Адміністративні послуги
- Повний перелік послуг
- Реєстрація, зняття з реєстрації місця проживання
- Паспорт громадянина України
- Державна реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та речових прав на нерухоме майно
- Держгеокадастр
- Адмінпослуги підрозділів виконавчого комітету Фастівської міської ради (діти, земельні питання, архітектура тощо)
- Оформлення документів дозвільного характеру
ЖКГ
- КП Фастівської міської ради «Фастівтепломережа»
- КП Фастівської міської ради «Фастівводоканал»
- Фастівська Житлово-експлуатаційна контора
- Фастівський Комбінат комунальних підприємств
- КП «Центр торгівлі та благоустрою»
- КП «Фастівське БТІ»
- Плани роботи на тиждень
- Звіт про роботу за поточний тиждень
- Актуально-енергозбереження
- Фастівська філія по експлуатації газового господарства ВАТ "Київоблгаз"
- Житлова політика
- Питання землі та майна
Люстрація
Міські програми
ЗМІ Фастівщини
Користувацький вхід
Головні новини
Про створення структурного підрозділу комунального підприємства Фастівської міської ради «Центр торгівлі та благоустрою» - «МУНІЦИПАЛЬНА ВАРТА»
Пн, 16/04/2018 - 07:25 | Адміністрація2
ПРОЕКТ
ФАСТІВСЬКА МІСЬКА РАДА
Р І Ш Е Н Н Я
Про створення структурного підрозділу комунального підприємства Фастівської міської ради «Центр торгівлі та благоустрою» -
«МУНІЦИПАЛЬНА ВАРТА»
З метою забезпечення на території міста Фастова законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів територіальної громади, здійснення постійного контролю за станом благоустрою, недопущення незаконної (стихійної) торгівлі, самовільного будівництва, вирішення інших питань, відповідно до пункту 5 статті 57 Господарського кодексу України, керуючись пунктом 30 частини 1 статті 26, частиною 1 статті 59 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні»,
міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Створити структурний підрозділ «МУНІЦИПАЛЬНА ВАРТА» Комунального підприємства Фастівської міської ради «Центр торгівлі та благоустрою».
2. Затвердити Положення про структурний підрозділ «МУНІЦИПАЛЬНА ВАРТА» Комунального підприємства Фастівської міської ради «Центр торгівлі та благоустрою» ( Додається).
3. Затвердити нову редакцію Статуту Комунального підприємства Фастівської міської ради «Центр торгівлі та благоустрою» ( Додається).
4. Доручити керівнику Комунального підприємства Фастівської міської ради «Центр торгівлі та благоустрою» вчинити дії, пов’язані з державною реєстрацією нової редакції Статуту Комунального підприємства Фастівської міської ради «Центр торгівлі та благоустрою».
5. Вважати таким, що втратило чинність рішення Фастівської міської ради від 30.11.2017 року №7-ХХХІV-VІІ «Про перейменування Комунального підприємства «Фастівський міський ринок» Фастівської міської ради на «Комунальне підприємство Фастівської міської ради «Центр торгівлі та благоустрою» в частині затвердження нової редакції Статуту Комунального підприємства Фастівської міської ради «Центр торгівлі та благоустрою».
6. Контроль за виконанням даного рішення покласти на керуючого справами виконкому та постійну депутатську комісію міської ради з питань регламенту, депутатської етики, забезпечення діяльності депутатів, законності і правопорядку, боротьби з корупцією, зв’язків із ЗМІ, громадськістю та політичними партіями.
Міський голова М.В. Нетяжук
Додаток до рішення
міської ради
від ________________№_________
ПОЛОЖЕННЯ
про Структурний підрозділ Муніципальна варта комунального підприємства Фастівської міської ради «Центр торгівлі та благоустрою»
1. Загальні положення
Це Положення визначає порядок діяльності структурного підрозділу Муніципальна варта комунального підприємства Фастівської міської ради «Центр торгівлі та благоустрою», проходження служби підрозділу, їх права і обов'язки.
1.1. Структурний підрозділ Муніципальна варта комунального підприємства Фастівської міської ради «Центр торгівлі та благоустрою» (далі - Муніципальна варта) – структурний підрозділ, який створений на підставі рішення Фастівської міської ради, фінансується за рахунок Фастівської міської ради Київської області та КП ФМР «Центр торгівлі та благоустрою» з метою забезпечення на території міста Фастова законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів територіальної громади, здійснення постійного контролю за станом благоустрою території міста Фастова та притягнення до відповідальності порушників законодавства про благоустрій та Правил благоустрою на території м. Фастова, охорони навколишнього природного середовища, Правил торгівлі, недопущення незаконної (стихійної) торгівлі, самовільного будівництва.
1.2. Муніципальна варта діє на засадах законності та гуманізму, дотримуючись норм права, передбачених Конституцією України, Кодексом України про адміністративні правопорушення, Водним кодексом України, Земельним Кодексом України, Кодексу Цивільного захисту України, Законами України: "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону", „Про благоустрій населених пунктів", „Про охорону навколишнього природного середовища", „Про відходи", „Про регулювання містобудівної діяльності", „Про санітарно - епідеміологічне благополуччя населення України", „Про захист прав споживачів", Правилами благоустрою на території міста Фастів, іншими нормативно - правовими актами.
1.3. Муніципальна варта у своїй діяльності підпорядковується директору комунального підприємства Фастівської міської ради «Центр торгівлі та благоустрою».
1.4. Основними завданнями Муніципальної варти є:
1) забезпечення попередження, запобігання та припинення правопорушень, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку у встановленому законодавством порядку;
2) вжиття спільно з працівниками Національної поліції заходів по припиненню адміністративних правопорушень;
3) виявлення порушень законодавства та складання протоколів про адміністративні правопорушення у відповідності до вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення;
4) забезпечення охорони громадського порядку на території міської ради під час проведення усіх масових заходів спільно з працівникам и Національної поліції;
5) здійснення контроль за виконанням рішень міської ради та її виконавчих органів, а саме:
• вимог здійснення суб’єктами господарської діяльності вуличної торгівлі та території міста в тому числі недопущені та протидії стихійної торгівлі;
• за дотримання правил утримання тварин у місті Фастові;
• законодавчих і нормативних актів про заборону куріння в громадських місцях;
• порядку встановлення малих архітектурних форм;
• правил благоустрою території, контролю за дотриманням правил санітарії, чистотою вулиць, парків, скверів та прибудинкових територій;
• суб’єктами господарської діяльності заборони продажу неповнолітнім особам енергетиків, слабоалкогольних і алкогольних напоїв, трав’яних сумішей для паління, що містять наркотичні речовини, галюциногенів і тютюнових виробів, тощо;
6) проведення бесід з безпритульними, жебраками, іншими особами, що перебувають в громадських місцях і потребують соціального захисту;
7) проведення рейдів та перевірок додержання підприємствами, установами, організаціями і громадянами законодавства у сфері благоустрою міста, природоохоронного законодавства України, поводження з відходами, захисту прав споживачів;
8) надання приписів громадянам, посадовим та службовим особам суб’єктів господарювання, установ, організацій незалежно від форм власності щодо усунення виявлених порушень законодавства у сфері благоустрою, природоохоронного законодавства України, поводження з відходами, захисту справ споживачів;
9) здійснення контролю за виконанням наданих приписів та запланованих заходів на усунення виявлених порушень;
10) складання актів фіксації виявлених правопорушень та адміністративні протоколи про адміністративні правопорушення на громадян та службових, посадових осіб суб’єктів господарювання, установ, організацій незалежно від форм власності в межах компетенції та порядку передбачених чинним законодавством;
11) виклик громадян, посадових і службових осіб суб’єктів господарювання, установ, організацій незалежно від форм власності для надання усних або письмових пояснень та проведення опитування зазначених осіб у зв'язку з порушенням ними вимог законодавства у сфері благоустрою, природоохоронного законодавства України, у сфері торгівлі, поводження з відходами, захисту прав споживачів, громадського порядку, здійснення незаконної (стихійної) торгівлі;
12) доставляти осіб, які вчинили адміністративні правопорушення у сфері благоустрою та природоохоронного законодавства України, у сфері торгівлі, в тому числі, при здійснення незаконної (стихійної) торгівлі, захисту прав споживачів, поводження з відходами, громадського порядку до органів внутрішніх справ, якщо особу порушника не може бути встановлено на місці вчинення порушення, порядком передбаченим КУпАП;
13) встановлення особи порушника, якщо особа не відома, за допомогою органів внутрішніх справ, та інших органів виконавчої влади;
14) залучення в установленому порядку фахівців підприємств, установ і організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до компетенції Підприємства;
15) направлення протоколів про адміністративні правопорушення на розгляд органам (посадовим особам), уповноваженим розглядати справи про адміністративні правопорушення відповідно до положень Кодексу України про адміністративні правопорушення;
16) вжиття заходів щодо зупинення робіт, які проводяться самовільно і порушують стан благоустрою міста;
17) сприяння контрою за забезпеченням чистоти і порядку в місті, очищенню території та об’єктів благоустрою від побутових відходів, снігу, льоду, без господарського майна, самовільно розміщених об’єктів та елементів;
18) контроль за наявністю договорів на вивезення сміття у громадян, підприємств, установ, організацій всіх форм власності;
19) контроль за виконанням заходів та приписів з приведення до належного стану території та об’єктів благоустрою міста;
20) обстеження фасадів будинків та споруд на їх відповідність до вимог Закону України «Про охорону культурної спадщини» та норм Державних будівельний норм, стандартів та правил;
21) спільно з Національною поліцією та інспекцією з благоустрою забезпечує правопорядок під час демонтажу незаконно встановлених об’єктів на території міста;
22) контроль за наявністю дозволів на розміщення зовнішньої реклами у рекламо розповсюджувачів, обстеження та облік зовнішньої реклами в місті;
23) участь в обговоренні проектів благоустрою територій та об’єктів благоустрою міста, іншої технічної документації з питань благоустрою та інших питань, що відносяться до компетенції Муніципальної варти, і внесення відповідних пропозицій на розгляд органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій;
24) участь та безпосередній розгляд звернень та скарг підприємств, установ, організацій і громадян з питань, що відносяться до компетенції КП ФМР «Центр торгівлі та благоустрою» ;
25) інформування директора КП «Центр торгівлі та благоустрою» про результати рейдів та перевірок;
26) контроль за дотриманням земельного та природоохоронного законодавства, використанням і охороною земель, інших природних ресурсів загальнодержавного та місцевого значення;
27) контроль використання за призначенням місць на проведення ярмаркових заходів, виїзної і виносної дрібно роздрібної торгівлі;
28) вживання невідкладних заходів для усунення виявлених порушень за поданням керівника виконавчого органу Фастівської міської ради;
29) надання допомоги органам містобудування та архітектури у виявленні фактів самовільного будівництва;
30) забезпечення виконання приписів інспекції державного архітектурно - будівельного контролю про припинення самовільного будівництва;
31) впорядкування паркування транспортних засобів на вулицях та майданах міста;
32) забезпечення правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян;
33) здійснення контролю за станом майнової безпеки об'єкта охорони;
34) здійснення у порядку встановленому законодавством, охорону громадського порядку в місцях розміщення охоронюваних об’єктів;
35) забезпечення охорони пам'яток історії і культури, архітектури та містобудування, паркових і садибних комплексів, природних заповідників;
36) забезпечення державного і громадського порядку, життєдіяльності підприємств, установ та організацій, рятування життя людей, захисту їх здоров'я, збереження матеріальних цінностей у разі стихійного лиха, екологічних катастроф, епідемій, епізоотій, пожеж, інших надзвичайних ситуацій;
37) взаємодія з працівниками Національної поліції в забезпеченні евакуації транспортних засобів з місць ДТП;
38) повідомлення відповідних державних органів і громадських об'єднань про аварії, пожежі та інші надзвичайні ситуації, вживання невідкладних заходів для їх ліквідації, врятування людей;
39) надання у межах своїх повноважень допомоги депутатам міської ради, представникам державних органів влади і громадських об'єднань у здійснені їх законної діяльності;
40) надання допомоги мешканцям міста в межах своєї компетенції;
41) проведення спільних рейдів з працівниками Національної поліції;
42) забезпечення виконання наказів і розпоряджень директора КП ФМР «Центр торгівлі та благоустрою».
1.5. Покладені на неї завдання Муніципальна варта реалізовує шляхом:
1.5.1. Проведення перевірок на території міста;
1.5.2. Розгляду звернень підприємств, установ організацій, фізичних та юридичних осіб;
1.5.3. Складанням актів обстеження, приписів та протоколів про адміністративне правопорушення за порушення законодавства у сфері благоустрою та Правил благоустрою міста.
1.6. До відповідальності за порушення законодавства у сферах містобудування, благоустрою, екологічної безпеки, незаконної торгівлі тощо притягуються фізичні та юридичні особи, винні у:
1.6.1. Порушенні Правил благоустрою території міста Фастова;
1.6.2. Порушенні встановлених державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів;
1.6.3. Порушенні проектування об'єктів благоустрою на території міста з порушенням затвердженої в установленому законодавством порядку містобудівної документації та державних будівельних норм;
1.6.4. Порушенні встановлених законодавством екологічних, санітарно-гігієнічних вимог та санітарних норм під час експлуатації об'єктів благоустрою;
1.6.5. Порушенні режиму використання та охорони території та об'єктів рекреаційного, історичного та культурного призначення;
1.6.6. Самовільному зайнятті чи захопленні території (частини території) об'єкта благоустрою на території міста;
1.6.7. Пошкодженні (руйнуванні чи псуванні) вулично-дорожньої мережі, інших об'єктів благоустрою на території міста;
1.6.8. Порушенні правил охорони і використання пам'яток історії та культури;
1.6.9. Порушенні правил охорони смуги відводу автомобільних шляхів;
1.6.10. Порушенні землекористувачами правил утримання ділянок, прилеглих до автомобільних шляхів, порушення обов'язків по очищенню тротуарів, пішохідних доріжок та території у межах закріплених за ними ділянок;
1.6.11. Забрудненні (засміченні) території міста;
1.6.12. Неналежному утриманні об'єктів благоустрою, зокрема покриття доріг, тротуарів, освітлення території міста, не прибирання доріг, тротуарів від льоду та снігу у зимовий період;
1.6.13. Самовільному зайнятті земельних ділянок, що належать до комунальної власності;
1.6.14. Порушенні інших норм, передбачених Правилами благоустрою на території міста Фастова та іншими нормативно - правовими актами, в тому числі ухваленими Фастівською міською радою та її виконавчих органів.
2. Структура Муніципальної варти
2.1. Штатна чисельність працівників Муніципальної варти визначається директором комунального підприємства Фастівської міської ради «Центр торгівлі та благоустрою» за погодженням із Фастівським міським головою.
3. Права працівників Муніципальної варти
3.1. Працівникам Муніципальної варти при виконанні покладених на них обов'язків надається право:
3.1.1. Вимагати від громадян та службових осіб, які порушують громадський порядок, правила благоустрою міста, правила торгівлі та інші рішення міської ради та її виконавчих органів на території міста, припинення правопорушень та дій, що перешкоджають здійсненню повноважень Муніципальної варти, дотримання законності та правопорядку,виносити на місці усні попередження особам, які допустили малозначні адміністративні порушення, а в разі невиконання зазначених вимог, застосовувати передбачені законодавством заходи примусу, в тому числі, складати приписи та протоколи про адміністративні правопорушення;
3.1.2. Роз’яснювати громадянам, представникам підприємств, установ та організацій норми чинного законодавства в сфері благоустрою;
3.1.3. Виявляти і вести облік осіб, які підлягають профілактичному впливу на підставі та у порядку, встановленому законодавством, вносити їм офіційне застереження про неприпустимість протиправної поведінки;
3.1.4. Складати протоколи про адміністративні правопорушення, акти обстеження місця порушення, проводити особистий огляд, огляд речей, вилучення речей і документів, застосовувати інші, передбачені законом заходи забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення, які віднесені до їх компетенції;
3.1.5. У випадках, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення, передавати матеріали на розгляд тих органів, які мають на це право, громадських об'єднань або трудових колективів;
3.1.6. Проводити кіно-, фото- та звуко- фіксацію як допоміжний засіб попередження протиправних дій та розкриття правопорушень;
З.1.7. При наявності посвідчення безперешкодного доступу на будівельні майданчики (об'єкти будівництва, нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту та реставрації) для отримання інформації про наявність дозволу на виконання будівельних робіт;
3.1.8. Під час стихійного лиха та інших надзвичайних обставин (тільки в разі нагальної необхідності) входити безперешкодно в будь-який час доби в порядку встановленому законом:
3.1.8.1. На територію і в приміщення підприємств, установ і організацій;
3.1.8.2. На земельні ділянки, в жилі та інші приміщення громадян.
3.1.9. Повідомляти з метою профілактичного впливу державним органам, громадським об'єднанням, трудовим колективам і громадськості за місцем проживання особи про факти вчинення нею адміністративного правопорушення;
3.1.10. Вносити відповідним державним органам, органам місцевого самоврядування, громадським об'єднанням або службовим особам, підприємствам, установам, організаціям обов'язкові для розгляду інформації та пропозиції про необхідність усунення причин і умов, що сприяють вчиненню правопорушень;
3.1.11. Відповідно до своєї компетенції, на виконання розпоряджень міського голови тимчасово обмежувати або забороняти доступ громадян на окремі ділянки місцевості чи об'єкти з метою забезпечення громадського порядку, громадської безпеки;
3.1.12. Обмежувати або забороняти у випадках затримання злочинців, при аваріях, інших надзвичайних обставинах, що загрожують життю і здоров'ю людей, рух транспорту і пішоходів на окремих ділянках вулиць і автомобільних шляхів;
3.1.13. Вимагати від громадян і організацій усунення порушень правил утримання шляхів, обмежувати або забороняти проведення ремонтно-будівельних та інших робіт, інших заходів на вулицях і автомобільних шляхах, якщо при цьому не додержуються вимоги по забезпеченню громадської безпеки або порушуються правила благоустрою міста;
3.1.14. Вилучати у громадян і службових осіб документи, предмети і речі для забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення, що віднесені до їх компетенції та виконання рішень суду з цих питань;
3.1.15. Проводити за участю адміністрації підприємств, установ і організацій огляд виробничих, складських та інших службових приміщень і територій з метою додержання правил продажу товарів і надання послуг населенню;
3.1.16. Використовувати транспортні засоби, що належать підприємствам, установам та організаціям і громадянам (за їх згодою) для проїзду до місця події, стихійного лиха, доставлення в лікувальні заклади осіб, які потребують невідкладної медичної допомоги з подальшим відшкодуванням;
3.1.17. Користуватися у невідкладних випадках безперешкодно і безоплатно засобами зв'язку, що належать підприємствам, установам та організаціям, а також громадянам (за їх згодою);
3.1.18. Матеріально і морально заохочувати громадян, які надають допомогу в охороні громадського порядку, забезпеченні правил благоустрою міста;
3.1.19. Зберігати, носити і застосовувати спеціальні засоби індивідуального захисту та самооборони у встановленому законом порядку;
3.1.20. Звертатися до суду з питань відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою;
3.1.21. При порушенні законодавства з питань благоустрою особам з використанням автотранспортних засобів повідомляти Національну поліцію про порушення та спільно з працівниками поліції проводити огляд автотранспорту, складати акти та протоколи про адміністративні правопорушення у сфері благоустрою;
3.1.22. Спільно з працівниками Національної поліції реагувати на порушення правил паркування транспортних засобів з порушенням законодавства про благоустрій;
3.1.23. Здійснювати примусову евакуацію транспортних засобів, які порушують правила паркування, а також зазнали пошкоджень при ДТП;
3.1.24. Здійснювати заходи, пов'язані з благоустроєм міста;
3.1.25. Застосовувати заходи фізичного впливу і спеціальні засоби у випадках і в порядку, передбачених Законом України "Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону".
4. Обов'язки працівників Муніципальної варти
4.1. Працівники Муніципальної варти відповідно до покладених на них завдань зобов'язані:
4.1.1. У практичній діяльності проявляти високу культуру, такт та повагу до законних свобод та прав людини і громадянина;
4.1.2. При здійсненні своїх повноважень бути у форменому одязі, мати посвідчення особи встановленого зразка з підписом директора КП «Контроль благоустрою», особистий номерний жетон, дотримуватися службової дисципліни;
4.1.3. Забезпечувати охорону законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян в межах передбачених повноважень;
4.1.4. Приймати і реєструвати заяви й повідомлення про адміністративні правопорушення;
4.1.5. Припиняти адміністративні правопорушення і здійснювати провадження у справах по них в межах передбачених повноважень;
4.1.6. Виявляти причини і умови, що сприяють вчиненню правопорушень, вживати в межах своєї компетенції заходів до їх усунення, брати участь у правовому вихованні населення;
4.1.7. Повідомляти відповідним державним органам і громадським об'єднанням про аварії, пожежі, катастрофи, стихійне лихо та інші надзвичайні події, вживати невідкладних заходів для ліквідації їх наслідків, рятування людей і надання їм допомоги, охорони майна, що залишилось без нагляду;
4.1.8. Брати участь у проведенні карантинних заходів під час епідемій і епізоотій;
4.1.9. Надавати в межах наданих прав допомогу депутатам різних рівнів, представникам державних органів, органів місцевого самоврядування і громадських об'єднань у здійсненні їх законної діяльності, якщо їм чиниться протидія чи загрожує небезпека з боку правопорушників;
4.1.10. Контролювати утримання в належній чистоті територій дворів і
прибудинкових територій у місті, що належить до комунальної власності;
4.1.11. Контролювати додержання законодавства у сфері благоустрою, самовільного будівництва, забезпечувати належний порядок на вулицях, площах, тощо;
4.1.12. Контролювати дотримання правил благоустрою у м. Фастів;
4.1.13. Забезпечувати виконання рішень міської ради та її виконавчих органів, прийнятих ними в межах своєї компетенції;
4.1.14. Надавати допомогу у виконанні рішень міської ради та її виконавчих органів іншими установами і організаціями, виконувати рішення міської ради та її виконавчих органів з питань, що входить до їх компетенції;
4.1.15. Проводити перевірки з питань додержання законодавства у сфері благоустрою, самовільного будівництва, за наказом директора комунального підприємства Фастівської міської ради «Центр торгівлі та благоустрою»;
4.1.16. Володіти навиками надання першої медичної допомоги.
5. Трудовий колектив Муніципальної варти
5.1. На роботу в Муніципальну варту приймаються на добровільних засадах особи, які досягли 21-річного віку, здатні за особистими якостями, освітою і станом здоров'я виконувати покладені на них обов'язки.
5.2. Не можуть прийматися на роботу в Муніципальну варту особи, які порушують громадський порядок, особи, судимість у яких не знята і не погашена у встановленому законодавством порядку та раніше засуджені за умисні злочини, хворі на хронічний алкоголізм і наркоманію, визнані в судовому порядку недієздатними чи обмежено дієздатними, та інші особи у випадках, передбачених законами України.
5.3. Працівники Муніципальної варти зобов'язані працювати там, де це викликано інтересами громади міста, санітарного стану та благоустрою міста і обумовлено розпорядженнями керівника, міського голови і начальником підрозділу.
5.4. Керівника Муніципальної варти призначає на посаду директор комунального підприємства Фастівської міської ради «Центр торгівлі та благоустрою».
5.5. При прийомі на роботу кандидат на заміщення вакантної посади в Муніципальній варті проходить співбесіду з директором КП ФМР «Центр торгівлі та благоустрою».
5.6. Звільнення працівників Муніципальної варти здійснюється керівником комунального підприємства Фастівської міської ради «Центр торгівлі та благоустрою» у відповідності з Кодексом законів України про працю.
5.7. Працівники Муніципальної варти користуються всіма соціально-економічними, політичними та особистими правами і свободами, виконують усі обов'язки громадян, передбачені Конституцією України та іншими законодавчими актами, а їх права, обов'язки і відповідальність, що випливають з умов роботи, визначаються законодавством і цим Положенням.
5.8. Працівники Муніципальної варти одержують заробітну плату у відповідності із законодавством.
5.9. За зразкове виконання обов'язків і досягнуті високі результати в роботі працівники Муніципальної варти можуть бути заохочені директором комунального підприємства Фастівської міської ради «Центр торгівлі та благоустрою».
5.10. Пенсійне забезпечення працівників Муніципальної варти здійснюється в порядку, встановленому законодавством.
5.11. Час перебування працівників у складі Муніципальної варти зараховується до загального і безперервного трудового стажу, а також до стажу за спеціальністю згідно з законодавством.
5.12. Для працівників Муніципальної варти встановлюється 40-годинний робочий тиждень. У необхідних випадках вони несуть службу понад установлену тривалість робочого часу, а також у вихідні та святкові дні. Оплата праці в понадурочний, нічний час, у вихідні та святкові дні проводиться відповідно до законодавства.
5.13. При змінній роботі і безперервному чергуванні працівникам Муніципальної варти встановлюється однакова тривалість денної, вечірньої та нічної зміни.
5.14. Працівники Муніципальної варти для охорони своїх професійних, трудових, соціально-економічних прав та інтересів можуть вступати в громадські організації, діяльність яких здійснюється згідно з законодавством.
5.15. Працівники Муніципальної варти несуть дисциплінарну, адміністративну, матеріальну та кримінальну відповідальність згідно з законодавством.
6. Правові гарантії та соціальний захист працівників Муніципальної варти
6.1.Захист життя, здоров'я, честі, гідності, майна працівників Муніципальної варти та членів його сім'ї від злочинних посягань та інших протиправних дій гарантовано законодавством України та цим Положенням.
6.2. Злісна непокора працівникові Муніципальної варти, а також його образа та інші дії, що перешкоджають виконанню покладених на нього обов'язків, тягнуть за собою відповідальність згідно з законом.
6.3. За працівниками Муніципальної варти, які потерпіли від злочинного діяння, за винятком заподіяння такої шкоди при перевищенні ними меж необхідної оборони, зберігаються місце роботи та середня заробітна плата на весь період до відновлення працездатності або визнання їх у встановленому порядку інвалідами.
6.4. Кошти, передбачені в цьому розділі можуть виплачуватись за рахунок страховки, яка проводиться у відповідності до порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
7. Матеріально - технічне забезпечення Муніципальної варти
7.1. Матеріально - технічне забезпечення Муніципальної варти здійснюється за рахунок Фастівської міської ради Київської області, за рахунок комунального підприємства Фастівської міської ради «Центр торгівлі та благоустрою та благодійні внески.
7.2. Працівники Муніципальної варти можуть забезпечуватись спеціальною формою одягу, посвідченнями та нагрудними жетонами інспектора встановленого зразка, спецзасобами, засобами мобільного зв'язку, автотранспортом.
7.3. Проект моделі спецодягу, службового посвідчення, нагрудного жетона, спеціальних розпізнавальних знаків на автотранспорт затверджується рішенням виконавчого комітету Фастівської міської ради Київської області або наказом директора комунального підприємства Фастівської міської ради «Центр торгівлі та благоустрою».
7.4. Заміна форменого одягу здійснюється по закінченню строку його носіння (2-3 роки).
7.5. Спецзасоби працівникам Муніципальної варти видаються на час несення служби, а у неробочий час зберігаються в службовому приміщенні сейфі, обладнаному сигналізацією.
8. Застосування заходів фізичного впливу і спеціальних засобів працівниками Муніципальної варти
8.1. Працівники Муніципальної варти мають право застосовувати заходи фізичного впливу і спеціальні засоби у випадках і в порядку, передбачених Законом України "Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону" та цим Положенням.
8.2. Порядок придбання, видачі працівникам Муніципальної варти цих спеціальних засобів та їх зберігання визначається Міністерством внутрішніх справ України.
8.3. Працівникам Муніципальної варти забороняється під час виконання своїх обов'язків використовувати холодну та вогнепальну зброю, в тому числі мисливську, яка згідно з чинним законодавством перебуває у їх особистому користуванні.
9. Взаємовідносини Муніципальної варти з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, юридичними і фізичними особами
9.1. Виконавчі органи Фастівської міської ради спільно з органами внутрішніх справ та прокуратури здійснюють координацію діяльності Муніципальної варти.
9.2. Органи виконавчої влади, міська рада та її виконавчі органи, керівники підприємств, установ, організацій, а також громадяни повинні сприяти працівникам Муніципальної варти у вирішенні завдань і обов'язків, передбачених цим Положенням.
9.3. Муніципальна варта має право користуватися на договірних засадах майном підприємств, установ, організацій та інших власників, в тому числі транспортними засобами, інвентарем та засобами зв'язку.
9.4. Органи внутрішніх справ у разі потреби можуть надавати працівникам Муніципальної варти на період проведення спільних заходів мобільні радіотехнічні та спеціальні заходи, інші предмети екіпіровки.
10. Нагляд і контроль за додержанням законодавства Муніципальною вартою
10.1. Контроль за діяльністю Муніципальної варти здійснюється в порядку, передбаченому законодавством.
10.2. Нагляд за додержанням і застосуванням законів Муніципальною вартою здійснюється в порядку, визначеному Конституцією і Законами України.
10.3. Муніципальна варта постійно звітується перед директором комунального підприємства Фастівської міської ради «Центр торгівлі та благоустрою».
11. Реорганізація та ліквідація Муніципальної варти
11.1. Реорганізація та ліквідація Муніципальної варти здійснюється на підставі наказу рішення Фастівської міської ради Київської області у відповідності з чинним законодавством.
11.2. Зміни і доповнення до цього Положення вносяться згідно з чинним законодавством.
Секретар міської ради С.А.Ясінський
Додаток
до рішення міської ради
№________ від ________
СТАТУТ
Комунального підприємства
Фастівської міської ради
«Центр торгівлі та благоустрою»
(нова редакція)
Код ЕДРПОУ: 36491681
Фастів, 2018 рік
1. Загальні положення
1.1. Комунальне підприємство Фастівської міської ради «Центр торгівлі та благоустрою» (далі – «Підприємство») діє у відповідності до Конституції України, Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Господарського кодексу України, Цивільного кодексу України та інших законодавчих актів України.
1.2. Найменування Підприємства:
1.2.1. Повне: Комунальне підприємство Фастівської міської ради «Центр торгівлі та благоустрою».
1.2.2. Скорочене: КП ФМР «Центр торгівлі та благоустрою».
1.3. Засновником/Власником Підприємства є територіальна громада міста Фастова, в особі Фастівської міської ради, код ЄДРПОУ 34446857, адреса: 08500, Київська область, місто Фастів, площа Соборна, будинок, 1.
1.4.Підприємство підконтрольне та підзвітне виконавчому комітету Фастівської міської ради (далі – Орган управління).
1.5. Відповідно до способу утворення комунальне підприємство є унітарним .
1.6. Місцезнаходження Підприємства: 08500, Київська область, м. Фастів, вулиця Костельна, 10 А.
2. Мета і предмет діяльності Підприємства
2.1. Метою діяльності Підприємства є:
2.1.1. отримання прибутку шляхом створення ефективного ринкового механізму взаємовідносин виробників, продавців та споживачів, надання необхідних послуг на ринку продовольчих та непродовольчих товарів, послуг:
- створення необхідних умов для повного задоволення потреб населення у товарах промислової групи, продуктах харчування, сільськогосподарській продукції, сировині та продуктах їх переробки, непродовольчих товарах та іншій продукції, товарах і послугах;
- розширення товарного асортименту високоякісних товарів за рахунок оптимального використання місцевих товарно-сировинних та матеріально-технічних ресурсів;
- створення для продавців і покупців належних умов у процесі купівлі-продажу товарів на ринку комунальної форми власності міста по наданню комплексу організаційних, торгівельно-технологічних, побутових та інших видів послуг та робіт;
- здійснення заходів з розвитку й удосконалення методів торговельного обслуговування населення, впровадження прогресивних технологій товарообігу;
- одержання прибутку від господарської та іншої діяльності, спрямованої на задоволення соціально-економічних потреб підприємства та його трудового колективу.
2.1.2. забезпечення на території міста Фастова законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів територіальної громади, здійснення постійного контролю за станом благоустрою території міста Фастова та притягнення до відповідальності порушників законодавства про благоустрій та Правил благоустрою на території м. Фастова, охорони навколишнього природного середовища, Правил торгівлі, недопущення незаконної (стихійної) торгівлі, самовільного будівництва.
2.2. Предметом діяльності Підприємства є:
2.2.1. в сфері торгівлі:
- організація торгівлі на ринку та надання платних послуг торгуючим в місцях роздрібного продажу продовольчих та промислових товарів: бронювання торговельних місць, прокат торговельного інвентарю, обладнання, засобів вимірювальної техніки, санітарного одягу, зберігання особистих речей і продукції в камерах схову, на складах і в холодильниках, зважування на товарних вагах, утримання торгівельного місця в належному стані, інформаційні оголошення рекламного та довідкового характеру, консультації спеціалістів, приймання для подальшого продажу сільгоспродуктів та інших товарів у бюро торгових послуг тощо;
- надання платних послуг з організації торгового процесу, транспортування, зберігання та переробки продукції;
- надання інших платних послуг, у тому числі консультаційних, маркетингових, облікових, побутових;
- комерційна, комісійна (комісійна торгівля) і торгівельно-закупівельна діяльність, надання посередницьких послуг;
- здійснення торгівельної діяльності у сфері оптової торгівлі та посередництво в оптовій торгівлі, роздрібної торгівлі та громадського харчування продовольчих і непродовольчих товарів (в тому числі сільськогосподарською сировиною, живими тваринами, текстильною сировиною та напівфабрикатами, деревиною та будівельними матеріалами, меблями, побутовими товарами, залізними та іншими металевими виробами, текстильними виробами, іншими непродовольчими товарами споживчого призначення, харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами);
- створення торговельної мережі магазинів, салонів та інших об’єктів для реалізації сільськогосподарської продукції, засобів виробництва та інших товарів споживчого призначення;
- розвиток нових прогресивних форм торгівлі, включаючи продаж товарів за зразками, в кредит, з використанням автоматів, оптову торгівлю;
- торгово-посередницька діяльність при здійсненні купівлі-продажу всіх видів продукції й товарів згідно з діючим законодавством;
- виробництво, переробка, зберігання і реалізація сільськогосподарської продукції, закупка її у населення; укладання з населенням, фермерськими та іншими сільскогосподарськими підприємствами договорів на реалізацію сільськогосподарської продукції;
- надання продавцям (фізичним особам, суб’єктам підприємницької діяльності, юридичним особам незалежно від форм власності) торгових місць для здійснення торгівлі;
- утримання в належному санітарному стані території ринку, торгової зони та місць;
- забезпечення контролю за правилами торгівлі на ринках та в інших місцях, де здійснюється продаж продовольчих та промислових товарів;
- організація та/або проведення ярмарок, виставок, аукціонів, розпродажу та інших подібних заходів;
- надання в оренду і експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна у встановленому законодавством порядку;
- надання складських послуг;
- рекламно-інформаційна діяльність.
2.2.2. В сфері забезпечення на території міста Фастова законності, правопорядку та контролю за станом благоустрою території міста Фастова:
- проведення заходів по благоустрою в місцях торгівлі, створення умов для підвищення рівня культури торгівлі;
- контроль за станом благоустрою території міста, у тому числі охороною зелених насаджень, утриманням у належному стані закріплених за підприємствами, установами, організаціями територій;
- здійснення контролю за дотриманням Правил благоустрою території м. Фастів підприємствами, установами, організаціями та населенням міста;
- виконання заходів Програм Фастівської міської ради в сфері забезпечення дієвого контролю за благоустроєм території міста, охорони навколишнього природного середовища, поліпшення екологічного стану території міста Фастова, раціонального використання місцевих природних ресурсів, протидія незаконній (стихійній) торгівлі, у сфері профілактики правопорушень та забезпечення охорони громадського порядку;
- забезпечення в межах визначених законодавством прав членів територіальної громади в сфері благоустрою міста, формування у мешканців міста активної громадської позиції щодо збереження довкілля, об’єктів та елементів благоустрою, забезпечення чіткого виконання суб’єктами господарювання та громадянами обов’язків в сфері благоустрою, формування екологічної освіти громадян;
- захист майна, забезпечення прав і законних інтересів суб'єктів господарювання та фізичних осіб, органів державної влади та місцевого самоврядування;
- забезпечення охорони публічного порядку на території міста, законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів територіальної громади у взаємодії з підрозділами Національної поліції;
- сприяння розвитку та поліпшенню екологічного та санітарного стану міста;
- контроль за санітарним станом у місті;
- забезпечення виконання рішень міської ради та її виконавчих органів, що приймаються з питань:
• забезпечення правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян;
• контролю за дотриманням земельного та природоохоронного законодавства, використанням і охороною земель, інших природних ресурсів загальнодержавного та місцевого значення;
• благоустрою території, контролю за чистотою вулиць, парків, скверів та прибудинкових територій;
• протидія незаконній (стихійній) торгівлі;
- участь у реалізації державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів;
- забезпечення державного і громадського порядку, життєдіяльності підприємств, установ та організацій, рятування життя людей, захисту їх здоров'я, збереження матеріальних цінностей у разі стихійного лиха, екологічних катастроф, епідемій, інших надзвичайних ситуацій;
- повідомлення відповідних державних органів і громадських об'єднань про аварії, пожежі та інші надзвичайні ситуації, вживання невідкладних заходів для їх ліквідації, врятування людей;
- надання допомоги органам містобудування та архітектури у виявленні фактів самовільного будівництва;
- вживання невідкладних заходів для усунення виявлених порушень за поданням керівника виконавчого органу Фастівської міської ради;
- виявлення земельних ділянок комунальної власності, що знаходяться у користуванні фізичних чи юридичних осіб без наявних документів про оренду, за сервітутне землекористування чи не сплату за них;
- складання актів (протоколів) стосовно об’єктів комунальної власності, земельних ділянок, які використовуються, в тому числі для розміщення об’єктів нерухомості без наявних правовстановчих документів, чи не сплату за них;
- вжиття заходів для притягнення винних осіб до відповідальності за порушення законодавства України в сфері благоустрою та охорони навколишнього природного середовища, Правил торгівлі, за незаконну (стихійну) торгівлю шляхом складання актів (протоколів);
- участь у забезпеченні безпеки дорожнього руху та боротьбі з дитячою бездоглядністю і правопорушеннями неповнолітніх;
- профілактика правопорушень у сфері благоустрою міста Фастова;
- взаємодія з іншими правоохоронними і контролюючими структурами з питань попередження та профілактики порушень правопорядку.
2.3. Здійснення інших видів господарської діяльності, включаючи зовнішньоекономічну, якщо вони не заборонені чинним законодавством України.
2.4.Для досягнення мети своєї діяльності підприємство реалізує наступні завдання:
- виявляє порушення законодавства та складає протоколи про адміністративні правопорушення у відповідності до вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення;
- забезпечує охорону громадського порядку на території міської ради під час проведення усіх масових заходів спільно з працівникам и Національної поліції;
- здійснює контроль за виконанням рішень міської ради та її виконавчих органів, а саме:
• вимог здійснення суб’єктами господарської діяльності вуличної торгівлі та території міста в тому числі недопущені та протидії стихійної торгівлі;
• за дотримання правил утримання тварин у місті Фастові;
• законодавчих і нормативних актів про заборону куріння в громадських місцях;
• порядку встановлення малих архітектурних форм;
• правил благоустрою території, контролю за дотриманням правил санітарії, чистотою вулиць, парків, скверів та прибудинкових територій;
• суб’єктами господарської діяльності заборони продажу неповнолітнім особам енергетиків, слабоалкогольних і алкогольних напоїв, трав’яних сумішей для паління, що містять наркотичні речовини, галюцигенів і тютюнових виробів, тощо;
- використовує пункти централізованого спостереження, технічні засоби охорони та пожежогасіння, транспорт реагування;
- здійснює контроль за станом майнової безпеки об'єкта охорони;
- здійснює у порядку встановленому законодавством, охорону громадського порядку в місцях розміщення охоронюваних об’єктів;
- здійснює контроль за станом благоустрою території міста Фастів, охороною навколишнього природного середовища та використанням природних ресурсів, підтриманням чистоти та порядку, забезпечує попередження, запобігання та припинення правопорушень, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку у встановленому законодавством порядку;
- здійснює контроль за дотриманням підприємствами, установами, організаціями, громадянами вимог Законів України «Про благоустрій населених пунктів», «Про відходи», «Про захист прав споживачів», Правил благоустрою території міста Фастова, Правил торгівлі, інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини в цій сфері у порядку встановленому законодавством. Забезпечує попередження, запобігання та припинення правопорушень у цій сфері, незаконній (стихійній) торгівлі;
- здійснює контроль за станом благоустрою території міста Фастова, в тому числі озелененням, охороною зелених насаджень і водойм, створенням місць відпочинку громадян, утриманням в належному стані закріплених та прилеглих до належних суб’єктам господарювання, установам, організаціям будівель, споруд та територій;
- здійснює контроль за додержанням суб’єктами господарювання, установами, організаціями незалежно від форм власності та громадянами вимог законодавства у сфері поводження з побутовими та виробничими відходами;
- здійснює профілактичні заходи з метою запобігання правопорушенням в сфері благоустрою;
- сприяє розвитку та поліпшенню стану благоустрою міста;
- вживає заходів щодо зупинення робіт, які проводяться самовільно і порушують стан благоустрою міста, відшкодування завданих збитків та приведення об’єктів благоустрою до належного стану;
- забезпечує контроль за дотриманням умов виконання дозволів на:
• виконання планових та аварійних робіт на території міста у зв'язку з будівництвом, реконструкцією та ремонтом інженерних мереж;
• виконання земляних робіт на території міста у зв'язку з розташуванням рекламних засобів;
• благоустрій територій новозбудованих об’єктів;
• встановлення захисно-охоронної огорожі в місцях проведення будівельних чи ремонтних робіт;
• встановлення каркасу чи риштування, легких огорож при будівництві;
• використання земельної ділянки для складування будівельних матеріалів;
- здійснює контроль за відновленням благоустрою зруйнованих внаслідок проведення земляних робіт та вжиття заходів до виконавців земляних робіт, щодо відновлення елементів благоустрою;
- здійснює технічний нагляд і контроль за благоустроєм, поточним і капітальним ремонтом, реконструкцією, реставрацією та будівництвом об’єктів незалежно від форм власності на договірних умовах;
- здійснює охорону території та об’єктів, майна фізичних та юридичних осіб незалежно від форм власності на договірних умовах;
- здійснює контроль за додержанням проектних рішень, вимог Державних будівельних норм та інших нормативних документів при виконанні забудовниками будівельних робіт та технічних умов на благоустрій;
- контролює усунення наслідків самочинних будівельних робіт;
- виявляє факти самовільного зайняття земельних ділянок;
- надає методичну, консультативну та іншу допомогу суб’єктам господарювання, установам, організаціям з питань утримання територій, будівель, споруд, забезпечення благоустрою;
- контролює проведення робіт пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, капітальним та поточним ремонтом об’єктів на договірних засадах;
- готує проекти рішень міської ради, виконкому міської ради, розпоряджень міського голови з питань, що входять до компетенції Підприємства;
- здійснює організацію та контроль за паркуванням автотранспорту, та на договірних засадах з поліцією міста, у порядку встановленому законодавством, здійснює евакуацію транспортних засобів за порушення правил паркування;
- вживає спільно з працівниками поліції заходів до припинення адміністративних правопорушень.
2.5. Види діяльності, які потребують ліцензування Підприємство здійснює лише після отримання відповідної ліцензії у встановленому законом порядку.
2.6. Перелік видів діяльності у Статуті не є вичерпним і не обмежує Підприємство в здійсненні іншої діяльності, що не заборонена законодавчими актами України.
3. Юридичний статус Підприємства
3.1. Підприємство є уповноваженим представником Власника в сфері дотримання та виконання вимог законодавства про благоустрій населених пунктів, про відходи, захисту прав споживачів, правил торгівлі, громадського порядку та охоронної діяльності.
3.2. Підприємство є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку із своїм найменуванням та кодом ЄДРПОУ, штампи, бланки зі своїм найменуванням та інші атрибути. Права і обов'язки юридичної особи Підприємство набуває з дня його державної реєстрації.
3.2. Засновник не несе відповідальності за зобов'язаннями Підприємства, крім випадків, передбачених законодавством України, а Підприємство не несе відповідальності за зобов'язаннями Засновника.
3.3. У своїй діяльності Підприємство керується Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами, рішеннями Фастівської міської ради, її виконавчого комітету, розпорядженнями Фастівського міського голови та цим Статутом.
3.4. Підприємство має право укладати правочини, набувати майнові та особисті немайнові права, бути позивачем та відповідачем у судах загальної юрисдикції, господарських, адміністративних та третейських судах.
4. Склад і компетенція органів управління
4.1. До виключної компетенції Засновника відноситься:
- прийняття рішень та встановлення порядку відчуження та списання майна Підприємства відповідно до закону;
- прийняття рішень про ліквідацію, реорганізацію та перепрофілювання Підприємства;
- надання згоди про вступ Підприємства, як засновника (учасника) до інших господарських товариств, створення дочірніх підприємств та відокремлених підрозділів, що матимуть самостійний баланс;
- формування статутного капіталу Підприємства, затвердження Статуту Підприємства, внесення до нього змін та доповнень.
- визначення розміру статутного капіталу Підприємства та внесення змін до нього;
- встановлення розміру частки прибутку, яка підлягає зарахуванню до місцевого бюджету;
- прийняття рішення про надання у концесію, оренду об'єктів комунальної власності;
- прийняття рішення про створення філій, дочірніх підприємств, відокремлених підрозділів Підприємства.
4.2. До компетенції виконавчого комітету Фастівської міської ради – належить:
- управління (в межах визначених Засновником) майном Підприємства, що належить до комунальної власності;
- здійснення координації діяльності Підприємства;
- заслуховування звітів директора про роботу Підприємства;
- встановлення порядку та здійснення контролю за використанням прибутків Підприємства;
- підготовка і внесення на розгляд міської ради пропозицій щодо порядку та умов відчуження комунального майна Підприємства;
- погодження фінансових планів Підприємства та здійснення контролю за їх реалізацією;
- встановлення (затвердження, погодження) у випадках визначених законодавством України цін, тарифів на послуги, роботи, що виконуються (надаються) Підприємством;
- підготовка і внесення на розгляд ради пропозицій щодо визначення сфер господарської діяльності та переліку об'єктів, які можуть надаватися у концесію, подання раді письмових звітів про хід та результати відчуження комунального майна;
- здійснення інших повноважень щодо управління Підприємством, відповідно до чинного законодавства України та рішень Засновника.
5. Статутний капітал Підприємства
5.1. Для здійснення господарської діяльності Підприємства створено статутний капітал у розмірі 606 200,00 гривень (шістсот шість тисяч двісті гривень 00 копійок).
5.2. Вкладом до статутного капіталу Підприємства можуть бути будинки, споруди, приміщення, обладнання та інші матеріальні цінності, цінні папери, право користування землею, водою та іншими природними ресурсами, будинками, спорудами, приміщеннями, обладнанням, а також інші майнові права (включаючи майнові права на об'єкти інтелектуальної власності), грошові кошти місцевого бюджету з урахуванням вимог бюджетного законодавства та інші кошти, в тому числі в іноземній валюті.
5.3. Розмір статутного капіталу Підприємства визначається та може бути змінений рішенням Засновника.
5.4. Статутний капітал комунального Підприємства підлягає сплаті до закінчення першого року з дня державної реєстрації такого підприємства.
6. Майно Підприємства
6.1. Майно Підприємства складають матеріальні та нематеріальні активи, основні фонди та оборотні засоби, а також інші цінності, вартість яких відображена на його самостійному балансі. Майно передане Засновником Підприємству в процесі роботи Підприємства, визнається внеском Власника до статутного фонду Підприємства на підставі рішення Засновника.
6.2. Майно Підприємства перебуває у комунальній власності і закріплюється за ним на праві господарського відання. Здійснюючи право господарського відання, Підприємство володіє, користується й розпоряджається майном, закріпленим за ним Засновником або уповноваженим ним органом, з урахуванням обмежень визначених чинним законодавством України та цим Статутом.
6.3. Джерелами формування майна Підприємства є:
6.3.1. Грошові та матеріальні внески Засновника.
6.3.2. Доходи, одержані від реалізації продукції, послуг та інших видів господарської діяльності.
6.3.3. Кредити банків та інших кредиторів.
6.3.4. Капітальні вкладення і дотації з бюджетів.
6.3.5. Майно, придбане в інших суб'єктів господарювання, організацій та громадян у встановленому законодавством порядку.
6.3.6. Безоплатні та благодійні внески, пожертвування суб’єктів господарювання і громадян.
6.3.7 Інші джерела, не заборонені чинним законодавством.
6.4. Вилучення державою у Підприємства майна, що ним використовується, здійснюється лише у випадках і порядку, передбачених законом.
6.5. Надання в оренду та списання майна Підприємства здійснюється відповідно до чинного законодавства України та даного Статуту.
6.6. Збитки, заподіяні Підприємству внаслідок порушення його майнових прав громадянами, юридичними особами відшкодовуються Підприємству добровільно або за відповідним рішенням суду.
6.7. Майно Підприємства не може бути предметом безкоштовного використання, застави (в тому числі податкової застави), внеском до статутного капіталу інших юридичних осіб, а також не може бути продане, передане у володіння, користування, розпорядження або відчужене у будь-який спосіб без згоди Засновника.
6.8 Підприємству може надаватися з міського бюджету фінансова підтримка (дотація на покриття збитків) в порядку, затвердженому міською радою та кошти на виконання заходів Програм міської ради в сфері забезпечення дієвого контролю за благоустроєм території міста.
7. Господарська діяльність, облік і звітність Підприємства
7.1. Підприємство самостійно здійснює свою господарську діяльність на принципах господарського розрахунку, несе відповідальність за наслідки цієї діяльності перед Засновником, за виконання взятих на себе зобов'язань перед трудовим колективом і партнерами за укладеними договорами, перед бюджетом, банками та фінансово-кредитними установами відповідно до чинного законодавства України.
7.2. Підприємство планує свою діяльність з урахуванням вимог чинного законодавства України та визначає перспективи розвитку, виходячи з попиту на продукцію, роботи та послуги, виходячи з необхідності забезпечення виробничого та соціального розвитку Підприємства, надає на затвердження Органу управління вказані плани. Основи планів складають договори з господарської діяльності Підприємства.
7.3. Основним показником фінансових результатів господарської діяльності Підприємства є прибуток, який формується в порядку, встановленому чинним законодавством, та залишається в розпорядженні Підприємства, та використовується відповідно до річних фінансових планів та цього Статуту.
7.4. Можливі збитки Підприємства, які виникають в процесі його діяльності, покриваються за рахунок коштів Підприємства. Збитки, які завдані Підприємству внаслідок виконання рішень органів державної влади чи місцевого самоврядування, підлягають відшкодуванню зазначеними органами добровільно чи за рішенням суду.
7.5. Підприємство реалізує продукцію, роботи, послуги за цінами (тарифами), встановленими самостійно або на договірній основі, а у випадках, передбачених законодавством – за державними цінами (тарифами) або цінами (тарифами), встановленими (затвердженими) Органом управління.
7.6. Підприємство здійснює оперативний і бухгалтерський облік результатів своєї діяльності, веде статистичну звітність .
7.7. Порядок ведення бухгалтерського обліку і статистичної звітності визначається чинним законодавством України.
7.8. Підприємство самостійно за власні кошти та кошти, що передбачені місцевими програмами, здійснює матеріально-технічне забезпечення своєї діяльності.
7.9. Ревізія та аудит фінансово-господарської діяльності Підприємства, а також подання звітів про фінансово-господарську діяльність здійснюється в порядку, визначеному законодавством України та рішеннями Органу управління.
7.10. Контроль за діяльністю Підприємства та відношення його з органами державної виконавчої влади здійснюється згідно з чинним законодавством України. При цьому Засновник здійснює контроль за використанням та збереженням майна Підприємства безпосередньо або через Орган управління, і не має права втручатися в оперативну господарську діяльність Підприємства, якщо це прямо не встановлено чинним законодавством України.
8. Права та обов’язки підприємства
8.1. Підприємство має право:
8.1.1. Самостійно визначати облікову політику підприємства.
8.1.2. В межах своєї компетенції здійснювати всі необхідні заходи, спрямовані на реалізацію мети і предмета діяльності, що передбачені цим Статутом.
8.1.3. Відповідно до чинного законодавства України та в межах повноважень, визначених цим Статутом:
- укладати договори та угоди з юридичними та фізичними особами, в тому числі іноземними, що не суперечать чинному законодавству України;
- здійснювати господарську діяльність на основі повної господарської самостійності;
- самостійно планувати свою діяльність та визначати перспективу робочих проектів, в тому числі з урахуванням завдань Органу управління;
- надавати платні послуги населенню по договірним цінам та реалізовувати самостійно свою продукцію (послуги);
- користуватися банківськими кредитами в порядку, передбаченому чинним законодавством України;
- залучати до роботи на договірних засадах необхідних спеціалістів;
- самостійно визначати структуру управління Підприємством і затверджувати штатний розпис за погодженням міського голови.
- розробляти і затверджувати Положення про структурні підрозділи Підприємства та функціональні обов'язки працівників Підприємства та його структурних підрозділів;
- розробляти і затверджувати Положення про преміювання;
- розробляти Положення про порядок доплат і надбавок до посадових окладів працівників Підприємства;
- брати участь у публічних торгах, аукціонах, процедурах закупівлі товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади;
- створювати в установленому чинним законодавством України порядку за згодою Засновника (Органу управління) свої філії, відділення та представництва, інші відокремлені підрозділи без прав юридичної особи з відкриттям окремих поточних рахунків, затверджувати положення про такі підрозділи, здійснювати перевірку їх господарської діяльності;
- виступати засновником юридичних осіб, відповідно до чинного законодавства України, та виступати суб'єктом іншої інвестиційної діяльності;
- виступати об'єктом інвестиційної діяльності;
- встановлювати ціни та тарифи на окремі види робіт та послуг;
- купувати, орендувати у юридичних та фізичних осіб нерухоме та рухоме майно.
8.1.4. Підприємство може мати інші права, передбачені чинним законодавством України і даним Статутом.
8.2. Підприємство зобов'язане:
8.2.1. Забезпечувати своєчасну сплату податків та інших зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів та державних цільових фондів згідно з чинним законодавством України.
8.2.2. Забезпечувати цільове використання комунального майна та коштів.
8.2.3. Створювати належні умови для праці, додержуватися вимог чинного законодавства України про працю, охорони праці, техніки безпеки.
8.2.4. Здійснювати заходи для матеріальної зацікавленості працівників як за результатами особистої праці , так і в загальних підсумках роботи Підприємства.
8.2.5. Забезпечувати ведення бухгалтерського обліку і ведення статистичної (іншої) звітності згідно з чинним законодавством України.
8.2.6. Додержуватися чинного законодавства України щодо охорони навколишнього природного середовища та екологічної безпеки, раціонального використання та відтворення природних ресурсів.
8.2.7. Здійснювати контроль за виконанням Правил благоустрою м. Фастова.
8.3. Працівникам Підприємства при виконанні покладених на них обов'язків надається право:
- проводити рейди та перевірки території, об'єктів міста щодо етапу їх благоустрою, додержання суб’єктами господарської діяльності, установами та організаціями незалежно від форм власності та громадянами законодавства у сфері благоустрою, природоохоронного законодавства України;
- відвідувати підприємства, установи, організації, суб’єктів підприємницької діяльності незалежно від форми власності з метою перевірки дотримання чинного законодавства у сфері благоустрою, природоохоронного законодавства України, поводження з відходами, захисту прав споживачів;
- вимагати від громадян, службових та посадових осіб, які порушують громадський порядок, правила благоустрою міста, природоохоронного законодавства України, правила торгівлі та інші рішення міської ради та її виконавчих органів на території міста, припинення правопорушень та дій, що перешкоджають здійсненню повноважень Підприємства, дотримання законності та правопорядку, виносити усні попередження особам, які допустили малозначні адміністративні порушення, а в разі невиконання зазначених вимог, складати приписи та протоколи про адміністративні правопорушення;
- надавати приписи громадянам, посадовим та службовим особам суб’єктів господарювання, установ, організацій незалежно від форм власності щодо усунення виявлених порушень законодавства у сфері благоустрою, природоохоронного законодавства України, поводження з відходами, захисту справ споживачів;
- здійснювати контроль за виконанням наданих приписів та запланованих заходів на усунення виявлених порушень;
- складати акти фіксації виявлених правопорушень та адміністративні протоколи про адміністративні правопорушення на громадян та службових, посадових осіб суб’єктів господарювання, установ, організацій незалежно від форм власності в межах компетенції та порядку передбачених чинним законодавством;
- проводити кіно-, фото- та звуко- фіксацію, як допоміжний засіб попередження протиправних дій та розкриття правопорушень у порядку визначеному чинним законодавством;
- викликати громадян, посадових і службових осіб суб’єктів господарювання, установ, організацій незалежно від форм власності для надання усних або письмових пояснень та проводити опитування зазначених осіб у зв'язку з порушенням ними вимог законодавства у сфері благоустрою, природоохоронного законодавства України, у сфері торгівлі, поводження з відходами, захисту прав споживачів, громадського порядку, здійснення незаконної (стихійної) торгівлі;
- доставляти осіб, які вчинили адміністративні правопорушення у сфері благоустрою та природоохоронного законодавства України, у сфері торгівлі, в тому числі, при здійснення незаконної (стихійної) торгівлі, захисту прав споживачів, поводження з відходами, громадського порядку до органів внутрішніх справ, якщо особу порушника не може бути встановлено на місці вчинення порушення, порядком передбаченим КУпАП;
- встановлювати особу порушника, якщо особа не відома, за допомогою органів внутрішніх справ, та інших органів виконавчої влади;
- залучати в установленому порядку фахівців підприємств, установ і організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до компетенції Підприємства;
- направляти протоколи про адміністративне правопорушення на розгляд органам (посадовим особам), уповноваженим розглядати справи про адміністративні правопорушення відповідно до положень Кодексу України про адміністративні правопорушення;
- контролювати та сприяти в забезпеченні чистоти і порядку в місті, очищенню територій та об’єктів від сміття, будівельних та побутових відходів, снігу, льоду, самовільного розміщених об'єктів та елементів благоустрою;
- надавати допомогу суб’єктам господарювання, установам, організаціям та громадянам у поліпшені стану території та об’єктів благоустрою міста Фастів, у дотримання вимог законодавства в сфері природоохоронного законодавства України, в тому числі, поводження з відходами, охорони громадського порядку, захисту прав споживачів;
- під час стихійного лиха та інших надзвичайних обставинах, з метою евакуації населення та майна у безпечні райони (тільки в разі нагальної необхідності) входити безперешкодно в будь-який час доби:
• на територію і в приміщення підприємств, установ і організацій;
• на земельні ділянки, в жилі та інші приміщення громадян;
- вносити відповідним державним органам, органам місцевого самоврядування, громадським об'єднанням або службовим особам, підприємствам, установам, організаціям обов'язкові для розгляду інформації та пропозиції про необхідність усунення причин і умов, що сприяють вчиненню правопорушень;
- відповідно до своєї компетенції, на виконання розпоряджень міського голови тимчасово обмежувати або забороняти доступ громадян на окремі ділянки місцевості чи об’єкти з метою забезпечення громадського порядку, громадської безпеки;
- обмежувати або забороняти у надзвичайних обставинах, що загрожують життю і здоров'ю людей, рух транспорту і пішоходів на окремих ділянках вулиць і автомобільних шляхів;
- вимагати від громадян і організацій усунення порушень правил утримання шляхів, обмежувати або забороняти проведення ремонтно-будівельних та інших робіт, інших заходів на вулицях і автомобільних шляхах, якщо при цьому не додержуються вимоги по забезпеченню громадської безпеки або порушуються правила благоустрою міста;
- зберігати, носити і застосовувати спеціальні засоби індивідуального захисту та самооборони у встановленому закодавством порядку;
- спільно з працівниками Національної поліції реагувати на порушення правил паркування транспортних засобів з порушенням законодавства про благоустрій;
- здійснювати заходи, пов'язані з благоустроєм міста;
- застосовувати заходи фізичного впливу і спеціальні засоби у випадках і в порядку, передбачених Законом України "Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону";
- брати участь у межах своєї компетенції, у роботі комісій, утворених міською радою, виконкомом, міським головою, виконавчими органами міської ради;
- надавати інформацію органам державного контролю відповідно до чинного законодавства;
- одержувати у встановленому порядку від посадових осіб виконавчих органів міської ради, службових та посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності документи, довідки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на Підприємство завдань;
- передавати до державних контролюючих та правоохоронних органів інформацію та матеріали, що свідчать про порушення вимог законодавства у сфері благоустрою та природоохоронного законодавства України, у сфері торгівлі, поводження з відходами, захисту прав споживачів, громадського порядку;
- готувати подання до органу, який видав дозвіл на провадження відповідного виду діяльності, для вирішення питання про тимчасове зупинення його дії чи про дострокове анулювання у разі систематичного порушення законодавства про благоустрій та Правил благоустрою м. Фастова, природоохоронного законодавства України, Правил торгівлі, здійснення незаконної (стихійної) торгівлі, самовільного будівництва, порушення прав споживачів.;
- здійснювати інші повноваження, покладені на Підприємство відповідно до чинного законодавства.
8.4. Працівники Підприємства відповідно до покладених на них завдань зобов'язані:
• у практичній діяльності проявляти високу культуру, такт та повагу до законних свобод та прав людини і громадянина;
• при здійсненні своїх повноважень мати посвідчення працівника підприємства, дотримуватися службової дисципліни;
- забезпечувати охорону законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян в межах передбачених повноважень;
- приймати і реєструвати заяви й повідомлення про адміністративні правопорушення в межах наданих повноважень;
- припиняти адміністративні правопорушення і здійснювати провадження у справах по них в межах передбачених повноважень;
- виявляти причини і умови, що сприяють вчиненню правопорушень, вживати в межах своєї компетенції заходів до їх усунення, брати участь у правовому вихованні населення;
- повідомляти відповідним державним органам і громадським об'єднанням про аварії, пожежі, катастрофи, стихійне лихо та інші надзвичайні події, вживати невідкладних заходів для ліквідації їх наслідків, рятування людей і надання їм допомоги, охорони майна, що залишилось без нагляду;
- брати участь у проведенні карантинних заходів під час епідемій і епізоотій.
- надавати в межах наданих прав допомогу депутатам різних рівнів, представникам державних органів, органів місцевого самоврядування і громадських об'єднань у здійсненні їх законної діяльності, якщо їм чиниться протидія чи загрожує небезпека з боку правопорушників;
- контролювати додержання законодавства у сфері торгівлі, самовільного будівництва, благоустрою, забезпечувати належний порядок на вулицях, площах, та інше;
- забезпечувати виконання рішень міської ради та її виконавчих органів, прийнятих ними в межах своєї компетенції;
- проводити перевірки з питань додержання законодавства у сфері торгівлі, самовільного будівництва, благоустрою за поданням керівників виконавчих органів Фастівської міської ради;
- володіти навиками надання першої медичної допомоги.
8.5. Взаємодія з органами виконавчої влади, правоохоронними органами та громадськістю:
- підприємство при виконанні покладених на неї завдань взаємодіє з органами виконавчої влади, департаментами та іншими виконавчими органами Фастівської міської ради, депутатами, постійними комісіями, тимчасовими контрольними комісіями та іншими органами, утвореними міською радою, правоохоронними органами, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, об’єднаннями громадян, співпрацює з засобами масової інформації, проводить прес-конференції, видає інформаційний бюлетень та інші матеріали;
- для реалізації статутних повноважень в сфері дотримання громадського порядку та безпеки муніципальна поліція та правоохоронні органи спільно організовують взаємодію і надають взаємодопомогу у діяльності, що спрямована на попередження, припинення і розкриття злочинів, адміністративних правопорушень та забезпечення охорони громадського порядку;
- муніципальна варта організовує взаємодію з правоохоронними органами у формі:
• проведення спільних нарад, консультацій;
• обміну інформацією з питань попередження та припинення правопорушень;
• інших не заборонених законодавством профілактичних заходів за умови, якщо не порушуються права та обов'язки підприємства, установи, організації незалежно від форм власності та громадян, якщо здійснення таких заходів належить до компетенції відповідного правоохоронного органу.
9. Управління підприємством
9.1. Управління Підприємством здійснюється відповідно до цього Статуту.
9.2. Здійснюючи управління Підприємством, Орган управління діє в порядку і межах, визначених чинним законодавством України та цим Статутом.
9.3. Управління діяльністю Підприємства здійснюється директором.
Призначення та звільнення на посаду директора підприємства здійснюється відповідно до Положення «Про порядок призначення на посади та звільнення з посад керівників підприємств, установ, організацій, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Фастова», затвердженого рішенням Фастівської міської ради, п.10 ст. 42 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні».
9.3.1. Оплата праці та соціально-побутове забезпечення, права та обов’язки директора визначені контрактом, типова форма якого затверджена рішенням виконавчого комітету Фастівської міської ради.
9.4. Директор Підприємства:
9.4.1. Директор здійснює поточне (оперативне) керівництво Підприємством, організує його виробничо-господарську, соціально-побутову та іншу діяльність, забезпечує виконання завдань Підприємства, передбачених статутом Підприємства та контрактом.
9.4.2. Діє без доручення від імені Підприємства, представляє його інтереси в органах державної влади та місцевого самоврядування, у відносинах з юридичними та фізичними особами;
9.4.3. Розпоряджається коштами та іншим майном Підприємства відповідно до чинного законодавства України та цього Статуту;
9.4.4. Видає у межах своєї компетенції накази та доручення, дає вказівки, обов'язкові для виконання всіма працівниками Підприємства, організує та перевіряє їх виконання;
9.4.5. Укладає угоди і договори, інші правочини, видає довіреності, відкриває в установах банків (казначейства) рахунки;
9.4.6. Затверджує облікову політику підприємства та забезпечує здійснення поточної діяльності Підприємства, виконання актів і доручень Органу управління; забезпечує складання річного фінансового плану підприємства та подає його на погодження Органу управління; подає, в установленому порядку, звіт про виконання фінансового плану та з інших питань діяльності Підприємства.
9.4.7. Затверджує структуру і штатний розпис Підприємства за погодженням із Фастівським міським головою.
9.4.8. Затверджує Положення про структурні підрозділи Підприємства та функціональні обов'язки працівників Підприємства та його структурних підрозділів; розробляє і затверджує Положення про преміювання, Положення про порядок доплат і надбавок до посадових окладів працівників Підприємства;
9.4.9. Призначає на посади і звільняє з посад працівників Підприємства, вживає заходів щодо їх заохочення та накладає на них стягнення;
9.4.10. Вчиняє інші дії, необхідні для здійснення господарської діяльності Підприємства, за винятком тих, які згідно зі Статутом і законодавством мають бути узгоджені з Власником.
9.5. Директор Підприємства зобов'язується:
- забезпечити виконання показників ефективності використання комунального майна;
- виконувати та забезпечувати виконання рішень Фастівської міської ради щодо управлінням майном територіальної громади міста Фастова, рішень виконавчого комітету Фастівської міської ради та розпоряджень міського голови;
- неухильно дотримуватись вимог статуту Підприємства та умов контракту;
- забезпечувати відповідність рішень, ухвалених директором, чинному законодавству, статуту Підприємства та рішенням Фастівської міської ради, виконавчого комітету Фастівської міської ради та розпорядженням міського голови;
- організовувати виконання державних, виробничих програм, договірних та інших обов’язків, що взяті Підприємством;
- матеріально та технічно забезпечувати діяльність Підприємства;
- забезпечувати Підприємство кваліфікованими кадрами;
- створювати безпечні і сприятливі умови для роботи колективу;
- забезпечувати цільове використання бюджетних коштів, наданих Підприємству згідно з затвердженими державними та місцевими програмами;
- забезпечувати своєчасне перерахування до бюджету податків та інших обов’язкових платежів,а також своєчасну виплату заробітної плати працівникам підприємства;
- забезпечувати своєчасне надання Підприємством, передбаченої законодавством України звітності та інформації;
- забезпечувати раціональне і ефективне використання обігових коштів Підприємства;
- організувати юридичне, економічне, бухгалтерське, інформаційне та матеріально-технічне забезпечення діяльності Підприємства;
- впроваджувати програму соціального розвитку колективу Підприємства.
9.6. Директор підприємства звітує про результати роботи за рік виконавчому комітету Фастівської міської ради, доповідає на засіданнях виконавчого комітету Фастівської міської ради не менше одного разу на рік відповідно п.3 ст.29 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
9.7. Несе відповідальність за виконання Підприємством функцій, повноважень, завдань, що визначені цим Статутом, зокрема за виконання фінансових планів, дотримання фінансової дисципліни, дотримання норм охорони праці, ефективного використання та охорони майна та коштів, що закріплені за Підприємством, а також за дотримання Підприємством чинного законодавства України.
9.8. Начальник здійснює діяльність по забезпеченню контролю за виконанням Правил благоустрою міста Фастова у взаємодії з іншими комунальним підприємствами, структурними підрозділами апарату Фастівської міської ради та виконкому, органами державної виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, об’єднаннями громадян та громадянами.
9.9. Начальник інформує Орган управління про грубе та неодноразове порушення Правил благоустрою міста Фастова керівниками підприємств, організацій, установ, приватними підприємцями та мешканцями або особами, які тимчасово проживають чи перебувають в місті.
9.10. Самостійно вирішує інші питання діяльності Підприємства та виконує інші функції відповідно до чинного законодавства України та цього Статуту.
10. Трудовий колектив
10.1. Трудовий колектив Підприємства становлять усі громадяни, які своєю працею беруть участь у його діяльності на основі трудового договору, колективного договору, а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Підприємством.
10.2. Трудові стосунки Підприємства із членами трудового колективу будуються на підставі трудового законодавства України.
10.3. Права і обов’язки трудового колективу визначаються у колективному договорі.
Колективним договором регулюються виробничі, трудові, економічні, соціальні й інші відносини трудового колективу з роботодавцем. Директору надається право укладання колективного договору від імені Власника з трудовим колективом Підприємства.
10.4. Повноваження трудового колективу Підприємства реалізуються загальними зборами трудового колективу та профспілковою організацією.
Усі рішення загальних зборів трудового колективу, які прийняті у встановленому порядку та не суперечать чинному законодавству України, розглядаються директором і реалізуються ним у вигляді наказів.
10.5. Умови залучення громадян до охоронної діяльності, підготовка та перепідготовка персоналу охорони здійснюється відповідно до встановленого законодавством порядку.
11. Зовнішньоекономічна діяльність
11.1. Підприємство бере участь у зовнішньоекономічній діяльності, яка сприяє накопиченню валютних ресурсів, а також створенню можливостей для розвитку виробничих та науково-технічних зв'язків міста Фастова з іншими країнами.
11.2. Підприємство здійснює зовнішньоекономічну діяльність та несе економічну відповідальність за її ефективність у порядку та за умов, визначених чинним законодавством України, а також укладеними угодами та договорами, іншими правочинами.
11.3. Підприємство має право здійснювати будь-які види зовнішньоекономічної діяльності відповідно до цього Статуту, якщо це прямо не заборонено чинним законодавством України, з урахуванням вимог ст. 26, ст. 29, ст. 35 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», зокрема:
11.3.1 експорт та імпорт товарів, капіталів;
11.3.2 надання послуг іноземним фізичним та юридичним особам з усіх напрямків діяльності Підприємства;
11.3.3. спільна діяльність з іноземними фізичними та юридичними особами відповідно з предметом діяльності Підприємства;
11.3.4. навчання та підготовка фахівців;
11.3.5. організація та проведення виставок, ярмарок, торгів, аукціонів, конференцій, семінарів та інших заходів спільно з іноземними партнерами;
11.3.6. товарообмінні (бартерні) операції, інші форми зустрічної торгівлі;
11.3.7. орендні (лізингові) операції;
11.3.8. міжнародні фінансові операції.
11.4. При здійсненні зовнішньоекономічної діяльності Підприємство має всі права учасника зовнішньоекономічних відносин, у тому числі Підприємство має право:
11.4.1. за погодженням із Засновником відкривати свої представництва (інші структурні підрозділи) та створювати юридичні особи на території інших держав відповідно до чинного законодавства цих держав;
11.4.2. брати участь у створенні та роботі міжнародних економічних організацій;
11.4.3. здійснювати без обмежень посередницькі операції, за яких право власності на товар не переходить до посередника (на підставі комісійних, агентських договорів, договорів доручення та ін.);
11.4.4. у встановленому порядку підписувати зовнішньоекономічні договори (контракти) всіх видів, крім тих, які прямо заборонені чинним законодавством України;
11.4.5. визначати форму розрахунків за зовнішньоекономічними операціями, якщо це не суперечить чинному законодавству України та відповідає міжнародним правилам та звичаям ділового обороту;
11.4.6. обирати банківсько-кредитні установи, які будуть вести валютні рахунки Підприємства та розрахунки з іноземними партнерами, користуватися іншими послугами цих установ;
11.4.7. визначати порядок аналітичного обліку зовнішньоекономічної діяльності;
11.4.8. одержувати будь-яку інформацію, необхідну для здійснення цієї діяльності, якщо вона не становить державної, комерційної чи іншої охоронюваної законом таємниці;
11.4.9. реекспортувати товари, крім випадків, прямо заборонених законом;
11.4.10. інші права, що не суперечать чинному законодавству України.
11.5. Підприємство веде бухгалтерський та оперативний облік зовнішньоекономічних операцій, а також веде статистичну звітність.
11.6. Підприємство має право у порядку, визначеному чинним законодавством України одержувати кредити від іноземних юридичних та фізичних осіб (з дотриманням умов, встановлених для отримання банківських кредитів).
12. Припинення діяльності підприємства
12.1. Припинення діяльності Підприємства здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.
12.2. Реорганізація Підприємства здійснюється за рішенням Засновника. У разі злиття Підприємства з іншим суб’єктом господарювання усі майнові права та обов’язки кожного з них переходять до суб’єкта господарювання, що утворений внаслідок злиття. У разі приєднання Підприємства до іншого суб’єкта господарювання до останнього переходять усі його майнові права та обов’язки, а в разі приєднання одного або кількох суб’єктів господарювання до Підприємства до нього переходять усі майнові права та обов’язки приєднаних суб’єктів господарювання. У разі поділу Підприємства усі його майнові права і обов’язки переходять за розподільним актом (балансом) у відповідних частках до кожного з нових суб’єктів господарювання, що утворені внаслідок цього поділу. У разі виділення одного або кількох нових суб’єктів господарювання до кожного з них переходять за розподільним актом (балансом) у відповідних частках майнові права та обов’язки Підприємства. У разі перетворення Підприємства в інший суб’єкт господарювання усі його майнові права і обов’язки переходять до новоутвореного суб’єкта господарювання.
12.3. Ліквідація Підприємства здійснюється за рішенням Засновника або суду загальної чи спеціальної юрисдикції у випадках, передбачених законодавством.
12.4. Ліквідація Підприємства провадиться призначеною Засновником ліквідаційною комісією, або ліквідаційною комісією (ліквідатором), призначеною судом у випадках припинення діяльності Підприємства за рішенням суду. З моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження з керування справами Підприємства. Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно Підприємства, виявляє його дебіторів і кредиторів, і розраховується з ними, вживає заходів щодо сплати боргів Підприємства третіми особами, складає ліквідаційний баланс і подає його Засновнику або суду.
12.5. Наявні у Підприємства кошти, включаючи виторг від розпродажу його майна при ліквідації, після розрахунків із бюджетом і кредиторами, оплати праці робітників Підприємства, передаються ліквідаційною комісією Засновнику Підприємства.
12.6. У випадку визнання Підприємства банкрутом ліквідаційна процедура здійснюється в порядку визначеному Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
12.7. Ліквідація Підприємства вважається завершеною, а Підприємство є таким, що припинилося, з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.
12.8. Ліквідаційна комісія відповідає за збитки, заподіяні Засновнику, а також третім особам у випадках порушення законодавства при ліквідації Підприємства.
13. Статут підприємства
13.1. Цей Статут підписано у 3-х примірниках, які мають однакову юридичну силу.
13.2. Зміни та доповнення до Статуту вносяться відповідно до законодавства України в тому ж порядку, в якому він був затверджений.
13.3. По питаннях не врегульованих Статутом Підприємство керується чинним законодавством України.
13.4. Якщо одне з положень Статуту буде визнано недійсним, це не торкається решти його положень.
13.5 Якщо одне із положень Статуту в зв'язку із внесенням змін до законодавства стає таким, що йому суперечить, Власник застосовує норми передбачені новим законодавством та зобов'язується внести відповідні зміни до Статуту.
Секретар міської ради С.А.Ясінський