Адміністративні послуги
- Повний перелік послуг
- Реєстрація, зняття з реєстрації місця проживання
- Паспорт громадянина України
- Державна реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та речових прав на нерухоме майно
- Держгеокадастр
- Адмінпослуги підрозділів виконавчого комітету Фастівської міської ради (діти, земельні питання, архітектура тощо)
- Оформлення документів дозвільного характеру
ЖКГ
- КП Фастівської міської ради «Фастівтепломережа»
- КП Фастівської міської ради «Фастівводоканал»
- Фастівська Житлово-експлуатаційна контора
- Фастівський Комбінат комунальних підприємств
- КП «Центр торгівлі та благоустрою»
- КП «Фастівське БТІ»
- Плани роботи на тиждень
- Звіт про роботу за поточний тиждень
- Актуально-енергозбереження
- Фастівська філія по експлуатації газового господарства ВАТ "Київоблгаз"
- Житлова політика
- Питання землі та майна
Люстрація
Міські програми
ЗМІ Фастівщини
Користувацький вхід
Головні новини
Одним із пріоритетних напрямків Управління соціального захисту населення ВК Фастівської МР є забезпечення пільгової категорії громадян санаторно-курортним лікуванням
Вт, 21/11/2017 - 08:17 | Адміністрація2
Санаторно-курортне лікування є важливою складовою системи соціального захисту та відіграє провідну роль у побудові та збереженні здоров’я нації. Роль і значення санаторно-курортної системи в соціально-економічному розвитку України полягає як у величезних її можливостях у справі підтримання, зміцнення та відновлення здоров’я нації, так і у визнанні особливого значення України у світовому рекреаційному процесі, культурно-історичному становленні та розвитку світового суспільства.
Розвиток санаторно-курортної справи в Україні, у структурі туристично-рекреаційної галузі, має бути спрямований на реалізацію положень Конституції України, закону України «Про курорти», та законів України щодо забезпечення доступної та кваліфікованої медичної допомоги громадянам України.
Санаторно-курортне лікування - це медична допомога, що здійснюється з профілактичною, лікувальною або реабілітаційною метою із застосуванням природних лікувальних факторів в умовах перебування на курорті або лікувально-оздоровчій місцевості та в санаторно-курортних закладах. Санаторно-курортна справа в Україні є традиційно невід’ємною частиною національної системи охорони здоров’я, що дозволяє ефективно здійснювати профілактику захворювань.
Головними завданнями санаторно-курортного лікування є:
- ліквідація або зменшення проявів патологічного процесу;
- відновлення або покращення порушених функцій;
- підвищення загальної реактивності;
- тренування адаптаційних механізмів;
- попередження інвалідизації та сприяння соціальній реабілітації.
Санаторно-курортне оздоровлення громадян з числа учасників антитерористичної операції
Згідно Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" на отримання пільги по санаторно-курортному оздоровленню мають право інваліди війни та учасники бойових дій із числа учасників антитерористичної операції.
Забезпечення путівками здійснюється в межах виділених коштів. Кошти виділяються пропорційно до кількості осіб, що перебувають на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням.
Крім того, путівками без лікування забезпечуються громадяни, що супроводжують інвалідів I групи (за винятком інвалідів з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), яким за висновком лікувально-профілактичного закладу необхідна постійна стороння допомога.
Згідно нового Порядку забезпечення учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням, для отримання санаторно-курортного оздоровлення громадянин повинен перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а такі, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, - за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік громадянина, який переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції та надати такі документи:
заяву;
медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о;
копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;
копію паспорта громадянина України;
копію військового квитка (за наявності) та копію документа, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.
Строк перебування в санаторно-курортному закладі становить:
для учасників антитерористичної операції (інваліди, УБД) становить 18 днів;
для учасників антитерористичної операції з числа інвалідів із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) 35 днів.
Новий Порядок санаторно-курортного оздоровлення дає можливість громадянину самостійно обрати заклад санаторно-курортного лікування залежно від власних вподобань (відповідно до профілю захворювання) та пріоритетів (за умови наявності у даному закладі ліцензії на провадження медичної практики із санаторно-курортного лікування) та передбачає укладання трьохсторонньої угоди, яку підписує управління соціального захисту населення, санаторно-курортний заклад та громадянин.
Після підписання даної угоди, особа заїжджає до санаторно-курортного закладу на оздоровлення.
Після закінчення санаторно-курортного лікування, при виписці з санаторію потрібно не забути отримати акт виконаних робіт з надання послуг. Цей документ передається до органу соціального захисту і є підтвердженням отримання послуг, що є необхідним для проведення розрахунку зі санаторієм.
Оплата путівок здійснюється органом соціального захисту шляхом безготівкового перерахування коштів санаторно-курортному закладу за надані послуги відповідно до укладеного договору.
У разі дострокового вибуття із закладу орган соціального захисту населення проводить оплату за використану частину путівки в межах розміру компенсаційної виплати.
Гранична вартість путівки при виборі санаторію визначається щороку Мінсоцполітики за пропозицією Служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції та погодженням з Мінфіном. У 2017 році розмір компенсаційної виплати санаторно-курортним закладам за оздоровлення учасників АТО становить:
5250,00 грн. для інвалідів війни з числа учасників антитерористичної операції;
6300,00 грн. учасникам бойових дій із числа учасників антитерористичної операції;
18217,00 грн. для інвалідів війни з числа учасників антитерористичної операції із спинальним профілем захворювання;
4691 грн. для особи, що супроводжує інваліда І групи.
За більш детальною інформацією, звертатися до Управління соціального захисту населення ВК Фастівської МР за адресою: м. Фастів, вул.. Небесної Сотні, 8, каб. 4, телефон для довідок:5-15-04.
Санаторно-курортне оздоровлення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи
Згідно Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, на отримання пільги по санаторно-курортному оздоровленню мають право громадяни, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи віднесені до 1 категорії та діти-інваліди, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, у супроводі одного із батьків або особи яка їх замінює.
Забезпечення путівками здійснюється в межах виділених коштів. Кошти виділяються пропорційно до кількості осіб, що перебувають на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням.
Згідно Порядку «Надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі Порядок), для отримання санаторно-курортного оздоровлення громадяни, повинні за місцем своєї реєстрації або за місцем фактичного проживання надати до управління соціального захисту населення такі документи:
1) громадянином, віднесеним до категорії 1:
заяву про взяття на облік для отримання путівки за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;
копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою);
копію паспорта.
У разі подання заяви за місцем проживання, відмінним від зареєстрованого, громадянин (крім осіб, які переселилися з тимчасово окупованої території України чи районів проведення антитерористичної операції) додатково подає видану органом соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання довідку про те, що громадянин, віднесений до категорії 1, не перебуває на обліку для забезпечення путівкою;
2) одним із батьків дитини з інвалідністю або особою, яка їх замінює:
заяву про взяття на облік для отримання путівки за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;
довідку для одержання путівки одним із батьків дитини з інвалідністю або особою, яка їх замінює, на санаторно-курортне лікування за формою 070/о (у разі наявності);
копію посвідчення дитини з інвалідністю (із вкладкою);
копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою), у разі наявності такого у одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює;
копію свідоцтва про народження або копію паспорта дитини з інвалідністю;
копію паспорта одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює;
довідку про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні / будинку осіб.
У разі подання заяви за місцем проживання дитини з інвалідністю (крім дітей, які переселилися з тимчасово окупованої території України чи районів проведення антитерористичної операції), відмінним від зареєстрованого, одним із батьків дитини з інвалідністю або особою, яка їх замінює, додатково подається довідка органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання дитини з інвалідністю про те, що вона не перебуває на обліку для забезпечення путівкою.
Строк перебування в санаторно-курортному закладі становить:
для громадян, віднесених до категорії 1, — 18 днів;
для громадян, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) — до 35 днів;
для дітей з інвалідністю — від 21 дня до двох місяців.
Новий Порядок санаторно-курортного оздоровлення дає можливість громадянину самостійно обрати заклад санаторно-курортного лікування залежно від власних вподобань (відповідно до профілю захворювання) та пріоритетів (за умови наявності у даному закладі ліцензії на провадження медичної практики із санаторно-курортного лікування) та передбачає укладання трьохсторонньої угоди, яку підписує управління соціального захисту населення, санаторно-курортний заклад та громадянин.
Після підписання даної угоди, особа заїжджає до санаторно-курортного закладу на оздоровлення.
Після закінчення санаторно-курортного лікування, при виписці з санаторію потрібно не забути отримати акт виконаних робіт з надання послуг. Цей документ передається до органу соціального захисту і є підтвердженням отримання послуг, що є необхідним для проведення розрахунку зі санаторієм.
Оплата путівок здійснюється органом соціального захисту шляхом безготівкового перерахування коштів санаторно-курортному закладу за надані послуги відповідно до укладеного договору.
У разі дострокового вибуття із закладу орган соціального захисту населення проводить оплату за використану частину путівки в межах розміру компенсаційної виплати.
Гранична вартість путівки при виборі санаторію визначається щороку Мінсоцполітики за погодженням з Мінфіном. У 2017 році розмір компенсаційної виплати санаторно-курортним закладам за оздоровлення постраждалих громадян становить:
- для осіб 1 категорії - 5250,00 грн.;
- для осіб 1 категорії із спинальним профілем захворювання – 17390,00 грн.;
- для дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, у супроводі одного із батьків або особи яка їх замінює – 10840,00 грн.
За більш детальною інформацією, звертатися до Управління соціального захисту населення ВК Фастівської МР за адресою: м. Фастів, вул.. Небесної Сотні, 8, каб. 4, телефон для довідок:5-15-49.
Санаторно-курортне оздоровлення осіб з інвалідністю
Згідно Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" на отримання пільги по санаторно-курортному оздоровленню мають право інваліди з дитинства та від загального захворювання.
Забезпечення путівками здійснюється в межах виділених коштів. Кошти виділяються пропорційно до кількості осіб, що перебувають на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням.
Крім того, путівками без лікування забезпечуються громадяни, що супроводжують інвалідів I групи (за винятком інвалідів з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), яким за висновком лікувально-профілактичного закладу необхідна постійна стороння допомога.
Згідно нового Порядку забезпечення інваліди з дитинства та від загального захворювання санаторно-курортним лікуванням, для отримання санаторно-курортного оздоровлення громадянин повинен перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а такі, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, - за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік громадянина, який переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції та надати такі документи:
заяву;
медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о;
копію посвідчення що підтверджує належність до даної категорії осіб;
копію паспорта громадянина України;
Строк перебування в санаторно-курортному закладі становить:
для інвалідів з дитинства та від загального захворювання становить 18 днів;
для інвалідів з дитинства та від загального захворювання із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) 35 днів.
Новий Порядок санаторно-курортного оздоровлення дає можливість громадянину самостійно обрати заклад санаторно-курортного лікування залежно від власних вподобань (відповідно до профілю захворювання) та пріоритетів (за умови наявності у даному закладі ліцензії на провадження медичної практики із санаторно-курортного лікування) та передбачає укладання трьохсторонньої угоди, яку підписує управління соціального захисту населення, санаторно-курортний заклад та громадянин.
Після підписання даної угоди, особа заїжджає до санаторно-курортного закладу на оздоровлення.
Після закінчення санаторно-курортного лікування, при виписці з санаторію потрібно не забути отримати акт виконаних робіт з надання послуг. Цей документ передається до органу соціального захисту і є підтвердженням отримання послуг, що є необхідним для проведення розрахунку зі санаторієм.
Оплата путівок здійснюється органом соціального захисту шляхом безготівкового перерахування коштів санаторно-курортному закладу за надані послуги відповідно до укладеного договору.
У разі дострокового вибуття із закладу орган соціального захисту населення проводить оплату за використану частину путівки в межах розміру компенсаційної виплати.
Гранична вартість путівки при виборі санаторію визначається щороку Мінсоцполітики за пропозицією Фонду соціального захисту інвалідів та за погодженням з Мінфіном. У 2017 році розмір компенсаційної виплати санаторно-курортним закладам за оздоровлення інвалідів з дитинства та від загального захворювання становить :
5250,00 грн. для інвалідів з дитинства та від загального захворювання;
18217,00 грн. для інвалідів з дитинства та від загального захворювання із спинальним профілем захворювання;
4691 грн. для особи, що супроводжує інваліда І групи.
За більш детальною інформацією, звертатися до Управління соціального захисту населення ВК Фастівської МР за адресою: м. Фастів, вул.. Небесної Сотні, 8, каб. 4, телефон для довідок:5-15-04.
Теги: Інші новини, Інші джерела