Адміністративні послуги
- Повний перелік послуг
- Реєстрація, зняття з реєстрації місця проживання
- Паспорт громадянина України
- Державна реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та речових прав на нерухоме майно
- Держгеокадастр
- Адмінпослуги підрозділів виконавчого комітету Фастівської міської ради (діти, земельні питання, архітектура тощо)
- Оформлення документів дозвільного характеру
ЖКГ
- КП Фастівської міської ради «Фастівтепломережа»
- КП Фастівської міської ради «Фастівводоканал»
- Фастівська Житлово-експлуатаційна контора
- Фастівський Комбінат комунальних підприємств
- КП «Центр торгівлі та благоустрою»
- КП «Фастівське БТІ»
- Плани роботи на тиждень
- Звіт про роботу за поточний тиждень
- Актуально-енергозбереження
- Фастівська філія по експлуатації газового господарства ВАТ "Київоблгаз"
- Житлова політика
- Питання землі та майна
Люстрація
Міські програми
ЗМІ Фастівщини
Користувацький вхід
Головні новини
Захворювання легше попередити, ніж його вилікувати
Вт, 14/11/2017 - 16:10 | Адміністрація2
Відповідно до Комплексного плану організаційних та протиепідемічних (профілактичних) заході, направлених на попередження, поширення захворювань на грип та гострих респіраторних захворювань серед населення, уникнення епідемічних ускладнень та можливих летальних випадків від грипу у м. Фастова та Фастівському районі в епідемічний сезон 2017-2019 років, що затверджений рішенням спільного засідання комісій з ТЕБ та НС виконкому Фастівської міської ради та Фастівської районної державної адміністрації 10 березня 2017 року, Фастівським МРВЛД здійснюється оперативний щотижневий аналіз епідемічної ситуації щодо стану захворюваності населення міста та населених пунктів Фастівського району на грип та ГРВІ з метою своєчасного визначення початку епідемічного підйому захворюваності та прийняття рішень органами влади про запровадження протиепідемічних та обмежувальних заходів.
За даними аналізу моніторингу та оперативного епідеміологічного спостереження за ситуацією з грипу та ГРВІ встановлено :
за період з 01.10.2017р. по 01.11.2017 р. в м. Фастові та Фастівському районі разом зареєстровано на гострі респіраторні вірусні інфекції -1954 випадки (місто – 1212 випадків) (інтенсивний показник 2511,1 на 100тис. населення), що на 1,2 рази менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого епідсезону. Серед захворілих переважають діти -1137 випадків (місто – 748 випадків), що складає 58,2% ( показник 7335,9), що нижче аналогічного періоду минулого року. В епідсезон за період з 01.10.2016 р. по 01.11.2016 р. на ГРВІ всього захворіло 2330 осіб (показник 2979,1 на 100тис.нас.), в тому числі – 1201 дитина ( показник 7768,9 на 100тис.нас. , що становило 51,5%.).
За останніми даними дозорного епідеміологічного нагляду в Україні за 42 тиждень 2017 року зареєстровано 84 випадки грипоподібних захворювань, серед них найбільше дітей 0-14 років. На звітному тижні в лікувальні заклади госпіталізовано 15 осіб, стан здоров’я яких визначений як тяжка гостра респіраторна інфекція.
За даними рутинного епіднагляду інтенсивний показник захворюваності на грип та ГРВІ в Україні становить 362,5 на 100 тис, населення , що на рівні минулого сезону. Найвищий показник захворюваності на грип та ГРВІ зареєстровано в Київській (659,9), найменший в Одеській та Тернопільській областях (152,1). На 43 тижні 2017 року жодній із областей в Україні епідемічний поріг не був перевищений. Найчастіше хворіли та потребували медичної допомоги в умовах стаціонару діти 0-14 років.
За результатами вірусологічного моніторингу в Україні при досліджені зразків матеріалів, відібраних від хворих грипоподібними захворюваннями виявлено віруси парагрипу, аденовірус та ріновірус. Вірус грипу не виділений.
В Україні, як і в Європейському регіоні, активність захворюваності на грип та ГРВІ низька , що типово для перших тижнів сезону. У всіх 39 країн , що надали відомості, відзначена низька активність грипу. У зразках з дозорних джерел спорадично виявлялися віруси грипу обох типів - А і В.
За 42 тиждень 2017 року в Україні проти грипу вакциновано 3252 особи , з них 85,1 % - особи з груп ризику (персонал медичних закладів, підприємств, установ, організацій, особи з хронічними захворюваннями та віком понад 60 років тощо). Серед всіх щеплених частка дітей становила 12%. Згідно інформації щодо джерел фінансування придбаних вакцин проти грипу в розрізі регіонів України здебільшого громадяни вакцинуються за власні кошти та за кошти місцевих бюджетів (Вінницька, Донецька, Луганська, Полтавська, Рівненська, Сумська , Черкаська області).
На підставі загальних результатів вивчення циркулюючих штамів вірусів грипу ВООЗ рекомендувала для виробників включити до складу грипозних вакцин наступні штами вірусів, що циркулюватимуть у Північній півкулі в сезоні 2017 – 2018 років:
- A/Michigan/45/2015 (H1N1)pdm09 - подібний вірус,
- A/Hong Kong /4801/2014 (H3N2) подібний вірус,
- вірус B/Brisbane/60/2008.
Ґрунтуючись на багаторічному досвіді спостереження за грипом, даних про стан напруженості імунітету до грипу у здорових осіб, дуже низькому охопленні вакцинацією населення в попередні сезони, погіршенні соціально-економічної ситуації в Україні та враховуючи дані ВООЗ щодо штамів вірусів грипу, що ймовірно циркулюватимуть в сезоні 2017 – 2018, у цьому сезоні можна очікувати збільшення кількості захворілих на 14 %.
З метою підготовки до можливих епідеміологічних ускладнень в сезоні захворюваності на грип та ГРВІ рекомендовано було розпочати вакцинацію проти сезонного грипу у вересні – жовтні поточного року, особливо осіб із груп медичного, епідемічного та професійного ризику.
Консультативний комітет з практики імунізації центрів контролю і профілактики захворювань США (АСІР СDC) випустив рекомендації з питань вакцинації проти грипу на епідсезон 2017 – 2018 років.
СДС рекомендує вакцинацію всім у віці від 6 місяців, які не мають протипоказів. У першу чергу вакцинація важлива особам з підвищеним ризиком ускладнень:
- діти у віці від 6 до 59 місяців (5 років);
- дорослі у віці 50 років і старше;
- дорослі і діти з хронічною легеневою патологією (включаючи астму), серцево-судинною (за винятком ізольованої гіпертензії), ниркової, печінкової, неврологічної, гематологічної патології або з метаболічними розладами (включаючи цукровий діабет);
- імунодефіцит, включаючи імуносупресію, викликану ліками або ВІЛ-інфекцією;
- вагітні жінки або ті, які будуть вагітні в час сезону грипу;
- діти і підлітки (від 6 місяців до 18 років), які отримують ліки з вмістом аспірину або саліцилату, в яких високий ризик виникнення синдрому Рея після зараження вірусом грипу;
- особи, які проживають в будинках для людей похилого віку та інших закладах довготривалого догляду – інтернати, будинки дитини та інші;
- особи з ожирінням.
Крім цього, профілактичні щеплення проти грипу , як і на Україні, рекомендують медичним працівникам стаціонарів, бригадам швидкої допомоги, сімейним лікарям амбулаторій, працівникам екстрених служб, вихователям і особам, які здійснюють догляд.
«ПАМ’ЯТКА : ГРИП»
Рекомендації щоб не захворіти на грип:
- коли ви кашляєте або чхаєте, необхідно прикривати носа та рота хустинкою, яку після використання необхідно викинути у смітник;
- необхідно часто мити руки з милом, особливо після того, як ви кашляли або чхали. Також ефективним є протирання рук вологими серветками, що містять у своєму складі спирт;
- намагайтеся не торкатися очей, носа або рота, оскільки вони є можливими «воротами» проникнення збудника;
- постійно провітрюйте приміщення та проводьте вологе прибирання. Регулювання вологості повітря в приміщеннях є одним з важливих способів профілактики грипу. Максимальна інактивація вірусу грипу відбувається при вологості повітря більше 50 %.
Якщо в сім’ї є хворий на грип необхідно:
- ізолювати його в окреме приміщення (кімнату);
- обмежити доступ до хворого членів родини, осіб, що проживають з ним разом крім тих, які доглядають за ним;
- під час спілкування з хворим необхідно надягати маску (респіратор), яку потрібно змінювати кожні 4 години;
- після спілкування з хворим на грип необхідно швидко, ретельно вимити руки з милом, прочисти носові ходи, прополоскати рота кип’яченою водою;
- у хворого на грип повинен бути окремий посуд, рушник, засоби особистої гігієни;
- намагайтесь покращити повітрообмін у місці перебування хворого;
- підтримуйте у приміщенні чистоту з використанням наявних у господарстві засобів для чищення.
Симптоми захворювання:
- інкубаційний період від 1 до 7 днів;
- раптове підвищення температури тіла більше 38 0 С, інколи захворювання може перебігати без підвищення температури тіла;
- біль у горлі, головний біль;
- фарингіт;
- кашель;
- утруднене дихання;
- біль у м’язах;
- інколи може бути блювота, діарея.
При появі симптомів захворювання необхідно обов’язково звернутися до лікаря !
Завідувач Фастівського міжрайонного відділу
лабораторних досліджень ДУ «Київський ОЛЦ
МОЗ України», лікар-епідеміолог,
Заслужений лікар України В.І.Ткаченко