення про Комітет затверджується конференцією жителів на підставі рішення міської ради про створення Комітету відповідно до Конституції та Законів України, інших нормативно-правових актів.
3.6. Контроль за додержанням вимог Комітетом Положення про нього покладається на міську раду та її виконавчий комітет, який здійснив реєстрацію Комітету.
3.7. Зміни та доповнення до Положення приймаються загальними зборами (конференцією) жителів, про що повідомляється реєструючому органу.
До реєструючого органу додаються:
заява, підписана головою Комітету;
протокол загальних зборів (конференції) жителів за місцем проживання про затвердження змін до Положення;
4. СТРУКТУРА КОМІТЕТУ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ЙОГО ДІЯЛЬНОСТІ
4.1. Комітет обирається у складі голови, заступника голови, секретаря та членів комітету.
4.2. Комітет очолює голова, який обирається на основі загального рівного виборчого права шляхом таємного голосування жителів (делегатів), які на законних підставах проживають на відповідній території.
4.2.3.Голова Комітету:
а) здійснює організаційно-розпорядчі функції передбачені Положенням про комітет;
б) організовує роботу комітету;
в) скликає і проводить його засідання;
г) організовує виконання рішень комітету;
д) є розпорядником коштів, майна; підписує рішення , документи комітету, довідки встановленого зразка, видані секретарем комітету та головами вуличкомів;
е) представляє комітет у відносинах з фізичними і юридичними особами;
ж) виконує доручення комітету, здійснює інші повноваження, визначені чинним законодавством України, а також прийнятим Положенням.
з) здійснює інші повноваження, визначені законом України “Про органи самоорганізації населення”, іншими законами України, а також цим Положенням.
4.3. У разі відсутності голови Комітету або неможливості виконання ним своїх обов’язків з інших причин, його повноваження виконує заступник голови або секретар в порядку і у межах, передбачених цим Положенням.
4.4.Секретар Комітету обирається на основі загального рівного виборчого права шляхом таємного голосування жителів (делегатів), які на законних підставах проживають на відповідній території.
Секретар Комітету:
а) організовує підготовку засідань комітету та питань, що виносяться на його розгляд;
б) забезпечує ведення діловодства, відповідної документації, контролює виконання рішень комітету, видає довідки встановленого зразка.
в) забезпечує своєчасне доведення до виконавців, керівників організацій, установ, підприємств, які розташовані на території мікрорайону, громадян рішень комітету;
г) виконує інші обов’язки передбачені Положенням про комітет самоорганізації населення.
д) виконує доручення комітету, здійснює інші повноваження, визначені чинним законодавством України, а також прийнятим Положенням.
4.5. За рішенням зборів (конференції) жителів за місцем
проживання голова і секретар комітету можуть працювати в
ньому на постійній основі з оплатою їх праці за рахунок коштів міської ради.
4.6. Членами комітету є голови вуличних та будинкових комітетів, які були обрані на звітно-виборних зборах мешканців вулиць (будинків), які знаходяться на території діяльності комітету, та інші особи, які отримали більше половини голосів учасників зборів(конференції). Кількість членів комітету визначається загальними зборами (конференцією), але їх чисельність не може бути меншою 11 чоловік.
проживання голова і секретар комітету можуть працювати в
ньому на постійній основі з оплатою їх праці за рахунок коштів міської ради.
4.6. Членами комітету є голови вуличних та будинкових комітетів, які були обрані на звітно-виборних зборах мешканців вулиць (будинків), які знаходяться на території діяльності комітету, та інші особи, які отримали більше половини голосів учасників зборів(конференції). Кількість членів комітету визначається загальними зборами (конференцією), але їх чисельність не може бути меншою 11 чоловік.
4.7. Заступник голови Комітету обирається із числа членів Комітету.
4.8. Заступник голови комітету та члени комітету, крім голів вуличних та будинкових комітетів, можуть за рішенням зборів(конференції) обиратися поіменно шляхом відкритого голосування.
4.9.Заступник голови комітету та члени комітету працюють на громадських засадах.
4.10. Члени Комітету мають право:
а) брати участь у визначенні основних напрямів розвитку Комітету;
б) брати участь у всіх заходах, що проводяться Комітетом;
в) отримувати будь-яку інформацію про діяльність Комітету;
г) вносити до Комітету та його керівництва пропозиції з питань, що пов'язані з його діяльністю;
д) брати участь у засіданнях міської ради, її виконавчого комітету, що стосується діяльності КСОНу, а також при розгляді питань, ініційованих Комітетом з правом дорадчого голосу.
4.11. Члени Комітету зобов'язані:
а) приймати безпосередньо участь у роботі Комітету;
б) виконувати рішення загальних зборів, доручення керівника та рішення Комітету;
в) виконувати інші власні та делеговані завдання Комітету.
4.12. Основою роботи Комітету є засідання комітету.
4.12.1 Засідання комітету проводяться по мірі необхідності, але не рідше одного разу на місяць.
4.12.2. Засідання комітету скликається головою комітету СОН або за вимогою 1/3 складу комітету.
4.12.3. Засідання комітету є правомочним, якщо в ньому бере участь більше половини його загального складу.
4.12.4. На засіданнях комітету розглядаються питання та приймаються рішення організаційно-розпорядчого характеру, які віднесені до його повноважень.
4.12.5. Рішення органу самоорганізації населення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загального складу цього органу.
5. ЗАГАЛЬНІ ЗБОРИ (КОНФЕРЕНЦІЯ) ЖИТЕЛІВ ЗА МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ
5.1.1. Загальні збори жителів вулиць, багатоквартирних будинків скликаються за рішенням Комітету СОН мікрорайону, вуличного, будинкового комітету по мірі необхідності, але не рідше одного разу на рік.
5.1.2. Позачергові загальні збори можуть бути скликані на вимогу не менше 5 відсотків жителів вулиці, багатоквартирного будинку.
5.1.3.Загальні збори скликаються за місцем проживання громадян у визначеному органом самоорганізації населення місці для обговорення найважливіших питань місцевого життя, обрання (переобрання) органу самоорганізації населення, делегатів на конференцію Комітету СОН Потіївка.
5.1.4. Голова вуличного чи будинкового комітету та члени комітету можуть за рішенням зборів обиратися поіменно шляхом відкритого голосування.
5.1.5. У роботі зборів мають право брати участь громадяни, які досягли 18 років і постійно проживають на відповідній території.
5.1.6. У роботі зборів можуть брати участь депутати міської ради, представники органів державних влади та місцевого самоврядування, трудових колективів, об'єднань громадян, які діють на даній території.
5.1.7. Збори є правомочними за наявності на них більше 10 відсотків громадян, які проживають на відповідній території і мають право брати участь у зборах.
5.1.8. Рішення зборів є правомочним, коли за нього проголосувало понад 50 відсотків присутніх на зборах громадян.
5.1.9. Рішення зборів, прийняті в межах чинного законодавства, є обов'язковими для виконання органами територіальної самоорганізації громадян, усіма громадянами, які проживають на відповідній території.
5.2.1. Загальні збори (конференція) жителів, які проживають на визначеній території діяльності комітету СОН м-у Заріччя скликаються за рішенням Комітету по мірі необхідності, але не рідше одного разу на рік.
5.2.2. Позачергові загальні збори (конференція) можуть (може) бути скликані на вимогу більше половини членів комітету самоорганізації населення м-ну Заріччя, 10відсотків жителів,які проживають на визначеній території діяльності комітету СОН м-у Заріччя, або на вимогу міського голови.
5.2.3.У разі проведення звітно-виборної конференції, для виборів делегатів проводяться первинні збори жителів вулиць та будинків (за територіальною приналежністю) по висуванню делегатів. За підсумками таких зборів складається протокол, обов’язковим додатком до якого є список реєстрації учасників зборів.
5.2.4.Делегатом може бути особа, що на законних підставах проживає на відповідній території діяльності Комітету та має право голосу. Делегат вважається легітимно обраним, якщо у зборах по висуванню делегата взяло участь не менше 10 відсотків загальної кількості жителів, що мали взяти участь у зборах по висуванню делегатів, та кандидатури яких підтримала більшість учасників таких зборів.
5.2.5.Делегати обираються за квотами відповідно до загальної кількості мешканців вулиці, будинку за принципом не менше ніж один від тридцяти осіб.
Конференція є правочинною за участі в ній більше половини делегатів, що мали взяти в ній участь.
5.2.6.. До виключних повноважень конференції відносяться:
прийняття рішення про створення та дострокове припинення повноважень Комітету ;
прийняття Положення про Комітет, внесення в нього змін та доповнень;
визначення кількісного складу Комітету;
обрання та дострокове припинення повноважень голови, його заступника, секретаря та інших членів Комітету
5.2.7. Рішення конференції приймаються простою більшістю голосів і оформлюються протоколом. Усі рішення конференції протягом десяти діб у письмовій формі доводяться до відома міської ради.
5.2.8. На загальних зборах громадян розглядаються питання віднесені до власних та делегованих повноважень комітету СОН мікрорайону Заріччя.
Загальні збори можуть прийняти до свого розгляду інші питання, що зачіпають інтереси жителів мікрорайону.
5.2.9.. Рішення конференції приймаються простою більшістю голосів і оформлюються протоколом. Усі рішення загальних зборів протягом десяти діб у письмовій формі доводяться до відома міської ради.
6. ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНА ОСНОВА КОМІТЕТУ
6.1. Фінансово-економічну основу Комітету складають фінансові ресурси та майно, передані відповідно до законодавства міською радою, а також майно, придбане за власні фінансові ресурси. Фінансові ресурси Комітету, зареєстрованого виконавчим комітетом міської ради, утворюються з:
- добровільних внесків юридичних і фізичних осіб;
- коштів бюджету, які передаються міською радою для здійснення наданих Комітету повноважень;
- інших надходжень, не заборонених законодавством;
6.2. Матеріальною основою діяльності Комітету є майно, передане йому міською радою, іншими юридичними та фізичними особами в оперативне управління.
6.3. Майно та кошти, передані Комітету органами місцевого самоврядування, використовуються згідно з його призначенням.
6.4. Міська рада, а також особи, які мешкають на території діяльності Комітету, не несуть відповідальності за майнові та фінансові обов'язки Комітету.
6.5. Майно, утворене за рахунок добровільних внесків та власної господарської діяльності Комітету, придбане або передане йому у власність фізичними або юридичними особами, знаходиться в загальній сумісній власності жителів відповідної території в особі Комітету.
6.6. Контроль за фінансовою діяльністю Комітету в межах своїх повноважень здійснюють:
міська рада та її виконавчі органи;
виконавчий комітет, який здійснив реєстрацію Комітету;
збори (конференція) жителів за місцем проживання;
органи державної влади.
7. ГАРАНТІЇ ДІЯЛЬНОСТІ КОМІТЕТУ
7.1. Міська рада та її виконавчі органи сприяють здійсненню Комітетом його повноважень і координують їх діяльність.
7.2. Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи не мають права втручатися в діяльність Комітету, крім випадків, передбачених законом.
7.3. Члени Комітету мають право брати участь у засіданнях міської ради та її виконавчих органів, що стосуються його діяльності, а також при розгляді питань, ініційованих Комітетом, з правом дорадчого голосу.
8. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ КОМІТЕТУ ТА ЙОГО ПОСАДОВИХ ОСІБ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
8.1. Рішення, дії та бездіяльність Комітету та його членів можуть бути оскаржені до міської ради або до суду.
8.2. Прийняття Комітетом рішень, що суперечать Конституції і законам України, актам законодавства, Положенню про цей Комітет та іншим рішенням міської ради, її виконавчого Комітету, розпорядженням міського голови, а також рішенням зборів (конференції) жителів за місцем проживання, може бути підставою для припинення діяльності Комітету або позбавлення його повноважень.
9. ПРИПИНЕННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ КОМІТЕТУ
9.1. Припинення діяльності Комітету здійснюється в порядку, визначеному законодавством.
9.2. Діяльність Комітету припиняється у зв’язку із закінченням терміну, на який він був обраний.
9.3. Діяльність Комітету може бути припинена достроково у разі:
невиконання рішень міської ради, її виконавчого комітету - за рішенням міської ради, яка дала дозвіл на його створення;
невиконання рішень зборів (конференції) жителів за місцем проживання або невиконання своїх повноважень, а також саморозпуску - за рішенням конференції жителів за місцем проживання;
порушення Конституції і законів України, інших актів законодавства - за рішенням суду.
Дострокове припинення повноважень Комітету тягне за собою припинення діяльності Комітету.
9.4. У разі припинення діяльності Комітету фінансові ресурси та майно повертається міській раді, яка дала згоду на утворення Комітету, крім майна, відчуженого з дозволу та рішенням міської ради.
Секретар міської ради Н.І.Датко
Додаток №2
до рішення міської ради
№ 23-ХХV–VІІ від 02.03.2017 року
«ЗАТВЕРДЖЕНО»
рішенням звітно-виборної
конференції м-ну Фастів -ІІ
10.04.2016 р.
П О Л О Ж Е Н Н Я
про комітет самоорганізації населення мікрорайону Фастів-ІІ
міста Фастова Київської області
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Комітет самоорганізації населення мікрорайону Фастів-ІІ– представницький орган, що створюється жителями, які на законних підставах проживають на території мікрорайону Фастів-ІІ для вирішення завдань, передбачених Законом України “Про органи самоорганізації населення”.
1.2. У своїй діяльності Комітет керується Конституцією України, Законами України "Про органи самоорганізації населення", "Про місцеве самоврядування в Україні", іншими законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, центральних та місцевих органів виконавчої влади та рішеннями органів місцевого самоврядування, рішеннями місцевого референдуму, Статутом територіальної громади м.Фастів, розпорядженнями міського голови, цим Положенням, рішеннями конференцій, загальних зборів мешканців за місцем проживання.
1.3. Комітет - представницький орган, який є складовою частиною системи місцевого самоврядування м.Фастів.
1.4. Комітет є юридичною особою. Він набуває прав юридичної особи з дня реєстрації, яка відбувається в порядку, встановленому законодавством України.
1.5. Комітет може від свого імені укладати договори, набувати майнові та особисті немайнові права і нести обов'язки, пов'язані з його діяльністю, бути позивачем та відповідачем у судах, господарському та третейському судах.
1.6. Комітет має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банків, штамп, печатки із своїм найменуванням та символікою, емблему та інші реквізити. Символіка реєструється в порядку, передбаченому діючим законодавством.
1.7. Комітет діє в межах території, визначених рішеннями Фастівської міської ради.
1.8. Юридична адреса комітету: 08500, Київська область, м. Фастів, вул.Виконробське містечко,5 кв.4 .
1.9. Термін дії повноважень Комітету встановлений на період повноважень Фастівської міської ради скликання.
1.10. Комітет може об'єднуватися з іншими органами самоорганізації населення на добровільній основі з метою обміну досвідом, розвитку контактів, а також для спільного вирішення питань, які торкаються інтересів мешканців органів самоорганізації.
2. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ, ПРИНЦИПИ ДІЯЛЬНОСТІ ТА ПОВНОВАЖЕННЯ КОМІТЕТУ
2.1. Основними завданнями діяльності Комітету є:
- створення умов для участі жителів у вирішенні питань місцевого значення в межах Конституції і Законів України;
- задоволення соціальних, культурних, побутових та інших потреб жителів шляхом сприяння у наданні їм відповідних послуг;
- участь у реалізації соціально-економічного, культурного розвитку відповідної території, інших місцевих програм.
2.2. Організація та діяльність Комітету грунтуються на принципах:
- законності;
- гласності;
- добровільності щодо взяття окремих повноважень міської ради;
- територіальності;
- виборності;
- підзвітності, підконтрольності та відповідальності перед міською радою;
- підзвітності, підконтрольності та відповідальності перед жителями, які обрали Комітет;
- фінансової та організаційної самостійності.
2.3. Завданням Комітету є виконання власних та делегованих, відповідно до рішення Фастівської міської ради, повноважень.
Власні повноваженнякомітету самоорганізації населення мікрорайону Фастів-ІІ:
2.3.1. Представляти разом з депутатами міської ради інтереси жителів мікрорайону в міській раді та виконавчому комітеті ради, інших органах виконавчої влади, сприяти реалізації рішень міської ради, виконавчого комітету, міського голови, доручень виборців, а також організовувати виконання рішень загальних зборів мешканців мікрорайону.
2.3.2. Вносити у встановленому порядку до проектів програм соціально-економічного і культурного розвитку та бюджету міста пропозиції щодо задоволення соціальних, побутових, культурних та інших потреб жителів мікрорайону.
2.3.3. Організовувати мешканців вулиць, будинків на добровільних засадах до участі у здійсненні заходів щодо охорони навколишнього середовища, проведення робіт з благоустрою, озеленення та утримання в належному стані садиб, дворів, вулиць, кладовищ, братських могил, обладнанні дитячих і спортивних майданчиків.
2.3.4. Здійснювати контроль за якістю надаваних громадянам, які проживають на території мікрорайону, житлово-комунальних послуг та за якістю інженерно-будівельних робіт, що виконуються на території мікрорайону.
2.3.5. Надавати допомогу закладам культури та спорту в проведенні культурно-масової, спортивно-оздоровчої та виховної роботи серед населення, розвитку народної творчості, впровадження в побут нових традицій та обрядів.
2.3.6. Сприяти закладам освіти в забезпеченні виконання програми загальної середньої освіти молоддю в мікрорайоні, допомагати в обліку дітей дошкільного віку, правоохоронним органам в роботі з неповнолітніми громадянами мікрорайону.
2.3.7. Організовувати допомогу органам соціального забезпечення населення в роботі по наданню допомоги громадянам похилого віку, інвалідам, сім’ям загиблих воїнів, партизанів та військовослужбовців, громадянам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дітям-сиротам, вносити пропозиції з цих питань до міської ради та виконавчого комітету ради.
2.3.8. Сприяти комунальним підприємствам міста, податковій інспекції в забезпеченні своєчасної сплати громадянами комунальних платежів, податків, страхових внесків та інше.
2.3.9. Надавати необхідну допомогу органам пожежного нагляду в здійсненні протипожежних заходів, організовувати вивчення та дотримання належних правил пожежної безпеки.
2.3.10. Сприяти відповідно до законодавства правоохоронним органам у забезпеченні ними охорони громадського порядку на території мікрорайону.
2.3.11. Надавати практичну допомогу депутатам міської ради у проведенні зустрічей з виборцями, у складанні актів обстежень матеріально-побутових умов проживання громадян та в інших заходах.
2.3.12. Звертатись до будь-якої структури виконавчих органів ради, інших підприємств, організацій та установ, що знаходяться на території міста, з питань, які відносяться до повноважень комітету.
2.3.13. Заслуховувати на своїх засіданнях громадян, які порушують норми чинного законодавства, загальноприйняті правила поведінки, в особливих випадках направляти матеріали для залучення громадян до адміністративної відповідальності.
2.3.14. Розглядати в межах своїх повноважень заяви, скарги, пропозиції громадян, вести прийоми громадян у визначений громадою час.
2.3.15. Видавати та завіряти довідки встановленого зразка, посвідчувати підписи мешканців мікрорайону.
2.3.16. Вести облік громадян, які проживають на території мікрорайону, вести роботи по створенню соціально-демографічного паспорту мікрорайону, видавати та завіряти довідки встановленого зразка та інші документи , згідно рішень та розпоряджень міської ради.
2.3.17. Користуватись і розпоряджатись переданим комітету в оперативне управління, майном, залучати на свій рахунок кошти, отримані як благодійна допомога, надана організаціями та окремими особами та використовувати їх на розвиток території згідно рішення комітету самоорганізації населення , в окремих випадках – згідно рішення загальних зборів мешканців мікрорайону, вулиці, будинку.
2.3.18. Інформувати не менше одного разу на рік громадян про діяльність комітету самоорганізації, організовувати обговорення проектів рішень з найважливіших питань життєдіяльності мікрорайону.
2.4. Шляхи реалізації завдань Комітету:
внесення пропозицій щодо впровадження економічно сприятливих умов в наданні комунально-побутових послуг;
залучення на договірних засадах підприємств, установ, організацій для вирішення питань благоустрою території;
здійснення контролю за додержанням на території діяльності Комітету чистоти та порядку.
2.5. До делегованих повноважень відноситься частина повноважень Фастівської міської ради, якими вона наділяє Комітет відповідним Рішенням міської ради з одночасною передачею йому додаткових коштів, а також матеріально-технічних, інших ресурсів та майна, необхідних для здійснення цих повноважень. Міська рада здійснює також і контроль за використанням переданих Комітету коштів, майна та інших ресурсів.
З. ПОРЯДОК СТВОРЕННЯ КОМІТЕТУ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ
3.1. Комітет самоорганізації населення створюється з ініціативи жителів мікрорайону Фастів-ІІ, які на законних підставах проживають на відповідній території, за дозволом міської ради та за територіальною ознакою.
3.2.Законною підставою проживання жителів на відповідній території визнається їхня реєстрація за адресою проживання в межах цієї території.
3.3.Порядок створення та обрання Комітету визначається Законом України «Про органи самоорганізації населення»
3.4. Переобрання Комітету, відкликання, обрання окремих його членів замість вибулих чи зміна кількісного складу Комітету здійснюється загальними зборами (конференцією) жителів за місцем проживання в порядку, встановленому Законом України "Про органи самоорганізації населення".
3.5. Положення про Комітет затверджується конференцією жителів на підставі рішення міської ради про створення Комітету відповідно до Конституції та Законів України, інших нормативно-правових актів.
3.6. Контроль за додержанням вимог Комітетом Положення про нього покладається на міську раду та її виконавчий комітет, який здійснив реєстрацію Комітету.
3.7. Зміни та доповнення до Положення приймаються загальними зборами (конференцією) жителів, про що повідомляється реєструючому органу.
До реєструючого органу додаються:
заява, підписана головою Комітету;
протокол загальних зборів (конференції) жителів за місцем проживання про затвердження змін до Положення;
4. СТРУКТУРА КОМІТЕТУ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ЙОГО ДІЯЛЬНОСТІ
4.1. Комітет обирається у складі голови, заступника голови, секретаря та членів комітету.
4.2. Комітет очолює голова, який обирається на основі загального рівного виборчого права шляхом таємного голосування жителів (делегатів), які на законних підставах проживають на відповідній території.
4.2.3.Голова Комітету:
а) здійснює організаційно-розпорядчі функції передбачені Положенням про комітет;
б) організовує роботу комітету;
в) скликає і проводить його засідання;
г) організовує виконання рішень комітету;
д) є розпорядником коштів, майна; підписує рішення , документи комітету, довідки встановленого зразка, видані секретарем комітету та головами вуличкомів;
е) представляє комітет у відносинах з фізичними і юридичними особами;
ж) виконує доручення комітету, здійснює інші повноваження, визначені чинним законодавством України, а також прийнятим Положенням.
з) здійснює інші повноваження, визначені законом України “Про органи самоорганізації населення”, іншими законами України, а також цим Положенням.
4.3. У разі відсутності голови Комітету або неможливості виконання ним своїх обов’язків з інших причин, його повноваження виконує заступник голови або секретар в порядку і у межах, передбачених цим Положенням.
4.4.Секретар Комітету обирається на основі загального рівного виборчого права шляхом таємного голосування жителів (делегатів), які на законних підставах проживають на відповідній території.
Секретар Комітету:
а) організовує підготовку засідань комітету та питань, що виносяться на його розгляд;
б) забезпечує ведення діловодства, відповідної документації, контролює виконання рішень комітету, видає довідки встановленого зразка.
в) забезпечує своєчасне доведення до виконавців, керівників організацій, установ, підприємств, які розташовані на території мікрорайону, громадян рішень комітету;
г) виконує інші обов’язки передбачені Положенням про комітет самоорганізації населення.
д) виконує доручення комітету, здійснює інші повноваження, визначені чинним законодавством України, а також прийнятим Положенням.
4.5. За рішенням зборів (конференції) жителів за місцем
проживання голова і секретар комітету можуть працювати в
ньому на постійній основі з оплатою їх праці за рахунок коштів міської ради.
4.6. Членами комітету є голови вуличних та будинкових комітетів, які були обрані на звітно-виборних зборах мешканців вулиць (будинків), які знаходяться на території діяльності комітету, та інші особи, які отримали більше половини голосів учасників зборів(конференції). Кількість членів комітету визначається загальними зборами (конференцією), але їх чисельність не може бути меншою 11 чоловік.
проживання голова і секретар комітету можуть працювати в
ньому на постійній основі з оплатою їх праці за рахунок коштів міської ради.
4.6. Членами комітету є голови вуличних та будинкових комітетів, які були обрані на звітно-виборних зборах мешканців вулиць (будинків), які знаходяться на території діяльності комітету, та інші особи, які отримали більше половини голосів учасників зборів(конференції). Кількість членів комітету визначається загальними зборами (конференцією), але їх чисельність не може бути меншою 11 чоловік.
4.7. Заступник голови Комітету обирається із числа членів Комітету.
4.8. Заступник голови комітету та члени комітету, крім голів вуличних та будинкових комітетів, можуть за рішенням зборів(конференції) обиратися поіменно шляхом відкритого голосування.
4.9.Заступник голови комітету та члени комітету працюють на громадських засадах.
4.10. Члени Комітету мають право:
а) брати участь у визначенні основних напрямів розвитку Комітету;
б) брати участь у всіх заходах, що проводяться Комітетом;
в) отримувати будь-яку інформацію про діяльність Комітету;
г) вносити до Комітету та його керівництва пропозиції з питань, що пов'язані з його діяльністю;
д) брати участь у засіданнях міської ради, її виконавчого комітету, що стосується діяльності КСОНу, а також при розгляді питань, ініційованих Комітетом з правом дорадчого голосу.
4.11. Члени Комітету зобов'язані:
а) приймати безпосередньо участь у роботі Комітету;
б) виконувати рішення загальних зборів, доручення керівника та рішення Комітету;
в) виконувати інші власні та делеговані завдання Комітету.
4.12. Основою роботи Комітету є засідання комітету.
4.12.1 Засідання комітету проводяться по мірі необхідності, але не рідше одного разу на місяць.
4.12.2. Засідання комітету скликається головою комітету СОН або за вимогою 1/3 складу комітету.
4.12.3. Засідання комітету є правомочним, якщо в ньому бере участь більше половини його загального складу.
4.12.4. На засіданнях комітету розглядаються питання та приймаються рішення організаційно-розпорядчого характеру, які віднесені до його повноважень.
4.12.5. Рішення органу самоорганізації населення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загального складу цього органу.
5. ЗАГАЛЬНІ ЗБОРИ (КОНФЕРЕНЦІЯ) ЖИТЕЛІВ ЗА МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ
5.1.1. Загальні збори жителів вулиць, багатоквартирних будинків скликаються за рішенням Комітету СОН мікрорайону, вуличного, будинкового комітету по мірі необхідності, але не рідше одного разу на рік.
5.1.2. Позачергові загальні збори можуть бути скликані на вимогу не менше 5 відсотків жителів вулиці, багатоквартирного будинку.
5.1.3.Загальні збори скликаються за місцем проживання громадян у визначеному органом самоорганізації населення місці для обговорення найважливіших питань місцевого життя, обрання (переобрання) органу самоорганізації населення, делегатів на конференцію Комітету СОН Фастів-ІІ.
5.1.4. Голова вуличного чи будинкового комітету та члени комітету можуть за рішенням зборів обиратися поіменно шляхом відкритого голосування.
5.1.5. У роботі зборів мають право брати участь громадяни, які досягли 18 років і постійно проживають на відповідній території.
5.1.6. У роботі зборів можуть брати участь депутати міської ради, представники органів державних влади та місцевого самоврядування, трудових колективів, об'єднань громадян, які діють на даній території.
5.1.7. Збори є правомочними за наявності на них більше 10 відсотків громадян, які проживають на відповідній території і мають право брати участь у зборах.
5.1.8. Рішення зборів є правомочним, коли за нього проголосувало понад 50 відсотків присутніх на зборах громадян.
5.1.9. Рішення зборів, прийняті в межах чинного законодавства, є обов'язковими для виконання органами територіальної самоорганізації громадян, усіма громадянами, які проживають на відповідній території.
5.2.1. Загальні збори (конференція) жителів, які проживають на визначеній території діяльності комітету СОН м-у Фастів-ІІ скликаються за рішенням Комітету по мірі необхідності, але не рідше одного разу на рік.
5.2.2. Позачергові загальні збори (конференція) можуть (може) бути скликані на вимогу більше половини членів комітету самоорганізації населення м-ну Фастів-ІІ, 10відсотків жителів,які проживають на визначеній території діяльності комітету СОН м-у Фастів-ІІ, або на вимогу міського голови.
5.2.3.У разі проведення звітно-виборної конференції, для виборів делегатів проводяться первинні збори жителів вулиць та будинків (за територіальною приналежністю) по висуванню делегатів. За підсумками таких зборів складається протокол, обов’язковим додатком до якого є список реєстрації учасників зборів.
5.2.4.Делегатом може бути особа, що на законних підставах проживає на відповідній території діяльності Комітету та має право голосу. Делегат вважається легітимно обраним, якщо у зборах по висуванню делегата взяло участь не менше 10 відсотків загальної кількості жителів, що мали взяти участь у зборах по висуванню делегатів, та кандидатури яких підтримала більшість учасників таких зборів.
5.2.5.Делегати обираються за квотами відповідно до загальної кількості мешканців вулиці, будинку за принципом не менше ніж один від тридцяти осіб.
Конференція є правочинною за участі в ній більше половини делегатів, що мали взяти в ній участь.
5.2.6.. До виключних повноважень конференції відносяться:
прийняття рішення про створення та дострокове припинення повноважень Комітету ;
прийняття Положення про Комітет, внесення в нього змін та доповнень;
визначення кількісного складу Комітету;
обрання та дострокове припинення повноважень голови, його заступника, секретаря та інших членів Комітету
5.2.7. Рішення конференції приймаються простою більшістю голосів і оформлюються протоколом. Усі рішення конференції протягом десяти діб у письмовій формі доводяться до відома міської ради.
5.2.8. На загальних зборах громадян розглядаються питання віднесені до власних та делегованих повноважень комітету СОН мікрорайону Фастів-ІІ.
Загальні збори можуть прийняти до свого розгляду інші питання, що зачіпають інтереси жителів мікрорайону.
5.2.9.. Рішення конференції приймаються простою більшістю голосів і оформлюються протоколом. Усі рішення загальних зборів протягом десяти діб у письмовій формі доводяться до відома міської ради.
6. ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНА ОСНОВА КОМІТЕТУ
6.1. Фінансово-економічну основу Комітету складають фінансові ресурси та майно, передані відповідно до законодавства міською радою, а також майно, придбане за власні фінансові ресурси. Фінансові ресурси Комітету, зареєстрованого виконавчим комітетом міської ради, утворюються з:
- добровільних внесків юридичних і фізичних осіб;
- коштів бюджету, які передаються міською радою для здійснення наданих Комітету повноважень;
- інших надходжень, не заборонених законодавством;
6.2. Матеріальною основою діяльності Комітету є майно, передане йому міською радою, іншими юридичними та фізичними особами в оперативне управління.
6.3. Майно та кошти, передані Комітету органами місцевого самоврядування, використовуються згідно з його призначенням.
6.4. Міська рада, а також особи, які мешкають на території діяльності Комітету, не несуть відповідальності за майнові та фінансові обов'язки Комітету.
6.5. Майно, утворене за рахунок добровільних внесків та власної господарської діяльності Комітету, придбане або передане йому у власність фізичними або юридичними особами, знаходиться в загальній сумісній власності жителів відповідної території в особі Комітету.
6.6. Контроль за фінансовою діяльністю Комітету в межах своїх повноважень здійснюють:
міська рада та її виконавчі органи;
виконавчий комітет, який здійснив реєстрацію Комітету;
збори (конференція) жителів за місцем проживання;
органи державної влади.
7. ГАРАНТІЇ ДІЯЛЬНОСТІ КОМІТЕТУ
7.1. Міська рада та її виконавчі органи сприяють здійсненню Комітетом його повноважень і координують їх діяльність.
7.2. Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи не мають права втручатися в діяльність Комітету, крім випадків, передбачених законом.
7.3. Члени Комітету мають право брати участь у засіданнях міської ради та її виконавчих органів, що стосуються його діяльності, а також при розгляді питань, ініційованих Комітетом, з правом дорадчого голосу.
8. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ КОМІТЕТУ ТА ЙОГО ПОСАДОВИХ ОСІБ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
8.1. Рішення, дії та бездіяльність Комітету та його членів можуть бути оскаржені до міської ради або до суду.
8.2. Прийняття Комітетом рішень, що суперечать Конституції і законам України, актам законодавства, Положенню про цей Комітет та іншим рішенням міської ради, її виконавчого Комітету, розпорядженням міського голови, а також рішенням зборів (конференції) жителів за місцем проживання, може бути підставою для припинення діяльності Комітету або позбавлення його повноважень.
9. ПРИПИНЕННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ КОМІТЕТУ
9.1. Припинення діяльності Комітету здійснюється в порядку, визначеному законодавством.
9.2. Діяльність Комітету припиняється у зв’язку із закінченням терміну, на який він був обраний.
9.3. Діяльність Комітету може бути припинена достроково у разі:
невиконання рішень міської ради, її виконавчого комітету - за рішенням міської ради, яка дала дозвіл на його створення;
невиконання рішень зборів (конференції) жителів за місцем проживання або невиконання своїх повноважень, а також саморозпуску - за рішенням конференції жителів за місцем проживання;
порушення Конституції і законів України, інших актів законодавства - за рішенням суду.
Дострокове припинення повноважень Комітету тягне за собою припинення діяльності Комітету.
9.4. У разі припинення діяльності Комітету фінансові ресурси та майно повертається міській раді, яка дала згоду на утворення Комітету, крім майна, відчуженого з дозволу та рішенням міської ради.
Секретар міської ради Н.І.Датко
Додаток №2
до рішення міської ради
№ 23-ХХV–VІІ від 02.03.2017 року
«ЗАТВЕРДЖЕНО»
рішенням звітно-виборної
конференції м-ну Снігурівка
03.04.2016 р.
П О Л О Ж Е Н Н Я
про комітет самоорганізації населення мікрорайону Снігурівка
міста Фастова Київської області
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Комітет самоорганізації населення мікрорайону Снігурівка– представницький орган, що створюється жителями, які на законних підставах проживають на території мікрорайону Снігурівка для вирішення завдань, передбачених Законом України “Про органи самоорганізації населення”.
1.2. У своїй діяльності Комітет керується Конституцією України, Законами України "Про органи самоорганізації населення", "Про місцеве самоврядування в Україні", іншими законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, центральних та місцевих органів виконавчої влади та рішеннями органів місцевого самоврядування, рішеннями місцевого референдуму, Статутом територіальної громади м.Фастів, розпорядженнями міського голови, цим Положенням, рішеннями конференцій, загальних зборів мешканців за місцем проживання.
1.3. Комітет - представницький орган, який є складовою частиною системи місцевого самоврядування м.Фастів.
1.4. Комітет є юридичною особою. Він набуває прав юридичної особи з дня реєстрації, яка відбувається в порядку, встановленому законодавством України.
1.5. Комітет може від свого імені укладати договори, набувати майнові та особисті немайнові права і нести обов'язки, пов'язані з його діяльністю, бути позивачем та відповідачем у судах, господарському та третейському судах.
1.6. Комітет має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банків, штамп, печатки із своїм найменуванням та символікою, емблему та інші реквізити. Символіка реєструється в порядку, передбаченому діючим законодавством.
1.7. Комітет діє в межах території, визначених рішеннями Фастівської міської ради.
1.8. Юридична адреса комітету: 08500, Київська область, м. Фастів, вул.Тітова,98 .
1.9. Термін дії повноважень Комітету встановлений на період повноважень Фастівської міської ради скликання.
1.10. Комітет може об'єднуватися з іншими органами самоорганізації населення на добровільній основі з метою обміну досвідом, розвитку контактів, а також для спільного вирішення питань, які торкаються інтересів мешканців органів самоорганізації.
2. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ, ПРИНЦИПИ ДІЯЛЬНОСТІ ТА ПОВНОВАЖЕННЯ КОМІТЕТУ
2.1. Основними завданнями діяльності Комітету є:
- створення умов для участі жителів у вирішенні питань місцевого значення в межах Конституції і Законів України;
- задоволення соціальних, культурних, побутових та інших потреб жителів шляхом сприяння у наданні їм відповідних послуг;
- участь у реалізації соціально-економічного, культурного розвитку відповідної території, інших місцевих програм.
2.2. Організація та діяльність Комітету грунтуються на принципах:
- законності;
- гласності;
- добровільності щодо взяття окремих повноважень міської ради;
- територіальності;
- виборності;
- підзвітності, підконтрольності та відповідальності перед міською радою;
- підзвітності, підконтрольності та відповідальності перед жителями, які обрали Комітет;
- фінансової та організаційної самостійності.
2.3. Завданням Комітету є виконання власних та делегованих, відповідно до рішення Фастівської міської ради, повноважень.
Власні повноваженнякомітету самоорганізації населення мікрорайону Фастів-ІІ:
2.3.1. Представляти разом з депутатами міської ради інтереси жителів мікрорайону в міській раді та виконавчому комітеті ради, інших органах виконавчої влади, сприяти реалізації рішень міської ради, виконавчого комітету, міського голови, доручень виборців, а також організовувати виконання рішень загальних зборів мешканців мікрорайону.
2.3.2. Вносити у встановленому порядку до проектів програм соціально-економічного і культурного розвитку та бюджету міста пропозиції щодо задоволення соціальних, побутових, культурних та інших потреб жителів мікрорайону.
2.3.3. Організовувати мешканців вулиць, будинків на добровільних засадах до участі у здійсненні заходів щодо охорони навколишнього середовища, проведення робіт з благоустрою, озеленення та утримання в належному стані садиб, дворів, вулиць, кладовищ, братських могил, обладнанні дитячих і спортивних майданчиків.
2.3.4. Здійснювати контроль за якістю надаваних громадянам, які проживають на території мікрорайону, житлово-комунальних послуг та за якістю інженерно-будівельних робіт, що виконуються на території мікрорайону.
2.3.5. Надавати допомогу закладам культури та спорту в проведенні культурно-масової, спортивно-оздоровчої та виховної роботи серед населення, розвитку народної творчості, впровадження в побут нових традицій та обрядів.
2.3.6. Сприяти закладам освіти в забезпеченні виконання програми загальної середньої освіти молоддю в мікрорайоні, допомагати в обліку дітей дошкільного віку, правоохоронним органам в роботі з неповнолітніми громадянами мікрорайону.
2.3.7. Організовувати допомогу органам соціального забезпечення населення в роботі по наданню допомоги громадянам похилого віку, інвалідам, сім’ям загиблих воїнів, партизанів та військовослужбовців, громадянам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дітям-сиротам, вносити пропозиції з цих питань до міської ради та виконавчого комітету ради.
2.3.8. Сприяти комунальним підприємствам міста, податковій інспекції в забезпеченні своєчасної сплати громадянами комунальних платежів, податків, страхових внесків та інше.
2.3.9. Надавати необхідну допомогу органам пожежного нагляду в здійсненні протипожежних заходів, організовувати вивчення та дотримання належних правил пожежної безпеки.
2.3.10. Сприяти відповідно до законодавства правоохоронним органам у забезпеченні ними охорони громадського порядку на території мікрорайону.
2.3.11. Надавати практичну допомогу депутатам міської ради у проведенні зустрічей з виборцями, у складанні актів обстежень матеріально-побутових умов проживання громадян та в інших заходах.
2.3.12. Звертатись до будь-якої структури виконавчих органів ради, інших підприємств, організацій та установ, що знаходяться на території міста, з питань, які відносяться до повноважень комітету.
2.3.13. Заслуховувати на своїх засіданнях громадян, які порушують норми чинного законодавства, загальноприйняті правила поведінки, в особливих випадках направляти матеріали для залучення громадян до адміністративної відповідальності.
2.3.14. Розглядати в межах своїх повноважень заяви, скарги, пропозиції громадян, вести прийоми громадян у визначений громадою час.
2.3.15. Видавати та завіряти довідки встановленого зразка, посвідчувати підписи мешканців мікрорайону.
2.3.16. Вести облік громадян, які проживають на території мікрорайону, вести роботи по створенню соціально-демографічного паспорту мікрорайону, видавати та завіряти довідки встановленого зразка та інші документи , згідно рішень та розпоряджень міської ради.
2.3.17. Користуватись і розпоряджатись переданим комітету в оперативне управління, майном, залучати на свій рахунок кошти, отримані як благодійна допомога, надана організаціями та окремими особами та використовувати їх на розвиток території згідно рішення комітету самоорганізації населення , в окремих випадках – згідно рішення загальних зборів мешканців мікрорайону, вулиці, будинку.
2.3.18. Інформувати не менше одного разу на рік громадян про діяльність комітету самоорганізації, організовувати обговорення проектів рішень з найважливіших питань життєдіяльності мікрорайону.
2.4. Шляхи реалізації завдань Комітету:
внесення пропозицій щодо впровадження економічно сприятливих умов в наданні комунально-побутових послуг;
залучення на договірних засадах підприємств, установ, організацій для вирішення питань благоустрою території;
здійснення контролю за додержанням на території діяльності Комітету чистоти та порядку.
2.5. До делегованих повноважень відноситься частина повноважень Фастівської міської ради, якими вона наділяє Комітет відповідним Рішенням міської ради з одночасною передачею йому додаткових коштів, а також матеріально-технічних, інших ресурсів та майна, необхідних для здійснення цих повноважень. Міська рада здійснює також і контроль за використанням переданих Комітету коштів, майна та інших ресурсів.
З. ПОРЯДОК СТВОРЕННЯ КОМІТЕТУ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ
3.1. Комітет самоорганізації населення створюється з ініціативи жителів мікрорайону Снігурівка, які на законних підставах проживають на відповідній території, за дозволом міської ради та за територіальною ознакою.
3.2.Законною підставою проживання жителів на відповідній території визнається їхня реєстрація за адресою проживання в межах цієї території.
3.3.Порядок створення та обрання Комітету визначається Законом України «Про органи самоорганізації населення»
3.4. Переобрання Комітету, відкликання, обрання окремих його членів замість вибулих чи зміна кількісного складу Комітету здійснюється загальними зборами (конференцією) жителів за місцем проживання в порядку, встановленому Законом України "Про органи самоорганізації населення".
3.5. Положення про Комітет затверджується конференцією жителів на підставі рішення міської ради про створення Комітету відповідно до Конституції та Законів України, інших нормативно-правових актів.
3.6. Контроль за додержанням вимог Комітетом Положення про нього покладається на міську раду та її виконавчий комітет, який здійснив реєстрацію Комітету.
3.7. Зміни та доповнення до Положення приймаються загальними зборами (конференцією) жителів, про що повідомляється реєструючому органу.
До реєструючого органу додаються:
заява, підписана головою Комітету;
протокол загальних зборів (конференції) жителів за місцем проживання про затвердження змін до Положення;
4. СТРУКТУРА КОМІТЕТУ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ЙОГО ДІЯЛЬНОСТІ
4.1. Комітет обирається у складі голови, заступника голови, секретаря та членів комітету.
4.2. Комітет очолює голова, який обирається на основі загального рівного виборчого права шляхом таємного голосування жителів (делегатів), які на законних підставах проживають на відповідній території.
4.2.3.Голова Комітету:
а) здійснює організаційно-розпорядчі функції передбачені Положенням про комітет;
б) організовує роботу комітету;
в) скликає і проводить його засідання;
г) організовує виконання рішень комітету;
д) є розпорядником коштів, майна; підписує рішення , документи комітету, довідки встановленого зразка, видані секретарем комітету та головами вуличкомів;
е) представляє комітет у відносинах з фізичними і юридичними особами;
ж) виконує доручення комітету, здійснює інші повноваження, визначені чинним законодавством України, а також прийнятим Положенням.
з) здійснює інші повноваження, визначені законом України “Про органи самоорганізації населення”, іншими законами України, а також цим Положенням.
4.3. У разі відсутності голови Комітету або неможливості виконання ним своїх обов’язків з інших причин, його повноваження виконує заступник голови або секретар в порядку і у межах, передбачених цим Положенням.
4.4.Секретар Комітету обирається на основі загального рівного виборчого права шляхом таємного голосування жителів (делегатів), які на законних підставах проживають на відповідній території.
Секретар Комітету:
а) організовує підготовку засідань комітету та питань, що виносяться на його розгляд;
б) забезпечує ведення діловодства, відповідної документації, контролює виконання рішень комітету, видає довідки встановленого зразка.
в) забезпечує своєчасне доведення до виконавців, керівників організацій, установ, підприємств, які розташовані на території мікрорайону, громадян рішень комітету;
г) виконує інші обов’язки передбачені Положенням про комітет самоорганізації населення.
д) виконує доручення комітету, здійснює інші повноваження, визначені чинним законодавством України, а також прийнятим Положенням.
4.5. За рішенням зборів (конференції) жителів за місцем
проживання голова і секретар комітету можуть працювати в
ньому на постійній основі з оплатою їх праці за рахунок коштів міської ради.
4.6. Членами комітету є голови вуличних та будинкових комітетів, які були обрані на звітно-виборних зборах мешканців вулиць (будинків), які знаходяться на території діяльності комітету, та інші особи, які отримали більше половини голосів учасників зборів(конференції). Кількість членів комітету визначається загальними зборами (конференцією), але їх чисельність не може бути меншою 11 чоловік.
проживання голова і секретар комітету можуть працювати в
ньому на постійній основі з оплатою їх праці за рахунок коштів міської ради.
4.6. Членами комітету є голови вуличних та будинкових комітетів, які були обрані на звітно-виборних зборах мешканців вулиць (будинків), які знаходяться на території діяльності комітету, та інші особи, які отримали більше половини голосів учасників зборів(конференції). Кількість членів комітету визначається загальними зборами (конференцією), але їх чисельність не може бути меншою 11 чоловік.
4.7. Заступник голови Комітету обирається із числа членів Комітету.
4.8. Заступник голови комітету та члени комітету, крім голів вуличних та будинкових комітетів, можуть за рішенням зборів(конференції) обиратися поіменно шляхом відкритого голосування.
4.9.Заступник голови комітету та члени комітету працюють на громадських засадах.
4.10. Члени Комітету мають право:
а) брати участь у визначенні основних напрямів розвитку Комітету;
б) брати участь у всіх заходах, що проводяться Комітетом;
в) отримувати будь-яку інформацію про діяльність Комітету;
г) вносити до Комітету та його керівництва пропозиції з питань, що пов'язані з його діяльністю;
д) брати участь у засіданнях міської ради, її виконавчого комітету, що стосується діяльності КСОНу, а також при розгляді питань, ініційованих Комітетом з правом дорадчого голосу.
4.11. Члени Комітету зобов'язані:
а) приймати безпосередньо участь у роботі Комітету;
б) виконувати рішення загальних зборів, доручення керівника та рішення Комітету;
в) виконувати інші власні та делеговані завдання Комітету.
4.12. Основою роботи Комітету є засідання комітету.
4.12.1 Засідання комітету проводяться по мірі необхідності, але не рідше одного разу на місяць.
4.12.2. Засідання комітету скликається головою комітету СОН або за вимогою 1/3 складу комітету.
4.12.3. Засідання комітету є правомочним, якщо в ньому бере участь більше половини його загального складу.
4.12.4. На засіданнях комітету розглядаються питання та приймаються рішення організаційно-розпорядчого характеру, які віднесені до його повноважень.
4.12.5. Рішення органу самоорганізації населення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загального складу цього органу.
5. ЗАГАЛЬНІ ЗБОРИ (КОНФЕРЕНЦІЯ) ЖИТЕЛІВ ЗА МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ
5.1.1. Загальні збори жителів вулиць, багатоквартирних будинків скликаються за рішенням Комітету СОН мікрорайону, вуличного, будинкового комітету по мірі необхідності, але не рідше одного разу на рік.
5.1.2. Позачергові загальні збори можуть бути скликані на вимогу не менше 5 відсотків жителів вулиці, багатоквартирного будинку.
5.1.3.Загальні збори скликаються за місцем проживання громадян у визначеному органом самоорганізації населення місці для обговорення найважливіших питань місцевого життя, обрання (переобрання) органу самоорганізації населення, делегатів на конференцію Комітету СОН Казнівка.
5.1.5. Голова вуличного чи будинкового комітету та члени комітету можуть за рішенням зборів обиратися поіменно шляхом відкритого голосування.
5.1.6.. У роботі зборів мають право брати участь громадяни, які досягли 18 років і постійно проживають на відповідній території.
5.1.7. У роботі зборів можуть брати участь депутати міської ради, представники органів державних влади та місцевого самоврядування, трудових колективів, об'єднань громадян, які діють на даній території.
5.1.8.. Збори є правомочними за наявності на них більше 10 відсотків громадян, які проживають на відповідній території і мають право брати участь у зборах.
5.1.9.. Рішення зборів є правомочним, коли за нього проголосувало понад 50 відсотків присутніх на зборах громадян.
5.1.10. Рішення зборів, прийняті в межах чинного законодавства, є обов'язковими для виконання органами територіальної самоорганізації громадян, усіма громадянами, які проживають на відповідній території.
5.2.1. Загальні збори (конференція) жителів, які проживають на визначеній території діяльності комітету СОН м-у Снігурівка скликаються за рішенням Комітету по мірі необхідності, але не рідше одного разу на рік.
5.2.2. Позачергові загальні збори (конференція) можуть (може) бути скликані на вимогу більше половини членів комітету самоорганізації населення м-ну Снігурівка, 10відсотків жителів,які проживають на визначеній території діяльності комітету СОН м-у Снігурівка, або на вимогу міського голови.
5.2.3.У разі проведення звітно-виборної конференції, для виборів делегатів проводяться первинні збори жителів вулиць та будинків (за територіальною приналежністю) по висуванню делегатів. За підсумками таких зборів складається протокол, обов’язковим додатком до якого є список реєстрації учасників зборів.
5.2.4.Делегатом може бути особа, що на законних підставах проживає на відповідній території діяльності Комітету та має право голосу. Делегат вважається легітимно обраним, якщо у зборах по висуванню делегата взяло участь не менше 10 відсотків загальної кількості жителів, що мали взяти участь у зборах по висуванню делегатів, та кандидатури яких підтримала більшість учасників таких зборів.
5.2.5.Делегати обираються за квотами відповідно до загальної кількості мешканців вулиці, будинку за принципом не менше ніж один від тридцяти осіб.
Конференція є правочинною за участі в ній більше половини делегатів, що мали взяти в ній участь.
5.2.6.. До виключних повноважень конференції відносяться:
прийняття рішення про створення та дострокове припинення повноважень Комітету ;
прийняття Положення про Комітет, внесення в нього змін та доповнень;
визначення кількісного складу Комітету;
обрання та дострокове припинення повноважень голови, його заступника, секретаря та інших членів Комітету
5.2.7. Рішення конференції приймаються простою більшістю голосів і оформлюються протоколом. Усі рішення конференції протягом десяти діб у письмовій формі доводяться до відома міської ради.
5.2.8. На загальних зборах громадян розглядаються питання віднесені до власних та делегованих повноважень комітету СОН мікрорайону Снігурівка.
Загальні збори можуть прийняти до свого розгляду інші питання, що зачіпають інтереси жителів мікрорайону.
5.2.9.. Рішення конференції приймаються простою більшістю голосів і оформлюються протоколом. Усі рішення загальних зборів протягом десяти діб у письмовій формі доводяться до відома міської ради.
6. ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНА ОСНОВА КОМІТЕТУ
6.1. Фінансово-економічну основу Комітету складають фінансові ресурси та майно, передані відповідно до законодавства міською радою, а також майно, придбане за власні фінансові ресурси. Фінансові ресурси Комітету, зареєстрованого виконавчим комітетом міської ради, утворюються з:
- добровільних внесків юридичних і фізичних осіб;
- коштів бюджету, які передаються міською радою для здійснення наданих Комітету повноважень;
- інших надходжень, не заборонених законодавством;
6.2. Матеріальною основою діяльності Комітету є майно, передане йому міською радою, іншими юридичними та фізичними особами в оперативне управління.
6.3. Майно та кошти, передані Комітету органами місцевого самоврядування, використовуються згідно з його призначенням.
6.4. Міська рада, а також особи, які мешкають на території діяльності Комітету, не несуть відповідальності за майнові та фінансові обов'язки Комітету.
6.5. Майно, утворене за рахунок добровільних внесків та власної господарської діяльності Комітету, придбане або передане йому у власність фізичними або юридичними особами, знаходиться в загальній сумісній власності жителів відповідної території в особі Комітету.
6.6. Контроль за фінансовою діяльністю Комітету в межах своїх повноважень здійснюють:
міська рада та її виконавчі органи;
виконавчий комітет, який здійснив реєстрацію Комітету;
збори (конференція) жителів за місцем проживання;
органи державної влади.
7. ГАРАНТІЇ ДІЯЛЬНОСТІ КОМІТЕТУ
7.1. Міська рада та її виконавчі органи сприяють здійсненню Комітетом його повноважень і координують їх діяльність.
7.2. Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи не мають права втручатися в діяльність Комітету, крім випадків, передбачених законом.
7.3. Члени Комітету мають право брати участь у засіданнях міської ради та її виконавчих органів, що стосуються його діяльності, а також при розгляді питань, ініційованих Комітетом, з правом дорадчого голосу.
8. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ КОМІТЕТУ ТА ЙОГО ПОСАДОВИХ ОСІБ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
8.1. Рішення, дії та бездіяльність Комітету та його членів можуть бути оскаржені до міської ради або до суду.
8.2. Прийняття Комітетом рішень, що суперечать Конституції і законам України, актам законодавства, Положенню про цей Комітет та іншим рішенням міської ради, її виконавчого Комітету, розпорядженням міського голови, а також рішенням зборів (конференції) жителів за місцем проживання, може бути підставою для припинення діяльності Комітету або позбавлення його повноважень.
9. ПРИПИНЕННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ КОМІТЕТУ
9.1. Припинення діяльності Комітету здійснюється в порядку, визначеному законодавством.
9.2. Діяльність Комітету припиняється у зв’язку із закінченням терміну, на який він був обраний.
9.3. Діяльність Комітету може бути припинена достроково у разі:
невиконання рішень міської ради, її виконавчого комітету - за рішенням міської ради, яка дала дозвіл на його створення;
невиконання рішень зборів (конференції) жителів за місцем проживання або невиконання своїх повноважень, а також саморозпуску - за рішенням конференції жителів за місцем проживання;
порушення Конституції і законів України, інших актів законодавства - за рішенням суду.
Дострокове припинення повноважень Комітету тягне за собою припинення діяльності Комітету.
9.4. У разі припинення діяльності Комітету фінансові ресурси та майно повертається міській раді, яка дала згоду на утворення Комітету, крім майна, відчуженого з дозволу та рішенням міської ради.
Секретар міської ради Н.І.Датко
Додаток №2
до рішення міської ради
№ 23-ХХV–VІІ від 02.03.2017 року
«ЗАТВЕРДЖЕНО»
рішенням звітно-виборної
конференції м-ну Казнівка
26.03.2016 р.
П О Л О Ж Е Н Н Я
про комітет самоорганізації населення мікрорайонуКазнівка
міста Фастова Київської області
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Комітет самоорганізації населення мікрорайону Казнівка– представницький орган, що створюється жителями, які на законних підставах проживають на території мікрорайону Казнівка для вирішення завдань, передбачених Законом України “Про органи самоорганізації населення”.
1.2. У своїй діяльності Комітет керується Конституцією України, Законами України "Про органи самоорганізації населення", "Про місцеве самоврядування в Україні", іншими законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, центральних та місцевих органів виконавчої влади та рішеннями органів місцевого самоврядування, рішеннями місцевого референдуму, Статутом територіальної громади м.Фастів, розпорядженнями міського голови, цим Положенням, рішеннями конференцій, загальних зборів мешканців за місцем проживання.
1.3. Комітет - представницький орган, який є складовою частиною системи місцевого самоврядування м.Фастів.
1.4. Комітет є юридичною особою. Він набуває прав юридичної особи з дня реєстрації, яка відбувається в порядку, встановленому законодавством України.
1.5. Комітет може від свого імені укладати договори, набувати майнові та особисті немайнові права і нести обов'язки, пов'язані з його діяльністю, бути позивачем та відповідачем у судах, господарському та третейському судах.
1.6. Комітет має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банків, штамп, печатки із своїм найменуванням та символікою, емблему та інші реквізити. Символіка реєструється в порядку, передбаченому діючим законодавством.
1.7. Комітет діє в межах території, визначених рішеннями Фастівської міської ради.
1.8. Юридична адреса комітету: 08500, Київська область, м. Фастів, вул.Гетьманська,79а .
1.9. Термін дії повноважень Комітету встановлений на період повноважень Фастівської міської ради скликання.
1.10. Комітет може об'єднуватися з іншими органами самоорганізації населення на добровільній основі з метою обміну досвідом, розвитку контактів, а також для спільного вирішення питань, які торкаються інтересів мешканців органів самоорганізації.
2. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ, ПРИНЦИПИ ДІЯЛЬНОСТІ ТА ПОВНОВАЖЕННЯ КОМІТЕТУ
2.1. Основними завданнями діяльності Комітету є:
- створення умов для участі жителів у вирішенні питань місцевого значення в межах Конституції і Законів України;
- задоволення соціальних, культурних, побутових та інших потреб жителів шляхом сприяння у наданні їм відповідних послуг;
- участь у реалізації соціально-економічного, культурного розвитку відповідної території, інших місцевих програм.
2.2. Організація та діяльність Комітету грунтуються на принципах:
- законності;
- гласності;
- добровільності щодо взяття окремих повноважень міської ради;
- територіальності;
- виборності;
- підзвітності, підконтрольності та відповідальності перед міською радою;
- підзвітності, підконтрольності та відповідальності перед жителями, які обрали Комітет;
- фінансової та організаційної самостійності.
2.3. Завданням Комітету є виконання власних та делегованих, відповідно до рішення Фастівської міської ради, повноважень.
Власні повноваженнякомітету самоорганізації населення мікрорайону Фастів-ІІ:
2.3.1. Представляти разом з депутатами міської ради інтереси жителів мікрорайону в міській раді та виконавчому комітеті ради, інших органах виконавчої влади, сприяти реалізації рішень міської ради, виконавчого комітету, міського голови, доручень виборців, а також організовувати виконання рішень загальних зборів мешканців мікрорайону.
2.3.2. Вносити у встановленому порядку до проектів програм соціально-економічного і культурного розвитку та бюджету міста пропозиції щодо задоволення соціальних, побутових, культурних та інших потреб жителів мікрорайону.
2.3.3. Організовувати мешканців вулиць, будинків на добровільних засадах до участі у здійсненні заходів щодо охорони навколишнього середовища, проведення робіт з благоустрою, озеленення та утримання в належному стані садиб, дворів, вулиць, кладовищ, братських могил, обладнанні дитячих і спортивних майданчиків.
2.3.4. Здійснювати контроль за якістю надаваних громадянам, які проживають на території мікрорайону, житлово-комунальних послуг та за якістю інженерно-будівельних робіт, що виконуються на території мікрорайону.
2.3.5. Надавати допомогу закладам культури та спорту в проведенні культурно-масової, спортивно-оздоровчої та виховної роботи серед населення, розвитку народної творчості, впровадження в побут нових традицій та обрядів.
2.3.6. Сприяти закладам освіти в забезпеченні виконання програми загальної середньої освіти молоддю в мікрорайоні, допомагати в обліку дітей дошкільного віку, правоохоронним органам в роботі з неповнолітніми громадянами мікрорайону.
2.3.7. Організовувати допомогу органам соціального забезпечення населення в роботі по наданню допомоги громадянам похилого віку, інвалідам, сім’ям загиблих воїнів, партизанів та військовослужбовців, громадянам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дітям-сиротам, вносити пропозиції з цих питань до міської ради та виконавчого комітету ради.
2.3.8. Сприяти комунальним підприємствам міста, податковій інспекції в забезпеченні своєчасної сплати громадянами комунальних платежів, податків, страхових внесків та інше.
2.3.9. Надавати необхідну допомогу органам пожежного нагляду в здійсненні протипожежних заходів, організовувати вивчення та дотримання належних правил пожежної безпеки.
2.3.10. Сприяти відповідно до законодавства правоохоронним органам у забезпеченні ними охорони громадського порядку на території мікрорайону.
2.3.11. Надавати практичну допомогу депутатам міської ради у проведенні зустрічей з виборцями, у складанні актів обстежень матеріально-побутових умов проживання громадян та в інших заходах.
2.3.12. Звертатись до будь-якої структури виконавчих органів ради, інших підприємств, організацій та установ, що знаходяться на території міста, з питань, які відносяться до повноважень комітету.
2.3.13. Заслуховувати на своїх засіданнях громадян, які порушують норми чинного законодавства, загальноприйняті правила поведінки, в особливих випадках направляти матеріали для залучення громадян до адміністративної відповідальності.
2.3.14. Розглядати в межах своїх повноважень заяви, скарги, пропозиції громадян, вести прийоми громадян у визначений громадою час.
2.3.15. Видавати та завіряти довідки встановленого зразка, посвідчувати підписи мешканців мікрорайону.
2.3.16. Вести облік громадян, які проживають на території мікрорайону, вести роботи по створенню соціально-демографічного паспорту мікрорайону, видавати та завіряти довідки встановленого зразка та інші документи , згідно рішень та розпоряджень міської ради.
2.3.17. Користуватись і розпоряджатись переданим комітету в оперативне управління, майном, залучати на свій рахунок кошти, отримані як благодійна допомога, надана організаціями та окремими особами та використовувати їх на розвиток території згідно рішення комітету самоорганізації населення , в окремих випадках – згідно рішення загальних зборів мешканців мікрорайону, вулиці, будинку.
2.3.18. Інформувати не менше одного разу на рік громадян про діяльність комітету самоорганізації, організовувати обговорення проектів рішень з найважливіших питань життєдіяльності мікрорайону.
2.4. Шляхи реалізації завдань Комітету:
внесення пропозицій щодо впровадження економічно сприятливих умов в наданні комунально-побутових послуг;
залучення на договірних засадах підприємств, установ, організацій для вирішення питань благоустрою території;
здійснення контролю за додержанням на території діяльності Комітету чистоти та порядку.
2.5. До делегованих повноважень відноситься частина повноважень Фастівської міської ради, якими вона наділяє Комітет відповідним Рішенням міської ради з одночасною передачею йому додаткових коштів, а також матеріально-технічних, інших ресурсів та майна, необхідних для здійснення цих повноважень. Міська рада здійснює також і контроль за використанням переданих Комітету коштів, майна та інших ресурсів.
З. ПОРЯДОК СТВОРЕННЯ КОМІТЕТУ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ
3.1. Комітет самоорганізації населення створюється з ініціативи жителів мікрорайону Казнівка, які на законних підставах проживають на відповідній території, за дозволом міської ради та за територіальною ознакою.
3.2.Законною підставою проживання жителів на відповідній території визнається їхня реєстрація за адресою проживання в межах цієї території.
3.3.Порядок створення та обрання Комітету визначається Законом України «Про органи самоорганізації населення»
3.4. Переобрання Комітету, відкликання, обрання окремих його членів замість вибулих чи зміна кількісного складу Комітету здійснюється загальними зборами (конференцією) жителів за місцем проживання в порядку, встановленому Законом України "Про органи самоорганізації населення".
3.5. Положення про Комітет затверджується конференцією жителів на підставі рішення міської ради про створення Комітету відповідно до Конституції та Законів України, інших нормативно-правових актів.
3.6. Контроль за додержанням вимог Комітетом Положення про нього покладається на міську раду та її виконавчий комітет, який здійснив реєстрацію Комітету.
3.7. Зміни та доповнення до Положення приймаються загальними зборами (конференцією) жителів, про що повідомляється реєструючому органу.
До реєструючого органу додаються:
заява, підписана головою Комітету;
протокол загальних зборів (конференції) жителів за місцем проживання про затвердження змін до Положення;
4. СТРУКТУРА КОМІТЕТУ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ЙОГО ДІЯЛЬНОСТІ
4.1. Комітет обирається у складі голови, заступника голови, секретаря та членів комітету.
4.2. Комітет очолює голова, який обирається на основі загального рівного виборчого права шляхом таємного голосування жителів (делегатів), які на законних підставах проживають на відповідній території.
4.2.3.Голова Комітету:
а) здійснює організаційно-розпорядчі функції передбачені Положенням про комітет;
б) організовує роботу комітету;
в) скликає і проводить його засідання;
г) організовує виконання рішень комітету;
д) є розпорядником коштів, майна; підписує рішення , документи комітету, довідки встановленого зразка, видані секретарем комітету та головами вуличкомів;
е) представляє комітет у відносинах з фізичними і юридичними особами;
ж) виконує доручення комітету, здійснює інші повноваження, визначені чинним законодавством України, а також прийнятим Положенням.
з) здійснює інші повноваження, визначені законом України “Про органи самоорганізації населення”, іншими законами України, а також цим Положенням.
4.3. У разі відсутності голови Комітету або неможливості виконання ним своїх обов’язків з інших причин, його повноваження виконує заступник голови або секретар в порядку і у межах, передбачених цим Положенням.
4.4.Секретар Комітету обирається на основі загального рівного виборчого права шляхом таємного голосування жителів (делегатів), які на законних підставах проживають на відповідній території.
Секретар Комітету:
а) організовує підготовку засідань комітету та питань, що виносяться на його розгляд;
б) забезпечує ведення діловодства, відповідної документації, контролює виконання рішень комітету, видає довідки встановленого зразка.
в) забезпечує своєчасне доведення до виконавців, керівників організацій, установ, підприємств, які розташовані на території мікрорайону, громадян рішень комітету;
г) виконує інші обов’язки передбачені Положенням про комітет самоорганізації населення.
д) виконує доручення комітету, здійснює інші повноваження, визначені чинним законодавством України, а також прийнятим Положенням.
4.5. За рішенням зборів (конференції) жителів за місцем
проживання голова і секретар комітету можуть працювати в
ньому на постійній основі з оплатою їх праці за рахунок коштів міської ради.
4.6. Членами комітету є голови вуличних та будинкових комітетів, які були обрані на звітно-виборних зборах мешканців вулиць (будинків), які знаходяться на території діяльності комітету, та інші особи, які отримали більше половини голосів учасників зборів(конференції). Кількість членів комітету визначається загальними зборами (конференцією), але їх чисельність не може бути меншою 11 чоловік.
проживання голова і секретар комітету можуть працювати в
ньому на постійній основі з оплатою їх праці за рахунок коштів міської ради.
4.6. Членами комітету є голови вуличних та будинкових комітетів, які були обрані на звітно-виборних зборах мешканців вулиць (будинків), які знаходяться на території діяльності комітету, та інші особи, які отримали більше половини голосів учасників зборів(конференції). Кількість членів комітету визначається загальними зборами (конференцією), але їх чисельність не може бути меншою 11 чоловік.
4.7. Заступник голови Комітету обирається із числа членів Комітету.
4.8. Заступник голови комітету та члени комітету, крім голів вуличних та будинкових комітетів, можуть за рішенням зборів(конференції) обиратися поіменно шляхом відкритого голосування.
4.9.Заступник голови комітету та члени комітету працюють на громадських засадах.
4.10. Члени Комітету мають право:
а) брати участь у визначенні основних напрямів розвитку Комітету;
б) брати участь у всіх заходах, що проводяться Комітетом;
в) отримувати будь-яку інформацію про діяльність Комітету;
г) вносити до Комітету та його керівництва пропозиції з питань, що пов'язані з його діяльністю;
д) брати участь у засіданнях міської ради, її виконавчого комітету, що стосується діяльності КСОНу, а також при розгляді питань, ініційованих Комітетом з правом дорадчого голосу.
4.11. Члени Комітету зобов'язані:
а) приймати безпосередньо участь у роботі Комітету;
б) виконувати рішення загальних зборів, доручення керівника та рішення Комітету;
в) виконувати інші власні та делеговані завдання Комітету.
4.12. Основою роботи Комітету є засідання комітету.
4.12.1 Засідання комітету проводяться по мірі необхідності, але не рідше одного разу на місяць.
4.13.2. Засідання комітету скликається головою комітету СОН або за вимогою 1/3 складу комітету.
4.14.3. Засідання комітету є правомочним, якщо в ньому бере участь більше половини його загального складу.
4.15.4. На засіданнях комітету розглядаються питання та приймаються рішення організаційно-розпорядчого характеру, які віднесені до його повноважень.
4.16.5. Рішення органу самоорганізації населення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загального складу цього органу.
5. ЗАГАЛЬНІ ЗБОРИ (КОНФЕРЕНЦІЯ) ЖИТЕЛІВ ЗА МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ
5.1.1. Загальні збори жителів вулиць, багатоквартирних будинків скликаються за рішенням Комітету СОН мікрорайону, вуличного, будинкового комітету по мірі необхідності, але не рідше одного разу на рік.
5.1.2. Позачергові загальні збори можуть бути скликані на вимогу не менше 5 відсотків жителів вулиці, багатоквартирного будинку.
5.1.3.Загальні збори скликаються за місцем проживання громадян у визначеному органом самоорганізації населення місці для обговорення найважливіших питань місцевого життя, обрання (переобрання) органу самоорганізації населення, делегатів на конференцію Комітету СОН Казнівка.
5.1.5. Голова вуличного чи будинкового комітету та члени комітету можуть за рішенням зборів обиратися поіменно шляхом відкритого голосування.
5.1.6. У роботі зборів мають право брати участь громадяни, які досягли 18 років і постійно проживають на відповідній території.
5.1.7. У роботі зборів можуть брати участь депутати міської ради, представники органів державних влади та місцевого самоврядування, трудових колективів, об'єднань громадян, які діють на даній території.
5.1.8. Збори є правомочними за наявності на них більше 10 відсотків громадян, які проживають на відповідній території і мають право брати участь у зборах.
5.1.9. Рішення зборів є правомочним, коли за нього проголосувало понад 50 відсотків присутніх на зборах громадян.
5.1.10. Рішення зборів, прийняті в межах чинного законодавства, є обов'язковими для виконання органами територіальної самоорганізації громадян, усіма громадянами, які проживають на відповідній території.
5.2.1. Загальні збори (конференція) жителів, які проживають на визначеній території діяльності комітету СОН м-у Казнівка скликаються за рішенням Комітету по мірі необхідності, але не рідше одного разу на рік.
5.2.2. Позачергові загальні збори (конференція) можуть (може) бути скликані на вимогу більше половини членів комітету самоорганізації населення м-ну Казнівка, 10відсотків жителів,які проживають на визначеній території діяльності комітету СОН м-у Казнівка, або на вимогу міського голови.
5.2.3.У разі проведення звітно-виборної конференції, для виборів делегатів проводяться первинні збори жителів вулиць та будинків (за територіальною приналежністю) по висуванню делегатів. За підсумками таких зборів складається протокол, обов’язковим додатком до якого є список реєстрації учасників зборів.
5.2.4.Делегатом може бути особа, що на законних підставах проживає на відповідній території діяльності Комітету та має право голосу. Делегат вважається легітимно обраним, якщо у зборах по висуванню делегата взяло участь не менше 10 відсотків загальної кількості жителів, що мали взяти участь у зборах по висуванню делегатів, та кандидатури яких підтримала більшість учасників таких зборів.
5.2.5.Делегати обираються за квотами відповідно до загальної кількості мешканців вулиці, будинку за принципом не менше ніж один від тридцяти осіб.
Конференція є правочинною за участі в ній більше половини делегатів, що мали взяти в ній участь.
5.2.6.. До виключних повноважень конференції відносяться:
прийняття рішення про створення та дострокове припинення повноважень Комітету ;
прийняття Положення про Комітет, внесення в нього змін та доповнень;
визначення кількісного складу Комітету;
обрання та дострокове припинення повноважень голови, його заступника, секретаря та інших членів Комітету
5.2.7. Рішення конференції приймаються простою більшістю голосів і оформлюються протоколом. Усі рішення конференції протягом десяти діб у письмовій формі доводяться до відома міської ради.
5.2.8. На загальних зборах громадян розглядаються питання віднесені до власних та делегованих повноважень комітету СОН мікрорайону Кадлубиця.
Загальні збори можуть прийняти до свого розгляду інші питання, що зачіпають інтереси жителів мікрорайону.
5.2.9.. Рішення конференції приймаються простою більшістю голосів і оформлюються протоколом. Усі рішення загальних зборів протягом десяти діб у письмовій формі доводяться до відома міської ради.
6. ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНА ОСНОВА КОМІТЕТУ
6.1. Фінансово-економічну основу Комітету складають фінансові ресурси та майно, передані відповідно до законодавства міською радою, а також майно, придбане за власні фінансові ресурси. Фінансові ресурси Комітету, зареєстрованого виконавчим комітетом міської ради, утворюються з:
- добровільних внесків юридичних і фізичних осіб;
- коштів бюджету, які передаються міською радою для здійснення наданих Комітету повноважень;
- інших надходжень, не заборонених законодавством;
6.2. Матеріальною основою діяльності Комітету є майно, передане йому міською радою, іншими юридичними та фізичними особами в оперативне управління.
6.3. Майно та кошти, передані Комітету органами місцевого самоврядування, використовуються згідно з його призначенням.
6.4. Міська рада, а також особи, які мешкають на території діяльності Комітету, не несуть відповідальності за майнові та фінансові обов'язки Комітету.
6.5. Майно, утворене за рахунок добровільних внесків та власної господарської діяльності Комітету, придбане або передане йому у власність фізичними або юридичними особами, знаходиться в загальній сумісній власності жителів відповідної території в особі Комітету.
6.6. Контроль за фінансовою діяльністю Комітету в межах своїх повноважень здійснюють:
міська рада та її виконавчі органи;
виконавчий комітет, який здійснив реєстрацію Комітету;
збори (конференція) жителів за місцем проживання;
органи державної влади.
7. ГАРАНТІЇ ДІЯЛЬНОСТІ КОМІТЕТУ
7.1. Міська рада та її виконавчі органи сприяють здійсненню Комітетом його повноважень і координують їх діяльність.
7.2. Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи не мають права втручатися в діяльність Комітету, крім випадків, передбачених законом.
7.3. Члени Комітету мають право брати участь у засіданнях міської ради та її виконавчих органів, що стосуються його діяльності, а також при розгляді питань, ініційованих Комітетом, з правом дорадчого голосу.
8. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ КОМІТЕТУ ТА ЙОГО ПОСАДОВИХ ОСІБ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
8.1. Рішення, дії та бездіяльність Комітету та його членів можуть бути оскаржені до міської ради або до суду.
8.2. Прийняття Комітетом рішень, що суперечать Конституції і законам України, актам законодавства, Положенню про цей Комітет та іншим рішенням міської ради, її виконавчого Комітету, розпорядженням міського голови, а також рішенням зборів (конференції) жителів за місцем проживання, може бути підставою для припинення діяльності Комітету або позбавлення його повноважень.
9. ПРИПИНЕННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ КОМІТЕТУ
9.1. Припинення діяльності Комітету здійснюється в порядку, визначеному законодавством.
9.2. Діяльність Комітету припиняється у зв’язку із закінченням терміну, на який він був обраний.
9.3. Діяльність Комітету може бути припинена достроково у разі:
невиконання рішень міської ради, її виконавчого комітету - за рішенням міської ради, яка дала дозвіл на його створення;
невиконання рішень зборів (конференції) жителів за місцем проживання або невиконання своїх повноважень, а також саморозпуску - за рішенням конференції жителів за місцем проживання;
порушення Конституції і законів України, інших актів законодавства - за рішенням суду.
Дострокове припинення повноважень Комітету тягне за собою припинення діяльності Комітету.
9.4. У разі припинення діяльності Комітету фінансові ресурси та майно повертається міській раді, яка дала згоду на утворення Комітету, крім майна, відчуженого з дозволу та рішенням міської ради.
Секретар міської ради Н.І.Датко
Додаток №2
до рішення міської ради
№ 23-ХХV–VІІ від 02.03.2017 року
«ЗАТВЕРДЖЕНО»
рішенням звітно-виборної
конференції м-ну Потіївка
16.04.2016 р.
П О Л О Ж Е Н Н Я
про комітет самоорганізації населення мікрорайонуПотіївка
міста Фастова Київської області
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Комітет самоорганізації населення мікрорайону Потіївка– представницький орган, що створюється жителями, які на законних підставах проживають на території мікрорайону Потіївка для вирішення завдань, передбачених Законом України “Про органи самоорганізації населення”.
1.2. У своїй діяльності Комітет керується Конституцією України, Законами України "Про органи самоорганізації населення", "Про місцеве самоврядування в Україні", іншими законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, центральних та місцевих органів виконавчої влади та рішеннями органів місцевого самоврядування, рішеннями місцевого референдуму, Статутом територіальної громади м.Фастів, розпорядженнями міського голови, цим Положенням, рішеннями конференцій, загальних зборів мешканців за місцем проживання.
1.3. Комітет - представницький орган, який є складовою частиною системи місцевого самоврядування м.Фастів.
1.4. Комітет є юридичною особою. Він набуває прав юридичної особи з дня реєстрації, яка відбувається в порядку, встановленому законодавством України.
1.5. Комітет може від свого імені укладати договори, набувати майнові та особисті немайнові права і нести обов'язки, пов'язані з його діяльністю, бути позивачем та відповідачем у судах, господарському та третейському судах.
1.6. Комітет має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банків, штамп, печатки із своїм найменуванням та символікою, емблему та інші реквізити. Символіка реєструється в порядку, передбаченому діючим законодавством.
1.7. Комітет діє в межах території, визначених рішеннями Фастівської міської ради.
1.8. Юридична адреса комітету: 08500, Київська область, м. Фастів, вул. Великопокровська,32 .
1.9. Термін дії повноважень Комітету встановлений на період повноважень Фастівської міської ради скликання.
1.10. Комітет може об'єднуватися з іншими органами самоорганізації населення на добровільній основі з метою обміну досвідом, розвитку контактів, а також для спільного вирішення питань, які торкаються інтересів мешканців органів самоорганізації.
2. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ, ПРИНЦИПИ ДІЯЛЬНОСТІ ТА ПОВНОВАЖЕННЯ КОМІТЕТУ
2.1. Основними завданнями діяльності Комітету є:
- створення умов для участі жителів у вирішенні питань місцевого значення в межах Конституції і Законів України;
- задоволення соціальних, культурних, побутових та інших потреб жителів шляхом сприяння у наданні їм відповідних послуг;
- участь у реалізації соціально-економічного, культурного розвитку відповідної території, інших місцевих програм.
2.2. Організація та діяльність Комітету грунтуються на принципах:
- законності;
- гласності;
- добровільності щодо взяття окремих повноважень міської ради;
- територіальності;
- виборності;
- підзвітності, підконтрольності та відповідальності перед міською радою;
- підзвітності, підконтрольності та відповідальності перед жителями, які обрали Комітет;
- фінансової та організаційної самостійності.
2.3. Завданням Комітету є виконання власних та делегованих, відповідно до рішення Фастівської міської ради, повноважень.
Власні повноваженнякомітету самоорганізації населення мікрорайону Казнівка:
2.3.1. Представляти разом з депутатами міської ради інтереси жителів мікрорайону в міській раді та виконавчому комітеті ради, інших органах виконавчої влади, сприяти реалізації рішень міської ради, виконавчого комітету, міського голови, доручень виборців, а також організовувати виконання рішень загальних зборів мешканців мікрорайону.
2.3.2. Вносити у встановленому порядку до проектів програм соціально-економічного і культурного розвитку та бюджету міста пропозиції щодо задоволення соціальних, побутових, культурних та інших потреб жителів мікрорайону.
2.3.3. Організовувати мешканців вулиць, будинків на добровільних засадах до участі у здійсненні заходів щодо охорони навколишнього середовища, проведення робіт з благоустрою, озеленення та утримання в належному стані садиб, дворів, вулиць, кладовищ, братських могил, обладнанні дитячих і спортивних майданчиків.
2.3.4. Здійснювати контроль за якістю надаваних громадянам, які проживають на території мікрорайону, житлово-комунальних послуг та за якістю інженерно-будівельних робіт, що виконуються на території мікрорайону.
2.3.5. Надавати допомогу закладам культури та спорту в проведенні культурно-масової, спортивно-оздоровчої та виховної роботи серед населення, розвитку народної творчості, впровадження в побут нових традицій та обрядів.
2.3.6. Сприяти закладам освіти в забезпеченні виконання програми загальної середньої освіти молоддю в мікрорайоні, допомагати в обліку дітей дошкільного віку, правоохоронним органам в роботі з неповнолітніми громадянами мікрорайону.
2.3.7. Організовувати допомогу органам соціального забезпечення населення в роботі по наданню допомоги громадянам похилого віку, інвалідам, сім’ям загиблих воїнів, партизанів та військовослужбовців, громадянам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дітям-сиротам, вносити пропозиції з цих питань до міської ради та виконавчого комітету ради.
2.3.8. Сприяти комунальним підприємствам міста, податковій інспекції в забезпеченні своєчасної сплати громадянами комунальних платежів, податків, страхових внесків та інше.
2.3.9. Надавати необхідну допомогу органам пожежного нагляду в здійсненні протипожежних заходів, організовувати вивчення та дотримання належних правил пожежної безпеки.
2.3.10. Сприяти відповідно до законодавства правоохоронним органам у забезпеченні ними охорони громадського порядку на території мікрорайону.
2.3.11. Надавати практичну допомогу депутатам міської ради у проведенні зустрічей з виборцями, у складанні актів обстежень матеріально-побутових умов проживання громадян та в інших заходах.
2.3.12. Звертатись до будь-якої структури виконавчих органів ради, інших підприємств, організацій та установ, що знаходяться на території міста, з питань, які відносяться до повноважень комітету.
2.3.13. Заслуховувати на своїх засіданнях громадян, які порушують норми чинного законодавства, загальноприйняті правила поведінки, в особливих випадках направляти матеріали для залучення громадян до адміністративної відповідальності.
2.3.14. Розглядати в межах своїх повноважень заяви, скарги, пропозиції громадян, вести прийоми громадян у визначений громадою час.
2.3.15. Видавати та завіряти довідки встановленого зразка, посвідчувати підписи мешканців мікрорайону.
2.3.16. Вести облік громадян, які проживають на території мікрорайону, вести роботи по створенню соціально-демографічного паспорту мікрорайону, видавати та завіряти довідки встановленого зразка та інші документи , згідно рішень та розпоряджень міської ради.
2.3.17. Користуватись і розпоряджатись переданим комітету в оперативне управління, майном, залучати на свій рахунок кошти, отримані як благодійна допомога, надана організаціями та окремими особами та використовувати їх на розвиток території згідно рішення комітету самоорганізації населення , в окремих випадках – згідно рішення загальних зборів мешканців мікрорайону, вулиці, будинку.
2.3.18. Інформувати не менше одного разу на рік громадян про діяльність комітету самоорганізації, організовувати обговорення проектів рішень з найважливіших питань життєдіяльності мікрорайону.
2.4. Шляхи реалізації завдань Комітету:
внесення пропозицій щодо впровадження економічно сприятливих умов в наданні комунально-побутових послуг;
залучення на договірних засадах підприємств, установ, організацій для вирішення питань благоустрою території;
здійснення контролю за додержанням на території діяльності Комітету чистоти та порядку.
2.5. До делегованих повноважень відноситься частина повноважень Фастівської міської ради, якими вона наділяє Комітет відповідним Рішенням міської ради з одночасною передачею йому додаткових коштів, а також матеріально-технічних, інших ресурсів та майна, необхідних для здійснення цих повноважень. Міська рада здійснює також і контроль за використанням переданих Комітету коштів, майна та інших ресурсів.
З. ПОРЯДОК СТВОРЕННЯ КОМІТЕТУ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ
3.1. Комітет самоорганізації населення створюється з ініціативи жителів мікрорайону Потіївка, які на законних підставах проживають на відповідній території, за дозволом міської ради та за територіальною ознакою.
3.2.Законною підставою проживання жителів на відповідній території визнається їхня реєстрація за адресою проживання в межах цієї території.
3.3.Порядок створення та обрання Комітету визначається Законом України «Про органи самоорганізації населення»
3.4. Переобрання Комітету, відкликання, обрання окремих його членів замість вибулих чи зміна кількісного складу Комітету здійснюється загальними зборами (конференцією) жителів за місцем проживання в порядку, встановленому Законом України "Про органи самоорганізації населення".
3.5. Положення про Комітет затверджується конференцією жителів на підставі рішення міської ради про створення Комітету відповідно до Конституції та Законів України, інших нормативно-правових актів.
3.6. Контроль за додержанням вимог Комітетом Положення про нього покладається на міську раду та її виконавчий комітет, який здійснив реєстрацію Комітету.
3.7. Зміни та доповнення до Положення приймаються загальними зборами (конференцією) жителів, про що повідомляється реєструючому органу.
До реєструючого органу додаються:
заява, підписана головою Комітету;
протокол загальних зборів (конференції) жителів за місцем проживання про затвердження змін до Положення;
4. СТРУКТУРА КОМІТЕТУ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ЙОГО ДІЯЛЬНОСТІ
4.1. Комітет обирається у складі голови, заступника голови, секретаря та членів комітету.
4.2. Комітет очолює голова, який обирається на основі загального рівного виборчого права шляхом таємного голосування жителів (делегатів), які на законних підставах проживають на відповідній території.
4.2.3.Голова Комітету:
а) здійснює організаційно-розпорядчі функції передбачені Положенням про комітет;
б) організовує роботу комітету;
в) скликає і проводить його засідання;
г) організовує виконання рішень комітету;
д) є розпорядником коштів, майна; підписує рішення , документи комітету, довідки встановленого зразка, видані секретарем комітету та головами вуличкомів;
е) представляє комітет у відносинах з фізичними і юридичними особами;
ж) виконує доручення комітету, здійснює інші повноваження, визначені чинним законодавством України, а також прийнятим Положенням.
з) здійснює інші повноваження, визначені законом України “Про органи самоорганізації населення”, іншими законами України, а також цим Положенням.
4.3. У разі відсутності голови Комітету або неможливості виконання ним своїх обов’язків з інших причин, його повноваження виконує заступник голови або секретар в порядку і у межах, передбачених цим Положенням.
4.4.Секретар Комітету обирається на основі загального рівного виборчого права шляхом таємного голосування жителів (делегатів), які на законних підставах проживають на відповідній території.
Секретар Комітету:
а) організовує підготовку засідань комітету та питань, що виносяться на його розгляд;
б) забезпечує ведення діловодства, відповідної документації, контролює виконання рішень комітету, видає довідки встановленого зразка.
в) забезпечує своєчасне доведення до виконавців, керівників організацій, установ, підприємств, які розташовані на території мікрорайону, громадян рішень комітету;
г) виконує інші обов’язки передбачені Положенням про комітет самоорганізації населення.
д) виконує доручення комітету, здійснює інші повноваження, визначені чинним законодавством України, а також прийнятим Положенням.
4.5. За рішенням зборів (конференції) жителів за місцем
проживання голова і секретар комітету можуть працювати в
ньому на постійній основі з оплатою їх праці за рахунок коштів міської ради.
4.6. Членами комітету є голови вуличних та будинкових комітетів, які були обрані на звітно-виборних зборах мешканців вулиць (будинків), які знаходяться на території діяльності комітету, та інші особи, які отримали більше половини голосів учасників зборів(конференції). Кількість членів комітету визначається загальними зборами (конференцією), але їх чисельність не може бути меншою 11 чоловік.
проживання голова і секретар комітету можуть працювати в
ньому на постійній основі з оплатою їх праці за рахунок коштів міської ради.
4.6. Членами комітету є голови вуличних та будинкових комітетів, які були обрані на звітно-виборних зборах мешканців вулиць (будинків), які знаходяться на території діяльності комітету, та інші особи, які отримали більше половини голосів учасників зборів(конференції). Кількість членів комітету визначається загальними зборами (конференцією), але їх чисельність не може бути меншою 11 чоловік.
4.7. Заступник голови Комітету обирається із числа членів Комітету.
4.8. Заступник голови комітету та члени комітету, крім голів вуличних та будинкових комітетів, можуть за рішенням зборів(конференції) обиратися поіменно шляхом відкритого голосування.
4.9.Заступник голови комітету та члени комітету працюють на громадських засадах.
4.10. Члени Комітету мають право:
а) брати участь у визначенні основних напрямів розвитку Комітету;
б) брати участь у всіх заходах, що проводяться Комітетом;
в) отримувати будь-яку інформацію про діяльність Комітету;
г) вносити до Комітету та його керівництва пропозиції з питань, що пов'язані з його діяльністю;
д) брати участь у засіданнях міської ради, її виконавчого комітету, що стосується діяльності КСОНу, а також при розгляді питань, ініційованих Комітетом з правом дорадчого голосу.
4.11. Члени Комітету зобов'язані:
а) приймати безпосередньо участь у роботі Комітету;
б) виконувати рішення загальних зборів, доручення керівника та рішення Комітету;
в) виконувати інші власні та делеговані завдання Комітету.
4.12. Основою роботи Комітету є засідання комітету.
4.12.1 Засідання комітету проводяться по мірі необхідності, але не рідше одного разу на місяць.
4.12.2. Засідання комітету скликається головою комітету СОН або за вимогою 1/3 складу комітету.
4.12.3. Засідання комітету є правомочним, якщо в ньому бере участь більше половини його загального складу.
4.12.4. На засіданнях комітету розглядаються питання та приймаються рішення організаційно-розпорядчого характеру, які віднесені до його повноважень.
4.12.5. Рішення органу самоорганізації населення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загального складу цього органу.
5. ЗАГАЛЬНІ ЗБОРИ (КОНФЕРЕНЦІЯ) ЖИТЕЛІВ ЗА МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ
5.1.1. Загальні збори жителів вулиць, багатоквартирних будинків скликаються за рішенням Комітету СОН мікрорайону, вуличного, будинкового комітету по мірі необхідності, але не рідше одного разу на рік.
5.1.2. Позачергові загальні збори можуть бути скликані на вимогу не менше 5 відсотків жителів вулиці, багатоквартирного будинку.
5.1.3.Загальні збори скликаються за місцем проживання громадян у визначеному органом самоорганізації населення місці для обговорення найважливіших питань місцевого життя, обрання (переобрання) органу самоорганізації населення, делегатів на конференцію Комітету СОН Потіївка.
5.1.5. Голова вуличного чи будинкового комітету та члени комітету можуть за рішенням зборів обиратися поіменно шляхом відкритого голосування.
5.1.6.. У роботі зборів мають право брати участь громадяни, які досягли 18 років і постійно проживають на відповідній території.
5.1.7. У роботі зборів можуть брати участь депутати міської ради, представники органів державних влади та місцевого самоврядування, трудових колективів, об'єднань громадян, які діють на даній території.
5.1.8.. Збори є правомочними за наявності на них більше 10 відсотків громадян, які проживають на відповідній території і мають право брати участь у зборах.
5.1.9.. Рішення зборів є правомочним, коли за нього проголосувало понад 50 відсотків присутніх на зборах громадян.
5.1.10. Рішення зборів, прийняті в межах чинного законодавства, є обов'язковими для виконання органами територіальної самоорганізації громадян, усіма громадянами, які проживають на відповідній території.
5.2.1. Загальні збори (конференція) жителів, які проживають на визначеній території діяльності комітету СОН м-у Потіївка скликаються за рішенням Комітету по мірі необхідності, але не рідше одного разу на рік.
5.2.2. Позачергові загальні збори (конференція) можуть (може) бути скликані на вимогу більше половини членів комітету самоорганізації населення м-ну Потіївка, 10відсотків жителів,які проживають на визначеній території діяльності комітету СОН м-у Потіївка, або на вимогу міського голови.
5.2.3.У разі проведення звітно-виборної конференції, для виборів делегатів проводяться первинні збори жителів вулиць та будинків (за територіальною приналежністю) по висуванню делегатів. За підсумками таких зборів складається протокол, обов’язковим додатком до якого є список реєстрації учасників зборів.
5.2.4.Делегатом може бути особа, що на законних підставах проживає на відповідній території діяльності Комітету та має право голосу. Делегат вважається легітимно обраним, якщо у зборах по висуванню делегата взяло участь не менше 10 відсотків загальної кількості жителів, що мали взяти участь у зборах по висуванню делегатів, та кандидатури яких підтримала більшість учасників таких зборів.
5.2.5.Делегати обираються за квотами відповідно до загальної кількості мешканців вулиці, будинку за принципом не менше ніж один від тридцяти осіб.
Конференція є правочинною за участі в ній більше половини делегатів, що мали взяти в ній участь.
5.2.6.. До виключних повноважень конференції відносяться:
прийняття рішення про створення та дострокове припинення повноважень Комітету ;
прийняття Положення про Комітет, внесення в нього змін та доповнень;
визначення кількісного складу Комітету;
обрання та дострокове припинення повноважень голови, його заступника, секретаря та інших членів Комітету
5.2.7. Рішення конференції приймаються простою більшістю голосів і оформлюються протоколом. Усі рішення конференції протягом десяти діб у письмовій формі доводяться до відома міської ради.
5.2.8. На загальних зборах громадян розглядаються питання віднесені до власних та делегованих повноважень комітету СОН мікрорайону Потіївка.
Загальні збори можуть прийняти до свого розгляду інші питання, що зачіпають інтереси жителів мікрорайону.
5.2.9.. Рішення конференції приймаються простою більшістю голосів і оформлюються протоколом. Усі рішення загальних зборів протягом десяти діб у письмовій формі доводяться до відома міської ради.
6. ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНА ОСНОВА КОМІТЕТУ
6.1. Фінансово-економічну основу Комітету складають фінансові ресурси та майно, передані відповідно до законодавства міською радою, а також майно, придбане за власні фінансові ресурси. Фінансові ресурси Комітету, зареєстрованого виконавчим комітетом міської ради, утворюються з:
- добровільних внесків юридичних і фізичних осіб;
- коштів бюджету, які передаються міською радою для здійснення наданих Комітету повноважень;
- інших надходжень, не заборонених законодавством;
6.2. Матеріальною основою діяльності Комітету є майно, передане йому міською радою, іншими юридичними та фізичними особами в оперативне управління.
6.3. Майно та кошти, передані Комітету органами місцевого самоврядування, використовуються згідно з його призначенням.
6.4. Міська рада, а також особи, які мешкають на території діяльності Комітету, не несуть відповідальності за майнові та фінансові обов'язки Комітету.
6.5. Майно, утворене за рахунок добровільних внесків та власної господарської діяльності Комітету, придбане або передане йому у власність фізичними або юридичними особами, знаходиться в загальній сумісній власності жителів відповідної території в особі Комітету.
6.6. Контроль за фінансовою діяльністю Комітету в межах своїх повноважень здійснюють:
міська рада та її виконавчі органи;
виконавчий комітет, який здійснив реєстрацію Комітету;
збори (конференція) жителів за місцем проживання;
органи державної влади.
7. ГАРАНТІЇ ДІЯЛЬНОСТІ КОМІТЕТУ
7.1. Міська рада та її виконавчі органи сприяють здійсненню Комітетом його повноважень і координують їх діяльність.
7.2. Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи не мають права втручатися в діяльність Комітету, крім випадків, передбачених законом.
7.3. Члени Комітету мають право брати участь у засіданнях міської ради та її виконавчих органів, що стосуються його діяльності, а також при розгляді питань, ініційованих Комітетом, з правом дорадчого голосу.
8. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ КОМІТЕТУ ТА ЙОГО ПОСАДОВИХ ОСІБ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
8.1. Рішення, дії та бездіяльність Комітету та його членів можуть бути оскаржені до міської ради або до суду.
8.2. Прийняття Комітетом рішень, що суперечать Конституції і законам України, актам законодавства, Положенню про цей Комітет та іншим рішенням міської ради, її виконавчого Комітету, розпорядженням міського голови, а також рішенням зборів (конференції) жителів за місцем проживання, може бути підставою для припинення діяльності Комітету або позбавлення його повноважень.
9. ПРИПИНЕННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ КОМІТЕТУ
9.1. Припинення діяльності Комітету здійснюється в порядку, визначеному законодавством.
9.2. Діяльність Комітету припиняється у зв’язку із закінченням терміну, на який він був обраний.
9.3. Діяльність Комітету може бути припинена достроково у разі:
невиконання рішень міської ради, її виконавчого комітету - за рішенням міської ради, яка дала дозвіл на його створення;
невиконання рішень зборів (конференції) жителів за місцем проживання або невиконання своїх повноважень, а також саморозпуску - за рішенням конференції жителів за місцем проживання;
порушення Конституції і законів України, інших актів законодавства - за рішенням суду.
Дострокове припинення повноважень Комітету тягне за собою припинення діяльності Комітету.
9.4. У разі припинення діяльності Комітету фінансові ресурси та майно повертається міській раді, яка дала згоду на утворення Комітету, крім майна, відчуженого з дозволу та рішенням міської ради.
Секретар міської ради Н.І.Датко
Теги: Рішення міської ради