Адміністративні послуги
- Повний перелік послуг
- Реєстрація, зняття з реєстрації місця проживання
- Паспорт громадянина України
- Державна реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та речових прав на нерухоме майно
- Держгеокадастр
- Адмінпослуги підрозділів виконавчого комітету Фастівської міської ради (діти, земельні питання, архітектура тощо)
- Оформлення документів дозвільного характеру
ЖКГ
- КП Фастівської міської ради «Фастівтепломережа»
- КП Фастівської міської ради «Фастівводоканал»
- Фастівська Житлово-експлуатаційна контора
- Фастівський Комбінат комунальних підприємств
- КП «Центр торгівлі та благоустрою»
- КП «Фастівське БТІ»
- Плани роботи на тиждень
- Звіт про роботу за поточний тиждень
- Актуально-енергозбереження
- Фастівська філія по експлуатації газового господарства ВАТ "Київоблгаз"
- Житлова політика
- Питання землі та майна
Люстрація
Міські програми
ЗМІ Фастівщини
Користувацький вхід
Головні новини
Звіт міського голови за період червень 2014-червень 2015 рік
ЗВІТ
Фастівського міського голови
Нетяжука М.В.
про роботу Фастівської міської ради та її виконавчого комітету
за період червень 2014 - червень 2015 рік
ФАСТІВ – НАШ СПІЛЬНИЙ ДІМ
Шановні фастівчани!
Насамперед хочу подякувати усім присутнім в залі та глядачам за небайдужість до долі міста. Сьогодні ми зібралися, щоб підвести підсумки та встановити, яким видався рік, що минув після дочасних виборів міського голови у травні 2014 р. для громади нашого міста.
Одразу зазначу – говорити буду відверто, називаючи речі своїми іменами. Адже мені особисто не соромно за кожну дію на посаді, оскільки все, що робилось – робилось по совісті, адекватно ситуації.
Отже, місто Фастів та всі ми прожили дуже складний рік. Напевно, найтяжчий рік в історії незалежної України.
Тому цей рік й не міг бути роком стрімкого розвитку. Це був рік опору. Нашого з вами опору тим викликам, які постали перед державою та перед Фастовом
І я з всією відповідальністю можу запевнити громаду, що всі ми достойно пройшли ці випробування.
АТО
І звичайно ж, основним фактором, який вплинув на ситуацію в Фастові стала антитерористична операція на Сході України, що переросла у справжню, хоч і не оголошену, війну.
Лише вдумайтеся в ці цифри. З міста мобілізовано – понад 400 фастівчан. Найстрашніше, що 5 з них ми всім містом проводжали в останню путь. 10 – були поранені.
За цим цифрами – долі людей. І вся громада долучилася до підтримки наших воїнів та їх родин. Ми всі разом збирали і проводжали в армію мобілізованих, передавали їм продукти харчування, ліки, взуття, одяг, транспорт, військове спорядження та предмети побуту, матеріальну допомогу військовослужбовцям та їх сім'ям.
Тільки в грошовій формі на звернення міської ради було зібрано 522 тис. грн. Крім цього 72 тис. грн. було виділено з міського бюджету, а також близько 100 тис.грн. як матеріальна допомога через обласний бюджет.
А ще небайдужі фастівчани надавали допомогу в натуральній формі, як то продукти харчування, одяг, буржуйки та інше. А стоматологи міста проводили безкоштовне лікування наших військовослужбовців.
Все це яскраво свідчить про одне - зіткнувшись з труднощами, ми зрозуміли, що вистояти проти ворога можемо лише об’єднавшись, лише протиставивши йому власні патріотизм, відданість Україні та величезну волю й прагнення перемоги.
І саме за патріотизм та взаємну підтримку я щиро вдячний кожному фастівчанину.
В даний момент триває демобілізація тих, хто розпочав службу рік тому. На сьогодні повернулися додому 98 чоловік. З ними активно працює міський штаб з питань надання соціальної та правової допомоги демобілізованим. Створено також Центр надання допомоги військовослужбовцям, віднайдено та передано в безоплатну оренду приміщення для розміщення реабілітаційного центру. Зараз там проводиться ремонт.
Проведена спільно з керівництвом Держземагенства робота дозволила знайти вільний земельний клин на межі Фастова, де вже отримали земельні ділянки 71 фастівчанин-учасник АТО. Робота по пошуку вільних земельних ділянок триває.
На виконання завдань Міністерства оборони України у Фастові створено, укомплектовано та проводились навчання роти територіальної оборони, яка в ході обласного військового навчання була визнана однією з найкращих серед рот тероборони Київщини.
ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ
Усвідомлюючи, що ми в нашому рідному Фастові повинні бути готовими до різного розвитку подій, у місті велика увага приділялась цивільному захисту населення.
Так було виконано повний комплекс заходів із технічної інвентаризації захисних споруд, проводилася робота щодо відновлення даних споруд на підприємствах міста.
Було здійснено 23 перевірки стану техногенної безпеки та дотримання вимог законодавства у сфері цивільного захисту на об’єктах. За результатами перевірки визначено перелік заходів по приведенню захисних споруд цивільного захисту у повну готовність до укриття населення.
Систематично проводились засідання оперативного штабу з питань забезпечення безпеки та захисту найважливіших об’єктів інфраструктури Фастова. У місті було посилено охорону правопорядку на залізничному вокзалі, до патрулювання вулиць Фастова залучено громадські формування, визначено перелік найважливіших об’єктів місцевої інфраструктури, які мають посилено охоронятися. Проводилась роз’яснювальна робота з населенням щодо необхідності посилення заходів безпеки та порядку дій на випадок виникнення терористичної загрози.
Окрім того, створена мобільна група для оперативного реагування на ліквідацію наслідків можливих надзвичайних ситуацій, у тому числі техногенного характеру, передбачено забезпечення необхідними засобами цивільного захисту та паливно-мастильними матеріалами. Неодноразово проводились навчання даної групи та перевірка її спроможності виконувати завдання.
Відпрацьовані під час навчань навички дозволили оперативно та злагоджено ліквідувати надзвичайну ситуацію, яка сталася 5 лютого на будівельному майданчику ТОВ «Інжпромбудсервіс» по вул. Соборна, 44-а., коли в екстреному порядку проводився демонтаж баштового крану.
Власників автозаправних станцій зобов’язано постійно утримувати резерв пального на ліквідацію можливої надзвичайної ситуації. Медичні установи міста підготували спеціальні запаси лікарських засобів і медичних препаратів, які необхідні для надання екстреної медичної допомоги у разі виникнення надзвичайних ситуацій.
Все це було зроблено, щоб захистити мирних жителів, щоб фастівчани почували себе впевненими у власній безпеці.
ТЕПЛОМЕРЕЖА
Ще однією важливою проблемою, яка постала перед містом в минулому році стала енергетична безпека. В умовах припинення поставок Росією природного газу державою була визначена задача про його 30-відсоткове скорочення споживання. З даною задачею Фастів впорався. В місті було створено і активно функціонував антикризовий енергетичний штаб , який активно співпрацював з підприємствами в питаннях газозаміщення. Крім того КП «Фастівтепломережа» спільно з фастівським ТОВ «Елас» здійснили переведення найпотужнішої в місті котельні №19 на альтернативне паливо – вуглець. При цьому було використано принципово нове для України обладнання, яке було розроблено та виготовлено саме фастівськими виробниками.
Це, а також ряд інших організаційно-технічних заходів дозволили добитись 30-відсоткової економії газу в порівнянні з попереднім роком.
Роботи в цьому напрямку тривають. Аналогічні заходи заплановані по котельні № 18.
Проведена також наступна робота по економії витрат енергоресурсів бюджетними установами міста. В кожній з них було встановлено теплові лічильники, а також запроваджено щоденний моніторинг використання тепла, води, електроенергії, газу. Так, наприклад, по освіті за опалювальний сезон 2014-2015 року було досягнуто 20% економії тепла порівняно з минулим роком.
В місті активно здійснювались заходи по утепленню приміщень (заміна вікон та дверей, утеплення горищ та внутрішніх стін). Все це разом із заходами тепломережі дозволило зекономити близько 4,2 млн.грн бюджетних коштів.
Протягом року проводилась підготовча робота для отримання пільгового кредиту від Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО) для впровадження заходів з енергозбереження. Для цього здійснено моніторинг споживання енергоносіїв закладами освіти і підготовлено матеріали для проведення енергоаудиту з метою визначення закладів, що мають найбільші проблеми з енергоощадливістю.
ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ
Прогнозуючи збільшення споживання електроенергії в минулорічний опалювальний період, ще восени 2014 року було здійснено робота по підсиленню електромережі міста. А саме – в центрі міста замінено на нові 3,7 кілометра кабелів 10 кВт, здійснена обрізка дерев по ходу ліній електропередач, побудовано 2 нові розвантажувальні трансформаторні підстанції.
Проведена робота дозволила уникнути можливих серйозних аварійних ситуацій в умовах порушення балансу між виробництвом та споживанням електричної потужності в об’єднаній енергетичній системі України, що мало місце в грудні 2014 року.
Також антикризовий енергетичний штаб в цей період активно працював над коригуванням графіків аварійних відключень та запровадженням режиму максимальної економії електроенергії.
Все це дало свої позитивні результати минулої зими, а також дозволяє нам з впевненістю готуватись до наступного опалювального сезону .
БЮДЖЕТ
Ще одним гострим питанням, з яким довелось зіткнутись Фастову, була фінансова забезпеченість. Напевно, кожному в цьому залі зрозуміло, що бюджет міста, його наповнення, є основою розвитку громади, виплати всіх обов’язкових платежів та забезпечення розвитку міста.
Станом на червень 2014 року місто мало середньострокову заборгованість перед державним бюджетом 23,6 млн. грн.., неоформлена заборгованість управління освіти перед КП «Фастівтепломережа» за спожиті в 2011-2013 роках теплоносії -12 млн. грн. Крім того, прогнозувалась незабезпеченість бюджету за енергоносії до кінця року близько 4 млн. грн.. Ситуацію суттєво ускладнювало розірвання стосунків з Росією найбільших підприємств міста, таких як ПАТ «Факел», ДП «Оболонь Пивоварня Зіберта», ВАТ «Електронагрівач», «Червоний Жовтень» , «Юнівест Маркетинг», «Елопак», структурних підрозділів «Укрзалізниці» та інших. Це спричинило зменшення обсягу виробництва продукції, а в деяких випадках навіть скорочення працівників, і, як наслідок, - недоотримання доходів міського бюджету за 2014 рік по податку на доходи фізичних осіб в сумі 3,1 млн. грн.
Фінансистами профільного управління міськвиконкому і бюджетних установ була проведена значна робота по оптимізації витрат та можливості стабільного фінансування видатків, за результатами якої місто в грудні 2014 року отримало додаткову дотацію з державного бюджету в розмірі 5,9 млн.грн., що дозволило вчасно та в повному обсязі виплатити заробітну плату всім працівника бюджетної сфери міста.
Протягом звітного періоду значні зусилля міської влади були направлені на пошук резервів наповнення міського бюджету.
ЗЕМЛЯ
З метою збільшення наповнення міського бюджету та раціонального використання земель громади міста було проаналізовано виконання рішень Фастівської міської ради в період з 2011 по 2014 роки, якими надавалися дозволи на виготовлення проектів відведення земельних ділянок в оренду та виготовлення відповідної технічної документації.
На жаль, не всі орендарі були добросовісними у виконанні взятих на себе зобов’язань. Таким були направлені 200 листів з вимогою укласти договори оренди. Також були підготовлені відповідні листи про необхідність їх поновлення. Робота з боржниками щодо сплати орендної плати ведеться постійно у співпраці з міськими структурними підрозділами управління юстиції, податковою службою, держземагенством. Я вдячний керівникам та працівникам цих структурних підрозділів за розуміння проблем міста і підтримку дій міської влади. Саме завдяки нашій співпраці збільшились надходження до місцевого бюджету. За користування земельними ділянками на умовах оренди та податку за землю від фізичних та юридичних осіб за період червень-грудень 2014 року надійшло понад 6 млн грн, що на 53,5 тисяч більше, ніж за аналогічний період 2013 року. А вже за перше півріччя 2015 року сума надходжень складала 6 мільйонів 365 тисяч грн, що на 1 мільйон 267 тисяч грн більше, ніж за той самий період 2014 року.
З найбільш недобросовісними орендарями підготовлено 7 угод про розірвання договорів оренди земельної ділянки.
ЛЕГАЛІЗАЦІЯ
Також ми значно активізували роботу з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення на території Фастова. Була прийнята відповідна програма. Протягом звітного періоду ми провели 9 засідань робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати. За їх результатами оформлено 79 трудових договорів. Проводились відповідні перевірки, інформаційно-роз’яснювальна робота та співбесіди.
ПАЙОВА УЧАСТЬ
Наступним кроком було налагодження співпраці з новоствореними підприємствами. Вже з вересня минулого року міською владою укладались договори «Про пайову участь замовників будівництва у розвиток інфраструктури міста Фастів».
За рахунок підписання таких договорів до місцевого бюджету надійшло майже 555 тисяч грн. Одним з найбільших платників даного внеску є новостворене підприємство ТОВ «Еко-Втор». Між ним та Фастівською міською радою підписано договір про сплату пайового внеску на розвиток інфраструктури міста в розмірі 512 тисяч грн.
МАЙНО
Ще одним джерелом поповнення міського бюджету стали доходи від оренди комунального майна. Станом на 1 червня 2015 року налічується 29 договорів оренди комунального майна. За звітний період до міського бюджету надійшло понад 80 тисяч грн. Міська влада контролює укладення договорів оренди наших балансоутримувачів: комбінату комунальних підприємств, управління освіти, відділу з питань молоді та спорту, відділу культури. Сума орендної плати, що надійшла до балансоутримувачів за звітний період – понад 640 тисяч грн. Завдяки цим коштам названі управління та відділи зможуть провести ремонтні та інші роботи.
ДОХОДИ ВІД РОЗМІЩЕННЯ РЕКЛАМИ
З метою поповнення міського бюджету проводилась ревізія, облік та надання дозволів на розміщення зовнішньої реклами на території міста Фастова. На сьогодні дозвіл на розміщення зовнішньої реклами на території міста Фастова мають 64 суб'єкти господарської діяльності. 14 підприємців подали документи вже протягом звітного періоду.
За даний час до місцевого бюджету за розміщення зовнішньої реклами надійшло – 197 763,35 грн.
Проведена робота, а також заходи здійснені урядом щодо децентралізації влади, дозволило планувати бюджет 2015 року з іншими підходами та можливостями. Так на 2015 рік нами було закладено в бюджет не лише фінансування поточних витрат, але й погашення 15 млн. грн.. неоформленої заборгованості перед «Тепломережею». Крім цього виділено 4 млн. грн. на ремонт доріг, а також 413 тис. грн. заборгованості за ремонти доріг 2013 року.
Крім того сформований бюджет розвитку міста в сумі 14, 3 млн. грн., які спрямовуються на ремонти шкіл та дитячих садків, позашкільних закладів, капітальний ремонт музею, капітальний ремонт палацу культури, реконструкція вуличного освітлення та інше. За 6 місяців поточного року дані видатки виконані майже на 33%, що є хорошим показником.
В цілому виконання плану надходжень до бюджету міста за 1 півріччя 2015 року складає 92, 2 відсотки . Не виконано план на 0,5 млн.грн. по податку на доходи фізичних осіб та на 3 млн.грн по сумі інших податків. Хоча при цьому доходи міста в першому півріччі 2015 року в порівнянні з відповідним періодом минулого року, збільшились на 6,7 млн. грн. Але при формуванні бюджету ми свідомо пішли на завищення планових показників з метою розрахуватись за боргами минулих років перед «Тепломережею» у 2015 році.
СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ
Без сумніву, погіршення соціально-економічної ситуації в Україні через неоголошену війну позначилось на стані добробуту кожної родини. Саме тому значно збільшилась кількість тих фастівчан, які мають право на отримання державних соціальних допомог. В першу чергу це стосується нарахувань субсидій на житлово-комунальні послуги. Управлінням соціального захисту постійно проводиться роз’яснювальна робота по наданню населенню житлових субсидій, призначенню компенсацій додаткових витрат на оплату послуг газопостачання та централізованого опалення. До цієї роботи підключені комітети самоорганізації населення, які допомагають тим мешканцям, які за станом здоров’я не мають можливості звернутися до управління.
На сьогодні призначено 6 750 державних соціальних допомог та субсидій на житлово-комунальні послуги. Зроблено перерахунок раніше призначених субсидій по понад 500 справах. Комісією з питань житлових субсидій та надання пільг розглянуто понад 400 особових справ отримувачів субсидій. До вирішення проблем кожного з фастівчан члени комісії підходили індивідуально.
Навіть в такій складній ситуації не забували у Фастові і про підтримку одиноких престарілих людей. У відділенні соціальної допомоги територіального центру соціального обслуговування на обслуговуванні перебуває 510 осіб.
Соціальними робітниками здійснюються закупка та доставка продуктів харчування, медикаментів, ведення домашнього господарства, оформлення документів для призначення субсидії, інші послуги. Також надавалась натуральна допомога у вигляді одягу, взуття, продуктів харчування до свят. На це з міського бюджету було витрачено 37,2 тис.грн., ще 15,7 тис. грн. надали спонсори.
За звітний період була налагоджена співпраця з благодійними організаціями, що дало можливість підтримати і допомогти сім'ям, котрим необхідна була допомога. Одягом та іншими виробами забезпечувались і сім'ї фастівчан, і сім'ї переселенців Донецького, Луганського , Кримського регіонів. Загальна чисельність сімей, котрі отримали допомогу – 78. Також була надана допомога харчовими наборами, які було роздано серед 85 сімей міста.
І як тут знову не наголосити на тому, що лише спільно, допомагаючи один одному, ми зможемо навести лад у нашому домі – Україні, вирішити проблеми Фастова.
Варто згадати, що випускники інтернатних закладів, фастівчани, були забезпечені ліжко-місцями у гуртожитку, а, дякуючи благодійним організаціям Київщини, дане житло було повністю умебльовано.
Ми пам’ятали й про юних знедолених фастівчан. Постійно діюча рекламна кампанія про діяльність Прийомних сімей міста сприяла створенню у Фастові – першого Дитячого будинку сімейного типу та створенню 5-ї Прийомної сім'ї, що забезпечить довлаштування у сімейні форми виховання ще 5 дітей-сиріт міста. На даний час у 4 прийомних сім'ях та 1 дитячому будинку сімейного типу проживають і виховуються 14 прийомних дітей-сиріт.
Економія бюджетних коштів, задекларована урядом, призвела до того, що з 1 червня права на безоплатний проїзд позбулася більшість пільгових категорій українців. З одного боку ми розуміємо, що фастівчани-пільговики сьогодні, як ніколи, потребують підтримки влади. З іншого – підприємці-перевізники не отримують належного відшкодування витрат, враховуючи, що сьогодні у місті близько 14 тисяч осіб, користуються правом безоплатного проїзду в пільгових автобусах.
БОРГИ ПЕРЕД ЗАЛІЗНИЦЕЮ
Немалим викликом на сьогодні є погашення заборгованості за пільговий проїзд окремих категорій громадян залізничним транспортом Адже судові рішення унеможливлюють нормальну роботу нашого управління соцзахисту населення, посилаючись на цей факт залізниця відміняє окремі рейси електропоїздів. Проясню ситуацію.
В 2014 році місту Фастову було виділено субвенцію на компенсацію виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян на залізничному транспорті в розмірі 1 млн 174 тис. гривень, а в 2015 році – 878 тисяч грн.
Зазначені щорічні розміри субвенції за пільговий проїзд громадян на залізничному транспорті» не забезпечують в повній мірі відшкодування фактичних потреб залізниці. Адже Фастів – залізничний вузол, у касах якого беруть квитки не лише фастівчани, але й пільговики з інших населених пунктів. Так лише на виконання рішень суду за фактичні перевезення у 2011-2014 рр. нам потрібно заплатити залізниці 10млн 314 тис.грн.
Всього ж на 2015 рік для відшкодування поточних витрат за перевезення пільгових категорій громадян нам потрібно 12 млн 200 тис. грн. Відповідні звернення направлені до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України, Київської обласної державної адміністрації.
НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ
На виконання Закону України «Про адміністративні послуги», з метою забезпечення налагодження ефективного функціонування Центру в грудні 2014 року було збільшено його загальну площу з 78 до 140 квадратних метрів, а також штатну чисельність працівників.
З 1 січня 2015 року Центр розпочав надання послуг інших органів виконавчої влади – регіональних відділів Державної міграційної служби, Управління Держземагенства , державної реєстраційної служби.
Для зручності фастівчан було змінено графік роботи Центру . Тепер у вівторок та четвер він працює до 20.00, а в суботу – з 8.00 до 15.00..
За період з червня 2014 року по червень 2015 року прийнято 3852 заяв отримувачів послуг та видано близько 3500 готових результатів адміністративних послуг. Це в три з половиною рази більше ніж за аналогічний період минулого року. Також надано понад 2000 тисяч усних консультацій щодо отимання адміністративних послуг.
ЗВЕРЕНННЯ ГРОМАДЯН
Протягом звітного періоду до виконавчого комітету Фастівської міської ради надійшло 2760 звернень від 5566 громадян. Їх головною тематикою є житлова політика, землекористування та комунальне господарство, соціальний захист.
Колективних скарг і заяв одержано 213. Колективні звернення стосувались перейменування вулиць; тарифів на вивіз сміття у приватному секторі; пільгового перевезення у міському транспорті; водовідведення у мікрорайоні Завокзалля та очищення ливневих стоків; освітлення вулиць; благоустрою доріг та тротуарів; великої кількості безпритульних собак; перенесення стихійного ринку біля магазину «ЕКО» та «Вечірній ринок» по вул. Соборна; відключення електроенергії; деякі інші. На всі ці питання було відповідне реагування міської влади.
Проблема соціального захисту населення залишається гострою. До міської влади звертаються мало захищені верстви населення – інваліди, багатодітні сім’ї, військовослужбовці АТО та їх сім’ї, переселенці, які тимчасово мешкають у місті Фастові, одинокі матері, діти-сироти, діти, які знаходяться під опікою, громадяни, які опинилися у складних життєвих обставинах, ті кому необхідні дорого вартісне лікування, тощо.
З 1 червня 2014 року по даний час за матеріальною допомогою звернулось 264 громадян, виплачено 191 тис. 394 грн.
Велика увага в міськвиконкомі приділяється організації особистого прийому громадян. Таких проведено 42, з них - 14 виїзних. Всього на особистому прийомі побувало 872 громадян.
Ефективною формою роботи з громадянами є проведення «прямого телефонного зв’язку» з населенням міста. Було проведено 11 телефонних зв’язків.
Крім того, на всіх підприємствах житлово-комунального господарства створені цілодобові диспетчерські служби.
КОМУНАКАЦІЇ З ГРОМАДСЬКІСТЮ
Ми створюємо усі умови, аби фастівчани мали можливість висловити свою думку, надати пропозиції, отримати консультації та роз’яснення, стати учасниками процесу прийняття рішень.
Так протягом звітного періоду надавалась допомога та сприяння в організації роботи Громадської ради міста. Наразі туди входить 58 уповноважених представника громадських, релігійних, профспілкових організацій та 7 комітетів СОН мікрорайонів. Проведено 6 засідань, доповідачами на яких були міський голова, заступники міського голови.
Також пройшло 7 круглих столів за участю керівників та членів громадських організацій. Обговорювались питання співпраці з ветеранськими, «чорнобильськими», молодіжними організаціями, організацією «Брати наші менші» стосовно утримання безпритульних тварин.
Цікаво й жваво проходили засідання молодіжної ради міста.
Керівники та представники міської влади постійно брали участь у заходах, які проводилися партійними, громадськими організаціями Фастівщини. Надавалась допомога активним громадським організаціям у їх діяльності, акціях патріотичного спрямування, «Посади родинне дерево», «Купуй своє» щодо маркування російських товарів у магазинах та підтримки вітчизняного виробника, популяризації служби у Збройних Силах України, збиранню втор сировини.
Неодноразово відбувались зустрічі з священнослужителями релігійних конфесій Фастова, де обговорювались питання суспільно-політичної ситуації в країні та місті. Йшлося про співпрацю з міською владою на благо громади.
Завдяки релігійним громадам та їх очільникам наш Фастів стає кращим, в ньому оселяється дух поваги один до одного, дух любові. Активно ведеться будівництво нашого собору Святого Миколая, піднялися та були освячені хрести церкви Святої Великомучениці Варвари. Багато фастівчан зібрало освячення пам’ятника Святого архангела Михаїла, покровителя України. За що велика вдячність парафіянам Церкви Воздвиження Святого Хреста. Фастівчани вдячні священнослужителям усіх церков Фастова за Молитви за Україну, проведені заходи, що проходили в рамках відзначення Дня Європи та Дня сім'ї, Дня захисту дітей та багатьох інших. Священики відгукувались на запрошення міської влади та брали участь у проведенні загальноміських заходів, зокрема, панахид до трагічних дат в історії України – Голодомор, Чорнобиль, Перепоховання Шевченка.
КОМІМЕТИ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ
За звітний період 6-ма комітетами прийнято 8340 мешканців. Видано: 227 характеристик, 6828 довідок різного змісту. Надзвичайно велика робота ведеться нині комітетами по роз’ясненню щодо оформлення та отримання субсидії. Голови та секретарі комітетів самоорганізації населення вирішували проблемні питання благоустрою у своїх мікрорайонах Громадські активісти є не лише справжніми представниками інтересів громад мікрорайонів, але й надійними помічниками фастівчан.
ПУБЛІЧНІСТЬ ФАСТІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ВЛАДИ
З метою максимальної відкритості та публічності міської влади створені та діють акаунти Фастівської міської ради у соціальних мережах «В Контакте» та «Фейсбук», «Однокласники», завдяки чому фастівчани залучаються до процесу управлінням містом.
Згідно з моніторингом сайтів міських рад, проведеного Київською ОДА сайт Фастівської міської ради є серед лідерів у рейтингах щодо доступу до публічної інформації, інформації про діяльність органів влади, надання адмінпослуг.
Всіляко підтримуються громадські ініціативи щодо онлайн-трансляцій сесій ради, засідань виконкому, апаратних нарад.
ДІЯЛЬНІСТЬ ФАСТІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Важливою умовою розвитку міста є злагоджена робота Фастівської міської ради. За рік було проведено 18 сесійних засідань, на яких прийнято 149 загальних та 684 земельних рішень.
За звітний період було прийнято 6 програм. Проекти програм розвитку позашкільних навчальних закладів міста Фастова на 2015 рік, Соціально-економічного і культурного розвитку міста Фастова на 2015 рік та Програми проведення будівництва, ремонту та утримання дорожнього покриття вулиць та тротуарів у м. Фастів на 2015-2020 роки.
ПРО ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО ТА БЛАГОУСТРІЙ
Відразу хочу поінформувати фастівчан, що задля ефективного управління комунальними підприємствами міста були запроваджені різні інноваційні підходи. Так, згідно рішення виконкому, запроваджено схему контролю за фінансовими розрахунками цих підприємств. Ввійшло в практику формування планів робіт – короткостровоких та перспективних, оприлюднення їх на сайті міської ради, та звіт про їх виконання. Наступним кроком стане підвищення якості цього контролю.
Так, зустрічаючись з фастівчанами, часто доводиться чути нарікання про непрозорість у використанні бюджетних коштів комунальними підприємствами міста. Багато хто висловлював побажання працювати з її представниками, оплачувати комунальні платежі завдяки послугам Інтернет. Саме тому ми й працювали і будемо працювати надалі в цьому напрямку. Кілька місяців тому у Фастові підписано Меморандум про співпрацю між Фастівською міською радою, корпорацією «Інтелект-сервіс» та Асоціацією міст України по впровадженню Єдиної централізованої системи управління фінансово-господарською діяльністю м.Фастів. Це стало можливим завдяки перемозі Фастова в оголошеному конкурсі.
Таким чином, у місті реалізується пілотний проект по електронному врядуванню. Введення електронного урядування знизить рівень бюрократизації через перехід на електронний документообіг, зробить діяльність органів державного управління та місцевого самоврядування більш прозорою, підвищить продуктивність роботи управлінців, наблизить владу до людей
Наразі у місті немає єдиної системи управління комунальними підприємствами і відділами міськвиконкому. Це негативно впливає на ефективність контролю і можливість якісно управляти фінансовими ресурсами, які є у місті.
Все програмне забезпечення для реалізації проекту передається місту безкоштовно, безкоштовним буде і навчання персоналу. За все це буде платити корпорація «Інтелект-сервіс», яка є відомим українським розробником програмних комплексів та систем для ведення електронного документообігу з використанням електронного цифрового підпису.
Буде запроваджена централізована система управління фінансово-господарською діяльністю всіх установ міського господарства, розпорядників бюджетних коштів, комунальних підприємств міста. Ця система змінить морально застарілі децентралізовані системи обліку, що використовуються у підрозділах міського господарства. І буде функціонувати на базі єдиного центру обробки даних.
У нашому місті найближчим часом діятиме програмне забезпечення по господарській діяльності 12 підприємств міста. Всі сторони, учасники проекту, зацікавлені у тому, щоб він був успішним.
Нещодавно, виступаючи перед членами громадської ради, директор департаменту розвитку систем управління міським господарством корпорації «Інтелект-сервіс» Ігор Земсков наголосив, що для Фастова перемога у конкурсі є серйозною удачею, бо якби місто впроваджувало проект за гроші, потрібно було б на це витратити десятки мільйонів гривень. Пілотний проект реалізовуватиметься для міста на дуже пільгових умовах.
За звітний період в сфері житлово-комунального господарства нам вдалося зробити наступне.
ФАСТІВВОДОКАНАЛ
Владою міста посилено приділялась увага комунальному підприємству «Фастівводоканал». Адже хотілося покращити якість водопостачання міста. Так, на модернізацію (технічне переоснащення) артезіанських свердлових Волицького водозабору (свердловини № 3,4,5) з міського бюджету було виділено й освоєно 523,9 тис.грн. Це підвищило контроль за раціональним використанням електроенергії та дистанційне управління роботи обладнання свердловин. Роботи по автоматизації свердловин та системи управління водопостачання міста продовжуються. Для цього в бюджеті міста на 2015 рік передбачено 900 тис. грн. Вони будуть використані для запровадження енергозбереження та автоматизації управління насосної станції ІІ-го підйому.
З метою підвищення коефіцієнта потужності в електроустановках каналізаційно-очисної та каналізаійно-насосної станцій, а також підвищення енергозбереження виконано капітальний ремонт та налагодження 3-х конденсаторних установок (70 тис.грн.). А для безперебійної роботи каналізаційної насосної станції придбано насосний агрегат з електродвигуном (73 тис. грн..) Для зменшення аварій на мережах та модернізації обладнання самим підприємством «Фастівводоканал» було виділено 690,0тис.грн власних коштів.
ЖЕК
Фастівська ЖЕК обслуговує 176 житлових будинків.
За звітний період було виконано основних ремонтних робіт покрівель житлових будинків на суму 115 тис.грн: а це - 1739м2. З рулонних матеріалів його було зроблено в 15 будинках, з азбестоцементних листів 394 м2, на суму 29 млн 500 тис. грн. в 5 будинках.
За рахунок коштів місцевого бюджету було проведено реконструкцію покрівлі по вул. Соборна буд. 28, кошторисна вартість склала 790 тис. грн.
Також за бюджетні кошти проведено експертне обстеження ліфтів на 50 тис. грн., що дало можливість безперебійної експлуатації ліфтового господарства протягом 2015 року. Крім того, було виконано регламентних ремонтних робіт на 83 ліфтах на загальну суму 72 тис. грн.
КОМБІНАТ КОМУНАЛЬНИХ ПІДПРИЄМТСВ
За звітний період на утримання та розвиток житлово-комунального господарства міста було витрачено 6 млн. 367 тис. гривень.
За вказані кошти було виконано чималий обсяг робіт.
На 26 вулицях міста проведено ремонтні роботи.
Поточний ремонт міських доріг здійснено у 2014 році на суму майже 365тис гривень за кошти субвенції державного бюджету, загальною площею 1 млн 978 тисяч квадратних метрів. Це вулиці Шевченко; Кірова; Червоноармійська; Незалежності; К.Маркса.
Поточний ремонт міських доріг здійснено у 2015 році на суму в кілька разів більшу – 2 млн 315 тис. гривень за кошти місцевого бюджету, загальною площею 9 млн 941 тисяч квадратних метрів. Це вулиці Кірова; Г.Прикордонників, Радянська; Л.Толстого, Червоноармійська; Інтернаціональна, Шевченка, Садова;. Комарова, Соборна, пл. Перемоги; пров. Горького; тротуари по вулицях Г.Сталінграду, Радянська, Кірова.
Капітально відремонтовано міські дороги у 2014 році на суму близько 1млн. 140 тисяч гривень загальною площею 5млн 114 тисяч квадратних метрів. Це вулиці Чапаєва; Інтернаціональна; Великоснітинська; Г.Танкістів; Орджонікідзе.
Для комфорту і безпеки місцевих жителів Фастова протягом звітного періоду
· виконано відповідні роботи з утримання мереж зовнішнього освітлення на суму майже 996 тисяч гривень;
· проведено очищення зливової системи;
· придбано 240 шт.,нових дорожніх знаків;
· нанесено дорожню розмітку по багатьох вулицях міста;
· придбано та встановлено світлофорний об’єкт на суму 102 тисяч гривень
· зібрано, вивезено та розміщено на звалищі понад 55 тисяч кубічних метрівпобутових відходів;
· здійснювалася робота з утримання в належному стані 7-ми кладовищ, в планах - будівництво капличок на Журавлівському та Новому кладовищах.
· зрізано 30 аварійних дерев.
БЛАГОУСТРІЙ
Не можна було не помітити, які красиві квітники було розбито по центральних вулицях міста приватними підприємцями, що здійснюють там свою діяльність. І як тут не сказати щире спасибі людям, які люблять Фастів й такими простими прикладами підтверджують це.
Як тут не пригадати проведену: "Екологічну акцію "Родинне дерево", організовану громадською організацією "Розумне місто", яка згуртувала людей. Фастівчани додали нашому повітрю 9600 кілограм кисню, висадивши дерева по вулиці Червоноармійська. А ще ж були проведені суботники іншими громадськими організаціями, комітетами самоорганізації населення, просто фастівчанами, які виходили весняними днями посадити дерева та квіти, прибрати сміття, зробити лавочки, з пластикових пляшок створити чудернацькі букети. Ось за таких ситуацій формується справді громада, якій не страшні ніякі виклики та негаразди.
Мені хотілося б ще раз додати слова щирої вдячності тим фастівчанам, які не чекаючи, поки хтось прийде та зробить, самі облаштовували дитячі майданчики у дворах своїх будинків, висаджували там квіти, ремонтували вхідні групи. В таких будинках й вандалізму менше, бо зроблене власноруч значно більше цінується.
КУЛЬТУРА
В умовах фінансово-економічної кризи та жорсткої економії бюджетних коштів збережено базову мережу закладів культури та кількісний склад штатних працівників. На сьогодні мережа закладів культури міста складається з 4 закладів: Фастівський державний краєзнавчий музей, дитяча музична школа, міський Палац культури, міська бібліотека..
У 2015 році з бюджету розвитку міста було проплачено заборгованість 2013 року по капітальному ремонту площі біля Палацу культури у сумі 298,1 тис.грн. Виділено на капітальні ремонти закладів культури 428,6 тис грн..
Особливий інтерес у жителів та гостей міста викликають культурно-масові заходи, які організовують та проводять заклади культури, це такі як – створення Прапора України (6 м х 50 м), встановлення рекорду України по розміщенню маленьких прапорців на одній локації, вшанування пам’яті жертв Голодомору та Небесної сотні, Вишиванковий ланцюг, масове виконання Державного Гімну України, концерт класичної музики європейських композиторів до Дня Європи в Україні, святкова програма до Дня захисту дітей разом з римо-катольцькою парафією та багато інших.
Всього за рік проведено понад 420 культурно-масових заходів, які відвідало близько 50 тисяч осіб.
Учні дитячої музичної школи та вихованці Палацу культури постійно представляють місто та державу на конкурсах та фестивалях. Так, 880 учнів дитячої музичної школи та вихованців аматорських колективів Палацу культури взяли участь у обласних, Всеукраїнських та Міжнародних заходах та здобули перші, другі та треті місця.
Протягом звітного періоду творчі колективи міського Палацу культури взяли участь у обласних, Всеукраїнських та Міжнародних фестивалях та конкурсах, де на високому мистецькому рівні представляли Україну та місто Фастів.
Особливим успіхом серед міської малечі цього року користувалися новорічні ранки та вистава “Новорічні пригоди Маші та Дім Дімича”, підготовлена театром-студією “Дзвіночок”.
Плановий контингент учнів Фастівської дитячої музичної школи на 2014-2015 навчальний рік складає 470 учнів. Четверо випускників 2014 року вступили на навчання до вищих музичних навчальних закладів. Учні дитячої музичної школи не лише навчаються і здобувають освіту, а ще й ведуть активну роботу по участі у міських та обласних концертах, фестивалях та конкурсах різних рівнів.
Лише за 2014–2015 навчальний рік здобуто перші місця та гран-прі на таких заходах: Міжнародний фестиваль-конкурс дитячої творчості “Джерело надій” у м. Київ, Міжнародний фестиваль-конкурс “Goldentalents”, що відбувався у Києві; Київський обласний фестиваль-конкурс дитячої творчості „Дебют” – 19 нагород; Всеукраїнський конкурс юних піаністів ім. О. Вериківської м. Київ – 8 дипломів переможців; Всеукраїнський конкурс „Весняний зорепад” м. Київ; Всеукраїнський фестиваль „Галицькі самоцвіти” м. Львів – І премія; Всеукраїнський конкурс піаністів „Весняні голоси” – 8 переможців; Інтернаціональний український музичний конкурс, присвячений пам’яті Миколи Спозіто, який проходив за підтримки Міністерсва культури України та інші.
У Краєзнавчому музеї проведено 120 екскурсій, які відвідало 5,1 тис. осіб. Працівниками музею постійно надається методична допомога музеям на громадських засадах, учням ЗОШ міста у написанні науково-дослідних робіт на конкурс у МАН України, студентам ВУЗів для написання дипломних робіт, молодим вченим для написання кандидатських робіт. При музеї працює міськрайонний осередок Національної спілки краєзнавців України.
У міській бібліотеці. придбано книг на суму 600 грн, передплачено періодичних видань на загальну суму 9,1 тис.грн., з них за бюджетні кошти 2015року 3,1 тис.грн. Протягом останніх років надходжень до бібліотеки не було взагалі.
Колективом проводяться багато заходів для підростаючого покоління та жителів міста різних вікових категорій.
СФЕРА СІМ’Ї, ПОБУТУ ТА РОБОТИ З МОЛОДДЮ
За звітній період на території міста відбулися 82 спортивно-масових заходи серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста, молоді та ветеранів спорту. Вихованці дитячо-юнацьких спортивних шкіл, спортивних клубів, а також провідні спортсмени та збірні команди міста Фастова взяли участь у 78 обласних, всеукраїнських і міжнародних змаганнях з різних видів спорту. Протягом року 4 з фастівчан стали чемпіонами України.
За звітній період для зміцнення матеріально-технічної бази за рахунок спецфонду та спонсорські кошти в ДЮСШ «Локомотив» було здійснено ремонт вхідної групи адміністративного приміщення; придбано нове татамі для боротьби;
В спортивному залі ,що по вул.Орджонікідзе, встановлено металопластикові вікна та нові утеплені вхідні двері, також частково утеплено фасадів адміністративного приміщення;з роблено косметичний ремонт спортивних залів
Наш спортивний комплекс «Машинобудівник» став улюбленим місцем відпочинку мешканців завдяки наведеному порядку
Задля впорядкованого газону постійно підсіювали трави, а в кінці 2014 року придбано міні-трактор газонокосарку «ВІКІНГ». Також здійснено ремонт: центрального входу, огорожі основного футбольного поля, глядацьких трибун, фасаду та покриття даху адміністративного приміщення; Виконано косметичний ремонт покрівлі майданчика зі штучним покриттям;
Тепер на Машинобудівнику впродовж дня ми можемо спостерігати відпочиваючих та тих, хто займається спортом, людей різного віку − від мам з немовлятами до людей похилого віку.
Крім того, все частіше в нас проводяться змагання обласного рівня.
На 2015 рік з фонду розвитку фактично в перше за останні 10 років було виділено кошти в розмірі понад 420 тис грн. на ремонт спортзалу. Проектні роботи уже завершуються.
Дуже популярним серед населення нашого міста є футбол. В місті працює Фастівська міська федерація футболу, яка впродовж року проводить різні змагання, турніри та чемпіонати серед молоді, ветеранів спорту та працівників підприємств, установ і організацій.
Радує, що в нашому місті живе ініціативна й небайдужа молодь. Її представниками була проведена акція «Історія, яка нас об’єднує»! − участь у громадських роботах. Ми долучилися до Всеукраїнської соціально-екологічної акції з прибирання та благоустрою «Зробимо Україну чистою!-2015» на Кургані Слави.
Спільно з колективом Державного краєзнавчого музею молодь активно долучається до різних патріотичних, творчих молодіжних та туристичних проектів і заходів. Серед новинок: проведення молодіжного music-fest патріотичної пісні „Україна починається з мене” за участю Ради дітей м. Фастова учнівського самоврядування, молодіжної організації „Труба”; участь у молодіжній благодійній інтелектуальній грі „НеФормат. Велоквест” на підтримку родини нашого земляка, фастівського солдата В. Шестопала, який загинув під час бойових дій в зоні АТО; проведення естафети пам’яті, присвяченої 70-річчю визволення України від німецько-фашистських загарбників; створення нового проекту музею „Фастівщина туристична: велосипедні маршрути вихідного дня” разом з молодіжно-спортивним клубом „Вело-інкубатор”; проведення ІІ фестивалю патріотичної молодіжної пісні разом з лідерами шкільного самоврядування та молодіжних громадських організацій.
ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ
На сьогодні у місті функціонує 12 дошкільних навчальних закладів, в яких виховується 2044 дитини, що на 75 більше, ніж в минулому навчальному році. Великою проблемою для міста залишається наявність значної черги в дитячі садки та переповненість груп в ДНЗ. Така ситуація зумовлюється міграційними процесами населення та збільшенням народжуваності дітей. В середньому в групах ясельного віку нараховується до 25 дітей (норма 15), а в дошкільних групах – 32-35 дітей (норма 20 дітей). Як результат – наповнюваність в ДНЗ: на 100 місць – 166 дітей.
Тому основні задачі в сфері дошкільної освіти міста – зменшення черги в ДНЗ і відповідно збільшення охоплення дітей дошкільною освітою. З цією метою з 1 січня 2015 року відкрито додаткову групу в ДНЗ №5 «Сонечко». На часі відкриття ще двох груп – в ДНЗ №10 та ЗОШ №11.
З метою забезпечення прозорості та об’єктивності формування черги в дитячі садочки з осені 2014 року в місті впроваджено електронну чергу в ДНЗ.
Для вихованців ДНЗ організовано триразове гаряче харчування. Згідно чинного законодавства та рішення виконавчого комітету Фастівської міської ради від 23.01.2015 року, 40% вартості харчування (5.60 грн.) відшкодовує міський бюджет, 60% (8,40 грн.) сплачують батьки. Для дітей в санаторних групах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – харчування безкоштовне, для багатодітних родин сума батьківської плати зменшена вдвічі. Управлінням освіти проведено конкурсні торги (тендер) на закупівлю продуктів харчування для дошкільних навчальних закладів та дитячого будинку, всі продукти мають сертифікат якості, здійснюється постійний моніторинг якості продуктів. Середній показник виконання натуральних норм харчування збільшився на 9 % в порівнянні з минулим роком.
Спостерігається тенденція до збільшення кількості учнів в школах міста. На наступний навчальний рік прогнозуємо ще додатково близько 150 дітей.
Специфікою м. Фастова щодо навантаження шкіл є наявність найбільшої в Київській області ІІ зміни (1637 учнів – 32 %). Частково проблему вирішують закінчення добудови ЗОШ №5 та ЗОШ №12. Після численних звернень міського голови, Фастівської міської ради в Київську облдержадміністрацію, Кабінет Міністрів України, Верховну Раду України є позитивне рішення щодо включення ЗОШ №12 до переліку об’єктів, що фінансуються з Фонду регіонального розвитку за кошти державного бюджету уже в 2015 році. Необхідною умовою для цього стало рішення міської ради про виділення 1,7 млн. грн. на співфінансування добудови.
Залишається невирішеною проблема організації гарячого харчування учнів загальноосвітніх шкіл. Після внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», відмінено безкоштовне харчування дітей, які мають статус постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. Для організації харчування міською радою додатково виділено 405 тисяч грн – для закупівлі продуктів харчування та 99 тисяч грн. – для закупівлі посуду та обладнання. Після тривалої процедури тендерних торгів укладено договори на поставку продуктів харчування в школи. Плануємо з 1 вересня відновити харчування.
Особлива увага в усіх навчальних закладах міста приділяється дітям з сімей учасників АТО та дітям-переселенцям. Практичними психологами проводиться консультативна роботи з учнями, педагогічними працівниками та батькам, які потребують психологічної допомоги в напрямах подолання гострих емоційних розладів і стресових станів.
За кошти бюджету розвитку міста проведено ремонтні роботи в закладах:
2014 рік:
- закінчено ремонт даху НВК «ЛІТ-СЗОШ №9» (18 377,93 грн.)
- здійснено капітальний ремонт спортзалу ЗОШ №3 (84 140 грн.)
2015 рік:
- реконструкція системи водопостачання та каналізаційної системи ДНЗ№4 (92 850,6 грн.)
- Капітальний ремонт спортзалу ЗОШ №1 (90 970,22 грн.)
- Капітальний ремонт частини даху ЗОШ №3 (469 992,00 грн.,)
- триває капітальний ремонт фасаду НВК «ЛІТ – СЗОШ №9» (299 тис. грн.)
- Виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт нової групи в ДНЗ №10, капітальний ремонт приміщення ДЮСШ та реконструкцію ЗОШ №11 для відкриття групи ДНЗ на базі школи (на ці роботи передбачено 897 тис.грн.). Роботи будуть здійснені в канікулярний період.
- В процесі виготовлення проектно-кошторисна документація на капітальний ремонт даху ДНЗ №6, ЗОШ №2.
- З 2013 року відкладено роботи по капітальному ремонту ЗОШ №10 Станом на сьогодні перераховано кошторисну частину проекту, розпочинаються ремонтні роботи
Протягом останнього року активно впроваджувалась відкрита і демократична державно-громадська система управління освітою. З жовтня 2014 року функціонує Рада освітян, на засіданнях якої спільно обговорюються питання щодо стабільного функціонування системи освіти міста, своєчасних виплат заробітної плати, надбавок та відпускних.
СФЕРА ЕКОНОМІКИ
Неможливо, звітуючи перед громадою міста, не розповісти про стан справ у секторі економіки. Адже саме підприємства Фастова стали тією рушійною силою, яка дозволила місту впевнено пройти дуже складний рік. Не зважаючи на зменшення замовлень, інфляцію та проблеми в банківському секторі, керівниками та кожним працівником робилось все, щоб зберегти трудові колективи, вчасно виплачувати заробітну плату, сплачувати податки, допомагати мобілізованим та їх сім’ям. За що вся фастівська громада Вам безмежно вдячна
Приємно, що за останній рік на території Фастова було відкрито два нових підприємства з інноваційним виробництвом та іноземним капіталом, а саме ТОВ «Компанія «Полі-Грін», що займається переробкою відсортованих безпечних полімерних відходів, та виробництво полімерних гранул. Станом на 1.05.2015 рік на підприємстві працює 74 особи.
І підприємство ТОВ «ЕКО-ВТОР» з переробки ПЕТ-пляшок та виробництва поліефірного волокна. На даний момент на підприємстві працює 189 чоловік, в подальшому планується розширення до 250 робочих місць
А зовсім недавно, 5 червня, відбулося урочисте відкриття нового логістичного терміналу «ФЛК-Інвест». До його складу входять складський комплекс класу А, офісний центр, який обладнаний всіма необхідними технічними засобами, і в якому працюватимуть співробітники підрозділу Київської регіональної митниці.
РОЗРОБКА ПРОПОЗИЦІЙ. СТРАТЕГІЯ КОДА
Але не лише на вирішенні проблем сьогодення була зосереджена міська влада. Проводилась ґрунтовна робота щодо майбутнього розвитку міста. Так міська робоча група з відбору проектних (інвестиційних) пропозицій та інвестиційних проектів сформувала та надала до Київської обласної державної адміністрації 24 пропозиції по розвитку міста, для включення їх до Стратегії розвитку Київської області на період до 2017 року.
З метою активізації інвестиційної діяльності підприємств, організацій та можливого розміщення іноземних інвестицій, проводиться робота по збору для подальшого розміщення на сайті Фастівської міської ради інформації про інвестиційну привабливість міста.
Також було ініційовано та розпочато розробку нормативно-правових документів щодо відкритої процедури проведення аукціонів з продажу та набуття права оренди земельних ділянок промислового призначення на території міста Фастів.
А для створення умов для розгортання нових виробництв - будівництво індустріального парку на території міста Фастів, а саме на земельній ділянці що належить до земель Промисловості розміром 15 га. На даний час розробляється концепція індустріального парку на території міста Фастів, положення про умови конкурсу з відбору керуючої компанії індустріального парку та інші нормативно правові документи які відповідно до ЗУ «Про індустріальний парк» повинні бути затвердженні на місцевому рівні.
МІСТОБУДУВАННЯ
Однією з основних складових інвестиційного розвитку міста є злагоджена робота в сфері архітектури та містобудування. Ключовою складовою тут є генеральний план міста. Ще з червня 2011 року тривають роботи по його розробці.
В червні 2014 року відбулося засідання містобудівної ради при департаменті містобудування та архітектури Київської ОДА по обговоренню генерального плану міста Фастова, а в жовтні – на містобудівній раді були внесені остаточні зауваження та внесені пропозиції для його корегування. Все це було передано до ДП «Укрдержбудекспертиза» для проведення експертизи містобудівної документації.
В ході проведення експертизи містобудівної документації проводились трьохсторонні робочі зустрічі у складі замовника, розробника генерального плану та фахівців, які проводять його експертизу.
На даний час ДП «Укрдержбудекспертиза» надала висновок з зауваженнями до проекту «Генеральний план міста Фастів Київської області» знаходиться на доопрацюванні в розробника - ДП «УКРНДІЦИВІЛЬБУД».
По завершенні робіт по усуненню зауважень в генеральному плані та отримані остаточного позитивного висновку експертизи проект генерального плану буде винесений на затвердження сесії Фастівської міської ради.
У 2014 році з міського бюджету було профінансовано та витрачено кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації по містобудуванню у сумі понад 206 тисяч гривень. У 2015 році заплановано для цього 300 тисяч грн.., і з них вже виділено майже 50 тисяч.
З 4 листопада 2014 р. для зручності фастівчан в місті спільно з Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області реалізовується вперше в Україні створено Консультаційний центр, який надає послуги забудовникам в контексті допомоги в оформлені документів на будівництво – заповненні повідомлень, декларацій на початок будівельних робіт, декларацій про готовність об’єкта до експлуатації та щодо процедури оформлення самовільних побудов. Крім того, Центр проводить роз’яснювальну роботу щодо останніх змін в містобудівному законодавстві, дотримані державних будівельних норм, а також за зверненнями громадян проводить інспектування об’єктів будівництва в м. Фастів та Фастівському районі.
Безкоштовні консультації інспектором Центру надаються щовівторка.
ЗОВНІШНІ ВІДНОСИНИ
У сфері зовнішніх відносин були здійснені лише перші кроки, спрямовані на налагодження міжнародних зв’язків нашого міста. Але ці кроки неодмінно потрібно робити. Адже наша держава чітко визначила курс до європейської спільноти. І лише вивчення досвіду наших західних сусідів та їх допомога дозволять зробити Фастів справжнім європейським містом.
17-21 червня фастівська делегація відвідала місто Валч Західно-Поморського воєводства (Польща). Члени делегації ознайомилися з організаційною структурою повіту та міста, об’єктами культурної, освітньої, спортивної та господарської сфери діяльності валчецької громади.
З метою встановлення дружби, налагодження співпраці у сфері економіки, культури, освіти і спорту, було підписано Лист про наміри “Про співробітництво між повітом Валч та містом Фастовом».
Наступним кроком представників міст двох дружніх держав буде підписання у Фастові Договору про співробітництво. Зараз опрацьовуються варіанти конкретних проектів, які можуть бути спільно реалізовані. Але завдяки досягнутим домовленостям вже зараз сформована й готується до поїздки до Польші на оздоровлення група 30 дітей військовослужбовців, які воюють на сході країни.
ПІДСУМКИ
Ось що було зроблено
РІК наведення порядку, розчищення будівельного майданчику.
Кожен з нас хоче бачити Фастів сильним та процвітаючим, а його громадян – щасливими й забезпеченими. І лише шляхом об’єднання під ідеєю розвитку міста ми зможемо змінити на краще наше сьогодення. Вірю, що саме так і станеться! Дякую всім фастівчанам за повсякденну працю, внесок у розвиток і добробут Фастівщини. Дякую тим, хто не тільки на словах, а й конкретними справами розбудовує та прикрашає свій будинок, свій двір, вулицю, наше місто, а загалом державу. Впевнений, що і в майбутньому фастівчани будуть такими ж непохитними і послідовними у своїх добрих справах на користь міста.
Щиро бажаю, щоб всі позитивні здобутки і досвід ми продовжили та примножили не тільки в цьому році, а робили це кожного року і щодня. Міцного всім миру, здоров’я, наполегливості, завзяття й сил в цій нелегкій, але такій потрібній справі. Вдячний за довіру, розуміння і співпрацю!