Адміністративні послуги
- Повний перелік послуг
- Реєстрація, зняття з реєстрації місця проживання
- Паспорт громадянина України
- Державна реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та речових прав на нерухоме майно
- Держгеокадастр
- Адмінпослуги підрозділів виконавчого комітету Фастівської міської ради (діти, земельні питання, архітектура тощо)
- Оформлення документів дозвільного характеру
ЖКГ
- КП Фастівської міської ради «Фастівтепломережа»
- КП Фастівської міської ради «Фастівводоканал»
- Фастівська Житлово-експлуатаційна контора
- Фастівський Комбінат комунальних підприємств
- КП «Центр торгівлі та благоустрою»
- КП «Фастівське БТІ»
- Плани роботи на тиждень
- Звіт про роботу за поточний тиждень
- Актуально-енергозбереження
- Фастівська філія по експлуатації газового господарства ВАТ "Київоблгаз"
- Житлова політика
- Питання землі та майна
Люстрація
Міські програми
ЗМІ Фастівщини
Користувацький вхід
Головні новини
Вичерпно та цікаво про реформи пенсійної системи
Пн, 09/10/2017 - 12:18 | Адміністрація2
3-го жовтня Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроект № 6614 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій». Про це на апаратній нараді доповіла начальник Фастівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області Вікторія Костецька.
Вона повідомила, що загалом пропонується внесення змін до 32 законодавчих актів. Наразі Президент підписав даний Закон, він набирає чинності з 1 жовтня 2017 року - частково, а з січня 2018 року -у повному обсязі. Це наймасштабніший перерахунок з часів Незалежної України.
НАРАХУВАННЯ ТА ІНДЕКСАЦІЯ ПЕНСІЙ
Уже 1 жовтня мінімальна пенсія для осіб, які мають повний страховий стаж, встановлена на рівні 1452 грн. це на 140 грн більше, ніж зараз (з 1 травня 2017 року мінімальна пенсія становить 1 312 грн).
Для інвалідів із дитинства, дітей-інвалідів, пенсіонерів, які не мають повного стажу, розмір пенсії збільшили на 45%, до 1373 грн.
Разом із цим, з 1 жовтня буде відновлено виплату пенсій працюючим пенсіонерам у повному розмірі.
Скасовується зменшення розміру пенсій для 104 тис. жінок, які достроково вийшли на пенсію в 55 років.
На перехідний період 2017-2019 років застосовуватимуться такі правила призначення пенсії за віком: у 2017 році з застосуванням рівня середньої зарплати за 2014-2016 роки, у розмірі 3764,4 гривні та величини оцінки одного року стажу - 1,35%; у 2018 році - з застосуванням рівня середньої зарплати за 2016-2018 роки та вартості одного року стажу - 1%.
Щороку здійснюватиметься перерахунок раніше призначених пенсій. З 2021 року індексація відбуватиметься автоматично: на 50% від зростання споживчих цін і на 50% від зростання середньої заробітної плати за один календарний рік. У 2019-2020 роках індексація пенсій буде здійснюватись за окремими рішеннями Уряду.
З 1 січня 2028 року за наявності 40-річного (і вище) стажу можна буде вийти на пенсію раніше 60 років.
ПЕНСІЙНИЙ ВІК І СТРАХОВИЙ СТАЖ
Пенсійний вік підвищуватися не буде. Натомість змінюються вимоги до трудового стажу, тобто того періоду, за який людина, або її роботодавець сплачували страхові внески до Пенсійного фонду України. Мінімальний розмір пенсії за віком буде нараховуватися за наявності страхового стажу в чоловіків - 35 років, у жінок - 30 років.
До кінця 2017 року мінімальний страховий стаж для виходу на пенсію залишається незмінним -15 років. Але уже з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії матимуть ті, у кого буде 25 років страхового стажу.
Надалі він з кожним роком буде збільшуватися на 1 рік. І у 2028 році має сягнути 35 років.
- У 2018 році для виходу на пенсію у 60 років треба мати страховий стаж у 25 років (раніше - 15 років),
- Якщо стаж є меншим 25, але більшим 15 років, вийти на пенсію можна буде у 63 роки,
- Якщо стаж становить від 15 до 16 років - вихід на пенсію посувається до 65 років.
Законопроектом передбачений варіант, коли людина може придбати страховий стаж, якого не вистачає. Для цього треба буде зробити внески у Пенсійний фонд.
Разом із тим, для людей, у яких страховий стаж становитиме менше 15 років, після досягнення ними 65 років передбачена тимчасова соціальна допомога, розмір якої буде визначатися, виходячи з рівня доходів сім'ї пенсіонера.
ЩО БУДЕ ВРАХОВАНО У СТРАХОВИЙ СТАЖ
Для обчислення пенсії буде враховуватися заробітна плата за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.
Разом із тим, відповідно до ухваленого законопроекту, до страхового стажу ввійде:
- підприємницька діяльність за спрощеною системою оподаткування за період з 1 січня 1998 року по 30 червня 2000 року (потрібно підтвердження у вигляді довідки про реєстрацію);
- підприємницька діяльність за спрощеною системою оподаткування з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2017 року включно, за умови сплати страхових внесків, не залежно від їх розміру;
- військова служба до 31 грудня 2017 року включно;
- відпустка у зв'язку з вагітністю в період з 1 січня 2004 року по 30 червня 2013 року включно;
- відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею 6-річного віку з 1 січня 2004 року до моменту введення сплати страхових внесків за жінок, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку;
- навчання у вищих навчальних закладах за денною формою навчання на умовах державного замовлення, а також навчання в аспірантурі й докторантурі з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2017 року включно.
Для тих, хто до 1 липня 2000 року працював на приватних підприємствах, для підтвердження реального рівня зарплати необхідно буде подавати у Пенсійний фонд довідки з тодішнього місця роботи із відомостями про заробітну плату.
ДОСТРОКОВИЙ ВИХІД НА ПЕНСІЮ ТА СПЕЦПЕНСІЇ
Державні службовці, судді, прокурори, науковці, працівники освіти на інші категорії працівників, які отримували "спеціальні" пенсії та мали окремі умови виходу на пенсію за 15 різними окремими законами, втрачають право виходу на пенсію "за вислугою років", а пенсії для них нараховуватимуться за загальними правилами.
Якщо вони же набули права на пенсію, то
· Окремі умови виходу на пенсію матимуть лише військовослужбовці, для яких, згідно із рішенням парламенту, до 1 листопада уряд має розробити спеціальний законопроект,
· За півроку уряд також має розробити законопроект про запровадження професійної пенсійної системи, у якому буде передбачено умови виходу на пенсію для працівників шкідливих виробництв.
· Пенсія за віком за списком 1 та списком 2 зберігається.
· Для певних категорій українців збережено право виходу на дострокову пенсію. Зокрема, матері, які виховали п'ять дітей або інвалідів з дитинства, можуть виходити на пенсію у 50 років за наявності страхового стажу 15 років.
· Військовослужбовці - учасники бойових дій зможуть виходити на пенсію у 55 років за наявності страхового стажу в чоловіків 25 років, а у жінок – 20 років
· Чорнобильці
· Проте, для працівників освіти, медиків, соціальних працівників пенсія за вислугу років скасована.
· Для тих людей, які вже набули права на таку пенсію, це право залишається.
· Для тих, хто вже отримує спецпенсії, перерахунку не буде, аж поки пенсії за звичайною системою не перевищать суми тих спецпенсій. Після цього такі люди перейдуть на загальну систему. У разі доцільності пенсіонера буде автоматично переведено із спец закону на ЗДПС. Якщо людина не хоче то може сама звернутись з заявою до пенсійного фонду.
Запровадження накопичувальної системи пенсійного страхування від 2019 року: ті, кому на 1 січня 2019 року залишатиметься менше 10 років до виходу на пенсію, можуть відмовитися від внесення платежів до накопичувальної системи.
З жовтня пенсіонери почнуть отримувати пенсії, що будуть перераховані на базі нового показника середньої заробітної плати — З 764,4 грн. Очевидно, що найбільші надбавки отримають ті, чиї пенсії були призначені давно. «Молодим» пенсіонерам «світять» більш скромні надбавки. Наприклад, в 2007 р при нарахуванні пенсій використовувався показник середньої заробітної плати 1 197,91 грн — тобто в три рази менше, ніж зараз. Правда, і зараз при розрахунку буде братися середній розмір заробітної плати за три останні роки, А тому перераховані пенсії вийдуть менше, ніж, у випадку, якби в розрахунок брався показник лише за останній рік. З жовтня пенсіонери почнуть отримувати пенсії, що будуть перераховані на базі нового показника середньої заробітної тати — 3 764,4 грн.
А ось інформація про те, що від реформи постраждають пенсіонери, які почнуть виходити на пенсію в майбутньому році, перебільшена. Дійсно, коефіцієнт вартості року трудового стажу знизився з 1,35 до 1. Але одночасно з цим нововведенням збільшується середня заробітна плата, яка враховується при розрахунку пенсій. Так, якби реформа не відбулася, в наступному році при розрахунку пенсій за основу бралися б ті ж 3 764,4 грн. За новими правилами для розрахунку пенсій в наступному році буде враховуватися вже 5266,76 грн. Наприклад, людині зі стажем в 34 роки, у якої зарплата вдвічі вища за середню, за старими правилами було б нараховано в наступному році пенсії 3455,72 грн, за новими 3581,40 грн.
Вікторія Вільївна також повідомила, що стратегія розвитку Пенсійного Фонду України передбачає наближення послуг до населення шляхом створення пунктів обслуговування громадян та агентських пунктів на підприємствах, в поштових відділеннях, в приміщеннях банку тощо. На сьогодні за ініціативи КОДА та головного управління ПФУ вже активно ведеться відповідна робота. В Фастівському районі вже працюють 4 таких пункти. По місту дане питання опрацьовується, планується створення агентських пунктів при комітетах самоорганізації населення мікрорайонів міста.
Які функції будуть покладені на такі пункти:
- Надання довідкової інформації (номери телефонів, адреси органів Пенсійного фонду, режим роботи, порядок звернень на прийом, попередній запис на прийом тощо).
- Попередній запис на прийом до керівництва Фонду.
- Прийом замовлень на видачу довідок про розмір пенсії, про перебування на обліку, про заробітну плату за формою ОК-5 (ОК-2, ОК-7).
- Надання у разі потреби консультацій і допомоги у заповненні документів. Надання переліку документів, необхідних для призначення (перерахунку)
- пенсій, допомоги на поховання, та виплати недоотриманої пенсії. Прийом заяв про надання допомоги у витребуванні документів, для підтвердження страхового стажу, заробітної плати для призначення (перерахунку) пенсій.
- Надання зразків та бланків заяв, інших документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсій.
- Надання загальної інформації про умови, порядок призначення, перерахунку, виплати пенсій, яке здійснюється органами Пенсійного фонду України.
Зі своєї сторони Фонд забезпечує своєчасне оновлення та наповнення інформаційно-роз’яснювальними матеріалами Агентських пунктів обслуговування громадян.