Адміністративні послуги
- Повний перелік послуг
- Реєстрація, зняття з реєстрації місця проживання
- Паспорт громадянина України
- Державна реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та речових прав на нерухоме майно
- Держгеокадастр
- Адмінпослуги підрозділів виконавчого комітету Фастівської міської ради (діти, земельні питання, архітектура тощо)
- Оформлення документів дозвільного характеру
ЖКГ
- КП Фастівської міської ради «Фастівтепломережа»
- КП Фастівської міської ради «Фастівводоканал»
- Фастівська Житлово-експлуатаційна контора
- Фастівський Комбінат комунальних підприємств
- КП «Центр торгівлі та благоустрою»
- КП «Фастівське БТІ»
- Плани роботи на тиждень
- Звіт про роботу за поточний тиждень
- Актуально-енергозбереження
- Фастівська філія по експлуатації газового господарства ВАТ "Київоблгаз"
- Житлова політика
- Питання землі та майна
Люстрація
Міські програми
ЗМІ Фастівщини
Користувацький вхід
Головні новини
Про затвердження Положення про зміст, опис, порядок використання символіки міста Фастова
Ср, 08/08/2018 - 13:35 | Адміністрація3
Проект
ФАСТІВСЬКА МІСЬКА РАДА
Р І Ш Е Н Н Я
Про затвердження Положення про зміст, опис, порядок
використання символіки міста Фастова
Враховуючи важливе значення символіки упроцесі національного відродження та з метою утвердження місцевого самоврядування, збереження територіальної громади, історичні, культурні, соціально-економічні та інші місцеві особливості громади, відповідно до Указу Президента України від 30 листопада 2000 року N 694/2000 «Про впорядкування геральдичної справи в Україні»,методичних рекомендацій з питань геральдики та прапорництва областей, районів, районів у містах та територіальних громад міст, селищ і сіл, затверджених на засіданні Комісії державних нагород та геральдики від 01.06.2018 № 8,керуючисьст.22, 25, п. 49 ч. 1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,
міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити ескізи символіки (Герб, малий Герб та Прапор) містаФастова(додаток 1).
2. Затвердити «Положення про зміст, опис та порядок використання символіки міста Фастова» (додаток 2).
3. Рішення Фастівської міської ради від 23 грудня 1999 року № 4-Х-ХХШ«Про затвердження Положення про зміст, опис, порядок використання Герба, Прапора міста Фастова» вважати таким, що втратило чинність.
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань регламенту, депутатської етики, забезпечення діяльності депутатів, законності і правопорядку, боротьби з корупцією, зв’язків із ЗМІ, громадськістю та політичними партіями.
Міський голова М.В. Нетяжук
Додаток 1
до рішення міської ради
Герб, малий Герб міста Фастова
Прапор міста Фастова
Додаток 2
до рішення міської ради
Положення
про зміст, опис та порядок використання символіки
міста Фастова
1. Загальні положення
1.1. Положення розроблено у відповідності до ст. 22 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з урахуванням методичних рекомендацій з питань геральдики і прапорництва областей, районів, районів у містах та територіальних громад міст, селищ і сіл (територіальні та муніципальні символи), історичних, культурних, соціально-економічних та інших місцевих особливостей і традицій.
1.2. Дане Положення визначає зміст, опис та порядок використання символіки територіальної громади міста Фастова.
1.3. Герб, малий Герб та Прапор міста Фастова (далі Герб і Прапор) є офіційними символами його територіальної громади.
2. Опис, символіка, тлумачення Герба та Прапора
2.1. Герб міста Фастова має форму щита з округленим верхом та на півколом внизу. В його основу покладено зображення срібного пагорба, обнесеного частоколом з чотирма сторожовими баштами. Через герб діагоналями проходять дві золоті стрічки, які перетинаються в центрі. Всі композиційні елементи зображені на фоні кольорів: блакитного — зверху та зліва і зеленого — справа та внизу.
Поєднуючи стилізовані елементи та символіку, герб відображає історію та сьогодення міста Фастова. В минулому — це місто-фортеця, розташоване на підвищенні, укріплене частоколом, за архітектурою та матеріалом, характерними для міст Київської Русі. Білий колір в центрі, відкриті ворота свідчать про наміри фастівчан, а укріплення — про готовність при нагоді постояти за себе.
З давніх часів місто було перехрестям важливих шляхів, таким воно залишається і понині завдяки залізничному вузлу. Чотири дороги від міста можна розпізнати за допомогою стрічок, покладених через центр Герба.
Блакитний колір символізує річку Унаву, а зелений — фастівські ліси, як основні природні багатства нашого краю
Герб, згідно з правилами сучасного українського місцевого герботворення, вписано у декоративний картуш та увінчаний срібною міською короною, що свідчить про статус поселення.
2.2. В основістворення прапора лежитьсимволіка і колористика герба містаФастова.
Прапор міста має квадратну форму у співвідношенні його ширини до довжини як 1 до 1. Поле прапора розділено навхрест на чотири частини по діагоналях смугами жовтого кольору. Ширина жовтої смуги знаходиться в співвідношенні до ширини Прапора як 1 до 4. Верхня та ліва частини мають блакитний колір, а права та нижня – зеленого кольору.
3. Порядок використання Герба і Прапора
3.1. Герб і Прапор після їх затвердження на сесії міської ради набувають легітимності і є виключно власністю Фастівської міської ради.
3.2 Герб і Прапор є регіональними символами, офіційними атрибутами місцевих органів самоврядування та виконавчої влади.
3.3. Символіка територіальної громади міста Фастова в обов’язковому порядку застосовується при проведенні урочистих заходів, державних свят, національних свят та свят місцевого самоврядування.
3.4. Зображення Герба відтворюється:
- на фасадах будинків, в яких розміщуються органи місцевого самоврядування;
- у залі засідань міської ради;
- у службових кабінетах міського голови та його заступників, секретаря, керівників виконавчих органів міської ради;
- на знаках при в’їздах до міста;
- на бланках організаційно-розпорядчих документів міської ради;
- на офіційних виданнях міської ради;
- на дошках пошани, бланках грамот та подяк міської ради, вітальних листах, пам’ятних адресах, важливих історичних документах (угодах про дружбу, співробітництво та інші);
- як елемент святкового оформлення під час урочистих церемоній та проведені свят, фестивалів, військово-патріотичних змагань, виставок та інші.
3.5. Зображення Герба також може бути використане при виготовленні різного виду друкованої та рекламно-сувенірної продукції: почесних грамот, листів подяки, поздоровних листівок, конвертів, запрошень, бланків, проспектів та інших видів друкованої продукції, сувенірів, виготовлених у різній техніці рекламної продукції товаровиробників.
3.6. Поза щитом, на додаткових планках чи стрічках при використанні герба на значках, в’їзних знаках, вимпелах, сувенірах може вказуватись назва громади.
3.7. Прапор піднімається або встановлюється на фасаді приміщення міської ради (або в іншому відведеному місці):
- в дні державних свят України та дні жалоби (з чорною стрічкою);
- під час проведення сесій міської ради;
- під час прийому офіційних делегацій;
- під час всіх урочистих церемоній та свят.
3.8. За обставин, коли здійснюється одночасне підняття Державного прапорів України, області та прапора міста, останній не може перевищувати за розмірами Державний прапор України, області і розміщується справа від нього (з боку глядача).
3.9. Прапор міста може бути піднятий під час церемоній та інших урочистих заходів, які проводять представництва окремих державних структур та виконавчих органів влади, громадські об’єднання, підприємства, установи та громадсько-культурні організації, фірми, промислові підприємства незалежно від форм власності.
3.10. Прапор використовується:
- як елемент святкового оформлення під час урочистих церемоній та свят (День міста, фестивалі, змагання, виставки та ін.);
- під час урочистої церемонії присяги міського голови;
- під час проведення місцевих господарських, політичних, культурних, спортивних та інших заходів;
- офіційними делегаціями територіальної громади у загальноукраїнських, міжнародних акціях у сфері політики, бізнесу, культури та спорту;
- при виготовленнідрукованої та рекламно-сувенірноїпродукції.
3.11. Всі підприємства, установи, організації та фізичні особи можуть використовувати тільки затверджені зображення Герба і Прапора, а з комерційною метою (реклама товару, фірми, послуги, виготовлення сувенірної продукції та товарів на експорт тощо) – виключно з дозволу міської ради, на підставі угоди з нею.
Дія цього пункту Положення не поширюється на культурно-освітні та навчальні заклади, юридичних та фізичних осіб, що використовують зображення Герба і Прапора з метою національно-патріотичного, гуманістичного виховання молоді та формування національної самосвідомості громадян.
3.12. Виключні права на використання Герба і Прапора належать міській раді.
3.13. Не дозволяється без спеціального дозволу і письмового погодження з міською радою використання Герба і Прапора у випадках, не передбачених цим Положенням.
3.14. Малюнок, сюжет Герба і Прапора можуть бути змінені лише згідно з рішенням міської ради.
3.15. Положення прозміст, опис та порядок використання символіки міста Фастоваобов’язкове для виконаннявсімапідприємствами, установами, організаціямимістанезалежновід форм власності.
3.16. У разі порушення юридичними та фізичними особами цього Положення вони несуть відповідальність згідно з чинними законодавством.
Секретар міської ради С. А. Ясінський