Адміністративні послуги
- Повний перелік послуг
- Реєстрація, зняття з реєстрації місця проживання
- Паспорт громадянина України
- Державна реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та речових прав на нерухоме майно
- Держгеокадастр
- Адмінпослуги підрозділів виконавчого комітету Фастівської міської ради (діти, земельні питання, архітектура тощо)
- Оформлення документів дозвільного характеру
ЖКГ
- КП Фастівської міської ради «Фастівтепломережа»
- КП Фастівської міської ради «Фастівводоканал»
- Фастівська Житлово-експлуатаційна контора
- Фастівський Комбінат комунальних підприємств
- КП «Центр торгівлі та благоустрою»
- КП «Фастівське БТІ»
- Плани роботи на тиждень
- Звіт про роботу за поточний тиждень
- Актуально-енергозбереження
- Фастівська філія по експлуатації газового господарства ВАТ "Київоблгаз"
- Житлова політика
- Питання землі та майна
Люстрація
Міські програми
ЗМІ Фастівщини
Користувацький вхід
Головні новини
Статут Фастівського державного краєзнавчого музею (Нова редакція)
Чт, 07/06/2012 - 13:44 | Admin
Додаток
до рішення Фастівської міської ради
від “_____” __________2012 р. № ______
СТАТУТ
Фастівського державного краєзнавчого музею
(Нова редакція)
Фастів
2012
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Фастівський державний краєзнавчий музей (надалі – МУЗЕЙ) є комунальною власністю територіальної громади в особі Фастівської міської ради (надалі – ВЛАСНИК).
Музейні пам’ятки належать до Музейного фонду України і є ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНОЮ ВЛАСНІСТЮ відповідно до ст.15,15-1,15-2,16 Закону України “Про музеї і музейну справу”. В цьому напрямку музей підпорядковується Міністерству культури України (надалі – МІНІСТЕРСТВО), функції оперативного управління здійснює відділ культури і туризму виконавчого комітету Фастівської міської ради (надалі – ВІДДІЛ).
2. МУЗЕЙ є науково-дослідним і культурно-освітнім закладом, основною скарбницею пам’яток природи, матеріальної та духовної культури, пов’язаних з історією і сьогоденням Фастівщини. Призначений для комплектування, вивчення, збереження, охорони і використання пам’яток природи, матеріальної і духовної культури, популяризації музейних предметів та музейних колекцій, прилучення громадян до надбань національної та світової історико-культурної спадщини.
Музей створений, як музей історії Фастівського краю.
Для музеїв на громадських засадах, краєзнавців – є науково-методичним центром.
Музей є бюджетною неприбутковою організацією.
3. Діяльність МУЗЕЮ здійснюється відповідно до Конституції України, Законів України: “Про музеї і музейну справу”, “Про охорону культурної спадщини”, “Про охорону археологічної спадщини”, “Про культуру”, “Про підприємства в Україні”, “Про власність”; «Про місцеве самоврядування», указів Президента України “Про заходи щодо підтримки краєзнавчого руху в Україні” та “Про заходи щодо розвитку національної складової глобальної інформаційної мережі Інтернет та забезпечення широкого доступу до цієї мережі в Україні”; постанов Кабінету Міністрів України “Про затвердження Програми розвитку краєзнавства”; постанов Міністерства культури і туризму України, іншого чинного законодавства та цього Статуту.
4. МУЗЕЙ є юридичною особою, має печатку, штампи, бланки із своїм найменуванням, знак (логотип).
5. МУЗЕЙ у своїй діяльності підпорядковується ВІДДІЛУ, як органу уповноваженому ВЛАСНИКОМ.
6. МУЗЕЙ здійснює будь-які види господарської діяльності за згодою ВЛАСНИКА, якщо вони не заборонені законодавством України і відповідають цілям, передбаченим Статутом музею.
Несе відповідальність за всіма своїми зобов’язаннями.
7. Статут МУЗЕЮ погоджується начальником ВІДДІЛУ, затверджується ВЛАСНИКОМ майна, реєструється виконавчим комітетом Фастівської міської ради і є основним документом, що регулює діяльність музею.
8. Статут МУЗЕЮ може бути переглянутий цілком або частково, у зв’язку з прийняттям нових законодавчих або нормативних документів, що регламентують його діяльність.
9. Повне найменування музею: “Фастівський державний краєзнавчий музей”.
Скорочене найменування: “ФДКМ”.
10. Юридична адреса музею: 08500, м.Фастів, Київської області, вул. Радянська, 9, телефон (04565) 6-11-84.
ІІ. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ТА НАПРЯМОКИ ДІЯЛЬНОСТІ
1. МУЗЕЙ самостійно розробляє плани творчо-виробничої діяльності та встановлює режим роботи за погодженням з ВЛАСНИКОМ, або ВІДДІЛОМ.
2. МУЗЕЙ використовує стабільні нормативи, єдині для всіх музеїв інструкції, методичні вказівки МІНІСТЕРСТВА КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ.
3. Завдання та основні напрямки діяльності:
3.1. НАУКОВО-ДОСЛІДНА ДІЯЛЬНІСТЬ:
3.1.1. Вивчає процеси економічного, політичного і культурного розвитку краю, природу з найдавніших часів до наших днів.
3.1.2. Вивчає та встановлює наукову, культурну і художню цінність предметів музейного значення та музейних колекцій.
3.1.3. З метою всебічного вивчення краю, поповнення Музейного фонду і створення експозицій:
в плановому порядку проводить експедиції, розвідки, наукові відрядження;
виявляє та вивчає необхідні матеріали, що зберігаються в державних архівах, архівах установ, бібліотеках, фондах інших музеїв тощо;
організовує збирання матеріалів серед населення, встановлюючи в першу чергу зв’язок з учасниками історичних подій, ветеранами праці, сучасниками на підприємствах та в установах, залучаючи для цього краєзнавців, колекціонерів, ентузіастів, в тому числі юних.
3.1.4. Ретельно документує зібрані матеріали згідно інструкцій і методичних вказівок Міністерства культури України.
3.1.5. Використовує підсумки науково-дослідної роботи (конференції, “круглі столи”, читання,захист науково-дослідних робіт до МАН України та інші) для підвищення наукової якості експозицій, поліпшення змісту науково-освітньої роботи, музейних виданнях.
3.1.6. Оформляє науково-дослідницьку роботу у вигляді наукових звітів по експедиціях, картотек, каталогів, оглядів фондів, путівників, наукових описів окремих предметів і колекцій, бібліографічних робіт, науково-допоміжних матеріалів (карт, схем тощо).
3.1.7. Надає платні консультації та науково-методичну допомогу юридичним, фізичним особам відповідно до профілю музею.
3.1.8. Як провідний заклад в галузі вивчення історії Фастівщини, здійснює методичну і практичну допомогу музеям на громадських засадах підприємств, організацій, музеям при закладах освіти міста і району.
3.1.9. Розробляє концепції і програми розвитку музею, тематико-експозиційні плани постійних виставок.
3.1.10. Проводить інші види діяльності у сфері вивчення історії Фастівщини та музейної справи не заборонені діючим законодавством України та міжнародними угодами і іншими нормативними актами, дія яких поширюється на сферу діяльності музею.
3.1.11. Забезпечує підвищення кваліфікації фахівців музею, проведення обміну досвідом роботи з музеями Києва, України та закордонних країн.
3.1.12. Встановлює та підтримує внутрішньодержавні та міжнародні зв’язки з музеями, бібліотеками, іншими організаціями, установами, окремими спеціалістами у галузі краєзнавства і музеєзнавства, преси, мас-медіа, освіти, науки, культури, що можуть сприяти розвиткові музею та якіснішому дотриманню вищевказаних завдань. Співпрацює з Національною спілкою краєзнавців України, Товариством охорони пам’яток історії та культури України.
3.1.13. Проводить вивчення і систематизацію предметів музейного значення, формування електронної бази даних, що містить відомості про дані предмети.
3.1.14. Веде роботу із впровадження сучасних методів, методик та технологій в усі напрямки діяльності музею.
3.2 НАУКОВО-ЕКСПОЗИЦІЙНА ТА ВИСТАВКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ:
3.2.1 Створює експозиції, стаціонарні і пересувні, тематичні виставки.
3.2.2 Самостійно визначає кількість, найменування, зміст відділів секторів, напрямків роботи, виходячи з існуючої матеріальної бази та кошторису витрат.
3.2.3 Може сприяти створенню інших музеїв (як комунальної власності, так і на громадських засадах, музеїв-філій, музеїв-відділів), за умови обліку предметів музейного значення, згідно з відповідними вимогами Міністерства культури України.
3.3 НАУКОВО-ОСВІТНЯ ТА МАСОВА ДІЯЛЬНІСТЬ:
3.3.1. Проводить екскурсії по експозиціях, виставках, відкритому зберіганню фондів, консультації, лекції, бесіди, шкільні, уроки біля стендів музею.
3.3.2. Проводить роботу по популяризації історико-культурної спадщини України і Фастівщини.
3.3.3. Організовує зустрічі з видатними людьми, ветеранами війни і праці, вченими, творчою інтелігенцією з метою формування патріотичної, активної громадянської позиції у підростаючого покоління.
3.3.4. Може створювати об’єднання аматорів, клуби по інтересах, гуртки.
3.3.5. Проводить цикл тематичних виставок, виставок на замовлення, декад, “віталень”, “круглих столів”, захист науково-дослідних робіт до МАН України, наукові читання, вікторини.
3.3.6. Комплексно обслуговує підприємства, установи, навчальні заклади та інші організації на основі договорів.
3.3.7. Проводить заходи з метою культурного, естетичного і духовного виховання дітей та молоді, стимулювання творчого самовдосконалення в умовах музею шляхом залучення до музейно-освітніх програм з використанням як традиційних форм, так і новітніх інформаційних технологій.
3.3.8. Впроваджує комп’ютерні, відео- та радіотехнічні засоби, використовує хронікально-документальні і кіно-фоно-фото-матеріали.
3.3.9. Роботу музею висвітлюють в періодичних виданнях (газети, журнали), на радіо та телебаченні, Веб-сайті музею та Фастівської міської ради.
3.4 КОМПЛЕКТУВАННЯ МУЗЕЙНИХ ЗІБРАНЬ (ФОНДІВ):
Здійснюється шляхом:
3.4.1. Придбання для музею пам’яток Міністерством культури України, іншими міністерствами і відомствами, їх установами на місцях, органами місцевого самоврядування за рахунок коштів державного і місцевого бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством.
3.4.2. За рахунок власних коштів музею.
3.4.3. Передачі МУЗЕЮ у встановленому порядку пам’яток, виявлених під час археологічних, етнографічних, науково-природничих та інших експедицій будівельних, ремонтних або реставраційних робіт, у тому числі з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та скарбів.
3.4.4. Безоплатної передачі музею пам’яток підприємствами, установами, організаціями і громадянами.
3.4.5. Передачі МУЗЕЮ, згідно з чинним законодавством, пам’яток, конфіскованих та вилучених на митниця; розшуканих та повернутих , що були незаконно вивезені з України.
3.4.6. Поповнення музейного зібрання іншим способом, що не суперечать чинному законодавству.
3.4.7. Має основний, допоміжний фонди, наукові архів і бібліотеку.
3.5. НАУКОВО-ЗБЕРІГАЛЬНА ТА ФОНДОВА ДІЯЛЬНІСТЬ:
МУЗЕЙ за сприянням ВЛАСНИКА, та ВІДДІЛУ, забезпечує облік, збереження
Музейного фонду, і створює умови для їх широкого використання. З цією метою:
3.5.1. Веде точний облік в порядку, встановленому МІНІСТЕРСТВОМ.
3.5.2. Розміщує фонди в спеціально обладнаних приміщеннях із врахуванням особливостей режиму збереження різних категорій матеріалів.
3.5.3. Фондово-облікова документація підлягає довічному зберіганню.
3.5.4. Форми облікових документів затверджуються Міністерством культури України.
3.5.5. Проводить наукове вивчення, атрибуцію, музеєфікацію, експертизу, класифікацію, державну реєстрацію та усі види оцінки предметів, які можуть бути визначеними як культурні цінності, з метою включення до Музейного фонду України.
3.5.6. Проводить аналізи, консервацію, реставрацію пам’яток.
3.5.7. Проводить профілактичні засоби, що забезпечують збереження фондів.
3.5.8. Визначає порядок доступу до музейних пам’яток, що знаходяться у фондосховищі.
3.5.9. Створює автоматизовані інформаційно-пошукові системи обліку музейного зібрання, входження до міжнародних інформаційних систем та забезпечення доступи до них громадян.
3.5.10. ВЛАСНИК майна забезпечує належну охорону музею.
3.5.11. Знищення пам’яток Музейного фонду не допускається.
3.5.12. Правовий захист Музейного фонду визначається чинним законодавством.
3.5.13. Пам’ятки музейного фонду не підлягають приватизації.
3.5.14. На виконання Законів України “Про охорону культурної спадщини” та “Про музей та музейну справу”:
Музейні предмети, музейні колекції, музейні зібрання Музейного фонду України та предмети музейного значення, що підлягають внесенню до Музейного фонду України, які тимчасово вивозяться за межі України для експонування, реставрації або проведення наукової експертизи, підлягають обов’язковому страхуванню.
Передача пам’яток Музейного фонду для тимчасового експонування на виставки, або для реставрації на території України здійснюється за рішенням органу управління (надалі ДИРЕКТОРА) за погодженням ВЛАСНИКОМ або ВІДДІЛОМ, за згодою з іншими музеями, закладами, виставковими центрами. Вивезення для тимчасового експонування за межі України – з дозволу Міністерства культури і туризму України. Ці пам’ятки підлягають обов’язковому страхуванню.
3.5.15. МУЗЕЙ створює наукову бібліотеку, в якій концентрує літературу про край,
науково-популярні і науково-методичні видання, історичну і політичну
літературу; науковий архів, облік збереження і використання яких регулюється
чинним законодавством.
3.6. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ:
3.6.1. МУЗЕЙ може видавати каталоги, буклети, путівники по залах музею, історичних місцях, туристичних маршрутах краю, визначених об’єктах, огляди фондів, звіти експедицій, історію Фастівщини, збірки статей та інші науково-популярні нариси та рекламні матеріали (афіші, плакати, листівки, запрошення, програми та інше).
3.6.2. В цілях пропаганди краєзнавчих знань та популяризації своєї діяльності і
краєзнавчих знань розповсюджує ці видання.
3.7. МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ:
3.7.1. МУЗЕЙ бере участь у міжнародному культурному співробітництві в галузі
музейної справи на основі багатосторонніх та двосторонніх угод.
3.7.2. Участь МУЗЕЮ у міжнародному культурному співробітництві здійснюється у
встановленому порядку відповідно до чинного законодавства України та
міжнародних договорів України.
ІІІ. ПРАВА МУЗЕЮ
Відповідно до Конституції України, Законів України: “Про музеї і музейну справу”, “ Про охорону культурної спадщини”, “Про охорону археологічної спадщини”, “Про культуру”, “Про підприємства в Україні”, “Про власність”; указів Президента України “Про заходи щодо підтримки краєзнавчого руху в Україні” та “Про заходи щодо розвитку національної складової глобальної інформаційної мережі Інтернет та забезпечення широкого доступу до цієї мережі в Україні”; постанов Кабінету Міністрів України “Про затвердження Програми розвитку краєзнавства”; постанов Міністерства культури і туризму України, чинного законодавства та цього Статуту.
1. МУЗЕЙ має право самостійно:
1.1. Визначати зміст, напрями та форми своєї діяльності.
1.2. Встановлювати перелік платних послуг, які надаються музеєм.
1.3. Визначати джерела комплектування своїх фондів.
1.4. Визначати умови використання музейних фондів іншими музеями (тимчасові виставки) чи фізичними особами на основі письмових договорів, актів видачі на тимчасове матеріально-відповідальне зберігання.
1.5. Вилучати предмети музейного значення зі своїх фондів відповідно до інструкції звірки, встановлених Міністерством культури.
1.6. Здійснювати співробітництво з музеями та іншими установами і організаціями, бути членом міжнародних та всеукраїнських організацій, брати участь у реалізації державних, регіональних, місцевих програм у межах своєї компетенції та програм розвитку музейної справи і краєзнавства.
1.7. Здійснювати іншу діяльність, спрямовану на виконання статутних завдань, яка не суперечить законодавству України за згодою ВЛАСНИКА.
2. МУЗЕЙ має право на захист створених ним баз даних, інших об’єктів інтелектуальної власності музею згідно з законодавством України.
ІV. УПРАВЛІННЯ МУЗЕЄМ
1. Управління музеєм здійснюється на основі сполучення:
1.1. Прав ВЛАСНИКА по матеріально–технічному та фінансовому забезпеченню, господарському використанню комунального майна, в тому числі охороні МУЗЕЮ, як скарбниці культурної спадщини України.
1.2. Музейного фонду, який є національним багатством України і невід’ємною складовою частиною її культурної спадщини. Організаційно-методичне керівництво у сфері музейної справи забезпечує МІНІСТЕРСТВО.
1.3. Принципів самоуправління ТРУДОВОГО КОЛЕКТИВУ.
1.4. Органом управління – ДИРЕКТОРОМ.
2. Керівництво МУЗЕЄМ та контроль за його діяльністю на місцевому рівні – здійснює ВІДДІЛ, якому МУЗЕЙ безпосередньо підпорядковується.
3. Керівництво всієї оперативної діяльності музею здійснює ДИРЕКТОР, який призначається на посаду та звільняється з посади начальником ВІДДІЛУ.
ВЛАСНИК майна не має права втручатися в оперативну діяльність директора.
4. ДИРЕКТОР самостійно вирішує питання діяльності музею, за винятком тих, що віднесені до компетенції ВЛАСНИКА, ВІДДІЛУ, начальника Київського обласного управління культури і туризму, Міністра культури України, трудового колективу.
5. ДИРЕКТОР музею має обов’язки і користується правами, наданими керівникам чинним законодавством України:
5.1. Затверджує посадові інструкції, положення про структурні підрозділи, плани роботи МУЗЕЮ.
5.2. Укладає договори, контракти, підписує документи, пов’язані з діяльністю музею.
5.3. Призначає на посади та звільняє з посад працівників музею згідно із чинним законодавством України.
5.4. Від імені ВЛАСНИКА МУЗЕЮ розпоряджається майном у межах, визначених чинним законодавством України та цим Статутом.
5.5. Має право підпису бухгалтерських документів, пов’язаних з діяльністю МУЗЕЮ.
5.6. Готує у встановленому порядку проекти змін та доповнень до цього Статуту.
5.7. Розпоряджається бюджетними, спонсорськими та коштами спеціального фонду відповідно до чинного законодавства України.
5.8. Підписує колективний договір згідно з чинним законодавством України і
цим Статутом.
5.9. Звітує з питань здійснення діяльності музею.
5.10. Забезпечує подання у встановленому порядку статистичної звітності.
5.11. Без довіреності діє від імені музею в усіх органах державної влади, Місцевого самоврядування, в установах, організаціях, підприємствах, а також здійснює інші дії в межах повноважень, передбачених чинним законодавством України.
5.12. Видає накази, розпорядження, що є обов’язковими для працівників музею, у
тому числі по заохоченню та накладенню дисциплінарних стягнень.
5.13. Затверджує акти дарування, прийому та видачі на матеріально-відповідальне
збереження, протоколи фондово-закупівельної комісії, рішення науково-
методичної, реставраційної та редакційної рад та Ради музею, що діє на
громадських засадах.
5.14. За погодженням з ВЛАСНИКОМ, самостійно визначає структуру музею,
напрямки діяльності, встановлює штати, розв’язує кадрові питання.
5.15. Несе відповідальність за наслідки діяльності МУЗЕЮ в межах своїх
зобов’язань.
6. При МУЗЕЇ відповідно до положення може діяти Рада МУЗЕЮ на громадських засадах (як дорадчий орган).
7. МУЗЕЙ створює (відповідно до положень) фондово-закупівельну комісію, науково-методичну, науково-редакційну, науково-реставраційну ради, залучаючи до їх діяльності різнопрофільних фахівців.
8. Обов’язки та права співробітників визначаються посадовими інструкціями, розробленими на основі типових для галузі посадових інструкцій, колективного договору. Затверджуються директором та погоджуються головою профспілкової організації.
V. ПОВНОВАЖЕННЯ ТРУДОВОГО КОЛЕКТИВУ
1. Трудовий колектив МУЗЕЮ складається з громадян, які працюють у МУЗЕЇ.
2. Основною формою здійснень повноважень трудового колективу є загальні збори. Які скликаються один раз на рік, при необхідності - частіше. Рішення загальних зборів приймаються простою більшістю голосів. Загальні збори визначаються правомочними, якщо в них беруть участь не менш, ніж 3/4 кількості працівників МУЗЕЮ.
3. ТРУДОВИЙ КОЛЕКТИВ:
3.1. За поданням АДМІНІСТРАЦІЇ та профспілкової організації МУЗЕЮ затверджує правила внутрішнього трудового розпорядк.
3.2. Розглядає і приймає проект колективного договору.
3.3. Бере участь у обговоренні питань про матеріальне і моральне стимулювання
праці, заявляє клопотання про представлення працівників до нагород, в тому
числі державних.
3.4. Виробничі, трудові та економічні відносини трудового колективу з адміністрацією музею регулюються колективним договором, який укладається між адміністрацією музею та трудовим колективом музею.
VІ. ГАРАНТІЇ ПРАВ І ЗАКОННИХ ІНТЕРЕСІВ ПРАЦІВНИКІВ МУЗЕЮ
1. Правовий і соціальний захист працівників МУЗЕЮ забезпечується ДЕРЖАВОЮ, ВЛАСНИКОМ МУЗЕЮ згідно з чинним законодавством і покладається на ВІДДІЛ та ДИРЕКТОРА.
2. Працівники музею мають право на:
2.1. Діяльність відповідно фаху та кваліфікації.
2.2. Захист в судовому порядку права інтелектуальної власності на результати
наукової діяльності в галузі музейної справи.
2.3. Користування довідково-інформаційною, бібліотечною і архівною базами
музеїв України та безкоштовне відвідування музейних закладів.
2.4. Участь у науково-дослідній роботі, у конференціях, семінарах, наукових
читаннях, масових заходах інших музеїв та закладів культури.
2.5. Підвищення кваліфікації, перепідготовку, вільний вибір програми, форм
навчання, стажування в інших музеях, в тому числі за кордоном.
2.6. Атестацію з метою одержання кваліфікаційної категорії, порядок проведення
якої визначається центральним органом виконавчої влади у сфері культури і
туризму.
2.7. Допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі
посадового окладу, грошову винагороду за сумлінну працю та зразкове
виконання трудових обов'язків, а також матеріальну допомогу для вирішення
соціально-побутових питань та доплату за вислугу років у розмірах та
порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України.
2.8. Грошову винагороду за сумлінну працю та зразкове виконання трудових
обов'язків і матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових
питань у розмірі та порядку, що встановлюються Кабінетом Міністрів
України.
2.9. Вимогу до юридичних і фізичних осіб про припинення дій, що загрожують
збереженню музейних предметів, музейних колекцій Музейного фонду
України та предметів музейного значення.
VІІ. МАЙНО МУЗЕЮ
1. Відповідно до ст. 29 Закону “Про музей та музейну справу” держава гарантує захист майнових прав музею. Вилучення державою у музею його фондів та іншого закріпленого за ним майна може здійснюватися лише у випадках, передбачених законами України.
2. Відповідно до ст. 29 Закону “Про музей та музейну справу” музей, що є комунальною власністю, не підлягає приватизації.
3. Відповідно до ст. 29 Закону “Про музей та музейну справу” ВЛАСНИК гарантує забезпечення охорони музею.
4. Майно МУЗЕЮ становить:
основні фонди та оборотні кошти, а також інші цінності, вартість яких відображається в балансі централізованої бухгалтерії ВІДДІЛУ.
музейна територія – земельна ділянка, яка закріплена за МУЗЕЄМ на праві постійного користування згідо з Державним актом Серія ЯЯ № 154252, виданого на підставі рішення Фастівської міської ради 6 сесії 6 скликання № 31/64 від 10.02.2011 р.
5. Фондова колекція МУЗЕЮ, як складова частина Музейного фонду України, зберігається, обліковується, використовується та формується згідно з Законом України “Про музеї та музейну справу”. Музейний фонд – це сукупність рухомих пам’яток природи, матеріальної і духовної культури, які мають художнє, історичне, етнографічне та наукове значення, незалежно від їх виду, місця створення і форми власності та зберігаються в музеї, а також нерухомих пам’яток, що знаходяться в музеї і обліковані в порядку, визначеному МІНІСТЕРСТВОМ.
6. На території МУЗЕЮ можуть виділятися зони: експозиційна – для демонстрування великогабаритних музейних предметів; рекреаційна – для відпочинку та обслуговування відвідувачів музею; господарська – для розміщення допоміжних господарських об’єктів, або добудови приміщень МУЗЕЮ.
На цій території забороняється будь-яка діяльність, що суперечить функціонуванню призначеному музею.
7. Майно МУЗЕЮ, що є комунальною власністю, передано МУЗЕЮ на правах оперативного управління.
МУЗЕЙ володіє, користується та розпоряджається зазначеним майном на свій розсуд, вчиняючи щодо нього будь-які дії, які не суперечать чинному законодавству України та Статуту музею. Питань продажу чи обміну основних засобів проводяться за згодою власника, відповідно до чинного законодавства України.
Музейний фонд є загальнодержавною власністю.
8. МУЗЕЙ може виступати позивачем і відповідачем в судових органах.
VІІІ. ФІНАНСУВАННЯ
1. Фінансування МУЗЕЮ здійснюється за рахунок місцевого бюджету на підставі затвердженого кошторису.
2. Додатковими джерелами фінансування є:
плата за відвідування, лекційне, екскурсійне обслуговування відвідувачів експозицій і виставок та інше;
кошти, одержані за науково-дослідні та інші види робіт, послуг, які виконує музей на замовлення підприємств, установ, організацій, об’єднань громадян;
сплата від реалізації сувенірної продукції, видавничої діяльності, виставок-продажів виробів народних умільців, художніх творів тощо;
плата за кіно- і фотозйомку, оренду приміщень, обладнання, користування бібліотекою, надання рецензій та інше;
добровільні благодійні внески вітчизняних та закордонних підприємств, громадських організацій і окремих громадян, що надходять на рахунок МУЗЕЮ;
інші джерела, в тому числі валютні надходження, відповідно до чинного законодавства України.
3. Всі кошти, що надходять з різних джерел, складають єдиний фонд фінансових ресурсів МУЗЕЮ.
4. МУЗЕЙ обслуговується централізованою бухгалтерією ВІДДІЛУ і для забезпечення своєї діяльності складає індивідуальні кошториси і плани асигнувань на кожну виконану ним функцію у відповідності до Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог щодо виконання кошторисів доходів і видатків бюджетних установ та організацій.
5. Розподіл коштів на потреби закладу здійснюється МУЗЕЄМ самостійно відповідно до кошторису і плану асигнувань, затвердженого головним розпорядником коштів.
6. Фонд оплати праці є джерелом виплати основної та додаткової заробітної плати, (надбавок, доплат, премій, матеріальної допомоги) та інших грошових винагород.
7. Додаткове фінансування музею витрачається відповідно до чинного законодавства на:
7.1. Матеріальне заохочення працівників музею.
7.2. Зміцнення матеріально-технічної бази, поточний ремонт, придбання обладнання,
інвентарю, наукової літератури, періодичних видань.
7.3. Проведення науково-практичних конференцій музею, участь у науково-
практичних конференціях інших музеїв, установ та здійснення дослідницьких та
пошукових експедицій, обмін досвідом роботи.
7.4. Проведення масових заходів: зустрічі з ученими, творчою інтелігенцією,
видатними людьми, історичні і фольклорні свята, обряди та інше.
7.5. Випуск науково-інформаційних, популярних видань та рекламної продукції.
7.6. Організацію і підготовку спеціалістів і створення (спільно з навчальними
закладами) навчально-виробничих підприємств.
7.7. Соціально-культурні, побутові та інші потреби колективу.
7.8. Охорону пам’ятників культури.
7.9. Будівництво та експлуатація об’єктів виробничого призначення спільного
користування з іншими підприємствами, організаціями або виконкомами Рад.
IX. ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ОПЛАТА ПРАЦІ
1. Трудові відносини працівників музею регулюються законодавством про працю України та цим Статутом.
2. Працівники музею підлягають соціальному забезпеченню та соціальному страхуванню згідно порядку і у розмірах, передбачених законодавством України.
3. ДИРЕКТОР МУЗЕЮ має право за рахунок і в межах економії єдиного фонду оплати праці вирішувати наступні питання:
визначати необхідну кількість працівників і затверджувати у ВЛАСНИКА штатний розпис в межах фонду оплати праці;
призначати та звільняти з посади працівників;
встановлювати працівникам обов’язкові НАДБАВКИ на підставі наказів МІНІСТЕРСТВА та Київського обласного управління культури за:
вчену ступінь (кандидата наук);
вислугу років роботи в музеї ;
використання в роботі дезинфікуючих засобів, а також прибирання туалетів;
стимулюючі в межах кошторисних призначень.
встановлювати працівникам ДОПЛАТИ за:
високі творчі та виробничі досягнення в роботі;
підвищення якості заходів, що проводяться;
активну роботу по зростанню прибутків музею;
суміщення професій, які відсутні в штатному розписі, але їх діяльність передбачена змістом роботи;
розширення обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт;
виконання поряд з основною роботою обов’язків тимчасово відсутнього працівника;
сумлінне виконання посадових інструкцій та додаткових доручень;
чергування по замково-ключовому господарству та по пожежно-охоронній сигналізації;
дотримання професійної етики та позитивного мікроклімату в колективі;
небайдужість та активну участь у житті музею, міста.
4. Розмір надбавок та доплат встановлюється відповідно до чинного законодавства в залежності від особистого вкладу кожного працівника. Вказані надбавки та доплати зменшуються або відміняються повністю при погіршенні якості роботи.
5. Надбавки за творчі та виробничі досягнення в роботі та розміри премій директору музею затверджуються ВЛАСНИКОМ, або ВІДДІЛОМ.
6. Правовий і соціальний захист працівників МУЗЕЮ забезпечується ДЕРЖАВОЮ,
ВЛАСНИКОМ в межах та у спосіб встановлений чинним законодавством України.
Х. ОБЛІК, ЗВІТНІСТЬ, РЕВІЗІЯ ТА КОНТРОЛЬ
1. МУЗЕЙ здійснює оперативний облік своєї діяльності, веде статистичну звітність про музейний фонд, звітність про кадровий склад та подає їх у встановленому порядку відповідним державним органам.
2. Контроль за діяльністю МУЗЕЮ здійснює ВІДДІЛ, ВЛАСНИК, МІНІСТЕРСТВО та інші уповноважені на те органи у відповідності з чинним законодавством.
XІ. ЛІКВІДАЦІЯ ТА РЕОРГАНІЗАЦІЯ
1. Ліквідація МУЗЕЮ здійснюється у порядку, передбаченому чинним законодавством України.
2. Реорганізація (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) МУЗЕЮ проводиться відповідно до чинного законодавства України.
3. При реорганізації та ліквідації МУЗЕЮ звільненим працівникам гарантується додержання їх прав та інтересів відповідно до норм чинного законодавства України.
4. Перереєстрація МУЗЕЮ проводиться в разі зміни форми власності або виду МУЗЕЮ (напрямку його діяльності) та здійснюється в порядку, встановленому чинним законодавством України.
5. МУЗЕЙ вважається реорганізованим або ліквідованим з моменту виключення його з Єдиного державного реєстру підприємств, організацій України.
6. У разі ліквідації МУЗЕЮ його активи повинні бути передані іншій неприбутковій організації відповідного виду або зараховані до доходу держави.
ХІІ. ВЗАЄМОВІДНОСИНИ ІЗ ОРГАНАМИ
МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
Взаємовідносини МУЗЕЮ з органами місцевого самоврядування будуються відповідно до вимог Закону України “Про місцеве самоврядування” на засадах його підпорядкованості, підзвітності та підконтрольності органу місцевого самоврядування.
Секретар Фастівської міської ради Г. Ф. Поліщук
Теги: Проекти статутів