Адміністративні послуги
- Повний перелік послуг
- Реєстрація, зняття з реєстрації місця проживання
- Паспорт громадянина України
- Державна реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та речових прав на нерухоме майно
- Держгеокадастр
- Адмінпослуги підрозділів виконавчого комітету Фастівської міської ради (діти, земельні питання, архітектура тощо)
- Оформлення документів дозвільного характеру
ЖКГ
- КП Фастівської міської ради «Фастівтепломережа»
- КП Фастівської міської ради «Фастівводоканал»
- Фастівська Житлово-експлуатаційна контора
- Фастівський Комбінат комунальних підприємств
- КП «Центр торгівлі та благоустрою»
- КП «Фастівське БТІ»
- Плани роботи на тиждень
- Звіт про роботу за поточний тиждень
- Актуально-енергозбереження
- Фастівська філія по експлуатації газового господарства ВАТ "Київоблгаз"
- Житлова політика
- Питання землі та майна
Люстрація
Міські програми
ЗМІ Фастівщини
Користувацький вхід
Головні новини
Про погодження Програми захисту від підтоплення і затоплення території міста Фастова на 2018-2021 роки
Сб, 23/12/2017 - 10:36 | Адміністрація2
ФАСТІВСЬКА МІСЬКА РАДА
КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
РІШЕННЯ
Від 15.12.2017 № 520
м. Фастів
Про погодження Програми захисту
від підтоплення і затоплення території
міста Фастова на 2018-2021 роки
З метою створення безпечних умов життєдіяльності мешканців міста
та санітарно-екологічного покращення стану річки Унава, відповідно до Водного кодексу України, Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Стратегії розвитку Київської області на період до 2020 року, затвердженої рішенням Київської обласної ради від 04 грудня 2014 року №856-44-VI, Обласної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року, керуючись пп.1 п.а. ст.27, п.1 ч.2 ст.52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради вирішив:
та санітарно-екологічного покращення стану річки Унава, відповідно до Водного кодексу України, Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Стратегії розвитку Київської області на період до 2020 року, затвердженої рішенням Київської обласної ради від 04 грудня 2014 року №856-44-VI, Обласної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року, керуючись пп.1 п.а. ст.27, п.1 ч.2 ст.52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради вирішив:
1. Погодити «Програму захисту від підтоплення і затоплення території міста Фастова на 2018-2021 роки» (додається).
2. Подати на затвердження міської ради «Програму захисту від підтоплення
і затоплення території міста Фастова на 2018-2021 роки».
і затоплення території міста Фастова на 2018-2021 роки».
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови з капітального будівництва Криворога В.Л.
Міський голова М.В. Нетяжук
Додаток
до рішення міськвиконкому
від 15.12.2017 № 520
Програма захисту від підтоплення і затоплення
території міста Фастова на 2018-2021 роки
1. Загальні положення
Програма захисту від підтоплення і затоплення території міста Фастова на 2018-2021 роки (далі – Програма) спрямована на реалізацію державної політики України в галузі охорони навколишнього природного середовища, створення безпечних умов життєдіяльності мешканців міста та санітарно-екологічного покращення стану річки Унава.
Основними причинами та факторами підтоплення є:
а) природні:
- кліматичні та гідрогеологічні (опади, ерозії, зсуви, порушення водного режиму);
- розташування будівель та земельних ділянок на пониженій місцевості
(в річкових долинах, схилах, балках, ярах);
(в річкових долинах, схилах, балках, ярах);
б) техногенні:
- порушення умов стоку поверхневих вод різними видами будівництва, зміна рельєфу місцевості;
- аварії на інженерних мережах і спорудах життєзабезпечення;
- незадовільний стан природних дренажних систем та інженерних споруд захисту території міста від підтоплень (створення штучних дамб, парканів, засипання русел, балок, ярів);
в) нормативно-правові:
- моніторинг територій, що підтоплюються, ведеться на недостатньому рівні;
- дані про дренажні природні системи водовідведення та інженерні споруди захисту територій від підтоплень є не повними;
- схеми розташування дренажних природних систем водовідведення
та інженерних споруд захисту територій від підтоплень потребують доопрацювання та досліджень;
та інженерних споруд захисту територій від підтоплень потребують доопрацювання та досліджень;
- дренажні природні системи водовідведення та інженерні споруди захисту територій від підтоплень проходять також і через приватні земельні ділянки. Існує потреба взяттяна облік власників таких земельних ділянок з метою своєчасного розчищення водовідвідних канав, а при приватизації земельних ділянок необхідно заключати угоди про збереження функцій дренажної системи та обмеження використання земельних ділянок;
- відсутня спеціалізована служба експлуатації дренажних природних систем водовідведення та інженерних споруд захисту територій від підтоплень.
Вода є стратегічним ресурсом, тому від стану її якості та забезпечення
в достатній кількості залежить здоров¢я громадян нашої держави.
в достатній кількості залежить здоров¢я громадян нашої держави.
У зв’язку з тим, що водний фактор став одним з головних чинників національної безпеки, водогосподарсько-екологічні проблеми набули загальнодержавного значення і особливу роль в цьому процесі займають водні ресурси.
Обласною цільовою програмою розвитку водного господарства
та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року було передбачено наступні природоохоронні заходи на 2016-2017 р.р.: «регулювання
та екологічне покращення стану р. Унава з метою захисту від підтоплення в межах м. Фастів та Фастівського району» - 1485 тис.грн., «заходи із захисту від підтоплення в районі Завокзалля м. Фастів» - 1040 тис.грн. з фінансуванням за кошти обласного бюджету, обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. Однак, кошти на зазначені заходи не використовувалися.
та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року було передбачено наступні природоохоронні заходи на 2016-2017 р.р.: «регулювання
та екологічне покращення стану р. Унава з метою захисту від підтоплення в межах м. Фастів та Фастівського району» - 1485 тис.грн., «заходи із захисту від підтоплення в районі Завокзалля м. Фастів» - 1040 тис.грн. з фінансуванням за кошти обласного бюджету, обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. Однак, кошти на зазначені заходи не використовувалися.
Постановою Кабінету Міністрів України №1147 від 17.09.1996 року затверджено Перелік видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів. До переліку природоохоронних заходів у сфері охорони і раціонального використання земель та водних ресурсів віднесено зокрема і:
- будівництво, розширення та реконструкція протиерозійних, гідротехнічних, протикарстових, берегозакріплювальних, протизсувних, протиобвальних, протилавинних і проти селевих споруд, а також проведення заходів з захисту
від підтоплення і затоплення, направлених на запобігання небезпечних геологічних процесів, усуненню або зниженню до допустимого рівня їх негативного впливу
на території і об’єкти;
від підтоплення і затоплення, направлених на запобігання небезпечних геологічних процесів, усуненню або зниженню до допустимого рівня їх негативного впливу
на території і об’єкти;
- заходи щодо відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річок, а також заходи для боротьби з шкідливою дією вод (біологічна меліорація водних об'єктів, винесення водоохоронних зон в натуру, упорядкування джерел, очищення русел від дерев, що потрапили до них внаслідок проходження весняних повеней, будівництво протиповеневих водосховищ і дамб тощо).
На даний час річка Унава та її притоки знаходяться у незадовільному стані - замулені, зміліли, заросли очеретом та болотною рослинністю і втратили пропускну спроможність та об’єм акумулювати поверхневий стік води у період весняних повеней та дощові періоди, що також призводить до підтоплення і затоплення прилеглих територій.
2. Мета реалізації та основні завдання Програми
Мета Програми полягає у впровадженні комплексу узгоджених
і взаємопов’язаних природоохоронних, правових, економічних, організаційно-технічних та інших заходів, спрямованих на запобігання підтоплень та захист території міста від шкідливої дії вод.
і взаємопов’язаних природоохоронних, правових, економічних, організаційно-технічних та інших заходів, спрямованих на запобігання підтоплень та захист території міста від шкідливої дії вод.
Основними завданнями Програми є:
- відновлення інженерних споруд захисту територій від підтоплень;
- упорядкування та підтримання в належному стані дренажних природних систем водовідведення та інженерних споруд захисту територій від підтоплень;
- проведення упереджувальних, запобіжних заходів;
- ліквідація наслідків підтоплень та недопущення їх повторення на території міста;
- дотримування законодавства України щодо використання дренажних природних систем водовідведення та інженерних споруд захисту територій
від підтоплень за призначенням;
від підтоплень за призначенням;
- забезпечення контролю за будівництвом та використанням земель
на територіях, що зазнають підтоплення;
на територіях, що зазнають підтоплення;
- санітарно-екологічне покращення стану р. Унава.
3. Заходи щодо захисту від підтоплення і затоплення території міста Фастова на 2018-2021 роки
№
п/п
|
Назва заходу
|
Виконавці
|
Термін виконання
|
1
|
2
|
3
|
4
|
1.
|
Провести облік та інвентаризацію дренажних природних систем водовідведення та інженерних споруд захисту території міста. Створити схеми зливових мереж.
|
Виконавчий комітет Фастівської міської ради, Фастівський ККП
|
2018 – 2021
|
2.
|
Створити масштабну схему дренажних природних систем водовідведення та інженерних споруд захисту території міста від підтоплень та винести її на затвердження міської ради
|
Виконавчий комітет Фастівської міської ради,
Фастівський ККП
|
2018 – 2021
|
3.
|
Скласти перелік (уточнити) приватних будівель, списки землекористувачів по будинках, через земельні ділянки яких проходять дренажні природні системи водовідведення та інженерні споруди захисту території від підтоплень
|
Виконавчий комітет Фастівської міської ради, Фастівський ККП, комітети самоорганізації населення мікрорайонів міста
|
2018 – 2021
|
4.
|
Здійснювати контроль за використанням підтоплюваних територій, будівництвом та експлуатацією інженерних споруд захисту територій
|
Виконавчий комітет Фастівської міської ради, Фастівський ККП
|
2018 – 2021
|
5.
|
Забезпечити систематичне проведення роз’яснювальної роботи серед населення з метою підвищення обізнаності щодо причин підтоплень та заходів щодо їх ліквідації та попередженню
|
Комітети самоорганізації населення мікрорайонів міста, Фастівський ККП
|
2018 – 2021
|
6.
|
Під час планування робіт на наступний рік передбачати відповідні кошти на проведення заходів по усуненню причин, які викликають підтоплення в мікрорайонах міста, та проводити необхідні роботи згідно затверджених планів
|
Фастівський ККП
|
2018 – 2021
|
7.
|
Регулювання та екологічне покращення стану р. Унава з метою захисту від підтоплення
|
Фастівський ККП, інвестори
|
2018 – 2021
|
8.
|
Реконструкція ливневідвідної системи від вул. Саєнка по вул. Лугову
|
Фастівський ККП
|
2018 – 2021
|
9.
|
Капітальний ремонт ливневідвідної мережі в мікрорайоні Фастів – 2
|
Фастівський ККП
|
2018 – 2021
|
10.
|
Заходи із захисту від підтоплення в мікрорайоні Завокзалля
|
Фастівський ККП
|
2018 – 2021
|
11.
|
Заходи із захисту від підтоплення, капітальний ремонт, реконструкція ливневідвідних систем (мереж) на території міста
|
Фастівський ККП
|
2018 – 2021
|
4. Управління, контроль і фінансове забезпечення
реалізації заходів Програми
Управління та контроль за виконанням визначених Програмою робіт покладається на виконавчий комітет Фастівської міської ради. На підставі відповідного аналізу стану підтоплюваних територій виконавчий комітет Фастівської міської ради включає до планів соціально-економічного розвитку конкретні завдання щодо виконання робіт з ліквідації наслідків підтоплення території міста, розроблення проектно-кошторисної документації.
Фінансування заходів Програми передбачається за рахунок коштів державного, обласного, міського бюджетів, а також інвестиційних коштів. Механізми фінансування визначаються в умовах максимально ефективного використання виділених коштів.
5. Прогнозовані результати реалізації Програми
Виконання комплексу заходів із захисту від підтоплення і затоплення території міста дозволить:
- створити екологічно безпечні умови життя і господарської діяльності мешканців міста;
- знизити соціальну напруженість серед населення, що проживає в зонах можливого підтоплення;
- провести протипаводкові заходи;
- попереджати виникнення надзвичайних ситуацій;
- зменшити матеріальні витрати міського бюджету, населення;
- мінімізувати можливі збитки від шкідливої дії води;
- покращити санітарно-екологічний стан пойми річки.
Керуючий справами виконкому Л.О. Тхоржевська
Теги: Рішення виконкому