Адміністративні послуги
- Повний перелік послуг
- Реєстрація, зняття з реєстрації місця проживання
- Паспорт громадянина України
- Державна реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та речових прав на нерухоме майно
- Держгеокадастр
- Адмінпослуги підрозділів виконавчого комітету Фастівської міської ради (діти, земельні питання, архітектура тощо)
- Оформлення документів дозвільного характеру
ЖКГ
- КП Фастівської міської ради «Фастівтепломережа»
- КП Фастівської міської ради «Фастівводоканал»
- Фастівська Житлово-експлуатаційна контора
- Фастівський Комбінат комунальних підприємств
- КП «Центр торгівлі та благоустрою»
- КП «Фастівське БТІ»
- Плани роботи на тиждень
- Звіт про роботу за поточний тиждень
- Актуально-енергозбереження
- Фастівська філія по експлуатації газового господарства ВАТ "Київоблгаз"
- Житлова політика
- Питання землі та майна
Люстрація
Міські програми
ЗМІ Фастівщини
Користувацький вхід
Головні новини
Програма економічного і соціального розвитку м. Фастів на 2015 рік
ФАСТІВСЬКА МІСЬКА РАДА КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
№ 4-LХІ-VІ
від 23.12.2014 р.
Про затвердження Програми соціально-економічного і культурного розвитку міста Фастів на 2015 рік
Враховуючи рішення виконавчого комітету Фастівської міської ради № 423 від 18.12.2014 року «Про Програму соціально-економічного та культурного розвитку міста Фастів на 2015 рік» , заслухавши інформацію начальника відділу економіки та соціально-економічного розвитку, діючи у відповідності до Закону України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», беручи до уваги висновки та рекомендації постійних комісій міської ради, керуючись ст.25, п.22 ч.1 ст.26, ст.75 закону України «Про місцеве самоврядування України»,
міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити «Програму соціально-економічного і культурного розвитку міста Фастова на 2015 рік» (додається).
2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на першого заступника міського голови та постійну комісію з питань бюджету і фінансів, соціально-економічного, культурного розвитку та управління комунальним майном.
Міський голова М.В. Нетяжук
Додаток до рішення
Фастівської міської ради
№4-LXI-VI від 23.12.2014
ПРОГРАМА
економічного і соціального розвитку м. Фастів
на 2015 рік
ЗМІСТ
|
|
Вступ
|
3
|
І. Аналіз стану та тенденцій соціально-економічного розвитку м.Фастів
|
4
|
ІІ. Цілі та пріоритети економічного і соціального розвитку м. Фастів
на 2014 рік……………………………………………………………………... |
10
|
ІІІ. Основні завдання та заходи соціально-економічного розвитку м. Фастів на 2015 …………………………………………………………..
|
12
|
3.1. Ресурсне забезпечення розвитку міста……………………………………..
|
12
|
3.1.1. Бюджетно-фінансова політика……………………………………………
|
12
|
3.1.2. Підвищення рівня конкурентоспроможності промислового
комплексу м. Фастів…………………….……...………………................ |
14
|
3.1.3. Інвестиційна політика……………………………………………………..
|
16
|
3.1.4. Підвищення ефективності управління комунальним майном
територіальної громади м.Фастів…………………………..……………. |
18
|
3.1.5. Територіальний розвиток міста та регулювання земельних відносин…
|
20
|
3.1.6. Розвиток споживчого ринку………………………………………………
|
21
|
3.1.7. Підтримка розвитку підприємництва та покращення
бізнес-середовища………………………………..……….………………. |
22
|
|
|
3.2. Модернізація та розвиток міської інфраструктури………………………
|
24
|
3.2.1. Розвиток та реформування житлово-комунального господарства…
|
24
|
3.2.2. Транспорт і транспортна інфраструктура………………… ……………
|
30
|
|
|
3.3. Реформування соціальної сфери та удосконалення соціального
захисту фастівчан…………………………………………………………... |
32
|
3.3.1. Демографічний розвиток, підтримка дітей, сім’ї та молоді…………….
|
32
|
3.3.2. Розвиток ринку праці та підвищення рівня доходів населення………...
|
34
|
3.3.3. Підвищення ефективності соціального захисту Фастівчан..…………..
|
37
|
3.3.5. Підвищення стандартів у сфері освіти……………………………..........
3.3.6. Задоволення культурних потреб та охорона культурної спадщини…...
3.3.7. Розвиток фізичної культури та спорту.…………………………………..
|
39
42
44
|
ІV. Результати виконання завдань соціально-економічного розвитку
у 2015 році……………………………………………………………………... |
46
|
|
|
Додатки
|
|
|
|
Додаток 2. Перелік міських цільових програм, що передбачаються до
реалізації у 2014 році з використанням коштів бюджету міста Києва
|
|
|
|
ВСТУП
Програма соціально-економічного та культурного розвитку міста Фастів на 2015 рік розроблено з метою вироблення і втілення єдиної політики розвитку міста у 2015 році, що вимагає від виконавчого комітету визначення конкретних пріоритетів у соціальній та економічній сферах, належної взаємодії органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
Метою Програми є зростання добробуту і підвищення якості життя населення за рахунок забезпечення позитивних структурних зрушень в економіці, підвищення її конкурентоспроможності як основи для збалансованого зростання стандартів та показників економічного розвитку,
вирішення соціальних проблем та покращення рівня життя населення, відновлення сталого економічного розвитку територіальної громади міста.
Програма спрямована на забезпечення подальших перетворень в усіх сферах суспільного життя, активізації економічного розвитку усіх галузей господарського комплексу міста, збільшення інвестиційної та інноваційної складової, нарощування обсягів промислового виробництва, подальшому розвитку малого та середнього бізнесу та ін.
Методичною основою розроблення Програми є закон України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України» (із змінами внесеними згідно із Законом України від 17 травня 2012 року №47-31-VI).
На підставі оцінки тенденцій соціально-економічного розвитку міста Фастів у 2014 році та попередніх роках, наявних проблем і можливих ризиків у Програмі визначено оперативні дії та завдання соціальної та економічної політики міської влади на 2015 рік, спрямовані на досягнення позитивних результатів для розвитку міста.
Вирішення намічених завдань передбачається здійснити здійснювати в основному через економічні важелі регулювання та виконання заходів, визначених законом України, нормативно-правовими актами Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями голови КОДА, рішеннями Фастівської міської ради та її виконавчого комітету, які спрямовані на подальший розвиток економіки і вирішення соціальних проблем.
Заходи програми фінансуються за рахунок коштів підприємств, інвесторів та державного бюджету.
У процесі виконання, Програма може уточнюватися. Зміни і доповнення до програми затверджуються Фастівською міською радою, за поданням виконавчого комітету Фастівської міської ради.
Про хід виконання Програми щоквартально інформується КОДА.
Для оцінки повноти та якості реалізації програмних завдань і заходів Фастівською міською радою здійснюватиметься щоквартальний моніторинг виконання Програми.
Звітування програми здійснюється за підсумками року.
І. Аналіз стану та тенденцій соціально-економічного розвитку м.Фастів
Протягом 2014 року міська рада та виконавчий комітет разом із підприємствами, установами, організаціями міста спрямували свою роботу на мінімізацію негативного впливу кризових явищ, що виникли у фінансово-економічні сфері держави, на розвиток економіки міста, створенню нових робочих місць, нових промислових рентабельних структур, що виробляють конкурентоспроможну продукцію, стабілізації роботи підприємств всіх форм власності міста, належне функціонування житлово-комунального господарства, розбудова соціальної інфраструктури міста, соціальному захисту та медичному обслуговуванні населення, наповнення міського бюджету.
Аналіз соціально-економічного розвитку міста протягом 9 місяців 2014 року свідчить, що в економіці міста Фастів спостерігається як позитивні так і негативні зрушення щодо нарощування темпів економічного зростання. Аналіз економічного та соціального розвитку міста наведений за 9 місяців роботи.
Досягнуто наступних результатів:
Згідно статистичних даних чисельність наявного населення становить 47 937,0 чоловік. Упродовж січня-вересня 2014 року населення зменшилась на 161 особу. Зміна чисельності населення за рахунок природного скорочення на 147 осіб (443 малят народилось та 590 жителів померло), та міграційного приросту на 14 осіб ( вибуло 285 осіб, прибуло 271 особа).
Динаміка демографічного росту ( падіння) наведена нижче (чол.):
9 місяців 2012 рік
|
2012 рік
|
9 місяців 2013
|
2013 рік
|
9 місяців 2014
|
48237,0
|
48203,0
|
48188
|
48084,0
|
47937,0
|
Станом на 01.12.2014 року у місті проживає 9791 дитина, з них дітей віком від 7-17 років 5144, що на 107 дітей віком від 7-17 більше ніж в аналогічному періоді минулого року.
Із вказаної кількості дітей на первинному обліку у службі у справах дітей та сім’ї виконавчого комітету Фастівської міської ради перебуває 114 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що на 6 дітей більше ніж аналогічному періоді минулого року.
В 2014 році в м. Фастові функціонує 5 прийомних сімей, в яких виховується 10 дітей, що на 4 дитини більше ніж в аналогічному періоді минулого року, станом на 01.12.2014 року 75 дітей перебуває під опікою громадян, 2 дитини проживає в сім`ї родичів, 17 дітей в державних дитячих закладах.
Згідно моніторингу створення нових робочих місць (за показниками, що належить до компетенції служби зайнятості) по місту Фастів створено для найманих працівників 207 робочих місць: у фізичних осіб підприємців 195 робочих місця та 12 у юридичних осіб, що на 1029 місць менше ніж в аналогічному періоді минулого року (2012 рік 468 роб.місць, 2013 рік 1236 роб.місць).
Моніторинг створення нових робочих місць наведені в таблиці таблиці (роб.місця)
9 місяців 2012 року
|
2012 рік
|
9 місяців
2013
|
2013
|
9 місяців 2014 року
|
468
|
722
|
1236
|
1312
|
207
|
Моніторинг працевлаштування незайнятих громадян міста, які перебувають на обліку у Фастівському міськрайонному центрі зайнятості наведені таблиці (осіб):
2012 рік
|
9 місяців 2013 року
|
9 місяців 2014
|
|||
Перебувають на обліку в ЦЗ
|
Праце
влаштовані
|
Перебувають на обліку в ЦЗ
|
Праце
влаштовані
|
Перебувають на обліку в ЦЗ
|
Праце
влаштовані
|
1441
|
604
|
1161
|
404
|
1176
|
485
|
Станом на 01 грудня 2014 року отримують допомогу по безробіттю 523 особи в порівнянні із минулим роком на 175 осіб більше, максимальна виплата становить 4588 грн., що на 16 грн. більше ніж в аналогічному періоді минулого року, мінімальна 544 грн. на рівні з минулим роком.
Середньомісячна номінальна заробітна плата одного штатного працівника складає 3653 грн, що в 2,9 вище прожиткового мінімуму на одну особу (1256 грн.) В порівнянні з відповідним періодом минулого року заробітна плата зросла на 58 грн.
Серед підприємств «основного кола» найвищий рівень середньої заробітної плати ДП ЗАТ «Оболонь Пивоварня Зіберта», На ПрАТ «Елопак-Фастів» ТО «Крайзель - будівельні матеріали», ТОВ «Полігрін».
За оперативними даними, станом на 01.10.2014 року заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах міста Фастів відсутня.
Динаміка розміру середньомісячної заробітної плати наведена в таблиці (грн.)
9 місяців 2012
|
2012
|
9 місяців 2013
|
2013 рік
|
9 місяці 2014
|
3345
|
3354
|
3581
|
3595
|
3653
|
Протягом 2014 рокі Управлінням пенсійного фонду України місті Фастів та фастівського району проводило роботу, щодо соціального захисту осіб, які втратили працездатність, забезпечення гідного рівня їх життя в результаті стійкого виконання пенсійного закононодавства. Так станом на 01.10.2014 рік середній розмір пенсії по місту становить1557,85 грн, що на на 83,91 грн. більше ніж в аналогічному періоді 2013 року.
Динаміка росту (спаду) розмір пенсії наведений таблиці грн.:
9 місяців 2012 року
|
2012 рік
|
9 місяців 2013 року
|
2013 рік
|
9 місяців 2014 року
|
1405,2
|
1428,74
|
1473,94
|
1518,40
|
1557,85
|
Виплата пенсій та грошових допомог пенсіонерам проводиться вчасно та в повному обсязі, згідно календарного графіку. Заборгованість станом на 01.10.2014 рік відсутня.
Працівники УПФУ в місті Фастів та Фастівському районі протягом року спрямовували свої сили на виконання плану власних надходжень так протягом січня-вересня до УПФУ в місті Фастів та Фастівському районі надійшло 180153,83 тис.грн, що становить 100,5 % , так як план власних надходжень за 12 місяців 2013 року становив 261 330,1 тис. грн. , з яких за інформацією Міндоходів надійшло 239 105,6 тис. грн., що становить 91%., або мінус 22 224,5 тис. грн. (недовиконання).
На обліку в УПФУ в м.Фастові та Фастівському районі перебуває 126 осіб, які переїхали із Донецької, Луганської областей та АР Крим на тимчасове місце проживання в м.Фастів.
Невідкладної підтримки зі сторони держави та територіальних громад потребують найбільш незахищені категорії населення – сім’ї з дітьми, малозабезпечені сім’ї, інваліди з дитинства, діти-інваліди, ветерани війни та праці, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, особи без визначеного місця проживання, особи, звільнені із місця позбавлення волі, та інші.
Станом на на 01 жовтня 2014 року на обліку в Управлінні соціального захисту населення перебуває 3492 отримувачів соціальної допомоги, сума нарахованих і виплачених допомог становить 35521,3 тис.грн, що на 4752,1 тис.грн. менше ніж в аналогічному періоді минулого року, та на 914 отримувачів менше на в 2013 році. На обліку в Єдиному Державному Реєстрі перебуває станом за 9 місяців 2014 року 1826 пільговиків, що на 4110 осіб менше ніж в аналогічному періоді минулого року.
В економіці міста значне місце займає розвиток малого та середнього підприємництва. За даними Васильківської об `єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Київській області всього по місту Фастів обліковується 4154 одиниці, що на 217 платників податків менше ніж в аналогічному періоді минулого року:
- юридичних осіб – 1036(01.10.2013 року -988);
- фізичних осіб – 3118(01.10.2013 року –3383 ).
Кількість платників податків, які припинили діяльність протягом 9 місяців 2014 становить 458 осіб станом на (01.10.2013 рік 164 особи) :
- юридичних осіб – 9( 01.10.2013 року – 53;
- фізичних осіб – 449(01.10.2013 року – 111 );
Кількість платників податків, які зареєструвались протягом 9 місяців 2014 року становить 171 особа ( станом на 01.10.2013 рік 205):
- юридичних осіб – 28( 01.10.2013 року – 35 );
- фізичних осіб – 143( 01.10.2013 року – 170 );
Динаміка зареєстрованих платників податку в місті наведена в таблиці:
9 місяців 2012
|
2012 рік
|
9 місяців 2013 року
|
2013 рік
|
9 місяців 2014
|
4207
|
4299
|
4374
|
4459
|
4154
|
До бюджетів усіх рівнів за 9 місяців 2014 року забезпечено надходження в розмірах: до державного бюджету – 150 317,2 тис. грн. та до місцевого бюджету 81 594,3 тис.грн. грн., що на 46771,8 тис.грн. менше ніж в аналогічному періоді минулого року.
Динаміка надходжень до бюджетів усіх рівнів (тис.грн.)
9 місяців 2012 року
|
2012 рік
|
9 місяців 2013 року
|
2013 рік
|
9 місяців 2014 тис.грн
|
264239,9
|
363830,9
|
278683,3
|
366829,1
|
231911,5
|
За звітний період 13 безробітних підвищили кваліфікацію за навчальною програмою «Організація підприємницької діяльності» та були працевлаштований шляхом надання одноразової виплати допомоги для організації підприємницької діяльності в сумі 291788,02 грн., що на 5 осіб більше ніж аналогічному періоді минулого року.
За період січень-вересень 2014 року обсяг роздрібного товарообороту офіційно зареєстрованих підприємств торгівлі всіх форм власності та господарювання відповідно до інформації Головного управління статистики у Київській області склав 326655,6 тис.грн., що на 94152,9 тис. грн менше ніж в 2013 році, в розрізі ресторанне господарство – 6565,05 тис. грн та торгова мережа 320090,55 тис.грн.
Динаміка обсягів роздрібного товарообороту в тис.грн. наведена в таблиці:
9 місяців 2012
|
2012 рік
|
9 місяці 2013
|
9 місяців 2014
|
||||
302742,7
|
421746,5
|
420808,5
|
326655,6
|
||||
Торгова мережа
|
Рестор.
господ.
|
Торгова мережа
|
Рестор
господ
|
Торгова мережа
|
Рестор.
господ
|
Торгова мережа
|
Рестор.
господ
|
298446,7
|
4296,0
|
415680,7
|
6065,8
|
419560,2
|
1248,3
|
320090,55
|
6565,05
|
У 2014 році промислові підприємства міста продовжували відчувати труднощі з реалізацією виробленої продукції. У зв`язку зі зменшенням замовлень на готову продукцію, коливанням на сировину на комплектуючі деталі, втратою ринків збуту, припиненням кредитування та зниженням купівельної спроможності підприємств і населення у значної частини підприємств відбулося деяке скорочення обсягів промислового виробництва у порівняні з 2013 роком.
Так протягом січня-вересня 2014 року промисловими підприємствами основного колу відповідно до Головного управління статистики у Київській області було реалізовано продукції на 991604,1 тис.грн., що на 20912,4 тис.грн менше ніж в аналогічному періоді минулого року.
Динаміка обсягів реалізованої продукції наведена в таблиці (тис.грн.):
9 місяців 2012 рік
|
9 місяці 2013
|
9 місяців 2014
|
1112575,4
|
1012516,5
|
991604,1
|
Станом на 01.10.2014 рік на території міста Фастів промисловий потенціал представляє 12 промислових підприємств міста
Протягом звітного періоду відбувся спад виробнитва на наступних підприємствах: ДП ЗАТ «Оболонь Пивоварня Зіберта, ТДВ «Електронагрівач», ТОВ «Компанія «Юнівест Маркетинг» , ПАТ «Факел», ТОВ «Перше швейне підприємство «Козак»», ТОВ «Завод Технічних Масел «Аріан», ТОВ «Червоний жовтень» - дані підприємства є бюджетоутворюючими підприємствами міста.
Збільшено не значними розмірами, обсяги виробництва на наступних підприємствах: ТОВ «Крайзель- Будівельні матеріали», ПАТ «Київхліб» «Фастівський хлібокомбінат», ТОВ «Фірма «Промгазтехнологія», ПрАТ «Елопак-Фастів».
Основною метою реалізації інвестиційної політики протягом 2014 року було нарощування обсягів залучення інвестицій в економіку міста для більш ефективного використання індустріального, наукового та інтелектуального потенціалу місту, розвитку мережі об’єктів соціально-культурного та комунального призначення, розвитку промисловості та ін.
Так відповідно до інформації Головного управління статистики у Київській області, фактично за січень-вересень 2014 року було освоєно 83920,0 тис.грн. капітальних інвестицій, що на на 15795,0 тис. грн менше ніж в аналогічному періоді минулого року (січень-вересень 2013 року) 99715,0 тис.грн.
Протягом року було введено в експлуатацію два інвестиційних проекти, а саме ТОВ «Еко-Втор» підприємство з переробки полімерних відходів, проектно-кошторисна вартість об`єкта 10 243 000,00 грн. На даний момент на підприємстві працює 169 чоловік, та бюджет міста отримує надходження до бюджету в розмірі ПДФО 225,9 тис.грн , плати за оренду землі161,8 тис.грн.
Крім того, між керівництвом підприємства та Міським головою було підписано договір про сплату пайового внеску на розвиток соціально-економічної та транспортної інфраструктури міста в розмірі 520 000 тис.грн.
Наступним проектом який бу введений цього року в експлуатацію є ТОВ «ФЛК-Інвест»,проектно-кошторисна вартість об`єкта приблизно 21 000 000,0 грн. На даний момент місто отримує надходження до бюджету за рахунок плати за оренду землі в розмірі 198,0 тис.грн.
В стадії провадження знаходить підприємство з виробництва пробки з полімерних відходів. На даний момент на підприємстві працює 75 чоловік, готовність об`єкту становить 84%. На даний момент місто отримує надходження до бюджету за рахунок плати за оренду землі в розмірі 46,6 тис.грн. та ПДФО 70,9 тис.грн..
Що стосується виконання бюджету, то план доходів виконано по всім джерелам надходжень, окрім податку з фізичних осіб на 3 544 987,67 грн.; державному миту на 32 545,00 грн., ; субвенції з державного бюджету на 4 617 263,81грн.,та надходження по адміністративним штрафам 8 566,00 грн., оренді майнових комплексів 4411,26 грн.
Не виконання надходження по ПДФО становить 3 544 987,67 грн., станом на 01.10.2014 року в порівнянні з періодом минулого року зменшились надходження ПДФО на суму – 3321,7 тис.грн., а саме: ст.Фастів – 24,5 тис.грн., міське управління освіти – 308,7 тис.грн., міський відділ культури – 78,6 тис.грн., міське УПСЗН -54,9 тис.грн,; в зв’язку із зменшення об’ємів виробництва ВАТ «Факел» - 835,1 тис.грн., ДП ЗАТ «Оболонь» - 436,6 тис.грн., ВАТ «Електронагрівач» - 236,7 тис.грн., ВАТ «Червоний жовтень»-61,0 тис.грн., ТОВ «Юнівет-Пререс»- 48,9 тис.грн., ТОВ «Юнівест - Маркетинг» - 384,5 тис.грн., ТОВ «Тесей» - 20,7 тис.грн.; в зв’язку із зміною місця реєстрації ТОВ «Кнауф-гіпс» - 301,8 тис.грн та ін.
ІІ Цілі, пріоритети та основні завдання економічного та соціального розвитку міста у 2015 році
Основними цілями розвитку міста Фастів у 2015 році є досягнення економічного зростання на основі потенціалу та удосконалення механізмів управління територіями розвитком міста, підвищення конкурентоспроможності міста та його конвертація в зростання добробуту населення, забезпечення належного функціонування інженерно-транспортної інфраструктури, доступності широкого спектра соціальних послуг.
Враховуючи підсумки 2013 року, очікувані результати у 2014 році, а також результати аналізу проблем, що стримують розвиток міста, та можливих шляхів їх вирішення, діяльність міської влади у 2015 році буде направлена на мобілізацію та концентрацію всіх можливих ресурсів для реалізації завдань з розвитку економічного, промислового та соціального потенціалу міста:
- підвищення ефективності використання ресурсного потенціалу міста (бюджетних, майнових та земельних ресурсів);
- підвищення стандартів життя населення і рівня соціальної захищеності мешканців міста, доступності та якості соціальних послуг.
- підвищення доступності та якості освіти
- підвищення якості та доступності медичного обслуговування, зниження захворюваності населення, пропагування здорового способу життя;
- підвищення енергоефективності
- розвиток транспорту та дорожньо-транспортної інфраструктури;
- формування сприятливого клімату для залучення інвестицій та поліпшення інвестиційного клімату.
Забезпечення комплексного, сталого соціально-економічного розвитку міста є однією із найбільших важливих цілей органів місцевого самоврядування м.Фастів у 2015 році.
З метою досягнення поставлених цілей і завдань пріоритети діяльності Фастівської міської влади будуть направлені на :
§ підвищення ефективності фінансової політики: забезпечення стабільності надходження платежів до бюджетів усіх рівнів; здійснення ефективної податково-бюджетної політики; дотримання жорсткої фінансової дисципліни, забезпечення освоєння коштів субвенції з державного бюджету для фінансування реконструкції, капітального ремонту, будівництва соціальних об’єктів.;
§ завершення виготовлення схеми планування території міста : завершення розробки Генерального плану міста.
§ підвищення рівня соціальних стандартів: подальше зростання розміру заробітної плати та прискорення погашення заборгованості з її виплати;забезпечення ефективного функціонування системи охорони здоров’я; реалізація заходів програми розвитку якісної освіти; забезпечення державних соціальних гарантій для жителів міста; створення умов для соціального становлення сімей, жінок, дітей і молоді;
§ забезпечення населення, підприємств, організацій якісними комунальними послугами : підвищення ефективності та надійності функціонування житлово-комунальних систем на території міста, надання житлово-комунальних послуг у житловому фонді.
§ впровадження енергозберігаючих технологій: впровадження енергозберігаючих заходів у закладах бюджетної сфери та житлово-комунального господарства (реконструкція шляхом модернізації теплоенергетичного устаткування із заміною фізично і морально застарілих котлів на сучасні), реконструкція вуличного освітлення з використанням енергозберігаючих ламп.
§ сприяння приросту обсягів вітчизняних та іноземних інвестицій: активізація інформативної відкритості міста у сфері висвітлення інвестиційного потенціалу, підвищення інвестиційного іміджу Фастівщини, сприяння суб’єктам господарювання у реалізації інвестиційних проектів, спрямованих на випуск інноваційної продукції.
§ створення умов для розвитку підприємницької діяльності : забезпечення оптимального нормативного регулювання підприємницької діяльності на місцевому рівні, упорядкування та спрощення процедури отримання документів дозвільного характеру за принципом «Єдине вікно».
§ розвиток високотехнологічного промислового виробництва: стабілізація роботи промислових підприємств, нарощування обсягів виробництва конкурентоспроможної продукції, розширення її асортименту, освоєння нових енергозберігаючих технологій виробництва, підтримка підприємництва шляхом проведення в межах компетенції органів місцевого самоврядування, збалансованої політики у сферах оподаткування та орендних відносин, інформаційного забезпечення про ресурси громади, що можуть бути переданими у використання для здійснення підприємницької діяльності.
§ модернізація та розвиток транспортної інфраструктури: впорядкування автобусної маршрутної мережі.
§ Забезпечення життєдіяльності міста, збереження та розвиток соціальної інфраструктури.
Позитивні результати виконання пріоритетних завдань сприятимуть подоланню впливу наслідків фінансово-економічної кризи на економічний розвиток міста та підвищенню рівня життя мешканців міста Фастів.
ІІІ Основні завдання та заходи соціально-економічного розвитку м.Фастів на 2015 рік
3.1 РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ МІСТА
3.1.1 Бюджетно-фінансова політика
Головноюметою діяльності міської влади у сфері бюджетно-фінансової політики є формування достатніх фінансових ресурсів для реалізації першочергових антикризових заходів, підвищення ефективності використання бюджетних коштів і посилення бюджетної дисципліни, спрямування коштів на фінансування пріоритетних заходів соціально-економічного розвитку та створення умов для покращення діяльності суб'єктів господарювання територіальної громади міста.
Протягом 2014 року продовжувалися вживатися заходи щодо стабілізації та поліпшення фінансового стану підприємств, установ та організацій всіх галузей господарського комплексу, збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів.
Головною ціллю на 2015 рік є забезпечення стабільності надходження платежів до бюджетів усіх рівнів шляхом створення сприятливих умов для поліпшення фінансового стану підприємств, розвитку конкурентоспроможного виробництва та підприємництва, проведення раціональної та ефективної податково-бюджетної політики, дотримання жорсткої фінансової дисципліни, підвищення результативності бюджетних видатків.
Мета: формування достатніх ресурсів для фінансування пріоритетних напрямів соціально-економічного розвитку міста та підвищення ефективності використання бюджетних коштів.
Основні завдання та заходи:
1.Ефективне управління бюджетним процесом:
-проведення систематичного аналізу виконання дохідної частини бюджету міста Фастів. – Фінансове управління;
-підвищення ефективності управління бюджетними коштами внаслідок застосування та удосконалення програмно-цільового методу бюджетного процесу та подальшої оптимізації бюджетних програм – Фінансове управління;
-посилення фінансового контролю за цільовим та ефективним використанням бюджетних коштів шляхом проведення контрольно-перевірочних заходів –Фінансове управління та комісія перевірки фінансово-економічної діяльності комунальних підприємств міста;
-проведення постійного контролю за додержанням головними розпорядниками бюджетних коштів вимог чинного законодавства при здійсненні процедур закупівель товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти - Фінансове управління та комітет Фастівської міської ради з конкурсних торгів;
- посилення бюджетної дисципліни та контролю за витратами бюджету, недопущення виникнення кредиторської та дебіторської заборгованості у бюджетній сфері – Фінансове управління;
2. Збільшення ресурсної бази бюджетів усіх рівнів:
-здійснення заходів щодо забезпечення своєчасної та в належних розмірах сплати фізичними та юридичними особами податків, зборів та обов’язкових платежів до бюджетів усіх рівнів – Васильківська об`єднана державна податкова інспекція Головного управління мін доходів у Київській області, відділ економіки та соціально-економічного розвитку, фінансове управління, відділ з питань раціонального використання земель, відділ з питань обліку та раціонального використання майна ,відділ сфери обслуговування населення розміщення реклами та захисту прав споживачів;
-здійснення контролю за діяльністю суб’єктів господарювання, що мають значні валові доходи, але офіційно виплачують заробітну плату меншу, ніж розмір мінімальної заробітної плати, чи на рівні мінімальної заробітної плати - Васильківська об`єднана державна податкова інспекція Головного управління мін доходів у Київській області, інспектор праці ТДІзПП у Київській області;.
-прискорення у часі оформлення проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки, а також не допущення використання землі без правовстановлюючих документів - відділ з питань раціонального використання земель;
- проведення роботи з платниками податків із виявлення та ліквідації
шляхів мінімізації податкових зобов’язань, викриття схем ухилення від сплати платежів до бюджету - Васильківська об`єднана державна податкова інспекція Головного управління мін доходів у Київській області;
-проведення системної роботи щодо поліпшення адміністрування податків, розширення податкової бази, виявлення та усунення негативних чинників, що несприятливо впливають на рівень надходжень податків, зборів і обов’язкових платежів до бюджету міста;
-залучення до оподаткування громадян які займаються підприємницькою діяльністю без державної реєстрації, або не декларують доходи, які підлягають оподаткуванню - Васильківська об`єднана державна податкова інспекція Головного управління мін доходів у Київській області;
-організація проведення засідань комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податкових та інших надходжень до бюджетів усіх рівнів та реалізація заходів по скороченню податкового боргу –Васильківська об`єднана державна податкова інспекція Головного управління мін доходів у Київській області, виконавчий комітет Фастівської міської ради.
3. Збільшення ресурсів пенсійного та соціальних фондів
-забезпечення виконання запланованих показників по надходженнях єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за минулий період - Васильківська об`єднана державна податкова інспекція Головного управління мін доходів у Київській області, Управління Пенсійного фонду України в м.Фастові та Фастівському районі Київської області;
-здійснення заходів щодо виявлення, упередження та руйнування схем, ухилення від сплати єдиного соціального внеску - Васильківська об`єднана державна податкова інспекція Головного управління мін доходів у Київській області, Управління Пенсійного фонду України в м.Фастові та Фастівському районі Київської області;
-здійснення заходів, спрямованих на скорочення недоїмки зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування - Васильківська об`єднана державна податкова інспекція Головного управління мін доходів у Київській області, Управління Пенсійного фонду України в м.Фастові та Фастівському районі Київської області.
Очікувані результати:
- збільшення надходжень до бюджету, пенсійного та соціальних фондів у м.Фастів.
- підвищення ефективності використання бюджетних коштів м.Фастів
- покращення платіжної дисципліни та скорочення податкового боргу.
3.1.2 Підвищення рівня конкурентоспроможності промислового комплексу міста Фастів
Мета: формування умов для відновлення сталого розвитку промислового виробництва із застосуванням ресурсозберігаючих, інноваційних, екологічно орієнтованих технологій та освоєння нових ринків збуту промислової продукції.
Основні завдання та заходи:
1. Підвищення конкурентоспроможності промислової високотехнологічної продукції міста:
- проведення моніторингу щодо впровадження промисловими підприємствами міста інноваційних технологій – відділ економіки та соціально-економічного розвитку;
- сприяння у залученні інвестицій для реалізації інноваційно-інвестиційних проектів промисловими підприємствами міста - відділ економіки та соціально-економічного розвитку, Рада підприємств при виконавчому комітеті Фастівської міської ради.
2. Популяризація та сприяння збуту продукції, яка виробляється Фастівськими промисловими виробниками:
- організація виставково-ярмаркової діяльності з метою освоєння нових ринків реалізації виробленої продукції - відділ економіки та соціально-економічного розвитку, відділ сфери обслуговування населення розміщення реклами та захисту прав споживачів;
- здійснення організаційних заходів, щодо залучення промислових підприємств міста до участі в міжнародних виставкових заходах - відділ економіки та соціально-економічного розвитку, відділ сфери обслуговування населення розміщення реклами та захисту прав споживачі;
- розробка каталогу продукції промислових підприємств м.Фастів - відділ економіки та соціально-економічного розвитку, Рада підприємств при виконавчому комітету Фастівської міської ради;
- розміщення на офіційному сайті Фастівської міської ради, номенклатури продукції промислових підприємств м.Фастів, яка може закуповуватись для потреб міського господарства - відділ економіки та соціально-економічного розвитку, відділ з питань внутрішньої політики та по роботі з органами самоорганізації населення.
3. Підвищення ефективності роботи промислового комплексу міста:
- проведення роботи, щодо створення технопарку на території міста
Фастів - відділ економіки та соціально-економічного розвитку, відділ з питань раціонального використання земель, відділ містобудування та архітектури, інветори;
- забезпечення інформування товаровиробників міста про проведення
Тендерів головними розпорядниками бюджету м.Фастів по закупівлі продукції та потреб міського господарства - виконавчий комітет Фастівської міської ради з конкурсних торгів, структурні підрозділи ВК ФМР;
- реалізація інвестиційних проектів спрямованих на оновлення основних фондів підприємств, встановлення нового обладнання, яке базується на принципово нових технологіях - керівництво промислових підприємств міста;
-забезпечення своєчасного відшкодування ПДВ промисловим підприємствам міста, які мають вагомий виробничий та експортний потенціал - Васильківська об`єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Київській області .
4. Запровадження механізмів щодо зростання експортоорієнтованого високотехнологічного виробництва:
- активізація участі суб'єктів господарювання у виставково-ярмаркових заходах, форумах та інших формах ділового співробітництва з метою популяризації експортного потенціалу міста – відділ економіки та соціально-економічного розвитку, відділ з питань внутрішньої політики та по роботі з органами самоорганізації населення, Рада підприємств при виконавчому комітеті Фастівської міської ради;
- з метою розширення асортименту продукції, яка користується попитом у країнах Європи, продовжити маркетингові дослідження та впровадження у виробництво нових видів продукції; -Керівники підприємств, КОДА, структурні підрозділи ВКФМР;
- розширення ринків збуту продукції місцевих товаровиробників керівники підприємств, КОДА, структурні підрозділи ВКФМР;
- пожвавлення міжнародних контактів з регіонами країн як далекого, так і близького зарубіжжя шляхом пошуку нових партнерів - Керівники підприємств, КОДА, структурні підрозділи ВКФМР;
Очікувані результати:
- зростання індексу промислової продукції та відповідне збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів;
- збільшення кількості залучених до участі у міських, всеукраїнських та міжнародних ви поліпшення якості та конкурентоспроможності продукції підприємств міста, сприяння впровадженню на підприємствах м.Фастів сучасних методів управління якістю, насичення споживчого ринку якісною продукцію;
- збільшення у структурі експорту частки високотехнологічної продукції;
- приріст експорту товарів.
3.1.3 Інвестиційна діяльність
Мета: активізація інвестиційної діяльності на території міста Фастів в тому числі в рамках реалізації Стратегії розвитку Київської області до 2020 року, залучення приватних, вітчизняних та іноземних інвестицій в економіку міста та сприяння підвищенню інвестиційної привабливості міста серед вітчизняних та іноземних інвесторів.
Основні завдання та заходи:
1.Подальше залучення вітчизняних та іноземних інвестицій в розвиток економіки міста Фастів
- підготовка, впровадження та супровід пріоритетних інвестиційних проектів м.Фастів, в тому числі в рамках реалізації Стратегії розвитку Київської області д 2020 року – відділ економіки та соціально-економічного розвитку, комунальні підприємства міста, структурні підрозділи ВК ФМР.
- здійснення заходів із супроводженням та моніторингу виконання інвестиційних договорів, укладених за результатами проведення будівництва, реконструкції, реставрації, тощо об’єктів житлового фонду та нежитлового призначення, незавершеного будівництва, інженерно-транспортної інфраструктури - відділ економіки та соціально-економічного розвитку, відділ з питань раціонального використання земель, комунальні підприємства міста, структурні підрозділи ВК ФМР;
- підготовка розпорядчих документів (розпоряджень, рішень, положень), спрямованих на реалізацію прозорого механізму проведення конкурсних процедур по залученню інвесторів - відділ з питань раціонального використання земель, відділ економіки та соціально-економічного розвитку, відділ юридично правового забезпечення ради, відділ з питань обліку та раціонального використання майна, відділ містобудування та архітектури.
- участь в організації та проведенні переговорів, зустрічей з іноземними та вітчизняними компаніями з метою реалізації інвестиційних проектів – представники виконавчого комітету Фастівської міської ради;
- Ініціювання та попереднє погодження з профільними структурними підрозділами інвестиційних пропозицій з подальшим винесенням на розгляд діючої робочої групи з відбору проектів (інвестиційних пропозицій) та інвестиційних проектів по залученню інвесторів до фінансування будівництва, реконструкції, реставрації об’єктів житлового та нежитлового призначення, незавершеного будівництва, інженерно-транспортної інфраструктури. – профільні відділи, комунальні підприємства ВК ФМР.
2. Підвищення інвестиційної привабливості міста Фастів та поліпшення інвестиційного клімату:
- забезпечення прозорих правил залучення інвесторів та захисту прав інвесторів з боку міської влади – представники Виконавчого комітету Фастівської міської ради, профільні відділи;
- розробка та наповнення веб-сторінки Invest In Fastiv на офіційному Веб-сайті Фастівської міської ради - відділ з питань внутрішньої політики та по роботі з органами самоорганізації населення, відділ економіки та соціально-економічного розвитку, відділ з питань обліку та раціонального використання майна, відділ містобудування та архітектури;
- розробка презентаційно-інформаційних матеріалів про реалізацію
інвестиційних проектів - профільні відділив ФМР, відділ з питань внутрішньої політики та по роботі з органами самоорганізації населення;
- участь у міжнародних та всеукраїнських виставкових заходах з метою формування та просування позитивного іміджу міста просування позицій міста Фастів у міжнародних рейтингах, налагодження контактів з потенційними інвесторами, інформування їх про інвестиційні можливості міста – виконавчий комітет Фастівської міської рад;.
3. Формування та організація вирішення завдань щодо залучень коштів до цільового фонду спеціального фонду міського бюджету:
- залучення коштів інвесторів (забудовників) на розвиток інженерно - транспортної інфраструктури і коштів, що сплачуються в порядку компенсації за інженерно підготовку території (через контроль сплати інвесторам пайових внесків) – відділ економіки та соціально-економічного розвитку, відділ містобудування та архітектури.
Очікувані результати:
- активізація інвестиційної діяльності;
- подальший розвиток та поглиблення співпраці міської влади з інвесторами у напрямку реалізації важливих інфраструктурних
проектів;
- зростання надходження до спеціального фонду міського бюджету
внаслідок залучення коштів інвесторів, що надходять відповідно до умов інвестиційних договорів;
- розбудова міської інфраструктури за рахунок реалізації проектів, програм у сфері транспорту, будівництва, комунального та житлового господарства та ін.
3.1.5 Управління комунальним майном територіальної громади міста Фастів
Мета: здійснення ефективного управління майном комунальної власності територіальної громади м.Фастів та збільшення обсягів надходження до бюджету міста від використання об’єктів комунальної власності.
Основні завдання та заходи:
1. Удосконалення системи управління та контролю за діяльністю комунальних підприємств:
- забезпечення розгляду на засіданнях балансових комісій показників фінансово-господарської діяльності підприємств комунальної власності міста, підготовка пропозицій щодо підвищення ефективності їх роботи – відділ економічного аналізу та бухгалтерського обліку УЖКГ, фінансове управління, комунальні підприємств;.
- посилення фінансового контролю за діяльністю комунальних підприємств у частині забезпечення прибуткової діяльності, виконання затверджених показників фінансових планів на 2015 рік, раціонального планування та використання кадрових, майнових матеріальних і фінансових ресурсів - відділ економічного аналізу та бухгалтерського обліку УЖКГ, фінансове управління, комунальні підприємства;
- проведення перевірок правильності сплати та повноти надходжень за оренду комунального майна - відділ з питань обліку та раціонального використання майна, фінансове управління, комунальні підприємства міста;
- посилення контролю за виконанням керівниками комунальних підприємств умов та зобов’язань, передбачених у контракті – відділ кадрової роботи, структурні підрозділи ВК ФМР;
- посилення контролю за здійсненням та завершенням організаційно-правових заходів по ліквідації, реорганізації юридичних осіб комунальної власності м.Фастів, по яких прийняті відповідні рішення власника – структурні підрозділи ВК ФМР.
2. Збільшення надходжень до бюджету міста Фастів за рахунок підвищення ефективності використання майна комунальної власності міста.
- забезпечення виконання затверджених показників надходження до бюджету міста Фастів у 2015 році по податку на прибуток комунальних підприємств, відрахуванню частки прибутку, відчуженню майна, від оренди майна та сплати дивідендів - відділ з питань обліку та раціонального використання майна, фінансове управління, комунальні підприємства міста.
- проведення ефективної претензійно-позовної роботи по стягненню заборгованості по орендній платі за використання майна комунальної власності м.Фастів - структурні підрозділи ВК ФМР.
- досягнення оптимальної частки власності територіальної громади міста шляхом проведення прозорих приватизаційних процесів - відділ з питань обліку та раціонального використання майна.
- оприлюднення інформації на сайті Фастівської міської ради, щодо переліку вільних приміщень комунальної власності, які пропонуються суб’єктам підприємницької діяльності для надання в оренду - відділ з питань обліку та раціонального використання майна, відділ з питань внутрішньої політики та по роботі з органами самоорганізації населення.
Очікувані результати:
- зростання прибутковості підприємств комунальної власності м.Фастів;
- забезпечення проведення своєчасних розрахунків орендарів за
використання об’єктів комунальної власності м.Фастів;
- збільшення надходжень до бюджету м.Фастів, від використання
майна територіальної громади міста Фастів;
3.1.5 Територіальний розвиток міста та регулювання земельних відносин
Мета: створення ефективної системи використання земельних ресурсів м. Фастів для реалізації соціальних завдань, міських інфраструктурних проектів та збільшення на цій основі щорічних надходжень до міського бюджету.
Основні завдання та заходи:
1. Продовження робіт із розробки та реалізації Генерального плану розвитку міста Фастів.
2. Створення електронне-інформаційне управління містом з впровадженням технологічних можливостей містобудівного кадастру.
3. Забезпечення дохідності бюджету м. Києва від зростання ефективності землекористування, удосконалення та подальшого розвитку земельних відносин:
- організація та проведення земельних торгів та аукціонів – відділ з питань раціонального використання земель;
- сприяння в межах компетенції в оформленні права власності та користування земельними ділянками – відділ з питань раціонального використання земель;
- укладання договорів оренди земельних ділянок та приведення їх у відповідність до вимог законодавства у частині визначення розміру орендної плати за землю – відділ з питань раціонального використання земель;
Очікувані результати:
- збільшення надходжень коштів до міського бюджету від плати за землю, продажу земельних ділянок та права оренди землі, зокрема на конкурентних засадах;
- підвищення ефективності регулювання земельних відносин у місті, що поліпшить використання та охорону земельного фонду;
- збалансований розвиток міста, покращення інвестиційного клімату;
3.1.6 Розвиток споживчого ринку
Мета: сприяння створенню сучасної інфраструктури роздрібної торгівлі та побутових послуг на території міста, задоволення потреб фастівчан і гостей міста у різноманітних товарах та послугах на вищому рівні.
1 Розвиток мережі закладів торговельного та побутового обслуговування:
- покращення санітарно-технічного стану будівель та зовнішнього вигляду ринків, підвищення рівня обслуговування покупців і умов праці для торгуючих, залучення до торгівлі безпосередніх виробників сільськогосподарської продукції – Фастівське міжрайонне управління Головного управління ДЕРЖСАНЕПІД служби в Київській області, структурні підрозділи ВК ФМР;
- сприяння у відкритті підприємств побутового обслуговування по тих видах послуг, попит на які не задовольняється – відділ з питань дозвільної системи у сфері господарської діяльності, структурні підрозділи ВК ФМР;
- розширення інфраструктури споживчого ринку на території міста з дотриманням принципів рівномірності та концентричності, у відповідності з діючими нормативами забезпечення населення побутовими послугами, торгівельними площами в магазинах та місцями в закладах ресторанного господарства, відділ містобудування та архітектури, структурні підрозділи ВК ФМР.
2. Посилення протидії несанкціонованій і стихійній торгівлі:
- впорядкування розміщення малих архітектурних форм і тимчасових споруд у сфері торгівлі та побутового обслуговування – відділ містобудування та архітектури, структурні підрозділи ВК ФМР;
-посилення взаємодії з контролюючими, наглядовими, податковими, правоохоронними органами з ліквідації місць несанкціонованої та стихійної торгівлі – інспектори благоустрою ККП, відділ з питань дозвільної системи у сфері господарської діяльності, відділ сфери обслуговування населення розміщення реклами та захисту прав споживачів;
3.Забезпечення продовольчої безпеки міста:
-забезпечення продовольчої безпеки міста шляхом удосконалення роботи по залученню на споживчий ринок міста товарних ресурсів шляхом проведення ярмарків за участі безпосередніх товаровиробників з регіонів України (фермерські господарства)- відділ сфери обслуговування населення розміщення реклами та захисту прав споживачів;
-збільшення кількості об`єктів, що надають побутові послуги малозабезпеченим громадянам за доступними та пільговими цінами, залучення суб`єктів підприємницької діяльності сфери побутових послуг до участі в міській комплексній програмі «Турбота»- відділ сфери обслуговування населення розміщення реклами та захисту прав споживачів, Управління соціального захисту населення ;
-продовження робіт з контрольних закупок товарів, з метою недопущення обмірювання, обважування споживачів - відділ сфери обслуговування населення розміщення реклами та захисту прав споживачів;
-з метою забезпечення населення міста продуктами харчування за цінами виробників та наповнення споживчого ринку товарами продовольчої групи і надалі регулярно проводити ярмарки та виставки - відділ сфери обслуговування населення розміщення реклами та захисту прав споживачів;
4. Реалізація комплексу заходів по стабілізації цінової ситуації на споживчому ринку - відділ сфери обслуговування населення розміщення реклами та захисту прав споживачів
Очікувані результати:
- збільшення обсягу обороту роздрібної торгівлі
- збереження темпів зростання обсягів наданих побутових послуг за рахунок раціонального розміщення підприємств побуту та надання різноманітних побутових послуг;
- створення робочих місць, збільшення обсягів реалізації продукції.
3.1.7. Підтримка розвитку підприємництва та покращення бізнес-середовища
Мета: створення сприятливих умов для розвитку малого і середнього підприємництва, зростання його інвестиційної та інноваційної активності, підвищення конкурентоспроможності та внеску у забезпечення сталого соціально-економічного зростання.
1. Вдосконалення правого регулювання господарської діяльності, недопущення неправомірного втручання державних органів у діяльність суб’єктів господарювання:
- оприлюднення проектів регуляторних актів органів виконавчої влади, проведення обговорення цих проектів за участю громадськості та врахування обґрунтованих пропозицій підприємців –відділ економіки та соціально-економічного розвитку, структурні підрозділи ВК ФМР відділ з питань внутрішньої політики та по роботі з органами самоорганізації населення,;
- здійснення перегляду регуляторних актів щодо їх відповідності принципам державної регуляторної політики та приведення їх у відповідність до законодавства України – відділ економіки та соціально-економічного розвитку , структурні підрозділи ВК ФМР відділ з питань внутрішньої політики та по роботі з органами самоорганізації населення;
- оприлюднення звітів про відстеження результативності прийнятих регуляторних актів – відділ економіки та соціально-економічного розвитку , структурні підрозділи ВК ФМР відділ з питань внутрішньої політики та по роботі з органами самоорганізації населення;
- забезпечення ефективної взаємодії органів місцевої влади з підприємцями та їх громадськими об’єднаннями – структурні підрозділи ВК ФМР відділ з питань внутрішньої політики та по роботі з органами самоорганізації населення.
2. Оптимізація дозвільної системи у сфері господарської діяльності:
- удосконалення діяльності Міського дозвільного центру, як складової частини Центру надання адміністративних послуг – ЦНАП, структурні підрозділи ВК ФМР.
- забезпечення суб’єктів підприємництва вичерпною та актуальною інформацією щодо вимог та порядку одержання документів дозвільного характеру – ЦНАП.
3. Удосконалення ресурсної підтримки та системи інформаційно-консультативного, аналітичного забезпечення суб’єктів підприємництва:
- підтримка створення та діяльності об’єктів інфраструктури підтримки підприємництва, в т.ч. створення інноваційного бізнес-інкубатора за рахунок фінансування інвесторів – інвестори, структурні підрозділи ВК ФМР;
- проведення семінарів та круглих столів із залученням підприємців та їх громадських об’єднань з обговорення проблемних питань підприємницької діяльності – структурні підрозділи ВК ФМР, Васильківська об`єднана державна податкова інспекція Головного управління міндоходів у Київській області, Фастівський міськрайонний центр зайнятості;
- організація виставок, ярмарків, ділових переговорів, бізнес-зустрічей із залученням суб’єктів малого та середнього бізнесу – структурні підрозділи ВК ФМР;
- висвітлення стану реалізації заходів з підтримки розвитку малого та середнього підприємництва у засобах масової інформації – відділ з питань внутрішньої політики та по роботі з органами самоорганізації населення;
- забезпечення участі та інформування підприємців в реалізації програми з перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2000 №1358.
4. Підтримка підприємницької ініціативи безробітних, забезпечення соціально-трудової адаптації соціально-вразливих верств населення шляхом залучення їх до підприємницької діяльності:
- сприяння розвитку підприємницької ініціативи серед безробітних шляхом проведення профорієнтаційної роботи, організації відповідної професійної підготовки, надання одноразової виплати – допомоги по безробіттю для організації власної справи – Фастівський міськрайонний центр зайнятості;
- надання консультаційної, методичної та юридичної допомоги з питань організації та ведення підприємницької діяльності особам з функціональними обмеженнями – Фастівський міськрайонний центр зайнятості;
Очікувані результати:
- зростання кількості суб’єктів малого підприємництва;
- збільшення обсягів реалізації малими та середніми підприємствами продукції (робіт, послуг) та їх частки у загальних обсягах по місту;
- удосконалення регуляторних процесів та формування реального партнерства між органами влади і малим бізнесом;
- сприятимуть утриманню на рівні минулого року надходжень до бюджетів усіх рівнів.
3.2 Розвиток міської інфраструктури
3.2.1 Розвиток та реформування житлово-комунального господарства
Мета: забезпечення переходу житлового та комунального господарства в місті Фастів до моделі стабільного та ефективного функціонування і забезпечення сталого розвитку для задоволення потреб споживачів у житлово-комунальних послугах відповідно до встановлених нормативів і стандартів.
Основні завдання та заходи:
1. Модернізація та технічне переоснащення житлового фонду, інжирних мереж і устаткування. – Фастівська житлово-експлуатаційна контора.
Відповідно до інформації КП «Фастівський ЖЕК» між мешканцями житлового фонду м.Фастова та комунальним підприємством укладено відповідні договори про надання послуг з утримання будинків та при будинкових територій відповідно до рішення ВК ФМР №272 від 17.12.2010 року з вичерпним їх переліком та вартістю. Надання даних послуг проводиться виключно за рахунок власних кошті підприємства. Разом з тим для поліпшення стану житлового фонду м.Фастова в 2015 році передбачено планом попереджувальних ремонтів наступні роботи на об’єктах:
Таблиця 3.2.1.1
|
Адреса
|
Вид робіт
|
|
Орієнтовна вартість т.грн..
|
Прим.
|
||||
1
|
|
Ремонт покрівель
|
|||||||
|
Соборна 59
|
|
|
30,0
|
|
||||
|
Соборна 65
|
|
|
20,0
|
|
||||
|
Куйбишева 15
|
|
|
20,0
|
|
||||
|
Червоноармійська 38а
|
|
|
15,0
|
|
||||
|
Соборна 30
|
|
|
0,5
|
|
||||
|
Соборна 39
|
|
|
0,5
|
|
||||
|
1 Травня 9
|
|
|
0,5
|
|
||||
|
Г.Танкістів 5
|
|
|
20,0
|
|
||||
|
Інтернаціональна 14
|
|
|
30,0
|
|
||||
|
|
|
Разом 150,0
|
|
|||||
2
|
|
Ремонт козирків вхідних груп
|
|||||||
|
Шевченко 4
|
|
|
1,0
|
|
||||
|
Шевченко 35
|
|
|
1,0
|
|
||||
|
Чекістів 2
|
|
|
1,0
|
|
||||
|
Соборна 34
|
|
|
2,0
|
|
||||
|
Соборна 5
|
|
|
1,0
|
|
||||
|
Радянська 21
|
|
|
1,2
|
|
||||
|
Радянська 5
|
|
|
0,5
|
|
||||
|
Строкова 3
|
|
|
1,5
|
|
||||
|
Радянська 11
|
|
|
2,0
|
|
||||
|
Кільцева 31
|
|
|
0,5
|
|
||||
|
Садова 10
|
|
|
2,0
|
|
||||
|
Інтернаціональна 10
|
|
|
1,0
|
|
||||
|
С.Палія 9
|
|
|
1,0
|
|
||||
|
Соборна 56
|
|
|
1,5
|
|
||||
|
Соборна 65
|
|
|
2,5
|
|
||||
|
|
|
Разом 17,7
|
|
|||||
3
|
|
Ремонт замощення та крилець вхідних груп
|
|||||||
|
Соборна 10
|
|
|
0,5
|
|
||||
|
Г.Прикордонників 2
|
|
|
0,5
|
|
||||
|
Соборна 18
|
|
|
1,0
|
|
||||
|
Л.Толстого 10
|
|
|
2,0
|
|
||||
|
Л.Толстого 3
|
|
|
2,0
|
|
||||
|
Л.Толстого 5
|
|
|
2,5
|
|
||||
|
Інтернаціональна 14
|
|
|
2,5
|
|
||||
|
С. Палія 9
|
|
|
2,5
|
|
||||
|
Соборна 77
|
|
|
3,0
|
|
||||
|
Соборна 20
|
|
|
1,5
|
|
||||
|
Соборна 69
|
|
|
0,5
|
|
||||
|
Червоноармійська 36
|
|
|
0,5
|
|
||||
|
Червоноармійська 39
|
|
|
0,5
|
|
||||
|
|
|
Разом 19,5
|
|
|||||
4
|
|
Благоустрій майданчиків для збору ТПВ
|
|||||||
|
Комунарів 1
|
|
|
7,5
|
|
||||
|
Інтернаціональна 10
|
|
|
7,5
|
|
||||
|
|
|
Разом 15,5
|
|
|||||
|
|
|
|
|
|
||||
5
|
|
Ремонт східцевих маршів на прибудинкових територіях
|
|||||||
|
Червоноармійська 41
|
|
|
1,5
|
|
||||
|
Червоноармійська 36
|
|
|
1,5
|
|
||||
|
|
|
Разом 3,0
|
|
|||||
6
|
|
Ремонт фасадів
|
|||||||
|
С. Палія 9
|
|
|
1,5
|
|
||||
|
С. Палія3
|
|
|
1,5
|
|
||||
|
|
|
Разом 3,0
|
|
|||||
7
|
|
Планово-попереджувальні ремонти в мережі холодного водопостачання та каналізації
|
|||||||
|
Соборна 54
|
|
|
|
|
||||
|
Соборна 20
|
|
|
3,0
|
|
||||
|
Соборна56
|
|
|
0,5
|
|
||||
|
Радянська 7
|
|
|
0,5
|
|
||||
|
Червоноармійська41
|
|
|
4,0
|
|
||||
|
Кірова 11
|
|
|
4,0
|
|
||||
|
Г. Танкістів 3
|
|
|
5,0
|
|
||||
|
Щавінського 1
|
|
|
4,0
|
|
||||
|
Л. Толстого 3
|
|
|
3,0
|
|
||||
|
Суворова 6
|
|
|
3,0
|
|
||||
|
|
|
Разом 27,0
|
|
|||||
8
|
|
Планово-попереджувальні ремонти систем енергозабезпечення жилого фонду
|
|||||||
|
Соборна 63
|
|
|
4,0
|
|
||||
|
Соборна 69
|
|
|
1,0
|
|
||||
|
Соборна 54
|
|
|
3,0
|
|
||||
|
Соборна 58
|
|
|
1,0
|
|
||||
|
Г. Танкістів 6
|
|
|
1,0
|
|
||||
|
Г.Танкістів 8
|
|
|
1,0
|
|
||||
|
Г.Танкістів 3
|
|
|
1,0
|
|
||||
|
Г Танкістів 5
|
|
|
1,0
|
|
||||
|
Л.Тостого 8
|
|
|
1,0
|
|
||||
|
Куйбишева 17
|
|
|
1,0
|
|
||||
|
Л.толстого 3
|
|
|
1,0
|
|
||||
|
|
|
Разом 16,0
|
|
|||||
9
|
|
Впровадження енергозберігаючих технологій та режимів
|
|||||||
|
Л.Толстого 10
|
Переведення даного будинку на альтернативне опалення
|
|
80,0
|
|
||||
|
База ЖЕК
Нова3
|
Утеплення північної частини фасаду, заміна вікон та відповідна організація теплового режиму в опалювальний період.
|
|
50,0
|
|
||||
|
Житловий фонд
|
Приведення режимів освітлення місць загального користування в режим контрольованої економії /встановлення автоматики, діодів, енергозберігаючих пристроїв та ін./
|
|
25,0
|
|
||||
|
|
|
Разом 155,0
|
|
|||||
|
|
Разом
|
|
406,7
|
|
Витратна частина даних робіт складає: 406,7 тис. грн.. Після проходження зимового періоду 2014-2015р.р. КП Фастівською ЖЕК проводяться чергові огляди жилого фонду — складаються відповідні акти обстеження. На основі актів коригуються плани ремонтних робіт на 2015 р.
2. Забезпечення надійного газопостачання міста – Фастівська дільниця Васильківської філії по експлуатації газового господарства
- Проведення контрольно приладкове обстеження (КПО) газопроводів високого тиску (в/т) – 33691 м., газопроводів середнього тиску (с/т) – 42104 м., газопроводів низького тиску (н/т) – 153301 м.;
- проведення технічного огляду та поточного ремонту ГРП (газорозподільний пункт) -22 шт;
- технічний огляд та поточний ремонт Шафового розподільчого пункту – 37 шт;
- технічний огляд та поточний ремонт станції катодного захисту - 62 шт.;
- провести планове-технічне обслуговування 20246 квартир.
3. Підвищення надійності експлуатації водопровідно-каналізаційного господарства міста
Таблиця 3.2.1.2
№ п/п
|
Заходи
|
Кількість
|
Вартість тис.грн.
|
1
|
Заміна водопровідної мережі по вул. Соборна, 54 Ду-50мм.
|
25 м.п.
|
3,8
|
2
|
Заміна водопровідної мережі по вул.Г.Танкістів, 6, ДУ -100 мм
|
50 м.п.
|
11,6
|
3
|
Заміна водопровідної мережі по вул. Червоноармійська, 38 Ду -150 мм
|
50 м.п.
|
22,1
|
4
|
Заміна напірної каналізаційної мережі по вул. Г.Танкістів, до КНС№4 ДУ-150 мм.
|
200 м.п.
|
88,6
|
5
|
Оснащення комерційним обліком споживання води абонентами багатоповерхових житлових будинків
|
102 шт.
|
257,18
|
6
|
Заміна насосних агрегатів Волицького водозабору ЕЦВ 10-65-110
|
2 шт.
|
30,0
|
7
|
Придбання таблетованої та кухонної солі
|
|
63,6
|
|
Разом
|
|
413,28
|
4. Підвищення рівня роботи ККП з покращення стану благоустрою міста
- поліпшення рівня благоустрою міста, шляхом ліквідації пошкоджень а/б покриття тротуарів і доріг міста, роботи з експлуатаційного утримання об’єктів благоустрою;
- продовження роботи з ліквідації стихійних сміттєзвалищ та недопущенням появи нових;
- зменшення рівня збитковості міської лазні, шляхом оренди вільних приміщень будівної;
- оновлення матеріально-технічної бази в сфері поводження з твердими побутовими відходами, шляхом поповнення та заміни контейнерного парку.
5. Забезпечення своєчасного повного та безперебійного забезпечення споживачів тепловою енергією м. Фастова та підвищення ефективності економіки міста шляхом реалізації проектів енергозбереження в 2015 році
Таблиця 3.2.1.3
№
п/п
|
Назва заходів, робіт, міроприємств
|
Один вимір
|
Обсяг
|
Варість
тис.грн.
|
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
|
1.
|
Виконати якісний поточний та капітальний ремонт теплоенергетичного устаткування в котельнях та замінити мережеві насоси на менш енергоємний в кот. № 9, 20, 32
|
шт.
|
4
|
252,2
|
|
2.
|
Виконати поточний ремонт теплових мереж та усунути пориви труб т/м від кот.№ 18,19,30.
|
км
|
10,851
|
10,4
|
|
3.
|
Виконати капітальний ремонт теплових мереж із заміною металевих труб на пластикові в попередній тепловій ізоляції від кот. № 18 до ТК-1, від кот. № 19 до ТК-1 та від ТК-41 до ДНЗ № 11
|
км
|
0,42
|
250,0
|
|
4.
|
Провести роботи по механічній очистки та хімічній промивки котлів, модулів, теплообмінників від накипу, шламу і грязі. Особливу увагу звернути на стан котлів в кот. № 1,2,3,5,6,7,16,18,22,28,30,32
|
шт.
|
34
|
16,6
|
|
5.
|
Виконати повірку засобів вимірювання та обліку через Держстандарт
|
кот.
|
28
|
42,0
|
|
6.
|
Усунути недоліки вказаних в Приписах інспекторів Держгірпромнагляду, Держенергозбереження, Держпожнагляду тощо.
|
шт.
|
12
|
4,2
|
|
7.
|
Згідно вимог територіальної інспекції Держефективності України у Київської обл. провести пусконалагоджувальні роботи та еколого-теплотехнічні випробування водогрійних котлів встановлених в котельних 18,19,20.
|
котлів
|
2
|
24,0
|
|
8.
|
Довести до споживачів теплової енергії всіх форм власності інформацію про виконання обов’язкових обсягів робіт з підготовки об’єктів теплоспоживання до опалювального періоду 2015-2016рр.
|
спож.
|
62
|
-
|
|
9.
|
Відремонтувати та задіяти в котельнях КВП і А, впровадити інформаційні технології для регулювання режимів в роботі котлів та встановити прилади контролю і захисту в кот. № 20,25,28,9,18
|
кот.
|
5
|
12,5
|
|
10.
|
Згідно Програми розвитку ЖКГ м. Фастова на 2010-2015рр. (підвищення енергоефективності) необхідно виконати:
|
|
|
|
|
11.
|
Реконструкцію шляхом модернізації теплоенергетичного устаткування із заміною фізично і морально застарілих котлів на сучасні:
- Котельня №18 пр.Шевченка,2а
- Котельня № 20 вул.Кірова,57
- Котельня № 9 пр.Горького,2а
|
кот.
кот.
кот.
|
2
2
1
|
3600,0
1800,0
1300,0
|
|
12.
|
Відновити дієздатність трьох ходових кранів в кот. №1,2,5,16,27
|
кот.
|
5
|
4,5
|
|
13.
|
Встановити турбулізатори в котлах кот. № 7,16,22
|
кот.
|
12
|
2,6
|
|
14.
|
Замінити газові пальники на котлах «Геліус» в кот. № 1,7,22
|
кот.
|
15
|
9,5
|
|
15.
|
Провести налагоджувальні роботи з видачею режимних карт роботи електричних котлів в кот. № 11,13
|
кот.
|
2
|
6,4
|
|
|
Разом:
|
|
|
7334,9
|
Очікувані результати:
- покращення технічного стану житлового фонду та інженерних мереж
- забезпечення безперебійного та безаварійного газопостачання населення міста в 2015 році.
- Забезпечення своєчасного повного та безперебійного забезпечення споживачів тепловою енергією м. Фастова та підвищення ефективності економіки міста шляхом реалізації проектів енергозбереження
- поліпшення рівня благоустрою міста;
- підвищення надійності експлуатації водопровідно-каналізаційного господарства міста.
3.2.2 Транспорт
Мета: спрямувати діяльність транспортних підприємств на задоволення потреб населення і підприємств у якісному та безпечному обслуговуванні транспортними засобами.
Основні завдання та заходи:
1. Підвищення та збереження транспортно - експлуатаційних показників та безпеки дорожнього руху за рахунок виконання робіт з поточного ремонту та утримання автомобільних доріг відповідно до обсягів фінансування з державного, місцевого та обласного бюджету; -ККП, УЖКГ, структурні підрозділи ВК ФМР.
2. Забезпечення належного утримання та експлуатації міських мереж зовнішнього освітлення, в тому числі забезпечення локального освітлення ділянок пішохідних переходів у місцях інтенсивного руху транспортних засобів; ККП, УЖКГ, структурні підрозділи ВК ФМР.
3. Покращення обслуговування пасажирів через здійснення контрольно-наглядових функцій, в межах повноважень контрольно-наглядових органів, за дотриманням суб’єктами підприємницької діяльності усіх форм власності, що виконують перевезення пасажирів автомобільним транспортом, вимог чинного законодавства щодо перевезення пасажирів;- Відділ сфери обслуговування населення розміщення реклами та захисту прав споживачів, Дозвільний центр.
4. Створення рівних умов роботи для всіх суб’єктів підприємницької діяльності, що діють на ринку пасажирських автоперевезень, безумовне дотримання норм чинного законодавства при здійснення автомобільних перевезень – ВК ФМР.
5. Впровадження прозорого механізму надання субвенцій автоперевізникам на компенсацію витрат від пільгового перевезення пасажирів та забезпечення контролю за своєчасністю виплат шляхом удосконалення угод з перевізниками –Управління соціального захисту населення.
6. Оновлення рухомого складу за рахунок залучення інвестицій, лізингу, кредитів та власних коштів автоперевізників –СГД.
Для ДП УДЦЗРП “Укррефтранс” в 2015 році основними завданнями щодо поліпшення виробничо-фінансової діяльності залишаються:
1. Забезпечення якісного виконання планових видів ремонту та модернізації вантажних вагонів.
2. Покращення експлуатаційної роботи і підвищення ефективності використання вантажних вагонів.
3. Відпрацювання технології взаємодії підприємства і його структурних підрозділів з залізницями та Укрзалізницею щодо ефективного використання рухомого складу ДП УДЦЗРП«Укррефтранс».
4. Зменшення експлуатаційних витрат за рахунок скорочення дорожнього пробігу та простою на коліях.
Очікувані результати:
- підвищення рівня якості та безпеки обслуговування при пасажирських перевезеннях
- підвищення ефективності державного регулювання та контролю за роботою автомобільного транспорту
- ефективне функціонування транспортної галузі та дорожнього господарства, як необхідних умов для підвищення якості життя
- задоволення потреб населення і підприємств у якісному та безпечному обслуговуванні транспортними засобами міста.
3.3. РЕФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ФАСТІВЧАН
3.3.1. Демографічний розвиток, підтримка дітей, сім’ї та молоді
Мета: покращення демографічної ситуації, поліпшення якісних характеристик життя населення та гармонізації процесів його відтворення, пропаганда сімейних цінностей, виховання відповідального батьківства і материнства, запровадження нової системи сімейно-орієнтованого підходу у запобіганні соціального сирітства та догляду за дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, підвищення якості та доступності надання оздоровчих та відпочинкових послуг для дітей, створення сприятливих умов соціалізації дітей та молоді.
Основні завдання та заходи:
1. Підвищення рівня народжуваності та розвиток сім’ї:
- подолання негативних тенденцій відтворення населення;
- підтримка збереження здоров`я громадян ;
- підтримка добробуту сімей з дітьми;
- поліпшення якості та рівня медичного забезпечення материнства та дитинства.
2. Реалізація на відповідні території державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень:
- розроблення і здійснення самостійно або разом з відповідними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, громадськими організаціями заходів, щодо захисту прав, свобод і законних інтересів дітей - Служба у справах дітей та сім`ї, Центр соціальних служб для сім`ї дітей та молоді ;
- координація зусиль місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності у вирішенні питань соціального захисту дітей та організації роботи із запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності - Служба у справах дітей та сім`ї, Центр соціальних служб для сім`ї дітей та молоді ;
- забезпечення додержання вимог чинного законодавства щодо встановлення опіки та піклування над дітьми, їх усиновлення, влаштування в дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім`ї- Служба у справах дітей та сім`ї, Центр соціальних служб для сім`ї дітей та молоді;
- здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціальних установах і закладах соціального захисту для дітей усіх форм власності - Служба у справах дітей та сім`ї, Центр соціальних служб для сім`ї дітей та молоді ;
- визначення пріоритетних напрямів поліпшення на території міста становища дітей, їх соціального захисту, сприяння фізичному, духовному та інтелектуальному розвиткові, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень- Служба у справах дітей та сім`ї, Центр соціальних служб для сім`ї дітей та молоді, Управління освіти, Відділ з питань фізичної культури та спорту.
3. Забезпечення благополучного зростання та виховання дітей у колі здорової сім`ї, забезпечення соціальної підтримки сімей, дітей та молоді через систему соціальних послуг, необхідно
- з метою зменшення кількості злочинів серед неповнолітніх та молоді постійно проводити інформаційно-просвітницьку роботу, здійснювати профілактику негативних явищ в учнівському та молодіжному середовищі, серед сімей кризових категорій- Служба у справах дітей та сім`ї, Центр соціальних служб для сім`ї дітей та молоді, Управління освіти ;
- залучення до сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування із числа вихованців дитячих закладів та ново виявлених дітей протягом 2015 року - Служба у справах дітей та сім`ї, Центр соціальних служб для сім`ї дітей та молоді, Управління освіти, Служба у справах дітей КОДА;
- сприяти реалізації права дитини на повноцінний відпочинок та оздоровлення насамперед соціально-незахищених категорій та обдарованих дітей - Служба у справах дітей та сім`ї, Управління освіти, ;
- добудова двох будинків сімейного типу в місті Фастів за адресою: Мічуріна,74 - Служба у справах дітей та сім`ї, Служба у справах дітей КОДА;
- створення соціального гуртожитку для осіб з числа дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування- Виконавчий комітет Фастівської міської ради, інвестори.
Очікувані результати:
- запровадження системи сімейно-орієнтованого підходу у запобіганні соціального сирітства та догляду за дітьми-сиротами, позбавленими батьківського піклування.
- поліпшення економічних, соціальних, медичних, психологічних та інших передумов, які впливають на демографічний розвиток , зменшення кількості насильства в сім`ях;
- забезпечення дітей шкільного віку якісними послугами з оздоровлення та доступних видів спорту, насамперед дітей, які потребують соціальної підтримки.
3.3.2. Розвиток ринку праці та підвищення рівня доходів населення
Мета: підвищення якості життя та рівня доходів населення, збереження трудового потенціалу міста, розвиток ринку праці та зростання зайнятості населення, скорочення обсягів заборгованості із виплати заробітної плати працівникам підприємств міста Фастів.
Основні завдання та заходи:
1. Підвищення ефективності реалізації програм сприяння зайнятості населення, в т.ч. виконання заходів, передбачених Програмою зайнятості населення м. Фастова на період до 2017 року:
- сприяння збереженню існуючих робочих місць та розширенню сфери прикладання праці, в т.ч. шляхом створення нових робочих місць – Фастівський міськрайонний центр зайнятості, Виконавчий комітет Фастівської міської ради;
- вжиття заходів (економічних, адміністративних, інформаційних), спрямованих на посилення мотивації до легальної продуктивної зайнятості, – Васильківська об`єднана державна податкова інспекція Головного управління мін доходів у Київській області, інспектор праці ТДІзПП у Київській області, Фастівський міськрайонний центр зайнятості; Управління Пенсійного фонду в місті Фастові та Фастівському районі;
- працевлаштування незайнятих та безробітних громадян за сприяння міської служби зайнятості на вільні та новостворені, заброньовані та дотаційні робочі місця, залучення до участі в оплачуваних громадських роботах – Фастівський міськрайонний центр зайнятості;
- сприяння розвитку ефективної системи підтримки підприємницької ініціативи серед безробітних, організація професійної підготовки безробітних з основ підприємництва для подальшого заняття підприємницькою діяльністю – Фастівський міськрайонний центр зайнятості РДА;
- поширення профорієнтаційної роботи з населенням, систематизація роботи з випускниками загальноосвітніх шкіл, надання довідково-інформаційних та профорієнтаційних консультацій – Фастівський міськрайонний центр зайнятості, управління освіти ВК ФМР;
- надання консультативно-методичної допомоги підприємствам, установам та організаціям міста у здійсненні професійного навчання кадрів на виробництві та проведення його моніторингу – Фастівський міськрайонний центр зайнятості;
- проведення постійного моніторингу обсягів вивільнення працівників та стану зайнятості на підприємствах, в організаціях та установах міста, проведення виїзних консультацій на підприємства, де передбачається, або відбувається вивільнення працівників – Васильківська об`єднана державна податкова інспекція Головного управління міндоходів у Київській області, інспектор праці ТДІзПП у Київській області, Фастівський міськрайонний центр зайнятості;
- активізація роботи щодо сприяння зайнятості осіб, які потребують соціального захисту шляхом забезпечення адресного підходу до кожної особи, посилення взаємодії з підприємствами та зацікавленими організаціями – Фастівський міськрайонний центр зайнятості;
2. Підвищення рівня доходів населення:
- проведення перевірок (обстежень) підприємств та організацій міста з питань дотримання роботодавцями мінімальних державних гарантій з оплати праці, норм Генеральної та галузевих угод та міжкваліфікаційних співвідношень в оплаті праці та вжиття відповідних заходів реагування за результатами виявлених порушень – Васильківська об`єднана державна податкова інспекція Головного управління мін доходів у Київській області, інспектор праці ТДІзПП у Київській області, Фастівський міськрайонний центр зайнятості; Управління Пенсійного фонду в місті Фастові та Фастівському районі;
- проведення моніторингу цін на споживчому ринку товарів з метою недопущення їх випереджаючого зростання по відношенню до темпів зростання середньомісячної заробітної плати у м. Фастів у поточному році – відділ сфери обслуговування населення розміщення реклами та захисту прав споживачів;
- забезпечення своєчасної виплати пенсій у м. Фастів – Управління Пенсійного фонду в місті Фастові та Фастівському районі.
3. Здійснення заходів, спрямованих на детінізацію заробітної плати та легалізацію трудових відносин:
- виявлення та надання інформації інспектору праці ТДІзПП щодо підприємств міста, на яких розмір середньої заробітної плати значно нижчий середнього показника по м. Фастів за відповідним видом економічної діяльності, – Васильківська об`єднана державна податкова інспекція Головного управління мін доходів у Київській області, Управління Пенсійного фонду в місті Фастові та Фастівському районі;
- проведення перевірок суб’єктів господарювання, які використовують найману працю без документального оформлення трудових відносин з працівниками та виплачують заробітну плату повністю або частково «в конверті» – Васильківська об`єднана державна податкова інспекція Головного управління мін доходів у Київській області, інспектор праці ТДІзПП у Київській області, Фастівський міськрайонний центр зайнятості; Управління Пенсійного фонду в місті Фастові та Фастівському районі;
- організація проведення засідань робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення в м. Фастів та за результатами, направлення матеріалів для відповідного реагування до Васильківської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління міндоходів у Київській області, Територіальної державної інспекції праці у Київській області, структурні підрозділи ВКФМР, Управління соціального захисту населення.
- проведення роз’яснювальної роботи про негативні соціальні наслідки нелегальних трудових відносин та виплати заробітної плати «в конвертах» шляхом проведення із суб’єктами господарювання семінарів, нарад, засідань, виступів на телебаченні і публікацій у засобах масової інформації – Васильківська об`єднана державна податкова інспекція Головного управління мін доходів у Київській області, інспектор праці ТДІзПП у Київській області, Фастівський міськрайонний центр зайнятості; Управління Пенсійного фонду в місті Фастові та Фастівському районі.
4. Скорочення обсягів заборгованості із виплати заробітної плати:
- налагодження конструктивної співпраці з правоохоронними та контролюючими органами, об’єднаннями профспілок та роботодавців з метою підвищення відповідальності керівників підприємств за порушення норм оплати праці – Васильківська об`єднана державна податкова інспекція Головного управління мін доходів у Київській області, Управління Пенсійного фонду в місті Фастові та Фастівському районі, Управління соціального захисту населення;
- проведення відповідної роботи із власниками (засновниками) підприємств-боржників із заробітної плати або уповноваженими ними органами щодо вжиття відповідних заходів, спрямованих на прискорення погашення боргів із заробітної плати працівникам, а також притягнення до відповідальності посадових осіб за порушення законодавства про працю та оплату праці – виконавчий комітет Фастівської міської ради, Васильківська об`єднана державна податкова інспекція Головного управління мін доходів у Київській області, Управління соціального захисту населення;
- недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати в бюджетній сфері, на підприємствах комунальної власності – ДФ, ДСП, структурні підрозділи ВК ФМР, Фінансове управління, відділ бухгалтерського обліку та аналізу.
Очікувані результати:
- зменшення рівня та чисельності безробіття населення у віці 15–70 років (за методологією МОП)
- створення нових робочих місць в усіх сферах економічної діяльності;
- підвищення рівня реальних наявних доходів населення міста та заробітної плати
- зменшення тінізації заробітної плати;
- недопущення зростання заборгованості із виплати заробітної плати.
3.3.3. Підвищення ефективності соціального захисту Фастівчан
Мета: підвищення якості життя та розширення системи адресної підтримки незахищених верств населення.
Основні завдання та заходи:
1. Реалізація заходів міської цільової програми «Турбота.
2. Посилення адресності соціальної допомоги та підтримки незахищених верств населення:
- надання соціальних послуг через мережу територіальних центрів та соціальних установ (надомне обслуговування одиноких непрацездатних громадян та психічно хворих громадян, соціально-побутові послуги, гуманітарна допомога, благодійна допомога тощо) – Фастівський територіальний центр соціального обслуговування, Управління соціального захисту населення в місті Фастів;
- проведення роботи по розв´язанню проблем соціально-побутової, медичної, грошової допомоги сім’ям із дітьми, багатодітним, неповним сім’ям, сім’ям, які опікуються дітьми-сиротами, дітьми-інвалідами, одиноким громадянам похилого віку, інвалідам; Управління соціального захисту населення в місті Фастів, Фастівський територіальний центр соціального обслуговування;
- забезпечення оздоровлення та санаторно-курортного лікування дітей-інвалідів, підопічних дитячих будинків-інтернатів, ветеранів війни та праці, громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи - Управління соціального захисту населення в місті Фастів.
- забезпечення виконання рішень Уряду щодо підвищення ефективності Програми житлових субсидій – Управління соціального захисту населення в місті Фастів;
- координація та контроль питання ринку праці, оплати праці, експертизи умов праці, колективно-договірного регулювання, а також виконувати делеговані повноваження соціального захисту населення, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи - – Управління соціального захисту населення в місті Фастів;
- Створення стаціонарного відділення Фастівського міського територіального центру соціального - обслуговування для постійного або тимчасового проживання громадян в м.Фастів – інвестори, КОДА, ВК ФМР.
3 Реалізація державної політики у сфері соціального захисту бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі – Управління соціального захисту населення в місті Фастів
4 Посилений соціальний захисту осіб, які втратили працездатність, забезпечення гідного рівня їх життя в результаті стійкого виконання пенсійного закононодавства:
- проведення роботи з ліквідації заборгованості по платежах до Пенсійного фонду - Управління Пенсійного фонду України в м.Фастові та Фастівському районі Київської області, структурні підрозділи ВК ФМР;
- своєчасне проведення правильності перерахунків пенсій відповідно до змін у законодавстві та за зверненнями пенсіонерів - Управління Пенсійного фонду України в м.Фастові та Фастівському районі Київської області;
- забезпечення збалансованої солідарної системи пенсійного страхування через звільнення солідарної системи від невластивих для неї виплат, удосконалення порядку призначення та індексації пенсій, скасування необгрунтованих пільг стосовно довгострокового виходу на пенсію та зі сплати страхових внесків - Управління Пенсійного фонду України в м.Фастові та Фастівському районі Київської області;
- проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо реформування пенсійного забезпечення - Управління Пенсійного фонду України в м.Фастові та Фастівському районі Київської області;
- запровадження накопичувальної системи загальобов`язкового державного пенсійного страхування шляхом створення інституційно-технічних умов перерахування страхових внесків- Управління Пенсійного фонду України в м.Фастові та Фастівському районі Київської області;
- перегляд системи надання пенсій пільговим категоріям пенсіонерів та перехід до виплати пенсій окремим професійним групам із професійних пенсійних систем - Управління Пенсійного фонду України в м.Фастові та Фастівському районі Київської області.
Очікувані результати:
- надання кваліфікованої адресної соціальної допомоги та підтримки незахищених верств населення, що перебувають на обслуговуванні в територіальному центрі ;
- посилення адресності соціальної допомоги найбільш уразливим верствам населення міста;
- своєчасне вирішення питань призначення житлових субсидій ;
- збільшення частки інвалідів, залучених до суспільно-корисної праці та громадської діяльності;
- своєчасні та в повному обсязі, виплати призначених пенсій, прийняття рішень про призначення (перерахунок) пенсій у встановлені терміни та відповідно до чинного законодавства, забезпечення подальшої диференціації розмірів пенсій в залежності від наявного страхового стажу та отримуваної заробітної плати, шляхом проведення перерахунків.
3.3.4 Задоволення культурних потреб та охорона культурної спадщини
Мета: розвиток культури міста спрямований на відродження і розвиток української національної культури, забезпечення свободи творчості, розвитку професійної та аматорської творчості, створення умов розвитку культури.
Протягом 2015 року діяльність закладів культури буде спрямована на реалізацію державної політики в сфері культурно-освітньої, культурно-дозвіллєвої, музейної, бібліотечної діяльності, охоронно-культурної спадщини та Програми розвитку культури на 2011-2016 роки.
Основні завдання та заходи:
1. Зміцнення матеріально-технічної бази та розвиток закладів культури:
Фастівський міський Палац культури :
- капітальний ремонт (лівого крила, великої зали, заміна вікон, встановлення повітряного обігріву приміщення великої зали) - відділ культури і туризму, Фастівська міська рада, Київська обласна рада, спонсори, міський Палац культури;
- поновлення звукової та світлової апаратури відділ культури і туризму
Фастівська міська рада,міський Палац культури;
Фастівська дитяча музична школа:
- капітальний ремонт (пофарбування фасаду, заміна вікон) відділ культури і туризму, Фастівська міська рада, Київська обласна рада, спонсори, Фастівська дитяча,музична школа
- добудова ще одного крила до будівлі школи в два поверхи (концертної зали та класів) відділ культури і туризму, Фастівська міська рада, Київська обласна рада, спонсори, Фастівська дитяча музична школа;
- закупівля музичних інструментів відділ культури і туризму, Фастівська дитяча музична школа;
Фастівська міська бібліотека
- забезпечення підписки періодичних видань та закупівлі книг відділ культури і туризму, Фастівська міська рада, міська бібліотека;
- поновленя меблів - відділ культури і туризму, Фастівська міська рада,
міська бібліотека;
Фастівський державний краєзнавчий музей
- капітальний ремонт будівлі (пофарбування фасаду та віконних рам)
відділ культури і туризму, Фастівська міська рада, краєзнавчий музей;
- добудова до приміщення музею крила для розміщення експозиційних залів та фондосховища відділ культури і туризму, Фастівська міська рада,
Київська обласна рада, спонсори, краєзнавчий музей;
- облаштування постійної експозиції з історії Фастівщини - відділ культури і туризму, Фастівська міська рада, краєзнавчий музей;
- модернізація системи охоронної сигналізації - відділ культури і туризму, Фастівська міська рада,краєзнавчий музей.
2. Проведення різноманітних культурно-мистецьких заходів для жителів та гостей м.Фастова:
- цикл новорічних та різдв’яних заходів для дітей та дорослих;
- заходи , присвячені Дню соборності України; “На шляху до української незалежності” ;
- святкові заходи, присвячені Міжнародному жіночому дню 8 Березня “Жінка – берегиня роду і країни”;
- цикл заходів до дня народження Т.Г.Шевченка;
- “Чорнобиль: біль, біда, тривога” – заходи, приурочені річниці аварії на ЧАЕС;
- Святкові заходи до 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні;
- Відзначення Дня Конституції України та Дня Молоді;
- Урочистості з нагоди Дня Державного Прапора України та Дня незалежності України;
- Святкування Дня міста Фастова “Слався у віках, наше рідне місто!” – до 625-ї річниці від заснування міста;
- Проведення заходів до Дня українського козацтва та Дня захисника України;
- Відзначення річниці визволення України та річниці визволення міста Фастова від німецько-фашистстких загарбників “Мій край, твоя історія жива”;
- Заходи до Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні;
- Фестиваль “Повір у себе” та святковий концерт до Міжнародного дня інвалідів;
- Святкові заходи до Дня збройних сил України;
- Концертні програми з нагоди інших державних та професійних свят;
- Проведення пізнавальних та розважальних заходів для дітей та молоді;
- Проведення наукових конференцій, читань, круглих столів, презентацій книг та фільмів. Відділ культури і туризму, заклади культури
3. Забезпечення умов для творчого та інтелектуального розвитку особистості кожного жителя міста через:
- вдосконалення навчально-виховного процесу та творчої діяльності в Фастівській дитячій музичній школі та міському Палаці культури -Фастівська дитяча музична школа, міський Палац культури;
- розширення інформаційних ресурсів міської бібліотеки шляхом підключення до бази “Електронна бібліотека” та створення електронної бази книг -міська бібліотека;
- підтримка ініціатив щодо нових форм дозвіллєвої діяльності - міський Палац культури;
- активна підтримка пропаганди кращих здобутків української національної і світової культури - відділ культури і туризму, Фастівська дитяча музична школа, міський Палац культури, міська бібліотека, краєзнавчий музей;
- відродження та розвиток традицій і культури української нації, етнічної і мовної самобутності корінних народів і національних меншин, що проживають у місті - відділ культури і туризму, Фастівська дитяча музична
школа, міський Палац культури, міська бібліотека, краєзнавчий музей;
- забезпечення участі учнів дитячої музичної школи та творчих колективів Палацу культури у обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах та фестивалях - відділ культури і туризму, Фастівська дитяча музична школа, міський Палац культури;
- забезпечення участі співробітників Фастівського державного краєзнавчого музею в обласних, всеукраїнських міжнародних наукових кнференціях, круглих столах та наукових читаннях, які проводять музеї України-відділ культури і туризму, краєзнавчий музей;
- забезпечення участі всіх працівників закладів культури у навчальних семінарах, практикумах, курсах підвищення кваліфікації з метою підвищення рівня професійної майстерності та світогляду- відділ культури і туризму
4. Пошук нових джерел позабюджетного фінансування галузі:
- реалізація спільних проектів з розвитку культури, що здіснюються за кошти приватного сектору, громадських організацій, благодійних фондів, міжнародних установ (іноземні посольства, представництва, інститути тощо)
Фастівська міська рада, відділ культури і туризму, Фастівська дитяча музична школа, міський Палац культури, міська бібліотека, краєзнавчий музей.
5. Забезпечення на належному рівні збереження та охорони об’єктів культурної спадщини:
- капітальний ремонт меморіального комплексу “Курган слави”;
- капітальний ремонт пам’ятника воїнам-визволителям (парк культури);
- сворення “Алеї слави” у міському парку культури і відпочинку;
- встановлення і виготовлення пам’ятника М.Глухенькому (територія ЗОШ № 4) Комбінат комунальних підприємств, Фастівська міська рада, Київська обласна рада, відділ культури і туризму, громадські організації
- контроль за забудовами, які порушують цілісність загального естетичного вигляду міста Фастівська міська рада, відділ містобудування та архітектури
Очікувані результати:
- збільшення кількості та різноманітності культурно-мистецьких заходів;
- збільшення кількості учнів дитячої музичної школи;
- урізноманітнення роботи творчих колективів, що сприятиме розвитку естетичної і культурної освіти у місті;
- автоматизація музейних та бібліотечних процесів, перетворення їх у “відкриті” багатоцільові осередки культури, науки, освіти;
- у результаті проведеної роботи буде збережено та примножено культурні надбання краю, забезпечено умови для творчого розвитку особистості, підвищення культурного рівня виховання громадян міста;
- збереження об’єктів культурної спадщини та покращення естетичного вигляду міста.
3.2.2 Підвищення стандартів у сфері освіти
Мета: забезпечення конституційних гарантій доступності та рівності прав громадян на отримання якісної освіти, поліпшення інтелектуальних і професійно-кваліфікаційних характеристик людського капіталу.
Основні завдання та заходи:
1. Забезпечення рівного доступу до якісної освіти, належного рівня навчально-виховного процесу, матеріально-технічного забезпечення навчальних закладів, безперервного професійного розвитку педагогічних працівників відповідно до світових освітніх стандартів:
- подальше вдосконалення змісту освіти, форм і методів навчальної діяльності, приведення їх у відповідність із сучасними потребами суспільства і дитини – Управління освіти ВК ФМР;
-удосконалення системи контрольно-аналітичного вивчення управлінського забезпечення навчально-виховного процесу та фінансово-господарської діяльності адміністрацією закладів освіти міста та інших механізмів міського управління освітою - Управління освіти ВК ФМР;
- впровадження державних стандартів загальної середньої освіти, передових освітніх технологій - Управління освіти ВК ФМР;
- забезпечення рівня стартових можливостей для подальшого успішного шкільного навчання всім дітям дошкільного віку - Управління освіти ВК ФМР.
2. Розробка та впровадження в експлуатацію системи електронної реєстрації дітей для вступу у дошкільні навчальні заклади.
3. Розвиток мережі та потужностей навчальних закладів, продовження будівництва та реконструкції об'єктів освіти - Управління освіти ВК ФМР, Фінансове управління, КОДА :
- добудова ЗОШ І-ІІІст. №5, ЗОШ І-ІІст. №12;
- створення НВК школа – дитячий-садок на базі ЗОШ І ст. №11;
- відновлення непрацюючої групи на базі ДНЗ №10 «Малятко»;
- будівництво нового ДНЗ по вул. 12 Грудня.
4. Зміцнення матеріально-технічної та інформаційної бази навчальних закладів:
- інформатизація та комп’ютеризація навчального процесу, реалізація національного проекту «Відкритий світ» (придбання комп’ютерної техніки, оснащення освітніх установ навчальними комп’ютерними комплексами, програмним забезпеченням, розширення швидкісного доступу до інформаційних джерел та мережі Інтернет) інвестори, спонсори.
5. Запровадження нових особистісно-орієнтованих методик, технологій виховання, забезпечення потреб особистості в самовизначенні та самовираженні - Управління освіти ВК ФМР
6. Удосконалення діяльності навчальних закладів щодо:
- повного охоплення навчанням всіх дітей шкільного віку,
- забезпечення права кожного учня на отримання освіти у повному обсязі,
- проведення роботи щодо створення умов для здобуття повноцінної освіти різними категоріями дітей – обдарованими, дітьми з вадами психологічного та фізичного розвитку, дітьми – сиротами і дітьми позбавленими батьківського піклування –Управління освіти ВК ФМР
7 Створення умов для розвитку педагогічної ініціативи, підвищення загально-дидактичного, науково-методичного та професійного рівня педагогічних кадрів міста.
8 Розширення напрямків та поглиблення змісту роботи щодо організаційно-методичного, кадрового та матеріально-технічного забезпечення закладів освіти міста - Управління освіти ВК ФМР, Виконавчий комітет Фастівської міської ради
9. Розширення інформаційного простору, впровадження комп’ютерної техніки та передових освітніх технологій в управлінську діяльність керівників закладів освіти міста –інвестори, спонсори
10 Впровадження механізму фінансування галузі (залучення позабюджетних коштів), розвиток фінансово-господарської самостійності закладів освіти, систематичний аналіз економічних показників їх діяльності.
Очікувані результати:
- впровадження світових стандартів освіти;
- збільшення кількості місць в дошкільних навчальних закладах;
- оптимізація навчального процесу за рахунок використання сучасних технічних засобів та розширення швидкісного доступу до інформаційних джерел та Інтернету;
- покращення матеріально-технічної бази діючих закладів освіти;
- збереження та покращення здоров’я учнів.
3.3.5 Розвиток фізичної культури та спорту
Мета: створення умов для стабільного розвитку сфери фізичної культури та спорту, максимальне залучення до здорового способу життя всіх категорій населення міста.
Основні завдання та заходи:
1. Збереження існуючої мережі фізкультурного руху та залучення населення до фізкультурно-масових заходів оздоровчого характеру
- забезпечення належних умов для проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи в усіх навчальних закладах – Управління освіти, Відділ з питань фізичної культури та спорту
- забезпечення розвитку всіх видів спорту шляхом підтримки дитячого, дитячо-юнацького, спортивних вищих досягнень, спорту інвалідів та спорту ветеранів – відділ з питань фізичної культури та спорту;
- залучення до систематичних занять фізичною культурою і спортом дітей, молоді та дорослого населення міста; Відділ з питань фізичної культури та спорту, спортивні секції, ДЮСШ.
- активізація керівників профспілкових колективів підприємств, установ та організацій, щодо активної діяльності у фізкультурно-оздоровчому напрямку, змістовного відпочинку та дозвілля, формування здорового способу життя серед працівників підприємств, установ та організацій і членів їх сімей засобами фізичної культури та спорту Відділ з питань фізичної культури, засоби масової інформації;
- збереження підліткових спортивних клубів на території міста- Виконавчий комітет Фастівської міської ради, Відділ з питань фізичної культури та спорту, спортивні секції, ДЮСШ.
- проведення щорічних традиційних фізкультурно-спортивних масових заходів згідно з Єдиним календарним планом спортивно-масових заходів на 2015 рік Відділ з питань фізичної культури та спорту, спортивні секції, ДЮСШ;
- впровадження ефективних методів і засобів фізкультурно-спортивної діяльності та видів спорту з урахуванням побажань Фастівчан - Відділ з питань фізичної культури та спорту.
2. Підтримка розвитку олімпійських та не олімпійських видів спорту:
- забезпечення виконання Єдиного календарного плану міських та всеукраїнських змагань- Відділ з питань фізичної культури та спорту;
- відповідно до Єдиного календарного плану міських та всеукраїнських змагань передбачити міські змагання та участь збірних команд міста у всеукраїнських змаганнях - Відділ з питань фізичної культури та спорту, спортивні секції, ДЮСШ;.
- проведення навчально-тренувальних зборів та підготовка до участі у чемпіонатах, кубках України, всеукраїнських, а також міжнародних спортивних змаганнях з олімпійських та не олімпійських видів спорту серед спортсменів різних вікових груп Відділ з питань фізичної культури та спорту, спортивні секції, ДЮСШ.
Очікувані результати:
- збільшення кількості дітей, що займаються в ДЮСШ;
- заохочення населення до занять фізичною культурою та пропаганди здорового способу життя;
- збільшення проведення міських заходів, участь у всеукраїнських і міжнародних змаганнях, проведення навчально-тренувальних зборів збірних команд з підготовки до участі у чемпіонатах та Кубках України з різних видів спорту.
ІV. Результати виконання завдань соціально-економічного розвитку
у 2015 році
у 2015 році
Реалізація системних заходів, спрямованих на підтримку основних секторів економіки, активізацію процесів модернізації інфраструктури, стимулювання внутрішнього інвестиційного та споживчого попиту населення, поліпшення бізнес-клімату й створення сприятливих умов для надходження інвестицій сприятиме закріпленню позитивних тенденцій економічного розвитку у 2015 році.
Поліпшення бізнес-клімату шляхом дерегуляції підприємницької діяльності, реформування системи надання адміністративних послуг, удосконалення ресурсної та інформаційно-консультативної підтримки сприятиме розвитку малого і середнього підприємництва.
Прогнозуються подальші позитивні зміни фінансового становища суб’єктів господарювання міста, зокрема, за рахунок здійснення заходів, спрямованих на усунення негативних сторін платіжної дисципліни, зменшення масштабів тіньового сектору.
На 2015 рік прогнозується підвищення інвестиційної привабливості м. Фастів серед вітчизняних та іноземних інвесторів внаслідок активної інвестиційної політики міста з реалізації Стратегії розвитку Київської області до 2020 року .
Процеси реалізації інвестиційної політики м.Фастів супроводжуватимуть розвиток важливих сфер економіки міста, так прогнозується, що в 2015 році підприємство ТОВ «КПД» при введені в експлуатацію створить нові високооплачувальні робочі місця, надасть надходження до бюджету у вигляді ПДФО та плату за оренду землі, та впровадить інноваційне виробництво.
Відбуватиметься поповнення бюджету розвитку за рахунок залучення коштів інвесторів (забудовників) на розвиток інженерно - транспортної інфраструктури і коштів, що сплачуються в порядку компенсації за інженерно підготовку території (через контроль сплати інвесторам пайових внесків).
За умови стабільного економічного зростання, забезпечення належної підтримки малозахищених верств населення, сприяння зайнятості населення та скорочення обсягів заборгованості із виплати заробітної плати можливе зростання реальних доходів населення та заробітної плати.
Крім того, прогнозується поступовий спад заборгованості із виплати заробітної плати до кінця 2015 року та повне її погашення на економічно активних підприємствах за рахунок запуску виробничих потужностей на ПАТ «Факел» та отримання прибутку від діяльності підприємства.
Передбачається, що за рахунок активної роботи керівників підприємств протягом 2015 року, для промислових підприємств міста відкриються нові ринки збуту, які зможуть окупити втрати ринку збуту Росії, та за рахунок чого збільшиться обсяг реалізованої продукції промислових підприємств розшириться зовнішньо-економічна діяльність промисловості міста.
Розвиток мережі та потужностей навчальних закладів, відбуватиметься при отриманні державної субвенції, коштів інвестора для продовження будівництва ЗОШ №5 на 720 учнівських місць та будівництва ЗОШ №12 на 198 учнівських місць, яке було розпочате Управлінням капітального будівництва КОДА та розпочати будівництво нового ДНЗ по вул. 12 Грудня.
За рахунок створення стаціонарного відділення Фастівського міського територіального центру соціального - обслуговування для постійного або тимчасового проживання громадян в м.Фастові за рахунок усіх можливих джерел фінансування, можливе надання посиленої адресної соціальної допомоги та підтримки незахищених верств населення.
Керуючий справами В.О.Васильченко
Додаток 1
Перелік
міських цільових програм, що передбачаються до реалізації у 2015 році
№
|
Назва програма
|
1.
|
Комплексна програма підтримки молоді «Молодь Фастова» буде прийнята в 2015 році
|
2.
|
Програма відпочинку та оздоровлення дітей м. Фастова буде прийнята в 2015 році
|
3.
|
Міська програма «Реформування і усталеного розвитку житлово-комунального господарства Фастівської міської територіальної громади на 2007-2015 роки
|
4.
|
Програма забезпечення техногенної та пожежної безпеки в м. Фастів на період до 2016 року
|
5.
|
Екологічна програма охорони навколишнього природного середовища міста Фастова на 2010-2015 роки
|
6.
|
Програма протизсувних заходів на території міста Фастова протягом 2009-2015 років
|
7.
|
Міська комплексна програма подолання дитячої бездоглядності, підтримки сімей з дітьми та реформування інтернатного закладу для дітей «Назустріч дітям» на 2010-2017 роки
|
8.
|
Програма накопичення та використання матеріального резерву для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків у м. Фастів на 2011-2015 роки
|
9.
|
Програма по усуненню причин, які викликають підтоплення в мікрорайонах міста Фастова на 2011-2016 роки
|
10.
|
Програма комплексного розвитку культури в м. Фастів на 2011-2016 роки
|
11.
|
Програма правової освіти населення міста Фастова буде прийнята в 2015 році
|
12.
|
Програма розвитку системи освіти міста Фастова , буде прийнята в 2015 році
|
13.
|
Міська комплексна програма «Турбота» на 2011-2015 роки
|
14.
|
Програма розвитку фізкультури і спорту в місті Фастові на 2012-2016 роки
|
15.
|
Програма поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища у місті Фастові на 2012-2016 роки
|
16.
|
Програма організації та проведення оплачуваних громадських робіт у м. Фастів буде прийнята в 2015 році
|
17.
|
Міська Програма «З турботою про кожного» на 2012-1015 роки
|
18.
|
Програма підтримки розвитку місцевих засобів масової інформації на 2012-2015 роки
|
19.
|
Програма зміцнення законності, посилення боротьби зі злочинністю у місті Фастові на 2012-2016 роки
|
20.
|
Програма зайнятості населення на 2012-2017 роки
|
21.
|
Програма сприяння створенню і діяльності органів самоорганізації населення в місті Фастові на 2013-2015 роки
|
22.
|
Програма розвитку громадянського суспільства у місті Фастові на 2013-2015 роки
|
23.
|
Програма приватизації об’єктів комунальної власності буде прийнята в 2015 році
|
24.
|
Програма розвитку малого та середнього підприємництва в місті Фастові буде прийнята в 2015 році
|
25.
|
Програма залучення інвестицій та поліпшення інвестиційного клімату в місті Фастові буде прийнята в 2015 році
|
26.
|
Програма організації громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру у м. Фастів , буде прийнята 2015 році
|
27.
|
Міська інвестиційна Програма підвищення рівня надійності та забезпечення ефективності роботи централізованого водопостачання і водовідведення в м. Фастів Київської області на 2013-2015 роки
|
28.
|
Програма впорядкування руху автомобільного транспорту та пішоходів на території міста Фастова
|
29.
|
Міська цільова програма захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, забезпечення пожежної безпеки на 2014-2017 роки
|
30.
|
Міська програма удосконалення земельних відносин та охорони земель в м. Фастів Київської області на 2012-2015 рр.
|
31.
|
Програма будівництва (придбання) доступного житла у місті Фастів 2010-2017 рр.
|
32.
|
Програма з легалізації виплат заробітної плати та зайнятості населення на території міста Фастова
|
33.
|
Програма регулювання чисельності безпритульних тварин на території міста Фастова на 2011-2020 рр.
|