Адміністративні послуги
- Повний перелік послуг
- Реєстрація, зняття з реєстрації місця проживання
- Паспорт громадянина України
- Державна реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та речових прав на нерухоме майно
- Держгеокадастр
- Адмінпослуги підрозділів виконавчого комітету Фастівської міської ради (діти, земельні питання, архітектура тощо)
- Оформлення документів дозвільного характеру
ЖКГ
- КП Фастівської міської ради «Фастівтепломережа»
- КП Фастівської міської ради «Фастівводоканал»
- Фастівська Житлово-експлуатаційна контора
- Фастівський Комбінат комунальних підприємств
- КП «Центр торгівлі та благоустрою»
- КП «Фастівське БТІ»
- Плани роботи на тиждень
- Звіт про роботу за поточний тиждень
- Актуально-енергозбереження
- Фастівська філія по експлуатації газового господарства ВАТ "Київоблгаз"
- Житлова політика
- Питання землі та майна
Люстрація
Міські програми
ЗМІ Фастівщини
Користувацький вхід
Головні новини
Корисна інформація майбутнім пенсіонерам
Відповідно до Закону України від 09..07.2003 за №1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» право на пенсію в Україні мають наступні верстви населення:
(Стаття 8. Право громадян України на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг)
1. Право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають:
1) громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані інвалідами в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом;
2) особи, яким до дня набрання чинності цим Законом була призначена пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення" (крім соціальних пенсій) або була призначена пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) за іншими законодавчими актами, але вони мали право на призначення пенсії за Законом України "Про пенсійне забезпечення" - за умови, якщо вони не отримують пенсію (щомісячне довічне грошове утримання) з інших джерел, а також у випадках, передбачених цим Законом, - члени їхніх сімей.
2. Право на отримання довічної пенсії та одноразової виплати за рахунок коштів накопичувальної системи пенсійного страхування мають застраховані особи і члени їхніх сімей та/або спадкоємці на умовах та в порядку, визначених цим Законом.
3. Особи, які не підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, але добровільно сплачували страхові внески в порядку та розмірах, встановлених законом, до солідарної системи та/або накопичувальної системи пенсійного страхування, мають право на умовах, визначених цим Законом, на отримання пенсії і соціальних послуг за рахунок коштів Пенсійного фонду та/або отримання довічної пенсії чи одноразової виплати за рахунок коштів накопичувальної системи пенсійного страхування.
4. Іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, мають право на отримання пенсійних виплат і соціальних послуг із системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування нарівні з громадянами України на умовах та в порядку, передбачених цим Законом, якщо інше не передбачено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
В Україні на даний час є такі 3 види державних пенсій:
(Стаття 9. Види пенсійних виплат і соціальних послуг)
1. Відповідно до цього Закону за рахунок коштів Пенсійного фонду в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати:
1) пенсія за віком;
2) пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства);
3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.
2. За рахунок коштів накопичувальної системи пенсійного страхування, що обліковуються на накопичувальних пенсійних рахунках Накопичувального фонду або на індивідуальних пенсійних рахунках у відповідних недержавних пенсійних фондах - суб'єктах другого рівня системи пенсійного забезпечення, здійснюються такі пенсійні виплати, як довічні пенсії і одноразова виплата.
3. У солідарній системі надаються соціальні послуги за рахунок коштів Пенсійного фонду.
До соціальних послуг, передбачених цим Законом, належить допомога на поховання пенсіонера.
Оформлення пенсії починається з подачі заяви до територіального органу Пенсійного фонду.
Відповідно до п. 5 «Порядку подання та оформлення документів для призначення пенсії», затвердженого «Постановою Пенсійного фонду України» від 25.11.2005 за № 22-1, днем звернення за пенсією вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, заяви про призначення пенсії.
Строки звернення за призначенням пенсії за віком
Заяву про призначення пенсії за віком застрахована особа може подавати не раніше, ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.
Згідно з «Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій», затвердженого «Постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 за № 22-1», звернення за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію, але не раніше, ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.
Куди звертатися за оформленням пенсії
В залежності від того працює чи не працює майбутній пенсіонер, Згідно та відповідно до вимог «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій», затвердженого «Постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 за № 22-1», відбувається оформлення пенсії наступним чином:
· «для непрацюючих» громадян необхідно необхідно звернутися до органа, що призначає пенсію, за місцем проживання (реєстрації).Крім цього, «непрацюючий громадянин» може звертатись до Управління пенсійного фонду не тільки особисто, а й через свого, уповноваженого нотаріальним дорученням, представника.
· «для працюючих громадян» необхідно подати заяву про призначення пенсії до управління Пенсійного фонду України через уповноважену посадову особу підприємства, установи, організації, де цей громадянин працює (зазвичай бухгалтерія та відділ кадрів). За бажанням, працівник може подати вказану заяву особисто до Управління пенсійного фонду.
Перелік документів
Документи, необхідні для призначення пенсії, можуть бути подані як в оригіналах, так і в нотаріально засвідчених копіях (або завірені адміністрацією підприємства, що подає документи заявника на призначення пенсії, чи органом, що призначає пенсію). Однак документи про стаж, вік та заробітну плату подаються лише в оригіналах. Якщо підтвердженням страхового стажу є трудова книжка, подається її копія, засвідчена адміністрацією підприємства за місцем останньої роботи, або органом, що призначає пенсію.
Для оформлення пенсії за віком необхідно надати наступні документи:
· заява – бланк такої заяви надається працівниками Пенсійного фонду України та заповнюється заявником по паспорту безпосередньо в момент подачі документів;
· заява на виплату пенсії через банківські установи – майбутній пенсіонер сам визначає яким чином він бажає отримувати пенсію. Це може бути будь-яка банківська установа чи поштове відділення. Заявник надає заяву про відкриття рахунку в банку або зазначає що бажає отримувати пенсію на пошті.
· довідку податкової адміністрації про присвоєння ідентифікаційного номера;
· трудову книжку або документи про стаж, причому за період роботи з 01.01.2004 відділ персоніфікованого обліку органа, що призначає пенсію, видає довідку з бази даних;
· довідку про заробітну плату за період страхового стажу до 01.07.2000, а починаючи з 01.07.2000:
§ індивідуальні відомості про застраховану особу, що видаються відділом персоніфікованого обліку за формою. Потрібно зазначити, що кожен випадок індивідуальний, тому необхідно подати довідку про заробітну плату за якомога більший період своєї трудової діяльності.
Маючи такі дані, Пенсійний фонд України, за допомогою відповідного програмного забезпечення, визначить найкращі 60 календарних місяців заробітної плати;
· документи про надання особливого статусу особі, наприклад, «чорнобильське» посвідчення;
· документи про місце проживання (реєстрації) особи;
· кольорова фотокартка 4х6 (2 шт.) необхідна для оформлення пенсійного посвідчення.
Крім того, можливе давання інших документів, в деяких випадках це, копія документа про освіту (якщо, приміром, заявник навчався на денній формі), копію свідоцтва про народження дитини, копію свідоцтва про укладення шлюбу (за зміни прізвища).
Крім того, якщо заявник не працює, йому необхідно надати довідку з податкових органів про те, стоїть він на обліку як суб’єкт підприємницької діяльності і про джерела доходів з 01.07.2000 по дату подання заяви.
Пенсійне посвідчення є документом, який підтверджує призначення пенсії та право на отримання пенсії.