Адміністративні послуги
- Повний перелік послуг
- Реєстрація, зняття з реєстрації місця проживання
- Паспорт громадянина України
- Державна реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та речових прав на нерухоме майно
- Держгеокадастр
- Адмінпослуги підрозділів виконавчого комітету Фастівської міської ради (діти, земельні питання, архітектура тощо)
- Оформлення документів дозвільного характеру
ЖКГ
- КП Фастівської міської ради «Фастівтепломережа»
- КП Фастівської міської ради «Фастівводоканал»
- Фастівська Житлово-експлуатаційна контора
- Фастівський Комбінат комунальних підприємств
- КП «Центр торгівлі та благоустрою»
- КП «Фастівське БТІ»
- Плани роботи на тиждень
- Звіт про роботу за поточний тиждень
- Актуально-енергозбереження
- Фастівська філія по експлуатації газового господарства ВАТ "Київоблгаз"
- Житлова політика
- Питання землі та майна
Люстрація
Міські програми
ЗМІ Фастівщини
Користувацький вхід
Головні новини
Пенсійний фонд України інформує:
ПОРЯДОК НАРАХУВАННЯ ТА СПЛАТИ ЗБОРУ НА ЗАГАЛЬНООБОВ’ЯЗКОВЕ ДЕРЖАВНЕ ПЕНСІЙНЕ СТРАХУВАННЯ З ОКРЕМИХ ВИДІВ ГОСПОДАРСЬКИХ ОПЕРАЦІЙ
1. Якими законодавчими документами регламентується порядок нарахування та сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій?
Порядок сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування регулюється Законом України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування від 26.06.1997 р. № 400/97-ВР(далі – Закон №400) та Порядком № 1740, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.1998 р. (далі – Порядок № 1740).
2. На які рахунки сплачується збір?
Збір на обов'язкове державне пенсійне страхування сплачується платниками на бюджетні рахунки для зарахування надходжень до загального фонду державного бюджету, відкриті в головних управліннях Державної казначейської служби України в області. Про реквізити рахунків повідомляють платників управління Пенсійного фонду України в містах та районах області.
3. По яких саме видах господарських операцій сплачується збір?
- з операцій з продажу ювелірних виробів із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння;
- з операцій купівлі-продажу нерухомого майна;
- при набутті права власності на легкові автомобілі;
- з вартості послуг стільникового рухомого зв'язку.
4. Хто є платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з продажу ювелірних виробів із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння?
Платники збору –підприємства, організації та фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють торгівлю ювелірними виробами із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння.
5. Що є об’єктом оподаткування та яка ставка збору по цьому виду господарських операцій?
Об'єкт оподаткування – вартість реалізованих ювелірних виробів із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння.
Ставка збору – 5% від об'єкта оподаткування.
6. Який порядок сплати збору для платників?
- якщо протягом робочого дня сума збору, яка обліковується, дорівнює або перевищує 50 гривень, - протягом наступного робочого дня;
- якщо протягом робочого дня сума збору, яка обліковується, менша ніж 50 гривень, - не пізніше того робочого дня, коли сума збору досягне 50 гривень.
7. Яким документами підтверджується продаж ювелірного виробу?
Документом, що підтверджує продаж ювелірного виробу із золота, платини і дорогоцінного каміння, є касовий чек, що видається покупцеві, в якому сума збору на обов'язкове державне пенсійне страхування включається до загального податку, що сплачується під час купівлі товару, а також інший документ, який підтверджує вартість реалізованих ювелірних виробів із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння.
Платники цього збору, зазначені у пункті 6 цього Порядку, ведуть бухгалтерській облік суми збору шляхом відокремлення від суми загального податку, яка відповідає збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.
8. Чи включається до ціни товару цей вид збору?
Так, цей вид збору включається до ціни відповідних товарів і сплачується їх продавцями з виручки від реалізації.
9. Які терміни подання звітності по даному виду збору?
Платники збору подають до 20 числа місяця, що настає за останнім місяцем звітного кварталу, органам Пенсійного фонду України, в яких вони зареєстровані як платники внесків, звіт про нарахування та сплату цього збору (додаток 3 до Порядку від 03.11.1998 №1740).
10. Чи включаються до бази оподаткування податком на додану вартість суми збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з продажу ювелірних виробів із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння?
З 1 січня 2011 року суми збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з продажу ювелірних виробів включаються до бази оподаткування податком на додану вартість.
11. Хто є платниками збору з операцій купівлі-продажу нерухомого майна?
Платники збору: підприємства, установи та організації незалежно від форм власності та фізичні особи, які придбавають нерухоме майно, за винятком державних підприємств, установ і організацій, що придбавають нерухоме майно за рахунок бюджетних коштів, установ та організацій іноземних держав, що користуються імунітетами і привілеями згідно із законами та міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, а також громадян, які придбавають житло і перебувають у черзі на одержання житла або придбавають житло вперше.
12. Як в законодавстві визначенотермін «нерухоме майно»?
Нерухомим майном визнається жилий будинок або його частина, квартира, садовий будинок, дача, гараж, інша постійно розташована будівля, а також інший об'єкт, що підпадає під визначення групи 3 основних засобів та інших необоротних активів згідно з Податковим кодексом України.
13. Що є об’єктом оподаткування та яка ставка збору по цьому виду господарських операцій?
Об'єкт оподаткування : вартість нерухомого майна, зазначена в договорі купівлі-продажу такого майна.
Ставка збору - 1% від об'єкта оподаткування.
14. Яка черговість сплати збору та реєстрації договору купівлі-продажу нерухомого майна у нотаріуса?
Нотаріальне посвідчення або реєстрація на біржі договорів купівлі-продажу нерухомого майна здійснюється за наявності документального підтвердження сплати збору.
15. Якщо право власності на житло отримане фізичною особою в результаті його приватизації, відповідно до Закону України “Про приватизацію державного житлового фонду” чи сплачується цей вид збору?
Ні, в даному випадку не сплачується.
16. Хто є платниками збору при набутті права власності на легкові автомобілі?
Платники збору : підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, фізичні особи, які набувають право власності на легкові автомобілі, що підлягають першій державній реєстрації в Україні в підрозділах Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України, шляхом:
- купівлі легкових автомобілів, у тому числі у виробників або торгівельних організацій (крім випадків забезпечення автомобілями інвалідів згідно із законодавством);
- міни;
- дарування (безоплатної передачі);
- успадкування (крім випадків успадкування легкового автомобіля відповідно до закону);
- з інших підстав, передбачених законодавством.
17. Що є об’єктом оподаткування та які ставки збору по цьому виду господарських операцій?
Об'єкт оподаткування –вартість легкового автомобіля, визначена відповідно до договору купівлі-продажу, довідки рахунку торгівельних організацій, договору міни, довідки органів митної служби, акта експертної оцінки вартості автомобіля, інших документів, що підтверджують цю вартість.
Ставки збору:
3% - якщо вартість об’єкту оподаткування не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму;
4% - якщо вартість об’єкту оподаткування перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму;
5% - якщо вартість об’єкту оподаткування перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму.
18. Який розмір прожиткового мінімуму використовується для розрахунку вартості легкового автомобіля?
Використовується прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений законом на 1 січня звітного року ( з 1 січня 2014 року – це 1218 грн.)
19. Яка черговість сплати збору та реєстрації легкового автомобіля?
Органи державтоінспекції здійснюють реєстрацію легкових автомобілів лише за умови сплати збору, що підтверджується документом про сплату цього збору.
20. Збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з вартості послуг стільникового рухомого зв'язку. Що є об’єктом оподаткування і яка ставка збору?
Об'єкт оподаткування –вартість будь-яких послуг стільникового рухомого зв'язку, сплачена споживачами цих послуг оператору, що їх надає.
Послуги стільникового рухомого зв'язку - послуги з передачі мережею зв'язку загального користування голосу, сигналів, звуків, зображень, друкованих чи письмових матеріалів або символів, призначених для конкретного абонента, у разі, коли для їх прийому або передачі використовується обладнання радіозв'язку.
Ставка збору –7,5% від об'єкта оподаткування.