Адміністративні послуги
- Повний перелік послуг
- Реєстрація, зняття з реєстрації місця проживання
- Паспорт громадянина України
- Державна реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та речових прав на нерухоме майно
- Держгеокадастр
- Адмінпослуги підрозділів виконавчого комітету Фастівської міської ради (діти, земельні питання, архітектура тощо)
- Оформлення документів дозвільного характеру
ЖКГ
- КП Фастівської міської ради «Фастівтепломережа»
- КП Фастівської міської ради «Фастівводоканал»
- Фастівська Житлово-експлуатаційна контора
- Фастівський Комбінат комунальних підприємств
- КП «Центр торгівлі та благоустрою»
- КП «Фастівське БТІ»
- Плани роботи на тиждень
- Звіт про роботу за поточний тиждень
- Актуально-енергозбереження
- Фастівська філія по експлуатації газового господарства ВАТ "Київоблгаз"
- Житлова політика
- Питання землі та майна
Люстрація
Міські програми
ЗМІ Фастівщини
Користувацький вхід
Головні новини
Програма соціально-економічного та культурного розвитку міста Фастів на 2016 рік
ФАСТІВСЬКА МІСЬКА РАДА КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
№4-VI-VII від 24.12.2015р.
Про затвердження Програми соціально-економічного і культурного розвитку міста Фастів на 2016 рік
Враховуючи рішення виконавчого комітету Фастівської міської ради №474 від 24.12.2015року, заслухавши інформацію першого заступника міського голови, діючи у відповідності до Закону України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», беручи до уваги висновки та рекомендації постійних комісій міської ради, керуючись ст.25, п.22 ч.1 ст.26, ст.75 закону України «Про місцеве самоврядування України»,
міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити « Програму соціально-економічного і культурного розвитку міста Фастова на 2016 рік»
2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на першого заступника міського голови та постійну комісію з питань бюджету і фінансів, соціально-економічного, культурного розвитку та управління комунальним майном.
Міський голова М.В. Нетяжук
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення VI сесії міської ради
№ 4-VI-VII від 24.12.2015
ПРОГРАМА
соціально-економічного
та культурного розвитку м. Фастів
на 2016 рік
м. Фастів
2015 р
|
Вступ
|
3
|
|
Цілі та пріоритети соціально-економічного та культурного розвитку міста у 2016 році
|
4
|
|
6
|
|
1
|
|
|
1.1
|
Модернізація промислової галузі
|
15
|
1.2
|
Енергозабезпечення та енергоефективність
|
17
|
1.3
|
20
|
|
1.4
|
Бюджетна політика
|
22
|
1.5
|
25
|
|
1.6
|
26
|
|
|
|
|
2.1
|
27
|
|
2.2
|
Ефективне використання інвестиційного потенціалу міста. Зовнішньоекономічна діяльність
|
30
|
2.3
|
35
|
|
2.4
|
Розвиток туризму
|
37
|
|
|
|
3.1
|
Рівень зайнятості населення та оплата праці
|
39
|
3.2
|
Підвищення соціального захисту громадян
|
42
|
3.3
|
44
|
|
3.4.
|
Модернізація системи освіти
|
46
|
3.5
|
Культурний розвиток та збереження культурної спадщини
|
49
|
3.6
|
Розвиток державної політики у молодіжній сфері фізичної культури і спорту
|
57
|
3.7
|
Безпека життя та охорона навколишнього природнього середовища, техногенна безпека
|
65
|
Додаток 1
|
Основні показники економічного та соціального розвитку міста на 2014-2015 року
|
70
|
Вступ
Програма соціально-економічного та культурного розвитку міста Фастів на 2016 рік (далі – Програма) розроблено з метою вироблення і втілення єдиної політики розвитку міста у 2016 році, що вимагає від виконавчого комітету визначення конкретних пріоритетів у соціальній та економічній сферах, належної взаємодії органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
Методичною основою розроблення Програми є Закон України “Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України” (із змінами, внесеними згідно із Законом України від 17 травня 2012 року №47-31-VI).При розробленні Програми враховано положення таких документів: стратегія Київської області наперіод до 2020 року, затвердженої рішенням сесії обласної ради затвердженої Рішенням Київської обласної радивід 04.12.2014 № 856-44-VІ
Підготовка проекту Програми здійснювалася відділом економіки та соціально-економічного розвитку спільно з іншими структурними підрозділами міської ради, територіальними підрозділами центральних органів виконавчої влади, з урахуванням пропозицій підприємств, організацій та установ усіх форм власності.
На основі оцінки тенденцій економічного і соціального розвитку міста за 2014-2015 роки та нагальних проблем, у Програмі визначено пріоритети соціально-економічного розвитку у 2016 році. Одночасно встановлено завдання та розроблено конкретні заходи щодо реалізації державної регіональної політики.
Складовими частинами Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Фастів на 2016 рік є завдання інших міських галузевих програм, що спрямовані на вирішення нагальних проблем міста.
Цілі, пріоритети та основні завдання економічного та соціального розвитку міста у 2016 році
Основними цілями розвитку міста Фастів у 2016 році є досягнення економічного зростання на основі потенціалу та удосконалення механізмів управління територією міста, підвищення конкурентоспроможності міста та його конвертація в зростання добробуту населення, забезпечення належного функціонування інженерно-транспортної інфраструктури, доступності широкого спектра соціальних послуг.
Діяльність міської влади у 2016 році буде направлена на мобілізацію та концентрацію всіх можливих ресурсів для реалізації завдань з розвитку економічного, промислового та соціального потенціалу міста:
- підвищення ефективності використання ресурсного потенціалу міста (бюджетних, майнових та земельних ресурсів);
- підвищення стандартів життя населення і рівня соціальної захищеності мешканців міста, доступності та якості соціальних послуг.
- підвищення доступності та якості освіти
- підвищення якості та доступності медичного обслуговування, зниження захворюваності населення, пропагування здорового способу життя;
- підвищення енергоефективності
- формування сприятливого клімату для залучення інвестицій та поліпшення інвестиційного клімату.
Забезпечення комплексного, сталого соціально-економічного розвитку міста є однією із найбільших важливих цілей органів місцевого самоврядування м.Фастів у 2016 році.
З метою досягнення поставлених цілей і завдань пріоритети діяльності Фастівської міської влади будуть направлені на :
§ підвищення ефективності фінансової політики: забезпечення стабільності надходження платежів до бюджетів усіх рівнів; здійснення ефективної податково-бюджетної політики; дотримання жорсткої фінансової дисципліни, забезпечення освоєння коштів субвенції з державного бюджету для фінансування реконструкції, капітального ремонту, будівництва соціальних об’єктів;
§ завершення виготовлення схеми планування території міста : завершення розробки Генерального плану міста.
§ підвищення рівня соціальних стандартів: подальше зростання розміру заробітної плати та прискорення погашення заборгованості з її виплати;забезпечення ефективного функціонування системи охорони здоров’я; реалізація заходів програми розвитку якісної освіти; забезпечення державних соціальних гарантій для жителів міста; створення умов для соціального становлення сімей, жінок, дітей і молоді;
§ впровадження енергозберігаючих технологій: впровадження енергозберігаючих заходів у закладах бюджетної сфери та житлово-комунального господарства (реконструкція шляхом модернізації теплоенергетичного устаткування із заміною фізично і морально застарілих котлів на сучасні), реконструкція вуличного освітлення з використанням енергозберігаючих ламп.
§ сприяння приросту обсягів вітчизняних та іноземних інвестицій: активізація інформативної відкритості міста у сфері висвітлення інвестиційного потенціалу, підвищення інвестиційного іміджу Фастівщини, сприяння суб’єктам господарювання у реалізації інвестиційних проектів, спрямованих на випуск інноваційної продукції.
§ створення умов для розвитку підприємницької діяльності : забезпечення оптимального нормативного регулювання підприємницької діяльності на місцевому рівні, упорядкування та спрощення процедури отримання документів дозвільного характеру за принципом «Єдине вікно».
§ розвиток високотехнологічного промислового виробництва: стабілізація роботи промислових підприємств, нарощування обсягів виробництва конкурентоспроможної продукції, розширення її асортименту, освоєння нових енергозберігаючих технологій виробництва, підтримка підприємництва шляхом проведення в межах компетенції органів місцевого самоврядування, збалансованої політики у сферах оподаткування та орендних відносин, інформаційного забезпечення про ресурси громади, що можуть бути переданими у використання для здійснення підприємницької діяльності.
§ модернізація та розвиток транспортної інфраструктури: впорядкування автобусної маршрутної мережі.
§ Забезпечення життєдіяльності міста, збереження та розвиток соціальної інфраструктури.
Позитивні результати виконання пріоритетних завдань сприятимуть подоланню впливу наслідків фінансово-економічної кризи на економічний розвиток міста та підвищенню рівня життя мешканців міста Фастів.
АНАЛІЗ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ МІСТА
У 2015 РОЦІ
Протягом 2015 року збережено тенденції до розвитку промислової галузі.Станом на 01.10.2015 рік обсяг реалізації продукції промислових підприємств міста Фастів становить 1 342 645,05 тис.грн що на 3858,5 тис.грн більше ніж в минулому році.
Збільшили та досягли рівня реалізації по відношенню до відповідного періоду минулого року 8 промислових підприємств.
Найбільших темпів зростання обсягів реалізації досягли:
1. ТОВ «Крайзель-будівельні матеріали» - на 94399,1 тис.грн;
2. ПАТ «Факел» - на 20601,1 тис.грн;
3. ПрАТ «Елопак-Фастів» -на 134648,0 тис.грн;
4. ТОВ «Фастівський хлібокомбінат» - на 9224,3 тис.грн;
Крім того декілька промислових підприємств міста знаходяться в не найкращому економічному стані, але протягом 2015 року все таки змогли збільшити обсяг реалізованої продукції в порівнянні з аналогічним періодом минулого року:
1. ТОВ «Фірма Промгазтехнологія» - на 4900 тис.грн;
2. ТДВ «Електронагрівач» - на 6378,4 тис.грн.;
3. ДППАТ «Оболонь Пивоварня Зіберта» - на 13875,44 тис.грн.
Здійснювали реалізацію продукції але з малим темпом росту в порівнянні з аналогічним періодом минулого року такі підприємства: ТОВНВОФЗХМ «Червоний жовтень, ТОВ «Перше швейне підприємство «Козак»
Протягом 2015 року промисловими підприємствами міста Фастів освоєно нові види продукції, а саме:
· ТОВ «Перше швейне підприємство «Козак»: сорочка байова, замовлення Міноборони, куртка утеплена зимова, замовлення Національної гвардії.
· ДП ПАТ «Оболонь» Пивоварня Зіберта» протягом року було освоєно новий вид продукції «Яблочний сидр».
· ТОВ «Компанія Юнівест Маркетинг» - протягом року запустило новий проект –виробництво одноразової упаковки для різних сегментів ринку, крім того розпочато виробництво одноразового посуду, тарілки різних форм (4 форми), паперові стакани (15 видів), паперові відра для поп корну (6 стандартних розмірів), паперові стакани та кришки для пакування морозива.
У місті протягом 2015 року діяло 7 комунальних підприємства (в т.ч. 1 комунальний заклад КЗ Фастівської міської ради Фастівська міська лікарня), які надають різні види послуг населенню.
За результатами січня-вересня 2015 року загальний чистий дохід від наданих послуг склав 24154,8 тис. грн, що на 3006,3 більше, ніж за відповідний період минулого року (9 місяців 2014 року – 21148,5 тис. грн). Найбільших обсягів досягнуто за рахунок діяльності:
- КП «Фастівводокнал» 11628,0 тис грн (9 місяців 2014 – 10768,0 тис.грн.),
- КП «ККП»2113,0 тис.грн. (9 місяців 2014 -1784,0 тис.грн. ),
- КП «Фастівтепломережа» 7805,1 тис.грн.(9 місяців 2014 - 6477,0 тис.грн),
- КП «Фастівський міський ринок» 558,7 тис.грн (9 місяців 2014 року - 522,8 тис.грн.)
- КП «Фастівське МБТІ» 1173,0 тис.грн ( 9 місяців 2014 року- 1029,7 тис.грн.)
- КП «ЖЕК» 567,0 тис.грн. (9 місяців 2014- 877,0 тис.грн.)
На комунальних підприємствах міста зайнято 555 осіб, середня заробітна плата яких складає 3486,3 грн. в розрізі:
Назва комунального підприємства
|
Кількість найманих працівників
|
Середньомісячна заробітна плата
|
||
|
2014
|
2015
|
2014
|
2015
|
КП «Фастівводокнал»
|
-
|
219
|
-
|
2600,0
|
КП «ККП»
|
111
|
115
|
2502,0
|
2697,0
|
КП «Фастівтепломережа»
|
78
|
78
|
4018,0
|
4677,0
|
КП «Фастівський міський ранок»
|
10
|
11
|
2440,0
|
2511,0
|
КП «Фастівське МБТІ»
|
14
|
14
|
4500,0
|
5200,0
|
КП «ЖЕК»
|
118
|
118
|
3002,8
|
3232,86
|
Обсяг прямих іноземних інвестицій, вкладених в економіку міста Фастів станом на 01.10.2015 року склав 6116,0 тис. дол. США (станом на 01.01.2015 рік 10319,1),зменшення вартості акціонерного капіталу відображене за рахунок курсової різниці.
Обсяг освоєних капітальних інвестицій за січень–вересень 2015 року становить 83737 тис.грн.,що на 183 тис.грн менше ніж в аналогічному періоді минулого року, у % до загального обсягу по Київській області 0,6%, на одну особу 1758,8 тис.грн.
Станом на 01.10.2015 року в місті налічується 3314 фізичних осіб та 1062 юридичних осіб.Із них за січень-вересень 2015 року зареєстровано 34 суб’єкта підприємницької діяльності-юридичних осіб та 167 суб’єктів підприємницької діяльності-фізичних осіб та скасовано реєстрацію 17 суб’єктів підприємницької діяльності-юридичних осіб та 625 суб’єктів підприємницької діяльності-фізичних осіб.
За 9 місяців 2015 року надходження до бюджетів всіх рівнів від малого та середнього підприємництва склали 215 196,2 тис. грн, що на 25,9 тис.грн менше ніж в аналогічному періоді минулого року,в тому числі: до державного бюджету 151 214,6 тис.грн ( 9 місяців 2014 року 150317,3 тис.грн ) до місцевого бюджету 63981,6 тис.грн.(9 місяців 2014 року 64904,8 тис.грн.)
Протягом звітного року після відвідування безробітними семінарів з орієнтації на підприємницьку діяльність 8 безробітних вирішили відкрити власну справу. На виплату допомоги для організації підприємницької діяльності витрачено 278,7 тис.грн.
Співпраця з підприємництвом у форматі партнерства здійснюється шляхом підтримки конструктивного діалогу між владою та бізнесом щодо спрощення дозвільних процедур на надання адміністративних послуг.
Станом на 01.12.2015 року через центр надання адміністративних послуг надається 100 видів послуг. Всього за 2015 рік управлінням надано 6789 адміністративних послуг.
Споживчий ринок продовжує займати одне з провідних місць в соціальній інфраструктурі міста. Протягом 2015 року на території міста діє 140 магазинів з продажу продовольчих товарів, торгівельною площею - 7 996,3 м кв.;198 магазинів по продажу непродовольчих товарів, торгівельною площею 8 085,20 м кв.; 37 закладів ресторанного господарства на 2 780 посадкових місць; 4 ринки та 1 торгівельний майданчик;
В місті функціонує ринкове господарство, а саме: 4 ринки («Фастівський ринок» Київської регіональної спілки споживчої кооперації, «Вечірній ринок» ПП СКК Качановського, КП “Фастівський міський ринок “Фастівської міської ради, та ПП «БОР-КА») та торгівельний майданчик («Ярмарок» ПП СКК Качановського).
За дев'ять місяців 2015р. відкрилась кав'ярня «Десерт», аптека низьких цін, аптека по вул. Орджонікідзе, магазин «Рінго», сімейна італійська ресторація «Villa Chipollina», продовольчі магазини «Білоцерківські ковбаси», «Брусиловські ковбаси», «М`ясна лавка», непродовольчі магазини - магазини «Секонд Хенд» - 4 шт., «Червоний маркет», «Скринька», «Господарочка» та «Іграшки».
Обсяг роздрібного товарообороту підприємств, які здійснювали діяльність із роздрібної торгівлі, по місту Фастів за січень–вересень2015 року становить 245917,9 тис.грн у % до січня–вересня 2014 року 78,2% у % до підсумку Київської області 1,8 %.
Протягом січня-вересня 2015 року обсяг послуг, реалізованих споживачам підприємствами послуг, становить 323 326,5 тис.грн (включаючи ПДВ), що на 22 868,2 тис.грн менше. У структурі обсягу реалізованих послуг найбільшу питому вагу мали послуги транспорту складського, господарства, поштової та кур’єрської діяльності, а також послуги з інформації та комунікацій. Обсяг послуг, реалізованих населенню, становить 19072,8 тис.грн, що на 2651,9 тис.грн більше ніж в аналогічному періоді минулого року. Частка послуг, реалізованих населенню у загальному обсязі становить 5,8%.
Протягом січня-вересня 2015 року обсяг послуг, реалізованих споживачам підприємствами послуг, становить 323 326,5 тис.грн (включаючи ПДВ), що на 22 868,2 тис.грн менше. У структурі обсягу реалізованих послуг найбільшу питому вагу мали послуги транспорту складського, господарства, поштової та кур’єрської діяльності, а також послуги з інформації та комунікацій. Обсяг послуг, реалізованих населенню, становить 19072,8 тис.грн, що на 2651,9 тис.грн більше ніж в аналогічному періоді минулого року. Частка послуг, реалізованих населенню у загальному обсязі становить 5,8%.
Важливим аспектом економічного та соціального розвитку міста є наявність фінансових ресурсів.
Із загального обсягу бюджету власні доходи загального фонду з урахуванням внесених змін затверджені в сумі 88 642 600,00 гривень, спеціального фонду в сумі 7 817 300,00 гривень, в тому числі бюджет розвитку в сумі 2 400 000,00 гривень.
Розпис доходів загального фонду міського бюджету на 11 місяців 2015 року з урахуванням змін становить – 186 308 410,99 гривень, в тому числі по власних та закріплених доходах – 81 296 136,00 гривень. Фактичні надходження до загального фонду міського бюджету становлять – 185 812 691,23 гривень, в тому числі по власних та закріплених доходах – 81 980 371,92 гривень, або виконання в цілому по загальному становить 99,7 відсотка (- 495 719,76 грн.), в тому числі по власних та закріплених доходах 100,8 відсотків (+ 684 235,92грн.).
В порівнянні з 11 місяцями 2014 року надходження власних та закріплених доходів збільшились на 15 872 000,00 гривень.
В загальній сумі надходжень власних та закріплених доходів:
- податок з доходів фізичних осіб складає – 62,0 відсотка або 50 806 878,54 грн.;
- плата за землю складає – 14,1 відсотків, або 11 565 100,00 грн.;
- єдиний податок – 14,2 відсотка, або 11 607 263,74 грн.;
- акцизний податок – 7,1 відсотка, або 5 820 097,73 грн.
- інші податки (податок на прибуток, частина прибутку комунальних підприємств, плата за державну реєстрацію, туристичний збір, плата за оренду майнових комплексів, державне мито, адміністративні штрафи, податок на нерухоме майно та інші надходження ) складають – 2,6 відсотка.
План доходів виконано по всім джерелам надходжень, окрім податку на нерухоме майно на суму (-8 183 871,74) грн., в зв’язку із відсутністю оновленої бази оподаткування.
Відповідно до інформації Головного управління статистики у Київській області за січень-вересень 2015 року в місті прийнято в експлуатацію житла 4957 кв.м., що на 25 кв.м. більше ніж в минулому році. Підприємствами міста виконано будівельних робіт в області на суму 34242,0 тис.грн., що становить 1,8 % до загального обсягу виконаних будівельних робіт за січень-вересень 2015 року. Нове будівництво, реконструкція та технічне переозброєння склали більшу частину загального обсягу виконаних робіт.
З метою покращення транспортного обслуговування населення рішенням виконавчого комітету Фастівської міської ради затверджено автобусну мережу міста;
У 2015 році проведено 2 засідання комісії по проведенню конкурсів на право оренди майна комунальної власності територіальної громади міста Фастова. Розглянуто 12 заяв.
Станом на 01.12.2015 року у виконавчому комітеті налічується 28 договорів оренди нежитлових приміщень. Загальна площа приміщень комунальної власності, яка надана в оренду виконавчим комітетом Фастівської міської ради становить 3913 кв.м.
За результатами 2015 року до міського бюджету від сплати за оренду комунального майна надійшло 82991 грн.49 копійок з урахуванням ПДВ.
Питання зайнятості населення, легалізації трудових відносин перебуває на постійному контролі в органах виконавчої влади.
За результатами проведеної роботи спільно з Державною фіскальною службою та Територіально державною інспекцією з питань праці в Київській області , було проведено 8 засідань комісій з питань зайнятості населення легалізації трудових відносин заслухано 77 СГД, в результаті вжитих заходів легалізовано 51 робоче місце.
Протягом року спостерігається позитивна динаміка рівня заробітної плати в усіх галузях економіки. Порівнюючи з аналогічним періодом минулого року заробітна плата підвищилась на 325 грн та складає 3978 грн. у % до середнього рівня по регіону становить 101,1%. Відповідно до інформації головного управління статистики у Київській області середньооблікова кількість штатних працівників по місту. Становить 11462 особи, що на 861 особу менше ніж в 2014 році, фонд робочого часу у середньому на 1 особу 1409 годин, відпрацьовано 1193 години, у % до фонду робочого часу 84,7%.
Станом на 01.12.2015 сума заборгованості із заробітної плати по місту відсутня.
Середній розмір призначених пенсій становить на 01.10.2015 р. – 1539 грн. 62 коп., а станом на 01.10.2014 р. – 1557 грн. 85 коп. Зменшення виникло в зв’язку з обмеженням виплат пенсій працюючим пенсіонерам згідно Закону України №213-VIII від 2 березня 2015 року "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення", що набрав чинності 01.04.2015 року.
Впродовж січня-вересня 2015 року забезпечено реалізацію в повному обсязі та в межах фінансових можливостей усіх державних та місцевих програм соціального захисту.
Станом на 01.10.2015 року на обліку в Управлінні перебуває 3815 отримувачів соціальної допомоги, сума нарахованих і виплачених допомог становить 35707,69тис. грн.:
Управлінням станом на 01.10.2015 року нараховано субсидій на житлово-комунальні послуги на загальну суму 3980,7 тис.грн., перераховано – 3393,3 тис. грн., заборгованість становить 1027,4 тис. грн.
Контингент отримувачів субсидій становить 2835 сімей.
Компенсацію додаткових витрат на оплату послуг газопостачання призначено на загальну суму 3,2 тис. грн.
На обліку в Єдиному Державному Реєстрі перебуває 14636 пільговиків.
Постійно проводяться заходи, спрямовані на підтримку інвалідів, ветеранів війни і праці, малозахищених верств населення.
Станом на 01.10. 2015 року Управління забезпечило 28 інвалідів, учасників бойових дій путівками на санаторно-курортне лікування.
Видано 201 інваліду направлення на протезування., оформлено 38 анкет на замовлення технічних засобів реабілітації за індивідуальним замовленням .
Крім того, за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетом проведено інваліду війни 1 групи Собіянському Б.А. ремонт житла на загальну суму 37894,80 грн.
До Дня Перемоги управлінням соціального захисту населення виплачено одноразову грошову допомогу 1621 ветеранам війни на суму 1662, 2 тис.грн.,
Виплачено одноразову матеріальну допомогу 6 особам, звільненим з військової строкової служби, на загальну суму 4094,90 грн.
Виплачена компенсація за невикористану санаторно-курортну путівку 152 особам на загальну суму 52,5 тис. грн., а також виплачено компенсацію на бензин та транспортне обслуговування 113 особам на загальну суму 19,1 тис. грн.
Одним із пріоритетів державної політики в розвитку освіти є рівний доступ до якісної освіти. Він у місті забезпечується дошкільною, загальною середньою, позашкільною та професійною освітою.
На сьогодні у місті функціонує 12 дошкільних навчальних закладів, в яких виховується 2044 дитини, що на 75 більше, ніж в минулому навчальному році. Великою проблемою для міста залишається наявність значної черги в дитячі садки та переповненість груп в ДНЗ. Така ситуація зумовлюється міграційними процесами населення та збільшенням народжуваності дітей. В середньому в групах ясельного віку нараховується до 25 дітей (норма 15), а в дошкільних групах - 32-35 дітей (норма 20 дітей). Як результат – наповнюваність в ДНЗ: на 100 місць – 166 дітей.
У місті функціонують 10 загальноосвітніх закладів з денною формою навчання: 6 шкіл І-ІІІ ступенів, 1 школа - І-ІІ ступенів, 1 школа – І ступеня, навчально-виховний комплекс «Ліцей інформаційних технологій – СЗОШ №9» та спеціалізована ЗОШ І-ІІІ ст. №4. У них навчається 5145 учнів, що на 100 більше, ніж в минулому навчальному році. Крім того в місті є вечірня школа, де в цьому році мають можливість здобувати освіту 176 учнів. Спостерігається тенденція до збільшення кількості учнів в школах міста. На наступний навчальний рік прогнозуємо ще додатково близько 150 дітей.
Одним із пріоритетних напрямків розвитку освітньої галузі на сучасному етапі є профілізація освіти в школах.
У 2014-2015 навчальному році профільним навчанням було охоплено 351 учнів старших класів ЗОШ №1, 2, 10, СЗОШ №4 та НВК.
В 2014 році закінчили 11-й клас 369 учнів, 37 з них нагороджені золотими і срібними медалями. В 2015 році ці показники становлять: 247 випускників ЗОШ та 23 медалісти. І в 2014 році і в 2015 році випускники-медалісти отримали цінні подарунки від спонсорів та меценатів.
Специфікою м. Фастова щодо навантаження шкіл є наявність найбільшої в Київській області ІІ зміни (1637 учнів – 32 %). Частково проблему вирішують закінчення добудови ЗОШ №5 та ЗОШ №12
Аналіз стану здоров’я населення міста та діяльності закладів охорони здоров'я свідчить про те, що медико-демографічна ситуація в місті Фастів залишається складною. За 9 місяців 2015 року народилося в м. Фастів 460 дітей (народжуваність склала 9,7 на 1000 населення); померло – 584 чоловік (смертність складає 12,3 на 1000 населення). Природний приріст населення по м. Фастів становить мінус 2,6. Кількість наявного населення становить на 01.10.2015 року становить 47 588 осіб, постійного населення 47216.
В цiлому основними причинами смертностi населення залишаються: на першому мiсцi – хвороби серцево-судинної системи (71,9%), на другому - злоякiснi новоутворення (12,5%) i на третьому мiсцi – нещаснi випадки, травми та отруєння (5,0%).
В 2015 році відмічається ріст смертності від злоякісних новоутворень на 28,0%, дещо знизилась смертність від травм та отруєнь.
Особливу тривогу викликає високий рівень смертності працездатного населення, де основними причинами є захворювання серцево-судинної системи, нещаснi випадки i травми, злоякісні новоутворення, хвороби органiв дихання, і органів травлення, нервової системи.
Аналіз стану захворюваності населення показує: серед дитячого населення йде зниження поширеності хронічних захворювань, а серед дорослого населення незначне підвищення.
Станом на 01.10.2015 року АЗПСМ міста Фастів розташована в двох приміщеннях – по вул.. Л. Толстого 24 (терапевтичне відділення) та вул. Буцикові 1 (педіатричне відділення). Для наближення ПМСД до населення, в ході реалізації реформ охорони здоров’я в м. Фастові планується відкрити 5 амбулаторій.
За 9 місяців 2015 рік лікарями амбулаторії прийнято 144774 чоловік, в тому числі по захворюванню 95423 чол.; Надана медична допомога на дому 24551 хворим. Проліковано в умовах денного стаціонару 273 хворих та у стаціонарі на дому 1401 хворих.
Взято на облік 126 осіб демобілізованих із зони АТО як УБД та надано медичну допомогу. Крім того оглянуто всього демобілізованих із зони АТО 116 чол., із них направлено на МСЕК 15 чол., забезпечено лікарськими засобами безкоштовно на суму 6100,64 грн. – 7 чол.
Вузькими спеціалістами надана медична допомога 43196 хворим міста Фастова.
Надано медичну допомогу відділенням невідкладної допомоги – 4707 особам, в т.ч дітям – 496 особам.
Крім того Рішенням Фастівської міської ради від 03.09.2015 року №2-LXX-6 було створено КЗ ФМР «Фастівська міська лікарня».
Відповідно до інформації Фастівської ЦРЛ протягом 9 місяців 2015 року забезпечно функціонування структурних підрозділів ЦРЛ щодо надання вторинної медичної допомоги населенню міста.
Станом на 01.10.2015 року потужність стаціонарних відділень ЦРЛ складає 353 ліжка.
Забезпеченість ліжками населення району та міста на 01.10.2015 року склала 45,01 на 10 тисяч населення, що нижче за середній показник на районах Київської області – (48,29 за 2015 рік).
Також функціонує поліклініка на 350 відвідувань на зміну.
По ЦРЛ план виконання ліжко-днів за 9 місяців 2015 року -98,1% (9 місяців 2014 року – 96,8%)
Середнє перебування хворих на ліжку по ЦРЛ у 2015 р -9,8 (2014 – 9,9)
Середня продовженість роботи ліжка – 2015 рік – 248,7 (2014 -244,4)
Лікарняна летальність в 2015 р – 1,98% (2014 р-1,9%).
За 9 місяців 2015 року кількість відвідувань в поліклініці ЦРЛ до лікарів на амбулаторний прийом із числа міських жителів 73,4% ( за 9 місяців 2014 року -72,5%) серед всіх відвідувань
В закладі функціонує 7 палат на 28 ліжок для стаціонарного лікування хворих ветеранів ВВВ. Медикаментозне забезпечення в стаціонарі на 1 хворого ветерана війни на 1 ліжко/день в 2015 році – 7,20 грн.
За 9 місяців 2015 року проведене пільгове забезпечення ветеранів війни ліками за рецептами лікарів Фастівської ЦРЛ, витрачено 91,0 грн.
Що стосується кадрового забезпечення, в 2015 році прибуло: лікарів -14 осіб, в т.ч. молодих спеціалістів-4, середніх працівників -7, в т.ч. молодих спеціалістів - 2. Вибуло: лікарів -10, середніх працівників -14, підвищило кваліфікацію лікарів -16, медперсонал -32, оформлено на пенсію -11.
Культурне обслуговування населення міста Фастів здійснюють заклади культури, підпорядковані відділу культури і туризму виконавчого комітету Фастівської міської ради, а саме:
· КЗ ФМР “Фастівський державний краєзнавчий музей”
· КЗ ФМР “Фастівська дитяча музична школа”
· КЗ ФМР “Фастівський міський Палац культури”
· КЗ ФМР “Фастівська міська бібліотека”.
На сьогоднішній день в м. Фастові функціонує Фастівська дитяча музична школа, в якій навчаються 470 учнів, з них 126 учнів – пільговиків: на безоплатній основі навчаються 120 дітей, 6 дітей сплачують 50% оплати, працюють 63 викладача. Протягом звітного періоду проведена велика кількість різноманітних заходів, спрямованих на підвищення професійного виконавського рівня учнів та викладачів.
Так, впродовж звітного періоду було проведено біля 100 міських, всеукраїнських та міжнародних заходів - конкурсів, концертів, семінарських занять, фестивалів, відкритих уроків, академічних концертів.
Результатом оцінки діяльності шкіл естетичного виховання є рівень навчально-виховного процесу, який проводиться відповідно до індивідуальних можливостей, здібностей та інтересів кожного з учнів.
Протягом звітного періоду на базі Палацу культури працювало 35 клубних формування, з них для дітей 22. У творчих колективах Палацу культури займалося біля 1000 осіб, з них 775 дітей. Проведено 96 заходів, які відвідало 20,3 тис. осіб.
Протягом звітного періоду колективи міського Палацу культури стали переможцями у багатьох обласних, Міжнародних та Всеукраїнських фестивалях та конкурсах
Підтримка соціально важливих культурних ініціатив, вироблення та запровадження нових моделей культурного обслуговування громадян проводиться міською бібліотекою. За звітний період послугами бібліотеки скористувалися 2,6 тис. читачів, бібліотечний фонд складається із 26,0 тис. примірників, відвідали бібліотеку - 18,8 тис. осіб.
З метою поліпшення інформаційно-бібліотечного обслуговування населення міста в міській бібліотеці діє Інтернет-центр з вільним доступом до мережі Інтернет, який відвідало 990 користувачів.
У звітному періоді бібліотекою було організовано та проведено 30 заходів (екскурсії, літературні вечори, конкурси, бібліотечні уроки) та 100 книжкових виставок.
Краєзнавчим музеєм на постійній основі надається методична допомога музеям на громадських засадах, учням ЗОШ міста у написанні науково-дослідних робіт на конкурс у МАН України, студентам ВУЗів для написання дипломних робіт, молодим вченим для написання кандидатських робіт.
За І-ІІІ квартали 2015 року краєзнавчим музеєм проведено 65 заходів, 102 екскурсії, в яких взяли участь 5,7 тис. відвідувачів. Основний фонд музею налічує 30,3 тис. предметів.
У бюджеті міста Фастів на 2015 рік на галузь „Культура” затверджено видатки в сумі – 9,0 млн. грн, з них: на оплату праці та нарахування на неї – 6,2 млн. грн, на оплату комунальних послуг – 2,2 млн. грн, субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям) – 0,0 млн. грн, на оплату інших видатків – 0,6 млн. грн.
Обсяг фінансування галузі культура за звітний період становить 6,0 млн. грн, обсяг видатків відповідного періоду минулого року складав – 4,8 млн. грн, що становить 67 % обсягів за рік.
Основними пріоритетами в сфері розвитку фізичної культури та спорту є підвищення рівня охоплення громадян фізкультурно-оздоровчою та спортивно-масовою роботою, зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів і дитячо-юнацьких спортивних шкіл.
За січень-вересень на території міста відбулося 58 спортивно-масових заходів серед учнівської та студентської молоді, ветеранів спорту. Згідно положень про проведення змагань з видів спорту провідні спортсмени та збірні команди міста Фастова взяли участь у 52 змаганнях різного рівня.
В місті збережено мережу дитячо-юнацьких спортивних шкіл, фізкультурно-оздоровчі клуби. За сприяння міської влади на пільгових умовах надаються в оренду приміщення для роботи спортивних секцій. Постійно залучаються до занять фізичною культурою i спортом діти з обмеженими фізичними можливостями, діти-сироти та діти з малозабезпечених сімей.
ПРІОРИТЕТ 1. ВІДНОВЛЕННЯ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ
1.1 МОДЕРНІЗАЦІЯ ПРОМИСЛОВОЇ ГАЛУЗІ
Головною метою діяльності міської влади у сфері розвитку промисловості є сприяння розвитку сучасного, інтегрованого у світове виробництво промислового комплексу, здатного створювати нову експорто-орієнтовану продукцію, забезпечувати розширення виробництва та реалізацію якісної конкурентноздатної імпортозамінної продукції для загальнодержавних та міських потреб, що дасть можливість наповнювати бюджети усіх рівнів, а також задовольняти матеріальні та соціальні потреби населення, сприяння промисловим підприємствам у зростанні обсягів випуску продукції високого технологічного рівня, освоєння нових конкурентноздатних видів продукції, підвищення якості та ефективності виробництва з орієнтацією на потреби внутрішнього ринку та збільшення експортного потенціалу.
ЗАВДАННЯ ТА ЗАХОДИ ЩОДО РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ:
№з/п
|
Зміст заходу
|
Термін впровадження
|
Відповідальні за виконання
|
Економічна ефективність від впровадження заходу
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
1. Підвищення конкурентоспроможності продукції промисловості на внутрішньому і зовнішньому ринках.
|
||||
1.1
|
Створення індустріального парку на території міста Фастів
|
Протягом 2016 року
|
Фастівська міська рада, відділ економіки та Керуюча компанія індустріального парку
|
Створення дієвого механізму залучення в пріоритетні напрямки розвитку міста зовнішніх і внутрішніх інвестицій. Збільшення обсягу надходжень до міського та державного бюджету податків, зборів (обов’язкових платежів) та створення нових робочих місць. Підвищення загального рівня соціально-економічного розвитку міста Фастів та його інвестиційної привабливості.
|
2. Технічне переозброєння та реконструкція застарілих виробництв, впровадження передової техніки та технології. Пошук інвесторів
|
||||
|
Реконструкція шафи остаточного вистоювання тіста на лінії №2 ТОВ «Фастівський хлібокомбінат»
|
Протягом 2016 року
|
ТОВ «Фастівський хлібокомбінат»
|
Вищевказані заходу дадуть можливість підвищити якість та збільшити обсяги виробництва продукції
|
|
Ремонт тістоподілювачів на лініях №2 та №3 ТОВ «Фастівський хлібокомбінат»
|
Протягом 2016 року
|
ТОВ «Фастівський хлібокомбінат»
|
Вищевказані заходу дадуть можливість підвищити якість та збільшити обсяги виробництва продукції
|
|
Переоснащення швейного цеху № 1 в м.Фастів ТОВ «Перше швейне підприємство «Козак»»
|
Протягом 2016 року
|
ТОВ «Перше швейне підприємство «Козак»
|
Введення в експлуатацію 20 одиниць нового обладнання, створення нових робочих місць
|
|
Переоснащення виробництва, шляхом введення в експлуатацію нового обладнання з виробництва ламінованого картону та мікрогофри та купівля нового обладнання для розширення пропускної спроможності з деяких видів технологічних операцій..
|
Протягом 2016 року
|
ТОВ «Компанія «Юнівест Маркетинг»
|
Інвестиції в проект в розмірі 20-22 млн.грн, зменшення собівартості напівфабрикатів, які використовуються у виробництві одноразового посуду та розширити лінію товарів для виробництва.
|
|
Вдосконалення виробництва енергокомплексів для вітчизняної промисловості на альтернативному паливі, потужністю від 1,5 до 3,5 кВт та переоснащення підприємства високоточним металообробним обладнанням, в тому числі й верстатами з числовим програмним управлінням
|
Протягом 2016 року
|
ТОВ «Фірма «Промгазтехнологія»
|
Вищевказані заходу дадуть можливість застосувати високі технології виробництва світового рівня
|
3. Популяризація продукції місцевих товаровиробників шляхом прийняття участі у виставках та ярмарках продукції
|
||||
3.1
|
Проведення виставки продукції промислових підприємств під час проведення святкування Дня міста
|
Вересень 2016 р.
|
Відділ економіки та соціально-економічного розвитку, керівники промислових підприємств міста
|
Збільшення кількості залучених до участі у міських, всеукраїнських та міжнародних виставках і ярмарках підприємств, установ та організацій міста Фастів;
Збільшення у структурі експорту частки високотехнологічної продукції;
Приріст експорту товарів.
|
3.2
|
Розміщення на офіційному сайті міської ради номенклатури продукції промислових підприємств м. Фастів
|
І півріччя 2016 року
|
Відділ економіки та соціально-економічного розвитку, керівники промислових підприємств міста
|
|
3.3
|
Участь у виставково-ярмаркових заходах, що проводитимуться в Україні та за її межами
|
Протягом року
|
Відділ економіки та соціально-економічного розвитку, керівники промислових підприємств міста
|
Очікувані результати:
· зростання індексу промислової продукції та відповідне збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів;
· створення дієвого механізму залучення в пріоритетні напрямки розвитку міста зовнішніх і внутрішніх інвестицій;
· збереження кількості інноваційно-активних підприємств;
· поліпшення якості та конкурентоспроможності продукції підприємств міста, сприяння впровадженню на підприємствах м.Фастів ; сучасних методів управління якістю, насичення споживчого ринку якісною продукцію;
· збільшення у структурі експорту частки високотехнологічної продукції;
· приріст експорту товарів.
1.2. ЕНЕРГОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТА ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ
Головною метою є раціональне та економне використання паливно-енергетичних ресурсів у всіх сферах життєдіяльності, зменшення загальних витрат на споживання паливно-енергетичних ресурсів, підвищення ефективності їх використання
ПРОПОЗИЦІЇ-ЗАХОДИ, ЩО ПОТРЕБУЮТЬ ФІНАНСУВАННЯ:
№
|
Назва заходу
|
Рік виконання
|
Виконавці
|
Джерела фінансування
|
Необхідний обсяг фінансування тис.грн.
|
Заощадження коштів за рахунок забезпечення раціонального використання енергоресурсів та енергоносіїв, збільшення частки нетрадиційних та поновлюваних джерел енергії в структурі споживання містом енергоносіїв та зниження рівня споживання енергоносіїв шляхом впровадження енергозберігаючих заходів та обладнання в закладах бюджетної сфери, житлово-комунальному господарстві та будівництві
|
|||||
1
|
Пілотний проект «Забезпечення можливості надання приватними підприємствами послуг з ремонту та обслуговування житла фастівчан»
|
2016
|
Фастівська ЖЕК
|
Фінансування не потребує
|
Фінансування не потребує
|
2
|
Реалізація проекту «Модернізація насосного обладнання Волицького водозабору м.Фастів в цілях енергоефективності»
|
2016
|
КП «Фастівводоканал»
|
Кошти міжнародних організацій
Обласний бюджет
|
1 196, 427
|
3
|
Реалізація проекту «Модернізація насосного обладнання каналізаційних насосних станцій м. Фастів в цілях енергоефективності»
|
2016
|
КП «Фастівводоканал»
|
Обласний бюджет
Кошти міжнародних організацій
Власні надходження, підприємства
|
2 539, 794
|
4
|
Модернізація КНС-3 з диспетчеризацією по вул..Артема, 1а
|
2016
|
КП «Фастівводоканал»
|
Субвенція з обласного бюджету
|
1198,0
|
5
|
Модернізація КНС-5 з диспетчеризацією по вул. Фрунзе, 73-а
|
2016
|
КП «Фастівводоканал»
|
Субвенція з обласного бюджету
|
1180,0
|
6
|
Модернізація КНС-6 з диспетчеризацією по вул. Мічуріна, 24а
|
2016
|
КП «Фастівводоканал»
|
Субвенція з обласного бюджету
|
1180,0
|
7
|
Модернізацісианції знезалізення з диспетчеризацією по вул.. Чичеріна, 15а
|
2016
|
КП «Фастівводоканал»
|
Субвенція з обласного бюджету
|
1185,0
|
8
|
Модернізація енергосистем ТП-84, ТП-85, ТП-411, Волицького водозабору «НС І-го підйому»
|
2016
|
КП «Фастівводоканал»
|
Бюджет розвитку
Власні надходження, підприємства
|
100,0
|
9
|
Будівництво установки по виробництву теплової енергії на альтернативному паливі теплопотужністю 3,0 МВт по вул. Г.Прикордонників, 1а
|
2016
|
КП «Фастівтепломережа»
|
Кошти міжнародних організацій
Обласний бюджет
Кошти державних програм
|
6400,0
|
10
|
Будівництво установки по виробництву теплової енергії на альтернативному паливі теплопотужністю 3,0 МВт по вул. Шевченка, 2а
|
2016
|
КП «Фастівтепломережа»
|
Кошти міжнародних організацій
Обласний бюджет
Кошти державних програм
|
8100,0
|
11
|
Модернізація або заміна енергоємних існуючих технологій, а саме заміна малоефективних, морально застарілих котлів на нові сучасні з ККД не менше 92-95 % (газ на газ)
|
2016
|
КП «Фастівтепломережа»
|
Власні надходження підприємств
|
530,0
|
12
|
Заміна пальникових пристроїв
(газ на газ)
|
2016
|
КП «Фастівтепломережа»
|
Власні надходження підприємств
|
260,0
|
13
|
Реконструкція або заміна теплових мереж із застосуванням попередньо ізольованих труб та нових типів запірної арматури з високими показниками експлуатаційної надійності
|
2016
|
КП «Фастівтепломережа»
|
Власні надходження підприємств
|
360,0
|
14
|
Переведення газових котелень на альтернативні види палива, в т.ч. біомаса (пелети, дрова, щепа), вугілля, електроенергія тощо
КП «Фастіводоканал»
|
2016
|
КП «Фастівтепломережа»
ПАТ «Фірма «Пром-газтехнологія»
|
Власні надходження підприємств
Кошти міжнародних організацій
Кошти державних програм
|
14500,0
|
15
|
Впровадження енергозберігаючих заходів серед населення (в тому числі ОСББ, ЖБК): заміна ламп розжарювання, ДРЛ, ДНАТ на світодіодні
|
2016
|
Фастівський ККП
|
Кошти міжнародних організацій
Кошти державних програм
|
6700
|
16
|
Утеплення зовнішніх стін багатоквартирного житлового фонду
|
2016
|
Фастівська ЖЕК
|
Кошти міжнародних організацій
Кошти державних програм
Власні надходження підприємств
|
8805,0
|
17
|
Утеплення фасадів та заміни вікон на східцевих клітинах житлового фонду
|
2016
|
Фастівська ЖЕК
|
Кошти міжнародних організацій
Кошти державних програм
Власні надходження підприємств
|
950,0
|
18
|
Роботи з заміни ліфтового парку, що відпрацювали 25 років і більше та їх експертизи
|
2016
|
Фастівська ЖЕК
|
Кошти державних програм
Кошти міжнародних організацій
|
1350,0
|
19
|
Реалізація проекту «Тепло та затишок – шлях до щасливого життя»
|
2016
|
Відділ культури та туризму
|
Кошти міжнародних організацій
|
9232,3
|
20
|
Здійснення термомодернізації ДНЗ №6 «Казка», ДНЗ №11 «Дзвіночок»
|
2016
|
Управління освіти
|
Кошти міжнародних організацій
|
781,659
|
Очікувані результати:
- зменшення обсягів споживання паливно-енергетичних ресурсів установами, організаціями, які утримуються за рахунок місцевого бюджету;
- проведення модернізації об’єктів комунального господарства, впровадження новітніх енергоефективних технологій;
- економію коштів міського бюджету;
- залучення коштів державного, обласного бюджетів та грантових коштів на реалізацію проектів та заходів з енергозбереження;
- застосування механізму відновлювального фінансування енергозберігаючих заходів.
1.3.РОЗВИТОК ТОРГІВЛІ ТА СФЕРИ ПОСЛУГ
Головна мета – задоволення попиту населення в товарах та послугах, створення ефективної ринкової інфраструктури по реалізації товарів та наданні послуг, яка спроможна забезпечити належний рівень торгівельно-побутового обслуговування населення та конституційний захист прав споживачів.
ЗАВДАННЯ ТА ЗАХОДИ ЩОДО КОНСТИТУЦІЙНого зАХИСТу ПРАВ СПОЖИВАЧІВ:
№ з/
|
Назва заходу
|
Термін виконання
|
Виконавець
|
Очікувані результати
|
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
|
|
|||||
1.1
|
Проведення моніторингу щодо забезпеченості населення міста об’єктами торгівлі, закладами ресторанного господарства та сфери послуг і здійснення заходів по раціональному розміщенню об’єктів по мікрорайонах міста
|
Протягом року
|
Відділ сфери обслуговування населення, розміщення реклами та захисту прав споживачів
|
Забезпечення належного рівня торговельного та побутового обслуговування населення
|
|
1.2
|
Погодження режимів роботи підприємств торгівлі, закладів ресторанного господарства та сфери послуг відповідно до потреб населення
|
Протягом року
|
Відділ з питань дозвільної системи в сфері господарської діяльності
|
Забезпечення належного рівня торговельного та побутового обслуговування жителів та гостей міста
|
|
2. Забезпечення належної якості товарів
|
|||||
2.1
|
Організація та проведення ярмарок по реалізації продовольчих товарів фермерськими господарствами міста та району та підприємствами харчової промисловості міста за цінами виробників.
Розширення мережі фірмової торгівлі місцевих товаровиробників
|
Щотижнево
|
Відділ сфери обслуговування населення, розміщення реклами та захисту прав споживачів, КП «Фастівський міський ринок»
|
Збільшення можливостей населення придбавати товари фермерських господарств та підприємств харчової галузі за цінами виробників. Вдосконалення та розширення мережі фірмової торгівлі, збільшення асортименту товарів за помірними цінами
|
|
2.2
|
Здійснення моніторингу відповідності на продовольчі товари та необхідних документів про походження на непродовольчі товари, належного маркування та етикетування товарів на українській мові
|
Щомісячно
|
Відділ сфери обслуговування населення, розміщення реклами та захисту прав споживачів
|
Забезпечення реалізації належної якості товарів та послуг для населення
|
|
2.3
|
Здійснення контролю за наявністю у торговельних залах та у підприємствах сфери побуту «Кутка споживача» з повною інформацією про господарюючого суб`єкта, необхідних Правил торговельного та побутового обслуговування населення
|
Щомісячно
|
Відділ сфери обслуговування населення, розміщення реклами та захисту прав споживачів
|
Дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства. Забезпечення споживачам вільного доступу до необхідної інформації
|
|
2.4
|
Моніторинг по дотриманню законодавства щодо організації торгівлі, Правил торгівлі на ринках міста та заборони торгівлі у невстановлених місцях
|
Щомісячно
|
Відділ сфери обслуговування населення, розміщення реклами та захисту прав споживачів
|
Забезпечення реалізації належної якості товарів та послуг для населення. Дотримання суб’єктами господарювання Правил торгівлі на ринках міста
|
|
3. Профілактика порушень законодавства про захист прав споживачів
|
|||||
3.1
|
Розповсюдження серед населення через засоби масової інформації правових знань в сфері захисту прав споживачів, інформування споживачів про якісні характеристики товарів, про виробників, а також про Правила торгівлі та надання послуг
|
Постійно
|
Відділ сфери обслуговування населення, розміщення реклами та захисту прав споживачів
|
Інформування населення про права споживачів при придбанні товарів чи наданні послуг. Покращення і забезпечення споживачів доступною, своєчасною та достовірною інформацією
|
|
3.2
|
При розгляді звернень та заяв громадян проводити аналіз виявлених порушень, причин, які їх породжують, вживати заходів по їх подальшому недопущенню. За необхідності, виносити окремі звернення на розгляд обласної Інспекції з питань захисту прав споживачів
|
Протягом року
|
Відділ сфери обслуговування населення, розміщення реклами та захисту прав споживачів
|
||
3.3
|
Надання консультативної та практичної допомоги громадянам відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів»
|
Протягом року
|
Відділ сфери обслуговування населення, розміщення реклами та захисту прав споживачів
|
||
4. Контроль за дотриманням правил торгівлі та порядку провадження торговельної діяльності
|
|||||
4.1
|
Проведення моніторингу суб’єктів господарювання міста стосовно дотримання правил торгівлі.
|
Протягом року
|
Відділ сфери обслуговування населення, розміщення реклами та захисту прав споживачів
|
Підвищення відповідальності СГД за якістю реалізації товарів та послуг у відповідності до Правил торгівлі.
|
Очікувані результати:
· провадження ефективних заходів щодо конституційного захисту прав споживачів у місті, посилення контролю за якістю і безпекою продукції, умов договорів при виконанні робіт та послуг;
· збільшення асортименту товарів місцевих та регіональних товаровиробників у торгівельній мережі міста, реалізація продукції за цінами виробників;
· впровадження організаційних та інформаційно-роз’яснювальних заходів по подальшому покращенню культури торгівельно-побутового обслуговування населення, насичення споживчого ринку якісними товарами та послугами;
· розширення фірмової мережі магазинів підприємств-виробників продовольчих товарів з різних регіонів України
1.4.БЮДЖЕТНА ПОЛІТИКА
Головною метою - бюджетної політики на 2016 рік є наповнення бюджету міста, оптимізація витрат, забезпечення формування та прийняття збалансованого бюджету з урахуванням у повному обсязі потреби у коштах для соціальних виплат та розрахунків за енергоносії, дотримання жорсткої фінансової дисципліни при використанні коштів бюджету міста, недопущення утворення бюджетної заборгованості з розрахунків за заробітною платою та іншими соціальними видатками.
№ з/п
|
Назва заходу
|
Термін виконання
|
Виконавець
|
Очікувані результати
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
1. Забезпечення виконання показників доходної частини міського бюджету
|
||||
1.1
|
Розробка заходів, спрямованих на забезпечення виконання показників міського бюджету та скорочення податкового боргу в 2016 році
|
І квартал
2016 року
|
Державна фіскальна служба
|
Забезпечення виконання затверджених показників по надходженнях до бюджету міста
|
1.2
|
Опрацювання платників на предмет сплати ними податків і зборів у бюджет міста. Оперативне з’ясовування фактів неперерахування або перерахування не в повному обсязі податків до бюджету та направлення переліків таких платників в ОДПІ для відповідного реагування
|
щомісячно
|
Фінансове управління
міської ради
|
Підвищення рівня платіжної дисципліни платників податків
|
1.3
|
Проведення роботи з орендарями земельних ділянок відносно закінчення термінів дії договорів оренди та своєчасності їх продовження, інвентаризація рішень сесії міської ради на предмет дотримання термінів при укладанні договорів оренди землі.
Проаналізувати суми втрат бюджетних коштів від надання в 2014 році пільг по земельному податку, при необхідності внести відповідні пропозиції Фастівської міської ради
|
Протягом року
|
Відділ з питань раціонального використання земель
|
Прискорення у часі оформлення проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки, а також недопущення використання землі без правовстановлюючих документів
|
1.4
|
Проведення заходів щодо організації своєчасного затвердження та перегляду ставок податків і зборів (обов`язкових платежів) згідно з чинним законодавством
|
Протягом року
|
Фінансове управління
міської ради
Відділ з питань раціонального використання земель
|
Наповнення доходної частини міського бюджету
|
2. Забезпечення економного та раціонального використання коштів міського бюджету
|
||||
2.1
|
Розробка заходів щодо забезпечення збалансованості міського бюджету та заходів щодо економного та раціонального використання коштів міського бюджету
|
січень 2016 року
|
Фінансове управління
міської ради
|
Забезпечення реальної збалансованості та стійкості бюджетної системи, сприяння стабільному функціонуванню бюджетних установ міста
|
2.2
|
Перегляд кошторисів міських програм у частині скорочення бюджетних асигнувань на найменш важливі статті витрат та підготовка відповідних пропозиції для розгляду на сесіях міської ради
|
ІІ півріччя
2016 року
|
Розробники програм
|
Оптимізація кількості бюджетних програм та спрямування видатків на місцеві бюджетні програми, які забезпечують найнагальніші потреби
|
2.3
|
Забезпечення врахування у міському бюджеті у повному обсязі потреби в асигнуваннях на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених чинним законодавством умов оплати праці, на проведення розрахунків за енергоносії та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами, а також здійснення контролю за станом дебіторської та кредиторської заборгованості розпорядників коштів місцевих бюджетів
|
Протягом року
|
Фінансове управління
міської ради, розпорядники бюджетних коштів
|
Недопущення бюджетної заборгованості
|
2.4
|
Посилення фінансового контролю за цільовим та ефективним використанням бюджетних коштів.
|
Протягом року
|
Фінансове управління
міської ради
|
Підвищення ефективності використання бюджетних коштів
|
3. Підвищення ефективності роботи підприємств міста
|
||||
3.2
|
Проведення балансових комісій з питань фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств міста
|
щоквартально
|
Відділ з питань аналізу та обліку ЖКГ, відділ економіки та соціально-економічного розвитку
|
Покращення фінансово-господарської діяльності підприємств міста
|
4. Сприяння росту економіки, створенню рівних конкурентних умов
|
||||
5.1
|
Організація роботи з відпрацювання суб’єктів господарювання різних ступенів ризику.
Припинення процесів тінізації економіки, унеможливлення використання суб’єктів господарювання - інструментів мінімізації у господарській діяльності підприємствами реального сектору економіки
|
Протягом року
|
Комісія з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення
|
Детінізація зайнятості та доходів населення, ліквідація джерел походження тіньових коштів для виплати заробітної плати та інших доходів громадян без сплати податків до бюджету
|
5.2
|
Організація роботи із здійснення контролю за додержанням законодавства про оплату праці.
Проведення на постійній основі роботи з керівниками підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, приватними підприємцями, якими допущено заборгованість із виплати заробітної плати, з податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціально внеску, проводиться нарахування зарплати на рівні або менше законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати, нижче середньогалузевої по регіону
|
Протягом року
|
Тимчасова комісія Фастівського міськвиконкому з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати ( грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.
|
Забезпечення скорочення загальної суми податкового боргу Застосування повного комплексу заходів погашення податкового боргу, передбачених Податковим кодексом України
|
5.3
|
Активізація роботи з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат при місцевих органах влади
|
Протягом року
|
Тимчасова комісія Фастівського міськвиконкому з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати ( грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.
|
Ліквідація заборгованості із виплати заробітної плати та погашення боргу з єдиного соціального внеску.
|
5. Скорочення податкового боргу та боргу з єдиного соціального внеску
|
||||
6.1
|
Застосування повного комплексу заходів погашення податкового боргу та боргу з єдиного соціального внеску, визначених чинним законодавством
|
Протягом року
|
Державна фіскальна служба
|
Забезпечення скорочення загальної суми податкового боргу Застосування повного комплексу заходів погашення податкового боргу, передбачених Податковим кодексом України
|
6.2
|
Заслуховування керівників підприємств-боржників на засіданнях робочої групи з координації дій місцевих органів виконавчої влади щодо забезпечення податкових та інших надходжень до місцевого бюджету
|
Протягом року
|
Державна фіскальна служба
Фінансове управління Фастівської міської ради
|
Очікувані результати:
· збільшення надходжень до бюджету міста;
· покращення платіжної дисципліни та скорочення податкового боргу;
· збалансованість показників міського бюджету;
· підвищення ефективності використання бюджетних коштів;
· недопущення бюджетної заборгованості
1.5. РОЗВИТОК ТРАНСПОРТНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ
Головною метою створення належних умов для надання населенню міста доступних і якісних послуг із пасажирських перевезень міським пасажирським транспортом, підвищення ефективності та надійності функціонування громадського транспорту відповідно до встановлених нормативів і стандартів
№ з/п
|
Назва заходу
|
Термін виконання
|
Виконавець
|
Очікувані результати
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
1. Удосконалення пасажирської мережі у місті
|
||||
1.1
|
Вивчення попиту населення на пасажирські перевезення на автобусних маршрутах м. Фастів
|
Постійно
|
Відділ з питань дозвільної системи у сфері господарської діяльності
|
Поліпшення умов та комфортності перевезення пасажирів міста
|
1.2
|
Оновлення автобусного парку, стимулювання переходу приватних перевізників на рухомий склад великої ємності та поступове зменшення автобусів малої місткості (маршруток).
|
2016
|
Суб’єкти господарської діяльності
|
Заміна автобусного парку перевізниками з закупівлею нових автобусів більшої ємності.
|
1.3
|
Створення безпечних умов для швидкісного і комфортного руху на дорогах міста.
|
Постійно
|
Суб’єкти господарської діяльності
|
Покращення безпеки дорожнього руху на автодорогах міста.
|
1.4
|
Облаштування та підтримання на належному рівні приміщень зупинок пасажирів у місті.
|
Постійно
|
Суб’єкти господарської діяльності
|
Підвищення рівня якості надання транспортних послуг.
|
2. Організація ефективного управління міським пасажирським транспортом
|
||||
2.1
|
Залучення громадськості до організації пасажирських перевезень. Забезпечення стабільного функціонування системи пасажирських перевезень міста, дотримання графіків та інтервалів руху автобусів
|
Постійно
|
Суб’єкти господарської діяльності
|
Вивчення громадської думки та залучення громадських організацій для обговорення та прийняття рішень щодо підвищення рівня якості надання транспортних послуг
|
2.2
|
Затвердження оновленої форми договору на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування.
|
2016
|
Відділ з питань дозвільної системи у сфері господарської діяльності
|
Посилення конролю за приватними перевізниками.
|
Очікувані результати:
· поліпшення умов та комфортності перевезення пасажирів міста;
· заміна автобусного парку перевізниками з закупівлею нових автобусів більшої ємності;
· покращення безпеки дорожнього руху на автодорогах міста;
· підвищення рівня якості надання транспортних послуг;
· посилення контролю за приватними перевізниками.
1.6.МІСТОБУДУВАННЯ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАСЕЛЕННЯМ ЖИТЛОМ
Головною метою міської влади є реалізація державної політики щодо забезпечення сталого розвитку землекористування, захисту прав власників та користувачів земельних ділянок, а також створення більш сприятливих умов для залучення інвестицій у пріоритетні галузі економіки міста та стабілізація ситуації в будівельній галузі
ПРОПОЗИЦІЇ-ЗАХОДИ, ЩО ПОТРЕБУЮТЬ ФІНАНСУВАННЯ:
№
|
Назва заходу
|
Рік виконання
|
Виконавці
|
Джерела фінансування
|
Необхідний обсяг фінансування тис.грн.
|
1
|
Розробка проекту землеустрою по встановленню меж населеного пункту та розробка містобудівної документації План зонування території міста Фастів(зонінг)
|
2016
|
Відділ містобудування та архітектури
Відділ з питань раціонального використання земель
|
Бюджет розвитку
|
700,0
|
2
|
Впровадження програмного забезпечення In4Xplorer
|
2016
|
Відділ з питань раціонального використання земель
|
Кошти міжнародних організацій
|
15,0
|
3
|
Створення електронно-інформаційне управління містом з впровадженням нових технологічних можливостей містобудівного характеру
|
2016
|
Відділ з питань раціонального використання земель
|
Кошти міжнародних організацій
|
410,0
|
Очікувані результати:
· стабілізація ситуації в будівельній галузі
· отримання інформації щодо вільних земельних ділянок всіх категорій;
· надходження коштів до місцевого бюджету;
· землевпорядне забезпечення містобудівної документації.
ПРІОРИТЕТ 2. СТВОРЕННЯ СПРИЯТЛИВОГО СЕРЕДОВИЩА ДЛЯ БІЗНЕСУ ТА ІНВЕСТИЦІЙ
2.1.РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТА РЕГУЛЯТОРНА ПОЛІТИКА
Головною метою на 2016 рік є провадження регуляторної політики спрямованої на створення сприятливого підприємницького середовища та усунення бюрократичних перешкод на місцях, забезпечення прозорого і чіткого механізму взаємодії органів державної влади та суб’єктів підприємницької діяльності, забезпечення розкриття підприємницького потенціалу. Реалізація державної політики розвитку малого підприємництва, спрямованої на створення сприятливих правових та організаційно-економічних умов для започаткування бізнесу, його ведення та розвитку, зростання надходжень до бюджетів усіх рівнів
ЗАВДАННЯ ТА ЗАХОДИ ЩОДО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТА РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ МІСТА Фастів :
№з/п
|
Назва заходу
|
Термін виконання
|
Виконавець
|
Очікувані результати
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
1. Реалізація регуляторної політики
|
||||
1.1
|
Забезпечення реалізації державної регуляторної політики у сфері підприємництва та здійснення нормативно-правового регулювання підприємницької діяльності у відповідності до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»
|
Протягом 2016
|
розроб. регуляторн. актів, віддлі економіки та соціально-економічного розвитку
|
Забезпечення основних принципів державної регуляторної політики та встановлення єдиного підходу до підготовки аналізу регуляторного впливу та до здійснення відстежень результативності регуляторних актів і забезпечення ефективності дії регуляторних актів;
|
1.2
|
Розробка та оприлюднення на офіційному сайті Фастівської міської ради реєстру власних діючих регуляторних актів, плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, плану-графіка здійснення відстежень результативності власних регуляторних актів, проектів регуляторних актів та аналізу регуляторного впливу для обговорення
|
Протягом 2016
|
розроб. регуляторн. актів, віддлі економіки та соціально-еокномічного розвитку
|
|
2. Фінансово-кредитна підтримка
|
||||
2.1
|
Забезпечення надання одноразових виплат допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю
|
Протягом 2016
|
Фастівський міський центр зайнятості
|
Збільшення чисельності осіб, які були працевлаштовані шляхом надання одноразової допомоги по безробіттю для організації підприємницької
|
2.2
|
Забезпечення суб’єктам підприємницької діяльності, які працевлаштовують на нові робочі місця громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштування компенсації у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування
|
Протягом 2016
|
Фастівський міський центр зайнятості
|
|
3.Ресурсна та інформаційна підтримка
|
||||
3.1
|
Забезпечення доступу суб’єктів підприємницької діяльності до актуалізованої інформації на офіційному сайті міської ради щодо:
- Кількості та стану нежитлових приміщень державної та комунальної власності, земельних ділянок несільськогосподарського призначення, які можуть бути передані у власність або оренду;
- Об’єктів державної власності, що пропонуються до продажу на аукціоні;
- Об’єктів права комунальної власності, які можуть бути передані у концесію
|
Протягом 2016
|
Відділ з питань раціонального використання земель
Відділ з питань обліку та раціонального використання майна відділ з питань внутрішньої політики та по роботі з органами самоорганізації населення
|
Удосконалення механізму вирішення питань, пов’язаних з використанням земельних ділянок, а також для забезпечення найбільш доцільного та ефективного використання земельних ділянок, залучення додаткових коштів до міського бюджету
|
3.2
|
Організація та проведення земельних торгів та аукціонів
|
ІІ півріччя 2016
|
Відділ з питань раціонального використання земель
Відділ економіки та соціально-економічного розвитку
|
|
4. Закупівля товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти:
|
||||
4.1
|
Створення конкурентного середовища у сфері державних закупівель
|
Протягом 2016
|
Тендерний комітет, головні розпорядники коштів міської ради
|
Забезпечення прозорого і чіткого механізму взаємодії органів державної влади та суб’єктів підприємницької діяльності
|
Очікувані результати:
· залучення максимальної кількості міських суб’єктів підприємницької діяльності - виробників до участі у державних закупівлях;
· збільшення надходжень коштів до міського бюджету від плати за землю, продажу земельних ділянок та права оренди землі, зокрема на конкурентних засадах;
· підвищення ефективності регулювання земельних відносин у місті, що поліпшить використання та охорону земельного фонду;
· збалансований розвиток міста, покращення інвестиційного клімату;
2.2 ЕФЕКТИВНЕ ВИКОРИСТАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ МІСТА. ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ
Головною метою провадження інвестиційної політики міста Фастів є сприяння залученню вітчизняних та іноземних інвестицій в економіку міста; підвищення іміджу міста як території, привабливої для інвестування і співробітництва.
ЗАВДАННЯ ТА ЗАХОДИ ЩОДО РОЗВИТКУ ІНВЕСТИЦІЙНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ МІСТА ФАСТІВ
№з/п
|
Назва заходу
|
Термін виконання
|
Виконавець
|
Очікувані результати
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
1. Створення умов для залучення іноземних інвестицій
|
||||
1.1
|
Вивчення ресурсів та потреб міста у інвестиціях, залучення яких може вирішити економічні та соціальні проблеми міста. Надавати першочергову підтримку місцевим суб’єктам господарювання, які виявили бажання залучати інвестиції або вкладати власний капітал у розвиток міста
|
Протягом
року
|
Відділ економіки та соціально-економічного розвитку
|
Поліпшення інвестиційного клімату в місті, забезпечення прозорості, стабільності і простоти інвестиційної діяльності
|
1.2
|
Дослідження інженерно-технічної інфраструктури промислових майданчиків, інших будівель і споруд, земельних ділянок, які можуть бути запропоновані інвесторам для реалізації інвестиційних проектів
|
Протягом
року
|
Структурні підрозділи виконавчого комітету
|
Формування інвестиційно-привабливого іміджу міста як території, сприятливої для інвестування і співробітництва
|
1.3
|
Інформувати комунальні підприємства, управління та відділи міської ради про оголошення інвестиційних та грантових конкурсів, надавати методичні та практичні рекомендації по підготовці інвестиційних та грантових проектів
|
Протягом
року
|
Відділ економіки та соціально-економічного розвитку
|
Участь міста у національних і міжнародних грантових конкурсах та проектах міжнародної технічної допомоги, залучення фінансових ресурсів для розвитку підприємств
|
1.4
|
Підготовка та впровадження проекту створення індустріального парку. Пошук керуючої компанії створеного індустріального парку.
|
Протягом року
|
Відділ економіки та соціально-економічного розвитку. Відділ з питань раціонального використання земель
|
Сприяння збільшенню надходжень до місцевого бюджету шляхом реалізації даного проекту.
|
1.5
|
Забезпечити оприлюднення інформації про інвестиційні можливості міста на веб-сайті Фастівської міської ради, в тому числі: про вільні земельні ділянки, приміщення комунальної власності, виробничі площі підприємств тощо.
|
Протягом
року
|
Відділ з питань внутрішньої політики, інформаційного забезпечення та по роботі з органами самоорганізації населення.
|
Підвищення рівня доступності зацікавлених осіб до інформації щодо інвестиційних можливостей міста.
Розміщення у розділі «Інвестиційна політика» на веб-сайті Фастівської міської ради наступної інформації:
- про вільні земельні ділянки, які виставляються на земельні торги;
- вільні виробничі та офісні приміщення промислових підприємств, які пропонуються для продажу та оренди;
- нежитлові приміщення комунальної власності, що підлягають приватизації
|
1.6
|
Забезпечити супровід інвесторів під час реалізації інвестиційних проектів та сприяти, у межах дії чинного законодавства та компетенції міської ради, вирішенню проблемних питань, що виникають у ході здійснення інвестиційної діяльності
|
Протягом
року
|
Структурні підрозділи виконавчого комітету
|
Створення комфортних умов для інвесторів, які залучатимуть кошти у розвиток економіки міста Фастів.
Залучення до міста стратегічних інвесторів
|
2. Популяристична діяльність щодо інвестиційних можливостей та потенціалу м.Фастів
|
||||
2.1
|
Розробити презентаційно-інформаційні матеріали щодо інвестиційного та експортного потенціалу міста
|
Протягом
року
|
Структурні підрозділи виконавчого комітету
|
Розробити та виготовити Довідник інвестора м.Фастів. Здійснити його переклад англійською мовою
|
2.2
|
Поширювати серед потенційних інвесторів презентаційно-інформаційні матеріали про інвестиційний потенціал міста на всеукраїнських та міжнародних заходах (виставках, конференціях, симпозіумах, круглих столах)
|
Протягом
року
|
Структурні підрозділи виконавчого комітету
|
Розширення кола осіб та інституцій, ознайомлених з інвестиційними можливостями міста
|
2.3
|
Приймати участь у міжнародних та національних інвестиційних форумах, зустрічах, конференціях
|
Протягом
року
|
Структурні підрозділи виконавчого комітету
|
Розширення кола осіб та інституцій, ознайомлених з інвестиційними можливостями міста, пошук потенційних інвесторів
|
3. Розвиток зовнішньоекономічної діяльності та міжнародного співробітництва
|
||||
3.1
|
Участь та сприяння у проведенні вітчизняних та закордонних заходів на інвестиційну тематику (форумів, конференцій, виставок, зустрічей).
|
Протягом
року
|
Відділ економіки та соціально-економічного розвитку
|
Здобуття навиків та обмін досвідом з вітчизняними та закордонними представництвами
|
3.2
|
Організація прийомів офіційних делегацій, представників міжнародних організацій, фінансових інституцій для вирішення можливих питань співробітництва.
|
Протягом
року
|
Відділ економіки та соціально-економічного розвитку
|
Обмін досвідом, налагодження співпраці та розширення ринків збуту своєї продукції.
|
3.3
|
Налагодження контактів з торговими місіями та представництвами закордонних держав.
|
Протягом
року
|
Структурні підрозділи виконавчого комітету
|
Поступове зростання рівня залучення інвестицій, в т.ч. прямих іноземних.
|
4. Підтримка реалізації пріоритетних інвестиційних проектів та розвиток інфраструктури підтримки інвестиційної діяльності
|
||||
4.1
|
Створення та оновлення бази даних міських інвестиційних проектів.
|
Протягом
року
|
Структурні підрозділи виконавчого комітету
|
Залучення технічної допомоги через міжнародні організації та їх програми співробітництва.
|
4.2
|
Інформаційно-консультаційна підтримка суб’єктів господарювання, громадських організацій для залучення інвестиційних коштів та міжнародної технічної допомоги.
|
Протягом
року
|
Структурні підрозділи виконавчого комітету
|
Підвищення рівня освіченості працівників органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання, громадських організацій щодо вимог оформлення інвестиційних проектів
|
4.3
|
Забезпечення інформаційного супроводу інвестиційних проектів і програм.
|
Протягом
року
|
Відділ економіки та соціально-економічного розвитку
|
Покращення інформованості потенційних інвесторів про можливості вкладання коштів у місто Фастів.
|
4.4
|
Сприяння залученню додаткових інвестиційних ресурсів за рахунок розвитку інструментів муніципального запозичення та розвитку мережі інвестиційних венчурних фондів.
|
Протягом
року
|
Структурні підрозділи виконавчого комітету
|
З метою підтримки інвесторів місто планує надавати широкий спектр послуг на етапі прийняття інвестиційних рішень, започаткування бізнесу в місті та здійснення подальшої безперешкодної діяльності. А саме:
1)надання змістовних відомостей щодо стану та показників інвестиційної діяльності за запитами інвесторів;
2)пошук та підбір пропозицій щодо місця розміщення інвестицій;
3)організація, координація візитів та мовний супровід інвесторів.
|
Очікувані результати:
· участь міста у національних і міжнародних грантових конкурсах та проектах міжнародної технічної допомоги, залучення фінансових ресурсів для розвитку підприємств;
· створення комфортних умов для інвесторів, які залучатимуть кошти у розвиток економіки міста Фастів;
· розширення кола осіб та інституцій, ознайомлених з інвестиційними можливостями міста, пошук потенційних інвесторів;
· обмін досвідом, налагодження співпраці та розширення ринків збуту своєї продукції;
· покращення інформованості потенційних інвесторів про можливості вкладання коштів у місто Фастів;
· розповсюдження презентаційних матеріалів про інвестиційні можливості міста Фастів серед потенційних інвесторів, інвестиційних фондів;
· залучення до міста інвесторів та інвестиційних фондів;
· поступове зростання рівня залучення інвестицій, в т.ч. прямих іноземних;
· збалансування фінансових інтересів інвесторів та соціально-економічних інтересів міста;
· максимальне усунення перешкод організаційно-технічного характеру на загальноміському рівні;
· розвиток інвестиційного ринку та розбудова сучасної фінансово-інвестиційної інфраструктури міста;
· забезпечення інституціональних перетворень відповідно до міжнародних стандартів.
ПРОПОЗИЦІЇ-ЗАХОДИ, ЩО ПОТРЕБУЮТЬ ФІНАНСУВАННЯ:
№
|
Назва заходу
|
Рік виконання
|
Виконавці
|
Джерела фінансування
|
Необхідний обсяг фінансування тис.грн.
|
1. Створення сприятливих умов для залучення інвестицій та вдосконалення системи обслуговування інвесторів
|
|||||
1
|
Проведення інвестиційного форуму
|
2016
|
МВК
Департамент економічного розвитку і торгівлі
Відділ економіки та соціально-економічного розвитку
|
Кошти обласного бюджету
|
_
|
2
|
Розроблення «Інвестиційного паспорту міста» з визначенням рівня інвестиційної привабливості та «Дорожньої карти інвестора від започаткування до припинення діяльності».
|
2016
|
Відділ економіки та соціально-економічного розвитку
|
Кошти мажнародних організацій
|
30,0
|
2. Підтримка реалізації пріоритетних інвестиційних проектів та розвиток інфраструктури підтримки інвестиційної діяльності
|
|||||
2.1
|
Активізація роботи в частині залучення в економіку міста коштів міжнародної технічної допомоги (розроблення інвестиційних проектів, бізнес-планів, іншої проектно-кошторисної документації).
|
2016
|
Структурні підрозділи виконавчого комітету ФМР
Залучені організації
|
Кошти мажнародних організацій
Місцевий бюджет
|
Відповідно до кошторисної вартості
|
2.2
|
Проведення та сприяння у проведенні тренінгів, семінарів, навчань для службовців з питань інвестиційного проектування, супроводу інвестиційних проектів, інвестиційного маркетингу тощо.
|
2016
|
Відділ економіки та соціально-економічного розвитку
|
Кошти організаторів заходу
|
_
|
2.3
|
Обмін досвідом під час участі у заходах, пов’язаних з питаннями залучення інвестицій, промоції міста та активізації інноваційно-інвестиційної діяльності в Україні та закордоном
|
2016
|
Структурні підрозділи виконавчого комітету ФМР
Залучені організації
|
Кошти країни організатора
|
_
|
Очікувані результати:
· поліпшення інвестиційного клімату в місті, забезпечення прозорості, стабільності і простоти інвестиційної діяльності;
· створення системи мобілізації інвестиційних ресурсів для сталого розвитку економіки міста;
· сприяння збільшенню надходжень до місцевого бюджету шляхом реалізації інвестиційних проектів;
· проведення активної політики органів виконавчої і законодавчої влади, як відповідальних учасників інвестиційних проектів міста Фастова;
· формування інвестиційно-привабливого іміджу міста як території, сприятливої для інвестування і співробітництва;
· забезпечення поінформованості потенційних інвесторів про інвестиційні можливості та умови здійснення інвестиційної діяльності в місті.
2.3. УПРАВЛІННЯ ОБ’ЄКТАМИ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ
Головною метою його діяльності є підвищення якості й ефективності управління комунальним майном міста, дотримання прозорості процедури передачі в оренду та приватизації об’єктів комунальної власності з метою підвищення ефективності їх подальшого функціонування, а також збільшення бюджетних надходжень від приватизації та оренди комунального майна для забезпечення соціально-економічного розвитку міста
№з/п
|
Назва заходу
|
Термін виконання
|
Виконавець
|
Очікувані результати
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
1.
|
Здійснення обліку комунального майна, що знаходиться на балансі комунальних підприємств та організацій, забезпечення збереження та його використання
|
2016
|
Відділ з питань обліку, приватизації та раціонального використання майна; Балансоутримувачі комунального майна
|
Виявлення та ефективне використання вільних площ об’єктів комунальної власності
|
2.
|
Вдосконалення та контроль за виконанням чинних документів, якими регулюється порядок передачі в оренду та відчуження комунального майна, що перебуває на балансі бюджетних установ та організацій
|
2016
|
Відділ з питань обліку, приватизації та раціонального використання майна;
Балансоутримувачі комунального майна
|
Дотримання норм чинного законодавства, щодо умов використання та поліпшення майна територіальної громади
м. Фастів
|
3.
|
Укладення нових та пролонгація існуючих договорів оренди комунального майна
|
2016
|
Відділ з питань обліку, приватизації та раціонального використання майна
|
Збільшення надходжень до міського бюджету за рахунок орендної плати
|
4.
|
Виявлення об’єктів, подальше перебування яких у власності територіальної громади міста є недоцільним (з точки зору їх соціальної значимості та економічної ефективності)
|
2016
|
Відділ з питань обліку, приватизації та раціонального використання майна
|
Визначення подальшого використання (відчуження, оренда, передача в оперативне управління тощо) об’єктів комунальної власності, що не мають соціальної значимості та економічно не ефективні, із залученням відповідних комісій
|
5.
|
Виявлення безхазяйного майна та відумерлої
спадщини на території міста Фастова
|
2016
|
Відділ з питань обліку, приватизації та раціонального використання майна;
Комітети самоорганізації населення мікрорайонів
|
Прийняття до комунальної власності безхазяйного майна та відумерлої спадщини з метою ефективного використання виявлених об’єктів, поліпшення житлових умов мешканців міста та приведення занедбаних об’єктів до норм благоустрою
|
Очікувані результати:
· забезпечити надходження від приватизації комунального майна
· забезпечити надходження від плати за оренду цілісних майнових комплексів та іншого нерухомого комунального майна громади міста
· поліпшення житлових умов мешканців міста та приведення занедбаних об’єктів до норм благоустрою шляхом, прийняття до комунальної власності безхазяйного майна та відумерлої спадщини
2.4 РОЗВИТОК ТУРИЗМУ
Головна мета – формування привабливого туристичного іміджу м. Фастова, збереження культурної спадщини, максимальне використання історичних, культурних і природних туристично-рекреаційних ресурсів, досягнення міжнародних стандартів з надання туристичних послуг, що забезпечить перетворення туризму у вагомий чинник соціально-економічного зростання міста та джерело бюджетних надходжень. Забезпечення сталого розвитку туристичної галузі, підвищення її частки в економічних показниках міста, збільшення частки в’їзного туризму, покращення іміджу міста на регіональному та всеукраїнському ринку туристичних послуг.
ПРОПОЗИЦІЇ-ЗАХОДИ, ЩО ПОТРЕБУЮТЬ ФІНАНСУВАННЯ:
№
|
Назва заходу
|
Рік виконання
|
Виконавці
|
Джерела фінансування
|
Необхідний обсяг фінансування тис.грн.
|
1
|
Популяризація туристичного потенціалу (розробка та впровадження логотипу міста, електронного банера, розміщення інформації про туристичні об’єкти міста у туристичних виданнях, газетах, альбомах, підтримка існуючих та розробка нових туристичних маршрутів інше)
|
2016
|
ВКіТ
|
Власні надходження бюджетних установ
|
30,0
|
2
|
Розвиток туристичної інфраструктури (виготовлення та встановлення дорожних та вуличних вказівників з назвами вулиць та напрямками туристичних маршрутів, облаштування інформаційних біл-бордів на вокзалі та привокзальній площі, впорядкування шляхів та місць активного туризму – дуб С. Палія, єврейське кладовище, встановлення санвузлів та інформаційних стендів).
|
2016
|
ВКіТ та ККП
|
Кошти організацій та підприємств
|
30,0
|
3
|
Культурно-масова діяльність (створення, організація та проведення акцій, святкових заходів, фестивалів)
|
2016
|
ВКіТ
|
Кошти організацій та підприємств
|
25,0
|
4
|
Участь фастівчан у Днях української культури в Польщі в рамках співпраці м. Фастова та м. Валч Валецького повіту
|
2016
|
ВКіТ
|
Кошти міжнародних організацій
|
20,0
|
Очікувані результати:
· пристосування об’єктів історико-культурної та природної спадщин під туристичну інфраструктуру;
· залучення суб’єктів туристичного бізнесу міста до відтворення культурної спадщини;
· співпраця з регіональними та Всеукраїнськими організаціями в галузі туризму;
· зростання потоку туристів у місто;
· популяризація міста на регіональному та всеукраїнському рівні;
· розвиток активного туризму в місті;
· створення в місті ключового елементу інфраструктури туризму, інструменту підтримки належного розвитку підприємництва в сфері туризму і заохочення туристичних можливостей міста;
· створення електронної бази для систематизації інформації, надання інформаційних та консультаційних послуг для туристів.
ПРІОРИТЕТ 3. ПІДВИЩЕННЯ СОЦІАЛЬНИХ СТАНДАРТІВ ЖИТТЯ
3.1. РІВЕНЬ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ ТА ОПЛАТА ПРАЦІ
Головною метою є забезпечення зростання показника заробітної плати в усіх сферах і галузях економіки. Підвищення середнього рівня заробітної плати суб’єктами господарювання усіх форм власності до середньообласного рівня, перетворення її в надійне джерело доходів та своєчасність її виплати, яке забезпечує гідний рівень життя працюючих та їх сімей.
Головною метою підвищення рівня зайнятості населення та ринку праці є збереження існуючих та створення нових робочих місць з належними умовами та гідною оплатою праці, що забезпечить зростання обсягів виробництва та поліпшення на ринку праці міста.
ЗАВДАННЯ ТА ЗАХОДИ ЩОДО ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ ЗАЙНЯТОСТІ ТА ОПЛАТИ ПРАЦІ:
№ п/п
|
Назва заходу
|
Термін виконання
|
Виконавці заходу
|
Очікувані результати
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
1. Посилення мотивації до легальної продуктивної зайнятості, детінізація відносин на ринку праці
|
||||
1.1
|
Посилення роботи з питань дотримання законодавства про працю керівниками підприємств, установ та організацій міста, фізичних осіб-підприємців, з метою реалізації прав і гарантій працівників, недопущення випадків використання найманої робочої сили без належного оформлення трудових відносин з роботодавцем, необґрунтованого звільнення працівників
|
Протягом року
|
Відділ з питань праці Управління соціального захисту населення міста Фастів
|
Зменшення випадків використання суб’єктами господарювання міста найманої робочої сили без належного оформлення трудових відносин, необґрунтованого звільнення працівників
|
2. Розширення сфери застосування праці, створення робочих місць з належними умовами праці
|
||||
2.1
|
Здійснення моніторингу за створенням належних умов праці на підприємствах відповідно до нормативно-правових актів з питань охорони праці, моніторинг проведення атестації робочих місць із шкідливими умовами праці
|
Щомісячно
|
Відділ з питань праці Управління соціального захисту населення міста Фастів
|
Дотримання суб’єктами господарювання законодавства з питань охорони праці. Належна оплата праці працівникам, задіяних на роботах із шкідливими умовами праці
|
3. Сприяння зайнятості населення
|
||||
3.1
|
З метою забезпечення конкурентоспроможності безробітних громадян, надання їм можливості отримати місце роботи шляхом оволодіння новими спеціальностями і професіями, які користуються попитом на ринку праці, організувати професійне навчання
|
Протягом року
|
Фастівський міжрайонний центр зайнятості
|
Організація професійного навчання для 145осіб
|
3.2
|
З метою підтримання конкурентоспроможності на ринку праці осіб старше 45 років зі стажем роботи 15 років шляхом перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності видавати ваучери
|
Протягом року
|
Фастівський міжрайонний центр зайнятості
|
Видача 12 ваучерів
|
3.3
|
Надавати індивідуальні та групові консультації з питань організації та впровадження підприємницької діяльності. Здійснювати фінансову підтримку розвитку малого підприємництва. Надавати одноразову допомогу по безробіттю для відкриття власної справи за рахунок фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття безробітним
|
Протягом року
|
Фастівський міжрайонний центр зайнятості
|
Надання одноразової допомоги по безробіттю 14 особам
|
3.4
|
Забезпечити суб'єктам малого підприємництва, які працевлаштовують на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності, а також роботодавцям, які створюють нові робочі місця та працевлаштовують на них громадян, недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці, компенсації у розмірі 100% єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування
|
Протягом року
|
Фастівський міжрайонний центр зайнятості
|
Стимулювання роботодавців до збільшення нових робочих місць в пріоритетних видах економічної діяльності
|
3.5
|
Забезпечити участь безробітних громадян у громадських роботах згідно Рішення виконавчого комітету міської ради
|
Протягом року
|
Фастівський міжрайонний центр зайнятості
|
Забезпечення тимчасової зайнятості 327 незайнятим громадянам
|
4. Підвищення розміру середньої заробітної плати
|
||||
4.1
|
Здійснення аналізу діяльності суб’єктів господарювання, які, працюючи повний робочий день, виплачують працівникам заробітну плату в розмірах менше встановленого мінімуму
|
Протягом року
|
Комісіяз питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення та комісія з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат, управління пенсійного фонду в місті Фастів та Фастівському районі, Державна фіскальна служба
|
Дотримання суб’єктами господарювання законодавств з питань оплати праці. Підвищення рівня заробітної плати найманих працівників
|
4.2
|
Заслуховування керівників підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців, які виплачують заробітну плату нижче законодавчо встановленого рівня
|
Щоквартально
|
Комісія з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення та комісія з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат, управління пенсійного фонду в місті Фастів та Фастівському районі, Державна фіскальна служба
|
Дотримання суб’єктами господарювання законодавства з питань оплати праці. Підвищення рівня заробітної плати найманих працівників
|
4.3
|
Аналіз колективних договорів в частині оплати праці
|
Протягом року
|
Відділ з питань праці Управління соціального захисту населення міста Фастів
|
Забезпечення дотримання мінімальних норм і гарантій щодо зайнятості населення та оплати праці
|
5. Своєчасність виплати заробітної плати
|
||||
5.1
|
Проведення моніторингу щодо стану погашення заборгованості із заробітної плати
|
Щомісячно
|
Відділ з питань праці Управління соціального захисту населення міста Фастів
|
Дотримання суб’єктами господарювання законодавства з питань оплати праці. Своєчасна виплата заробітної плати найманим працівникам
|
5.2
|
Заслуховування керівників підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців, в яких наявна заборгованість із виплати заробітної плати
|
Щомісячно
|
Комісіяз питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення та комісія з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат
|
Зменшення та повне погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях міста
|
Очікувані результати:
· забезпечення робочими місцями не менше 850 незайнятих громадян (відповідно до програми зайнятості);
· залучити до участі в оплачуваних громадських роботах 327 осіб з числа незайнятих громадян;
· проходження професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації 145 осіб з числа незайнятих громадян;
· створення можливості для працевлаштування осіб з особливими потребами;
· зменшення прогнозованого рівня безробіття.
3.2 ПІДВИЩЕННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ГРОМАДЯН
Головною метою є реалізація політики в сфері соціального захисту населення, державних та місцевих програм соціального захисту окремих категорій громадян міста. Забезпечення індивідуального та комплексного підходу до надання послуг малозабезпеченим фастівчанам. Забезпечення права працюючим особам на отримання пенсійних виплат в майбутньому та забезпечення виплати пенсій існуючим пенсіонерам.
ЗАВДАННЯ ТА ЗАХОДИ ЩОДО ПІДВИЩЕННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ГРОМАДЯН:
№ п/п
|
Назва заходу
|
Термін виконання
|
Виконавці заходу
|
Очікувані результати
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
1. Соціальний захист населення
|
||||
1.1
|
Забезпечення своєчасного надання пільг на житлово-комунальні послуги ветеранам війни, ветеранам військової служби та ветеранам органів внутрішніх справ, потерпілим від аварії на ЧАЕС та субсидій населенню на житлово-комунальні послуги
|
Протягом року
|
Управління соціального захисту населення
|
Своєчасне надання пільг на житлово-комунальні послуги та субсидій населенню міста
|
1.2
|
Відповідно до законів України здійснювати забезпечення твердим паливом та скрапленим газом пільгових категорій населення
|
Протягом року
|
Управління соціального захисту населення
|
Забезпечення твердим паливом та скрапленим газом пільгових категорій населення
|
1.3
|
Забезпечення своєчасного надання пільг (на санаторно-курортне лікування, послуги зв’язку, капремонт квартир інвалідів, компенсаційних виплат) ветеранам війни, ветеранам військової служби та ветеранам органів внутрішніх справ, потерпілим від аварії на ЧАЕС згідно з чинним законодавством
|
Протягом року
|
Управління соціального захисту населення
|
Своєчасне надання пільг на санаторно-курортне лікування, послуги зв’язку, капремонт квартир інвалідів, компенсаційних виплат населенню
|
1.4
|
Забезпечення надання пільг окремим категоріям на проїзд автомобільним та залізничним транспортом
|
Протягом року
|
Управління соціального захисту населення
|
Надання пільг окремим категоріям на проїзд автомобільним та залізничним транспортом
|
1.5
|
Адресна допомога особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг
|
Протягом року
|
Управління соціального захисту населення
|
Соціальна підтримка осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції
|
1.6
|
Компенсація населенню додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги
|
Протягом року
|
Управління соціального захисту населення
|
Посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на послуги
|
1.7
|
Забезпечення призначення нових, перерахунок раніше призначених допомог згідно Законів України, постанов КМУ: «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям інвалідам», «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», та на дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та прийомним сім’ям
|
Протягом року
|
Управління соціального захисту населення
|
Призначення нових та перерахунок раніше призначених допомог згідно чинного законодавства України
|
1.8
|
Забезпечення призначення державної соціальної допомоги по догляду за особами внаслідок психічного розладу
|
Протягом року
|
Управління соціального захисту населення
|
Призначення державної соціальної допомоги по догляду за особами внаслідок психічного розладу
|
1.9
|
Забезпечення виплату грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування
|
Протягом року
|
Управління соціального захисту населення
|
Виплата грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування
|
1.10
|
Забезпечення надання пільгового зубопротезування та відшкодування медикаментів потерпілим від аварії на ЧАЕС
|
Протягом року
|
Управління соціального захисту населення
|
Надання пільгового зубопротезування та відшкодування медикаментів потерпілим від аварії на ЧАЕС
|
1.11
|
Надання матеріальної допомоги населенню міста в межах фінансових ресурсів міста та забезпечення фінансування поховання невідомих жителів міста Фастів
|
Протягом року
|
Управління соціального захисту населення
ККП
|
Дотримання соціальних гарантій населення
Фінансування-загальний фонд МБ
8 252 906 грн
|
2. Наповнення бюджету управління Пенсійного фонду України в місті Фастів
|
||||
2.1
|
Забезпечити виконання річного прогнозного завдання із залучення власних коштів
|
Протягом року
|
УПФУ в місті Фастові та Фастівському районі
|
Своєчасне забезпечення пенсійних виплат
|
2.2
|
Забезпечити повне і своєчасне фінансування пенсійних виплат
|
Протягом року
|
УПФУ в місті Фастові та Фастівському районі
|
|
3. Скорочення боргів платників до Пенсійного фонду
|
||||
3.2
|
Підвищити ефективність взаємодії з місцевими органами виконавчої влади та ОДПІ з питань банкрутства в процесі виведення підприємств – боржників з кризового стану та зменшення їх заборгованості до Пенсійного фонду
|
Протягом року
|
УПФУ в місті Фастові та Фастівському районі
|
Збільшення надходжень коштів до бюджету Пенсійного фонду України, ліквідація заборгованості із страхових пенсійних внесків та забезпечення соціальних гарантій громадян
|
4. Забезпечення якісного рівня надання соціальних послуг та обслуговування громадян
|
||||
4.1
|
Забезпечити належний рівень обслуговування громадян при наданні їм законодавчо передбачених соціальних послуг та розгляд звернень громадян згідно Закону України "Про звернення громадян
|
Постійно
|
УПФУ в місті Фастові та Фастівському районі
|
Дотримання конституційних прав громадян, призначення та проведення перерахунків пенсій згідно чинного законодавства та не допущення соціального напруги
|
4.2
|
Забезпечити своєчасне призначення та проведення перерахунків пенсій згідно чинного законодавства
|
Постійно
|
УПФУ в місті Фастові та Фастівському районі
|
Очікувані результати:
· збільшення надходжень коштів до бюджету Пенсійного фонду України;
· ліквідації заборгованості із страхових внесків;
· збільшення середнього розміру пенсій до 1658 грн;
· забезпечення права працюючим особам в майбутньому на отримання пенсійних виплат та виплату пенсій сьогоднішнім пенсіонерам
3.3 СТВОРЕННЯ УМОВ ДЛЯ ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО НАСЕЛЕННЯ
Головною метою діяльності закладів охорони здоров’я міста є надання доступної кваліфікованої медичної допомоги, формування здорового способу життя населення, покращення матеріально-технічної бази лікувальних закладів.
ЗАВДАННЯ ТА ЗАХОДИ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАДАННЯ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ
№з/п
|
Назва заходу
|
Термін виконання
|
Виконавець
|
Очікувані результати
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
1. Підвищення якості медичних послуг
|
||||
1.1
|
Виконання та дотримання клінічних Протоколів надання медичної допомоги
|
Протягом року
|
Лікувальні заклади міста
|
Покращення показників здоров’я дитячого населення
|
1.2
|
Організація та проведення комплексних профілактичних оглядів населення
|
Протягом року
|
Лікувальні заклади міста
|
Раннє виявлення захворювань, кваліфіковане й у повному обсязі обстеження та лікування хворих
|
1.3
|
Організація і проведення диспансеризації населення
|
Протягом року
|
Лікувальні заклади міста
|
Забезпечення дієвого нагляду за станом здоров’я пацієнтів диспансерних груп
|
1.4
|
Проведення заходів щодо санітарно-гігієнічного виховання населення, пропаганди здорового способу життя, у тому числі раціонального харчування, посилення рухової активності, боротьби з палінням і іншими шкідливими звичками
|
Протягом року
|
Міські фахівці
|
Підвищення рівня санітарних знань серед населення
|
Очікувані результати:
· зменшення захворюваності населення;
· покращення можливостей діагностики, лікування, реабілітації
· забезпечення дієвого нагляду за станом здоров’я пацієнтів
ПРОПОЗИЦІЇ-ЗАХОДИ, ЩО ПОТРЕБУЮТЬ ФІНАНСУВАННЯ:
№
|
Назва заходу
|
Рік виконання
|
Виконавці
|
Джерела фінансування
|
Необхідний обсяг фінансування тис.грн.
|
1
|
Здійснення капітального ремонту водопроводу та каналізації – внутрішні сантехнічні роботи
|
2016
|
БМЕУ-2
|
Кошти міжнародних організацій
|
950,0
|
2
|
Перехід на альтернативні види опалення
|
2016
|
ТОВ «Пламя»
|
Кошти підприємств, установ, організацій
|
500,0
|
3
|
Реконструкція стаціонарних відділень в зв’язку з реорганізацією закладу.
|
2016
|
КЗ «Фастівська міська лікарня»
|
Кошти міжнародних організацій
|
450,0
|
4
|
Забезпечення медичних заходів комплексної програми «Цукровий та нецукровий діабет»
|
2016
|
Департамент охорони здоров’я
|
Кошти державних програм
|
125,0
|
5
|
Програма «Онкологія»
|
2016
|
Департамент охорони здоров’я
|
Кошти державних програм
|
85,0
|
6
|
Придбання сучасного медичного обладнання
|
2016
|
КЗ «Фастівська міська лікарня»
|
Кошти міжнародних організацій
|
|
7
|
Програма профілактика та лікування серцево-судинних захворювань
|
2016
|
Департамент охорони здоров’я
|
Кошти державних програм
|
15,0
|
Очікувані результати:
· зменшення захворюваності населення;
· економія витрат на оплату енергоносіїв
· покращення умов обслуговування хворих
3.5. МОДЕРНІЗАЦІЯ СИСТЕМИ ОСВІТИ
Головною метою є забезпечення права громадян міста на доступність та якість освіти, організація цілісної системи роботи закладів освіти різних типів над створенням умов для всебічного розвитку особистості, здатної співіснувати в сучасному суспільстві, створення умов для навчання, розвитку, виховання, адаптації в суспільство з особливими потребами дітей-сиріт та дітей, які залишились без піклування батьків, з метою збереження і зміцнення здоров’я дітей, забезпечення психофізіологічної регуляції їх стану.
ЗАВДАННЯ ТА ЗАХОДИ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАДАННЯ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ
№з/п
|
Назва заходу
|
Термін виконання
|
Виконавець
|
Очікувані результати
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
1. Підвищення якості освітніх послуг
|
||||
1.1
|
Формуванню оптимальної мережі загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів з метою їх приведення у відповідність з потребами і економічними можливостями міста
|
2016
|
УО
|
Забезпечення права громадян міста на доступність та якість освіти
|
1.2
|
Розширення мережі факультативів, курсів за вибором, гуртків в загальноосвітніх навчальних закладах з метою поглибленого вивчення окремих предметів
|
2016
|
УО
|
Збільшення відсотку дітей, які вдало пройшли зовнішнє незалежне оцінювання
|
1.3
|
Використання світового досвіду і сучасних технологій у науково-освітній діяльності , впровадження інформаційних технологій в навчально-виховний процес
|
2016
|
УО
|
Забезпечення рівного доступу до якісної освіти для громадян міста
|
1.4
|
Створення умов для зростання професійного рівня педагогів загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів
|
2016
|
УО
|
Покращення якості надання освітніх послуг в навчальних закладах
|
1.5
|
Модернізація системи національно-патріотичного виховання дітей та молоді, реалізація соціальних ініціатив
|
2016
|
УО
|
Формування патріотизму, виховання почуття гордості за своє місто та поваги до історичного, трудового минулого України та м.Фастова
|
1.6
|
Забезпечення проведення профілактичних медичних оглядів учнів. Забезпечення належних умов навчання
|
2016
|
УО
|
Створення в навчальних закладах міста цілісної системи формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя, безпечних умов навчання та виховання
|
1.7
|
Здійснення комплексу заходів з профорієнтації, сприяння свідомому вибору професії серед учнівської молоді міста
|
2016
|
УО, ЦЗ
|
Сприяння свідомому вибору професії та розширення уявлень про потреби ринку праці міста
|
ЗАХОДИ ЩО ПОТРЕБУЮТЬ ФІНАНСУВАННЯ:
№
|
Назва заходу
|
Рік виконання
|
Виконавці
|
Джерела фінансування
|
Необхідний обсяг фінансування тис.грн.
|
1
|
Кап. ремонт систем водопостачання та водовідведення ДНЗ №9 «Берізка» по вул. Кірова,2 в м. Фастові Київської області, в т.ч. виготовлення ПКД
|
2016
|
Управління освіти
|
Кошти міжнародних організацій
|
200,0
|
2
|
Закінчення капітального ремонту даху ДНЗ №9 «Берізка» по вул. Кірова,2 в м. Фастові Київської області, в т.ч. коригування ПКД
|
2016
|
Управління освіти
|
Кошти міжнародних організацій
|
100,0
|
3
|
Термомодернізація приміщення ДНЗ №6 «Казка» по вул. Героїв Танкістів, 3а та ДНЗ №11 «Дзвіночок» по провул. Клубному, 2а в м. Фастові Київської області
|
2016
|
Управління освіти
|
Кошти міжнародних організацій
|
767,2
|
4
|
Реконструкція частини Фастівської ЗОШ І-ІІІ . №3 під відкриття дошкільної групи по вул. 12 Грудня, 21 в м. Фастові Київської області (ПКД виготовлена)
|
2016
|
Управління освіти
|
Кошти міжнародних організацій
|
950,0
|
5
|
Розширення та реконструкція існуючої ЗОШ І-ІІІ т.. №5 на 720 учнів по вул. Радянській, 10 в м. Фастові Київської області в тому числі коригування ПКД
|
2016
|
Управління освіти
|
Кошти міжнародних організацій
|
2247,6
|
6
|
Реконструкція нежитлової будівлі для станції юних натуралістів по вул. К.Строкова, 20 в м. Фастові Київської області
|
2016
|
Управління освіти
|
Кошти міжнародних організацій
|
309,3
|
7
|
Добудова нового приміщення Фастівської школи народної майстерності по пл. Перемоги,1 в м. Фастові Київської області
|
2016
|
Управління освіти
|
Обласний бюджет
Кошти державних програм
Кошти міжнародних організацій
|
500,0
|
8
|
Закінчення реконструкції даху ЗОШ №1 по вул. Толстого, 9 в м. Фастові Київської області
|
2016
|
Управління освіти
|
Кошти міжнародних організацій
|
100,0
|
9
|
Капітальний ремонт даху ЗОШ І-ІІІ т...№5 по вул. Радянській, 10 в м. Фастові Київської області в тому числі виготовлення ПКД
|
2016
|
Управління освіти
|
Кошти міжнародних організацій
|
800,0
|
10
|
Капітальний ремонт даху ЗОШ І-ІІІ ст. №4 по вул. Комарова, 6 в м. Фастові Київської області, в т.ч. виготовлення ПКД
|
2016
|
Управління освіти
|
Кошти міжнародних організацій
|
400,0
|
11
|
Термомодернізація приміщення Фастівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 по вул.Толстого,9 в м. Фастові Київської області
|
2016
|
Управління освіти
|
Кошти міжнародних організацій
|
Відповідно до проектно-кошторисної документації
|
12
|
Термомодернізація приміщення Фастівського НВК «Ліцей інформаційнихз технологій-СЗОШ І-ІІІ ст. №9» по вул. Шевченка, 51 в м. Фастові Київської області
|
2016
|
Управління освіти
|
Кошти міжнародних організацій
|
Відповідно до проектно-кошторисної документації
|
13
|
Забезпечення технічного переоснащення їдалень загальноосвітніх шкіл сучасним кухонним обладнанням
|
2016
|
Управління освіти
|
Субвенції з державного бюджету
|
200,0
|
14
|
Капітальний ремонт КЗ ФМР «Фастівський центр позашкільної освіти» по вул. Куйбишева, 10 в м. Фастові Київської області
|
2016
|
Управління освіти
|
Кошти міжнародних організацій
|
250,0
|
15
|
Реалізація проектів «Школа професійного успіху: європейські стандарти в освіту», «Профорієнтаційне навчання та самоврядування дітей та учнівської молоді», «Упевненим кроком в Європу»
|
2016
|
Управління освіти
|
Кошти міжнародних організацій
|
78,5
|
16
|
Комп’ютеризація загальноосвітніх навчальних закладів
|
2016
|
Управління освіти
|
Кошти міжнародних організацій
|
200,0
|
Очікувані результати:
· створення в навчальних закладах міста цілісної системи формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя, безпечних умов навчання та виховання;
· усвідомлення необхідності психофізіологічної регуляції стану здоров’я дітей та її практичне здійснення;
· приведення мережі профілів старшої загальноосвітньої школи у відповідність до потреб ринку праці міста Фастова;
· створення умов для навчання, розвитку, виховання,адаптації в суспільство дітей з особливими потребами, дітей-сиріт та дітей,які позбавлені батьківського піклування;
· формування потреби різнобічного розвитку здібностей і нахилів, оволодіння сучасними методами оперування знаннями, уміннями використовувати сучасні інформаційні й комунікаційні технології
3.6 КУЛЬТУРНИЙ РОЗВИТОК ТА ЗБЕРЕЖЕННЯ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ
Головною метоюстворення умов для реалізації творчого потенціалу громади є визначення стратегії розвитку культури м. Фастова на 2016 рік, концептуальних підходів до вирішення основних проблем галузі культури та досягнення високого рівня розвитку професійного і аматорського мистецтва для формування гармонійно розвиненої особистості.
ЗАВДАННЯ ТА ЗАХОДИ, ЩОДО РОЗВИТКУ КУЛЬТУРИ ТА ТУРИЗМУ МІСТА ,
ОХОРОНИ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ
№з/п
|
Назва заходу
|
Термін виконання
|
Виконавець
|
Очікувані результати
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
1. Заходи з розвитку культури
|
||||
1.1
|
Сприяти розвитку народного аматорського мистецтва. Створення необхідних умов для індивідуальної та колективної народної творчості.
|
Протягом року
|
Відділ культури і туризму,
міський Палац культури
|
Підвищення культурного рівня населення міста, створення народного аматорського театрального колективу при міському Палаці культури
|
1.2
|
Організація та проведення тематичних заходів, присвячені видатним діячам літератури, мистецтва, науки, спорту, життя яких пов’язана з містом. Сприяння проведення творчими людьми презентацій книг, художніх та фото виставок.
|
Протягом року
|
Відділ культури і туризму,
заклади культури
|
Популяризація культурного та наукового надбання міста.
|
1.3
|
Співпраця з представниками національних меншин, що проживають у Фастові та з закордонними українцями. Організація та проведення спільних заходів.
|
Протягом року
|
Відділ культури і туризму,
заклади культури міста
|
Популяризація української народної культури
|
1.4
|
Співпраця з представниками різних релігійних конфесій, що розміщені у місті. Організація та проведення спільних заходів.
|
Протягом року
|
Відділ культури і туризму,
заклади культури міста
|
Забезпечення для представників релігійних організацій право на культурну діяльність
|
1.5
|
Забезпечення підтримки талановитої молоді шляхом організації та проведення фестивалів, концертів, конкурсів, виставок, наукових конференцій та презентацій книг.
|
Протягом року
|
Відділ культури і туризму,
відділ молоді та спорту,
заклади культури міста
|
Реалізація державної програми по роботі з молоддю
|
1.6
|
Організація та проведення культурно-масових заходів, присвячених державним та професійним святам. Забезпечення проведення гастролей до міста естрадних сольних та групових виконавців, театрів, творчих колективів різних жанрів.
|
Протягом року
|
Відділ культури і туризму,
міський Палац культури
|
Підвищення культурного рівня населення міста та задоволення естетичних потреб
|
|
Забезпечення участі творчих колективів Палацу культури та учнів дитячої музичної школи в обласних, всеукраїнських, міжнародних фестивалях та конкурсах.
|
Протягом року
|
Відділ культури і туризму, міський Палац культури, дитяча музична школа
|
Підвищення виконавського рівня, хореографічної майстерності та ознайомлення з творчістю колективів з інших міст України та світу.
|
|
Співпраця з музеями України, участь співробітників краєзнавчого музею у обласних, всеукраїнських та міжнародних конференціях. Організація та проведення міських круглих столів, наукових читань та конференцій.
|
Протягом року
|
Відділ культури і туризму, Фастівський державний краєзнавчий музей
|
Обмін науковими надбаннями, підвищення наукового рівня та обмін досвідом роботи з провідними музеями України
|
|
Проводити видання рекламної продукції туристичного напрямку (буклети, календарики ін), науково-інформаційного бюлетеня “Прес-музей”.
|
Протягом року
|
Відділ культури і туризму, Фастівський державний краєзнавчий музей
|
Поширення інформації про історичне минуле та культуру міста
|
|
Посилити увагу до формування репертуару творчих колективів. Забезпечити збереження кращих виконавских традицій, популяризацію творів українських композиторів та світової класики. Продовжити проводити творчі звіти аматорських колективів перед населенням, вечори класичної та духовної музики.
|
Протягом року
|
Відділ культури і туризму,
дитяча музична школа,
міський Палац культури
|
Підвищення культурного рівня та виконавської майстерності.
|
|
Продовжити роботу по охороні пам’яток історії, культури та архітектури. Відновити роботу щодо паспортизації пам’яток та оформленню охоронних зобов’язань. Забезпечити облік та охорону культурної спадщини.
|
Протягом року
|
Відділ культури і туризму,
Комбінат комунальних підприємств
|
Реалізація Закону України “Про охорону культурної спадщини”
|
|
Сприяння створенню та діяльності музеїв на громадських засадах. Проводити методичну роботу щодо діяльності музеїв на громадських засадах, що працюють на підприємсвах, у школах та інших закладах.
|
Протягом року
|
Відділ культури і туризму,
Фастівський державний раєзнавчий музей
|
Виконання Закону України “Про музеї та музейну справу”
|
|
Проводити заходи щодо розвитку мережі закладів культури. Забезпечити їх сучасною матеріально-технічною базою: меблями, музичною та світловою апаратурою, музичними інструментами, виставковим обладнанням, комп’ютерною технікою, літературою та періодичними виданнями.
|
Протягом року
|
Відділ культури і туризму
|
Реалізація державнї політики в галузі культури, виконання Закону України “Про культуру”
|
2. Ремонтні роботи
|
||||
|
Проведення капітальних та поточних ремонтів закладів культури (утеплення фасадів, заміна вікон, дверей ін).
|
Протягом року
|
Відділ культури і туризму
|
Підвищення енергоефективності будівель закладів культури, зменшення бюджетних коштів на оплату за енергоносії
|
|
Встановлення протипожежної сигналізації у всіх закладах культури.
|
Протягом року
|
Відділ культури і туризму
|
Виконання приписів пожежної інспекції
|
|
Обробка протипожежними речовинами конструкції покрівлі та перевірка опору електропроводки дитячої музичної школи та краєзнавчого музею.
|
Протягом року
|
Відділ культури і туризму
|
Виконання приписів пожежної інспекції
|
|
Капітальний ремонт великої зали міського Палацу культури.
|
Протягом року
|
Відділ культури і туризму
|
Покращення умов для перегляду концертів, вистав, театральних постановок – підвищення комфорту для глядачів.
|
|
Реконструкція частини системи теплопостачання міського Палацу культури.
|
Протягом року
|
Відділ культури і туризму
|
Підвищення комфорту для глядачів та артистів.
|
3. Технічне переоснащення закладів культури
|
||||
|
Придбати нові музичні інструменти, звукову апаратуру для музичної школи та Палацу культури.
|
Протягом року
|
Відділ культури і туризму,
дитяча музична школа,
міський Палац культури
|
Покращення матеріально-технічної бази
|
|
Придбати сучасне фондове та виставкове обладнання для краєзнавчого музею. Проводити паспортизацію, реставрацію та апробацію предметів музейного значення.
|
Протягом року
|
Відділ культури і туризму,
Фастівський державний раєзнавчий музей
|
Виконання Закону України “Про музеї та музейну справу”, Інструкції Міністерства культури україни “Про облік та збереження предметів музейного значення”
|
|
Придбати для закладів культури сучасну оргтехніку та ліцензійне програмне забезпечення.
|
Протягом року
|
Відділ культури і туризму, заклади культури
|
Приведення техніки закладів до сучасних вимог.
|
4. Кадрове забезпечення закладів культури та соціальний захист працівників
|
||||
|
Вживати заходів щодо забезпечення закладів культури міста кваліфікованими спеціалістами. Направляти випускників (до 4 осіб) на навчання до коледжу культури і мистецтв та інших вищих навчальних закладів з метою подальшого працевлаштування.
|
Квітень, листопад 2016 р.
|
Відділ культури і туризму
|
Підтримка на належному рівні кадрового складу закладів культури
|
|
Брати участь у поданнях на відзначення головою КОДА талановитої молоді та на стипендію голови КОДА за особливі заслуги в розвитку культури, літератури, музичного, хореографічного, музичного мистецтва.
|
Травень, жовтень 2016 р.
|
Відділ культури і туризму,
відділ молоді і спорту
|
Виконання доручень голови КОДА
|
|
Дотримуватися в роботі КЗпП України, інших законів, постанов КМУ та інших нормативно-правових документів, що стосуються соціального захисту населення.
|
Протягом року
|
Відділ культури і туризму, адміністрація закладів культури
|
Виконання КЗпПУ
|
|
Провести перегляд та за потреби поновити Колективні договори закладів культури. При потребі привести їх норм чинного законодавства України.
|
Січень – березень 2016 р.
|
Профспілкові організації та адміністрації закладів культури
|
Виконання КЗпПУ та норм трудового законодавства.
|
5. Заходи щодо розвитку туризму в місті
|
||||
|
Популяризація туристичного потенціалу.
- Розробка та впровадження символу (логотипу) міста, електронного баннера;
- Розміщення інформації про туристичні об’єкти, маршрути у обласних та всеукраїнських туристичних журналах, газетах, альбомах, каталогах;
- Створення та підтримка на офіційному сайті міської ради інформаційної сторінки туристичної галузі;
- Підтримка існуючих та створення і впровадження нових туристичних маршрутів;
- Участь у обласних, всеукраїнських та міжнародних туристичних ярмарках, конференціях, семінарах та фестивалях.
|
Протягом року
|
Відділ культури і туризму, Фастівський державний краєзнавчий музей
|
Реалізація Програми розвитку культури міста Фастова на 2016-2020 роки, популяризація та реклама туристичних принад міста
|
|
Розвиток туристичної інфраструктури.
- Активно рекламувати та здійснювати заходи щодо зацікавлення та долучення приватних підприємців й інвесторів до розвитку інвестиційно-привабливих туристично-рекреаційних об’єктів міста;
- Створення єдиної бази даних туристичних об’єктів, готелів, баз відпочинку, ресторанів і кафе, місць тимчасового відпочинку і розміщення її на сайті та інформаційні сторінці сайту міської ради. Постійне оновлення бази даних;
- Виготовлення, встановлення та обслуговування дорожних та вуличних вказівників з назвами вулиць та напрямками туристичних маршрутів (за можливостю двома мовами – українською та англійською);
- Вдосконалювати існуючі та розробити нові туристичні маршрути вихідного дня, веломаршрути, пішохідні екскурсії;
- Сприяти відкриттю та облаштуванню об’єктів активного спортивного туризму: велопрокатів, майданчиків для ролерів, місць екстримального водіння велосипеду, дитячого канатного парку, скалодрому, водних розваг – катамарани, човни, гірки, пейнтболу, інше.
- Сприяння створенню торгівельних закладів, лотків з реалізації сувенірної продукції, належного облаштування Алеї майстрів.
|
Протягом року
|
Відділ культури і туризму,
відділ економіки та соціально-економічного розвитку,
відділ з питань дозвільної системи у сфері господарської діяльності
|
Покращення туристичної інфраструктури міста, збільшення місць активного відпочинку для населення та місць для реалізації творчого потенціалу фастівчан.
|
|
Культурно-масова діяльність:
Організація та проведення акцій, святкових заходів туристичного напряму:
- до Різдва Христового міський концерт “Різдв’яна зірка” у міському Палаці культури;
- міський фестиваль великодньої писанки “Писанкова весна” (у Фастівській школі народної майстерності);
- міськрайонного фестивалю “Барви купальського вінка”;
- фестиваль родинної творчості “Фастівська Веселка” до Дня міста.
|
Січень, травень,
липень,
вересень 2016 р.
|
Відділ культури і туризму разом з релігійними громадами міста, управлінням освіти
|
Забезпечення на високому рівні проведення дозвілля громадян, популяризація релігійних та інших свят, традицій та вірувань українського народу
|
|
Співпраця з краєзнавцями, громадськими організаціями та об’єднаннями, общинами та земляцтвами, які займаються створенням та популяризацією туристично-рекреаційного потенціалу району (створення та впровадження спільних акцій, заходів).
|
Протягом року
|
Відділ культури і туризму
|
Надання населенню можливості самовираження, виконання громадськими та релігійними організаціями їхньої статутної діяльності в галузі культури та туризму.
|
ПРОПОЗИЦІЇ-ЗАХОДИ, ЩО ПОТРЕБУЮТЬ ФІНАНСУВАННЯ:
№
|
Назва заходу
|
Рік виконання
|
Виконавці
|
Джерела фінансування
|
Необхідний обсяг фінансування тис.грн.
|
1
|
Капітальний ремонт великої зали міського Палацу культури
|
2016
|
Відділ культури та туризму
|
Кошти міжнародних організацій
|
1630,0
|
2
|
Капітальний ремонт міського Палацу культури (малої зали, навчальних класів, туалетів, приміщення бібліотеки) в тому числі виготовлення проектно-кошторисної документації
|
2016
|
Відділ культури та туризму
|
Кошти міжнародних організацій
|
470,0
|
3
|
Реконструкція частини системи теплопостачання міського Палацу культури
|
2016
|
Відділ культури та туризму
|
Кошти міжнародних організацій
|
400,0
|
4
|
Капітальний ремонт краєзнавчого музею (фарбування фасаду та вікон, перевірка стану даху та протипожежна обробка конструкцій) та реконструкція системи теплопостачання (перехід від централізованого опалення на електроопалення) в тому числі виготовлення проектно-кошторисної документації
|
2016
|
Відділ культури та туризму
|
Кошти міжнародних організацій
|
650,0
|
5
|
Капітальний ремонт дитячої музичної школи (заміна вікон, пофарбування фасаду, заміна вхідних дверей, ремонт туалету) в тому числі виготовлення проектно-кошторисної документації
|
2016
|
Відділ культури та туризму
|
Кошти міжнародних організацій
|
350,0
|
6
|
Реалізція проекту ”Тепло та затишок – шлях до щасливого життя” (підвищення теплоефективності будівель Палацу культури та дитячої музичної школи).
|
2016
|
Відділ культури та туризму
|
Кошти міжнародних організацій
|
9232,3
|
7
|
Придбання комплекту музичної апаратури для міської дитячої музичної школи
|
2016
|
Відділ культури та туризму
|
Власні надходження бюджетних підприємств
|
25,0
|
8
|
Придбання музичних інстументів для дитячої музичної школи
|
2016
|
Відділ культури та туризму
|
Власні надходження бюджетних підприємств
|
50,0
|
9
|
Обробка протипожежними речовинами конструкції покрівлі та перевірка опору електропроводки дитячої музичної школи
|
2016
|
Відділ культури та туризму
|
Власні надходження бюджетних підприємств
|
30,0
|
10
|
Придбання матеріалів для підтримки будівлі дитячої музичної школи у належному стані (теплоізолюючий матеріал для даху, матеріали для ремонту приміщення)
|
2016
|
Відділ культури та туризму
|
Кошти міжнародних організацій
|
6,2
|
11
|
Придбання комплекту звукової апаратури для міського Палацу культури
|
2016
|
Відділ культури та туризму
|
Власні надходження бюджетних підприємств
|
350,0
|
12
|
Придбання тканини та швейної фурнітури для пошиття одягу сцени для великої зали міського Палацу культури (куліси, арлекін, заднік, французька штора)
|
2016
|
Відділ культури та туризму
|
Власні надходження бюджетних підприємств
|
35,0
|
13
|
Придбання сценічного взуття для аматорських колективів Палацу культури
|
2016
|
Відділ культури та туризму
|
Власні надходження бюджетних підприємств
|
130,0
|
14
|
Поповнення бібліотечних фондів міської бібліотеки: придбання літератури на 2016 рік
|
2016
|
Відділ культури та туризму
|
Власні надходження
|
12,0
|
Очікувані результати:
· задоволення потреб населення в наданні культурних послуг;
· підвищення ефективності роботи працівників закладів культури;
· забезпечення гарантій свободи творчості, доступу мешканців міста до усіх культурних надбань;
· реалізація державної нормативно-правової бази у сфері культури і народної творчості Фастова;
· утримання зусиллями органів місцевого самоврядування всіх існуючих елементів інфраструктури;
· створення сприятливих умов для повноцінної реалізації творчих здібностей, культурних потреб і інтересів через функціонування початкових мистецьких навчальних закладів, мережі клубних формувань та студій самодіяльної творчості;
· поповнення фондів бібліотек сучасними україномовними та зарубіжними виданнями, що вплине на їх якість та позначиться на сучасному рівні задоволення потреб населення у бібліотечних послугах;
· розвиток духовно-культурної сфери міста
ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ПРИМНОЖЕННЯ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ
Головною метою є збереження та використання об’єктів культурної спадщини міста Фастова в інтересах нинішнього та майбутніх поколінь, проведення протиаварійних, ремонтно-реставраційних та консерваційних робіт на пам’ятках. Проведення паспортизації пам’яток історії та архітектури.
ПРОПОЗИЦІЇ-ЗАХОДИ, ЩО ПОТРЕБУЮТЬ ФІНАНСУВАННЯ:
№
|
Назва заходу
|
Рік виконання
|
Виконавці
|
Джерела фінансування
|
Необхідний обсяг фінансування тис.грн.
|
1
|
Капітальний ремонт комплексу Курган Слави в тому числі перегляд вже виготовленої проектно-кошторисної документації та виготовлення експертного звіту
|
2016
|
Фастівський ККП
|
Кошти міжнародних організацій
|
500,0
|
2
|
Капітальний ремонт пам’ятника воїну-визволителю у міському Парку культури і відпочинку та створення Алеї Слави в тому числі виготовлення проектно-кошторисної документації та експертного звіту
|
2016
|
Фастівський ККП
|
Кошти міжнародних організацій
|
250,0
|
3
|
Капітальний ремонт та облаштування під’їзду до меморіального комплексу братських могил жителів міста (українці, євреї), що були масово розстріляні фашистами в 1941-1942 роках (провул. Будьоного) в тому числі виготовлення проектно-кошторисної документації та експертног звіту
|
2016
|
Фастівський ККП
|
Кошти міжнародних організацій
|
200,0
|
4
|
Виготовлення пам’ятко-охоронних знаків та меморіальних дошок
|
2016
|
Фастівський ККП
|
Кошти міжнародних організацій
|
20,0
|
5
|
Проведення археологічних досліджень на території міста та району (придбання обладнання – спальники, палатки)
|
2016
|
Відділ культури та туризму
|
Кошти підприємств, установ, організацій
|
30,0
|
6
|
Паспортизація пам’яток історії, археології та архітектури
|
2016
|
Відділ культури та туризму
|
Кошти підприємств, установ, організацій
|
20,0
|
7
|
Забезпечення сплати членських внесків до Асоціації міст України
|
2016
|
Виконавчий окмітет
|
Загальний фонд місцевого бюджету
|
20,0
|
Очікувані результати:
· реставрація пам’яток архітектури;
· створення рекреаційно-туристичного комплексу із туристичною інфраструктурою;
· забезпечення розвитку туристичної інфраструктури міста
3.8. РОЗВИТОК ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ У МОЛОДІЖНІЙ СФЕРІ, СФЕРІ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ
Головною метою є створення необхідних соціально-економічних заходів для стабільного розвитку сфери фізичної культури та спорту, максимальне залучення до здорового способу життя всіх категорій населення міста, активне залучення молоді до реалізації державної молодіжної політики шляхом організації систематичної роботи з молоддю.
ЗАВДАННЯ ТА ЗАХОДИ ЩОДО РОЗВИТКУ МОЛОДІЖНОЇ ПОЛІТИКИ, ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ
№ з/п
|
Назва заходу
|
Термін виконання
|
Виконавець
|
Очікувані результати
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
1. Розвиток і популяризація здорового способу життя серед населення міста, реалізація дитячої і молодіжної політики у сфері фізичної культури і спорту
|
||||
1.1
|
Залучення мешканців міста до участі у спортивних-масових та фізкультурно-оздоровчих заходах, організація і проведення заходів та акцій з популяризації здорового способу життя
|
Постійно
|
Відділ з питань молоді та спорту
|
Збільшення кількості населення, яке займається фізичною культурою і спортом під час проведення активного дозвілля та забезпечення здорового способу життя
|
1.2
|
Підтримка діяльності спортивних громадських об’єднань та громадських ініціатив щодо розвитку певних галузей спорту
|
2016
|
Відділ з питань молоді та спорту, міськвиконком
|
Збереження мережі міських спортивних громадських організацій та клубів
|
1.3
|
Популяризація фізичної культури та спорту шляхом співпраці із засобами масової інформації. Проведення на постійній основі прес-конференцій, брифінгів, круглих столів
|
Постійно
|
Відділ з питань молоді та спорту
|
Створення умов ефективного забезпечення населення інформацією
|
1.4
|
Проведення навчально-тренувальних зборів та підготовка до участі у Чемпіонатах та Кубках України, Всеукраїнських, а також міжнародних спортивних змаганнях з олімпійських та неолімпійських видів спорту серед спортсменів різних вікових груп.
|
2016
|
Відділ з питань молоді та спорту
|
Підвищення результатів підготовки спортсменів та збірних команд міста
|
1.5
|
Проведення навчальних семінарів, круглих столів, конференцій для учнівської та студентської молоді, представників громадських, благодійних та релігійних організацій з питань формування здорового способу життя.
|
2016
|
Відділ з питань молоді та спорту, міськвиконком
|
Залучення широкі верстви населення до регулярних оздоровчих занять, сприяння задоволенню потреб громадян у руховій активності.
|
2. Забезпечення розвитку дитячого, дитячо-юнацького спорту та резервного спорту
|
||||
2.1
|
Забезпечення діяльності закладів фізичної культури і спорту, які забезпечують розвиток дитячо-юнацького та резервного спорту – дитячо-юнацьких спортивних шкіл, збереження їх оптимальної мережі та стабільне фінансування
|
Постійно
|
Відділ з питань молоді та спорту, міськвиконком
|
Збільшення обсягу рухової активності та залучення дітей та молодь до занять у дитячо-юнацьких спортивних школах
|
2.2
|
Забезпечення модернізації та зміцнення матеріально-технічної бази дитячо-юнацьких спортивних шкіл, облаштування необхідним обладнанням та інвентарем
|
2016
|
Відділ з питань молоді та спорту, міськвиконком
|
Збільшення кількості учнів у дитячо-юнацьких спортивних школах міста, покращення умов проведення навчально-тренувальних занять, підвищення рівня підготовки спортсменів
|
2.3
|
Забезпечення підготовки та участі фастівських провідних спортсменів різних вікових груп, збірних команд міста у спортивних заходах міського та обласного рівнів з олімпійських та неолімпійських видів спорту
|
Постійно
|
Відділ з питань молоді та спорту
|
Створення умов для розвитку резервного спорту та ефективного поповнення складу національних збірних команд
|
3. Військово-патріотичне виховання
|
||||
3.1
|
Створення умов для підвищення фізичної підготовленості молоді для проходження служби у Збройних Силах України, проведення спортивних змагань з допризовної підготовки серед учнів загальноосвітніх закладів міста.
|
2016
|
Відділ з питань молоді та спорту, міськвиконком, міські громадські організації з військово-патріотичного виховання
|
Підвищення престижу служби у Лавах Збройних Сил України
|
3.2
|
Сприяти діяльності установ, організацій, клубів, осередків громадської активності, спрямованих на патріотичне виховання молоді
|
Постійно
|
Відділ з питань молоді та спорту, міськвиконком, міські громадські організації з військово-патріотичного виховання
|
Покращення рівня взаємодії влади з громадськістю
|
3.3
|
Проводити навчання, тренінги, семінари, круглі столи тощо з питань патріотичного виховання молоді та популяризації національної культури
|
2016
|
Відділ з питань молоді та спорту, міськвиконком, міські громадські організації з військово-патріотичного виховання
|
Покращення рівня реалізації молодіжної політики у сфері патріотичного виховання молоді та популяризації національної культури
|
3.4
|
Забезпечити участь молоді в обласних, всеукраїнських та міжнародних заходах з питань патріотичного виховання молоді, популяризація національної культури
|
2016
|
Відділ з питань молоді та спорту, міськвиконком, міські громадські організації з військово-патріотичного виховання
|
Інтеграція молоді міста у світову та європейську спільноту. Участь в обласних, всеукраїнських військово-патріотичних заходах.
|
4. Забезпечення розвитку спорту людей з особливими потребами та спорту ветеранів
|
||||
4.1
|
Забезпечення створення місцевого центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», проведення міські спортивно-масові заходи серед спортсменів-інвалідів і міську спартакіаду «Повір у себе», сприяння організації таборів фізкультурно-спортивної реабілітації інвалідів, у тому числі для дітей-інвалідів. Забезпечення участі спортсменів у обласних спортивних заходах «Повір у себе».
|
2016
|
Відділ з питань молоді та спорту, міськвиконком
|
Створення необхідних умов для фізкультурно-оздоровчої роботи серед населення, у тому числі серед осіб з уродженими та набутими вадами фізичного розвитку
|
4.2
|
Проводити міські спортивно-масові заходи серед спортсменів-інвалідів і міську спартакіаду «Повір у себе» серед дітей-інвалідів,та сприяти організації таборів фізкультурно-спортивної реабілітації інвалідів, у тому числі для дітей-інвалідів. Забезпечити участь спортсменів у обласних та Всеукраїнських спортивних заходах «Повір у себе»
|
2016
|
Відділ з питань молоді та спорту. міськвиконком
|
Підвищення рівня охоплення інвалідів (осіб з особливими потребами) фізкультурно-оздоровчою та спортивно-масовою роботою, підвищення результатів виступів спортсменів-інвалідів.
|
5.Збереження наявної матеріально-технічної бази з подальшим її удосконаленням та поліпшення умов функціонування
|
||||
5.1
|
Забезпечити збереження діючої мережі дитячо-юнацьких спортивних шкіл міста (ДЮСШ управління освіти та ДЮСШ «Локомотив»), модернізацію і зміцнення їхньої матеріально-технічної бази з необхідним сучасним спортивним обладнанням та інвентарем
|
2016
|
Відділ з питань молоді та спорту, міськвиконком
|
Збільшення кількості учнів у дитячо-юнацьких спортивних школах, сприяння формуванню системи підготовки спортивних резервів для збірних команд міста, області та України.
|
5.2
|
Сприяти залученню спонсорських коштів та інвестицій у розвиток фізичної культури і спорту, в тому числі у розвиток матеріально-технічної бази з метою приведення їх у відповідність сучасним міжнародним вимогам і стандартам
|
2016
|
Відділ з питань молоді та спорту, міськвиконком
|
Зміцнення матеріально-технічної бази фізичної культури і спорту міста
|
5.3
|
Здійснити модернізацію, реконструкцію та капітальний ремонт місцевих спортивних об’єктів, сприяти будівництву нових спортивних споруд
|
2016
|
Відділ з питань молоді та спорту, міськвиконком
|
Розбудова та зміцнення існуючої спортивної інфраструктури міста
|
6. Розвиток економічної активності молоді та розширення сфери її зайнятості. Професійна підготовка молоді
|
||||
6.1
|
Надання профорієнтаційних послуг молоді з числа незайнятого населення шляхом оперативного інформування про потребу ринку праці у працівниках відповідних професій та кваліфікацій
|
2016
|
Відділ з питань молоді та спорту, Міськрайонний центр зайнятостi, міськвиконком
|
Підвищення рівня обізнаності молоді щодо вибору професії та пошуку першого робочого місця.
|
6.2
|
Сприяти бізнес-ініціативам молоді, розвитку мережі молодiжних центрiв працi, бiзнес-центрiв, у тому числi тих, що створенi молодiжними громадськими органiзацiями
|
2016
|
Відділ з питань молоді та спорту, Міськрайонний центр зайнятостi, міськвиконком
|
Підтримка працевлаштування та самореалізації молоді в сфері бізнесу й підприємницької діяльності
|
6.3
|
Органiзовувати проведення виставок, ярмарок вакансiй, семiнарiв, конференцiй, засiдань круглих столів з питань пiдприємницьких iнiцiатив молодi забезпечення належної зайнятостi та пiдтримки
|
2016
|
Відділ з питань молоді та спорту, Міськрайонний центр зайнятостi, міськвиконком
|
Покращення обізнаності молоді в сфері зайнятості та збільшення кількості зайнятого населення із числа молоді
|
6.4
|
Організувати та проводити наради, круглі столи, форуми, тренінги і семінари з питань організації власної справи, підприємницької діяльності та обміну досвідом між молодими підприємцями для надання теоретичних знань та практичних навичок з організації та ведення бізнесу
|
2016
|
Відділ з питань молоді та спорту, Міськрайонний центр зайнятостi, міськвиконком
|
Підвищення рівня знань молоді щодо організації власної справи та збільшення кількості молодіжний підприємств
|
7. Розвиток громадської активності молоді міста
|
||||
7.1
|
Передбачення в міському бюджеті коштів на реалізацію та підтримку проектів громадських організацій стосовно молоді, дітей та сім’ї. Проведення міських конкурсів проектів та програм, розроблених молодіжними громадськими організаціями та об’єднаннями.
|
2016
|
Відділ з питань молоді та спорту, міськвиконком
|
Збільшення кількості молодіжних проектів спрямованих на реалізацію молодіжної політики
|
7.2
|
Проведення щорічної премії «Молода людина м.Фастова» за номінаціями у різних галузях діяльності
|
2016
|
Відділ з питань молоді та спорту, міськвиконком
|
Підвищення рівня цінностей громадської роботи
|
7.3
|
Створення та забезпечення функціонування молодіжного інформаційного ВЕБ-сайту міста (інтернет-порталу) для задоволення інформаційних потреб молоді м.Фастова, залучення молоді до активної участі в роботі та розвитку порталу
|
2016
|
Відділ з питань молоді та спорту, міськвиконком
|
Створення інформаційного поля для ефективної комунікацій серед молодіжних об’єднань та активної молоді
|
8. Підтримка обдарованої молоді, сприяння творчому, інтелектуальному та духовному розвитку молоді.
|
||||
8.1
|
Створення міського молодіжного центру, де будуть проводитись для молоді семінари, навчання, тренінги, круглі столи тощо на різну тематику
|
2016
|
Відділ з питань молоді та спорту, міськвиконком
|
Забезпечення функціонування молодіжної громадської ради
|
8.2
|
Проведення міських конкурсів, фестивалів, виставок, оглядів, спортивних, наукових, інформаційних та інших заходів для молоді з різних напрямків діяльності
|
2016
|
Відділ з питань молоді та спорту, міськвиконком
|
Покращення рівня реалізації молодіжної політики у сфері підтримки обдарованої молоді та сприяння творчому, інтелектуальному та духовному розвитку молоді
|
8.3
|
Забезпечити участь обдарованої молоді в обласних, міжрегіональних, всеукраїнських та міжнародних заходах
|
2016
|
Відділ з питань молоді та спорту
|
Розвиток та самореалізація обдарованої молоді, обмін досвідом
|
8.4
|
Проводити заходи з метою стимулювання молоді до написання та одержання грантів Президента України для обдарованої молоді, грантів міжнародних організацій тощо. Залучення фахівців та проведення навчальних тренінгів серед молоді з написання та одержання грантів Президента України
|
2016
|
Відділ з питань молоді та спорту, міськвиконком
|
Налагодження ефективного процесу співпраці органів державної влади з обдарованою молоддю м.Фастів
|
8.5
|
Проводити заходи щодо розвитку КВНівського руху в м.Фастів
|
2016
|
Відділ з питань молоді та спорту, міськвиконком
|
Розвиток та виявлення молодих талантів, заохочення активної молоді до участі в суспільному житті міста
|
9. Соціальний захист молоді та формування здорового способу життя. Профілактика негативних явищ.
|
||||
9.1
|
Проведення навчальних семінарів, конференцій для учнівської та студентської молоді, представників громадських, благодійних та релігійних організацій з питань формування здорового способу життя, відповідального ставлення до власного здоров’я
|
2016
|
Відділ з питань молоді та спорту, Фастівська ЦРЛ, Фастівський МРВ ГУ МВС України в Київській області, Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
|
Підвищення зацікавленості молоді до збереження власного здоров’я
|
9.2
|
Проводити інформаційно-профілактичні, просвітницькі заходи та видавати поліграфічну продукцію з формування навичок здорового способу життя, відповідальної безпечної поведінки та попередження можливих негативних дій відносно здоров'я
|
2016
|
Відділ з питань молоді та спорту, міськвиконком
|
Залучення молоді до активної позиції щодо відповідальної поведінки до власного здоров’я
|
9.3
|
Сприяти популяризації масового спорту з метою збереження та поліпшення здоров’я молоді. Розвиток та підтримка нетрадиційних, вуличних видів спорту. Проводити турніри, змагання, кубки, фестивалі тощо з вуличних нетрадиційних видів спорту, популярних серед молоді
|
2016
|
Відділ з питань молоді та спорту, міськвиконком
|
Підтримка фізичного стану здоровʼя молоді, сповідування ідеології здорового способу життя. Залучення молоді до заняття спортом. Збільшення кількості молоді до заняття вуличними видами спорту шляхом створення нових форм організації змістовного дозвілля молоді
|
9.4
|
Сприяти громадським організаціям у проведенні заходів з питань профілактики негативних явищ, формування здорового способу життя та правової освіти молоді
|
2016
|
Відділ з питань молоді та спорту, міськвиконком
|
Підтримка організацій у реалізації молодіжної політики у сфері роботи з молоддю
|
9.5
|
Проводити широкомасштабні інформаційні кампанії щодо пропаганди позитивного іміджу сім’ї та сімейних цінностей, збереження репродуктивного здоров’я.
|
2016
|
Відділ з питань молоді та спорту, міськвиконком
|
Формування у молоді відповідального ставлення до свого тіла, фізичного і репродуктивного здоров’я, подолання шкідливих звичок
|
9.6
|
Систематично проводити заходи для молоді, у тому числі для учнівської та студентської, з питань профілактики туберкульозу, ВІЛ/СНІДу, вживання алкоголю, наркотиків та тютюнопаління
|
Постійно
|
Відділ з питань молоді та спорту, управління освіти
|
Підвищення рівня інформованості молоді щодо захворювань, які передаються статевим шляхом, та нанесення шкоди здоров’ю при вживані алкоголю, наркотиків та тютюнопаління
|
Очікувані результати:
· сприяння самореалізації та всебічному розвитку молоді, заохочення її до реалізації поставленої мети, спонукання до прозорості діяльності молодіжних об'єднань;
· підвищення рівня відповідальності при реалізації молодіжної політики, сприяння співпраці молоді з органами виконавчої влади, підтримка молодіжних ініціатив;
· утвердження патріотичної свідомості та активної громадянської позиції молоді, виховання у молоді почуття особистої та національної гідності, популяризація національної культури;
· створення умов для творчого розвитку особистості, інтелектуального самовдосконалення молоді, підтримка творчих ініціатив молоді та активності у різних сферах життєдіяльності суспільства;
· сприяння працевлаштуванню та зайнятості молоді шляхом впровадження системи профорієнтації, створення умов для вторинної зайнятості молоді, забезпечення молоді першим робочим місцем, розширення інформаційного поля стосовно існуючих професій та попиту на них;
· сприяння розвитку молодіжного підприємництва, самозайнятості та ефективного просування молодих людей у підприємницькому середовищі;
· створення комплексної системи підвищення рівня інформованості молоді з питань профілактики тютюнокуріння, алкоголізму, наркоманії, захворювань на ВІЛ/СНІД, туберкульоз, інфекцій, що передаються статевим шляхом, тощо;
· активізація зусиль, направлених на покращення здоров’я молоді, усвідомлення цінності здоров’я, відповідальності за його збереження шляхом залучення молоді до занять спортом;
· впровадження нових форм організації змістовного дозвілля молоді у сфері пропаганди здорового способу життя та запобігання негативних проявів у молодіжному середовищі;
· збільшення загальної чисельності населення кількість громадян, залучених до різних видів фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи;
· розбудова та зміцнення існуючої спортивної інфраструктури міста, забезпечення населення фізкультурно-спортивними спорудами різного типу.
· залучення до систематичних занять фізичною культурою і спортом дітей, молоді та дорослого населення міста;
· поліпшити підготовку спортивного резерву для збірних команд міста;
· збільшення загальної чисельності кількість школярів, які відвідують дитячо-юнацькі спортивні школи;
· поліпшити результати виступів збірних команд та провідних спортсменів міста в офіційних обласних, Всеукраїнських і міжнародних змаганнях;
· створити необхідні умови для фізкультурно-оздоровчої роботи серед населення, у тому числі серед осіб з уродженими та набутими вадами фізичного розвитку.
ПРОПОЗИЦІЇ-ЗАХОДИ ЩО ПОТРЕБУЮТЬ ФІНАНСУВАННЯ В ГАЛУЗЯХ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ТА СПОРТУ, МОЛОДІЖНОЇ ПОЛІТИКИ
№
|
Назва заходу
|
Рік виконання
|
Виконавці
|
Джерела фінансування
|
Необхідний обсяг фінансування тис.грн.
|
1
|
Проведення загальноміських спортивно-масових та фізкультурно-оздоровчих заходів серед широких верств населення згідно календарного плану відділу з питань молоді та спорту, участь провідних спортсменів та збірних команд міста в обласних, Всеукраїнських і міжнародних змаганнях згідно викликів та положень про проведення змагань
|
2016
|
Відділ з питань молоді та спорту
|
Власні надходження бюджетних підприємств
Кошти міжнародних організацій
|
90,0
|
2
|
Проведення міських заходів з питань реалізації молодіжної політики згідно календарного плану відділу з питань молоді та спорту
|
2016
|
Відділ з питань молоді та спорту
|
Власні надходження бюджетних підприємств
Кошти міжнародних організацій
|
90,0
|
3
|
Капітальний ремонт спортзалу (малий зал) ДЮСШ «Локомотив» (вул.Орджонікідзе, буд.65) та даху
|
2016
|
Відділ з питань молоді та спорту
|
Кошти міжнародних організацій
|
400,0
|
4
|
Придбання спортивного обладнання та інвентарю ДЮСШ «Локомотив» (байдарки, стіл для опорного прижка, сітка для батуту, пневматичні гвинтівки, інший спортінвентар)
|
2016
|
Відділ з питань молоді та спорту
|
Власні надходження бюджетних підприємств
|
200,0
|
5
|
Капітальний ремонт майданчика з різних видів спорту зі штучним покриттям на СК «Машинобудівник» за адресою вул..Шевченка, 27
|
2016
|
Відділ з питань молоді та спорту
|
Кошти міжнародних організацій
|
950,0
|
6
|
Будівництво волейбольного (баскетбольного) майданчика на СК «Машинобудівник» − вартість робіт коливається в залежності якості покриття, дренажної системи, огорожі і т.п.
|
2016
|
Відділ з питань молоді та спорту
|
Кошти міжнародних організацій
|
100,0
|
7
|
Перехід на альтернативну (автономну) систему опалення приміщень СК «Машинобудівник»
|
2016
|
Відділ з питань молоді та спорту
|
Кошти міжнародних організацій
|
270,0
|
8
|
Ремонт основного футбольного поля (заміна верхнього шару ґрунту, посів трави, укатка і т.п.) на СК «Машинобудівник» за адресою вул..Шевченка, 27
|
2016
|
Відділ з питань молоді та спорту
|
Власні надходження бюджетних підприємств
Кошти міжнародних організацій
|
350,0
|
Очікувані результати:
- забезпечення належних умов для проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи;
- забезпечити збереження діючої мережі дитячо-юнацьких спортивних шкіл міста, модернізацію та зміцнення їхньої матеріально-технічної бази з необхідним сучасним спортивним обладнанням та інвентарем;
- сприяння залученню спонсорських коштів та інвестицій у розвиток фізичної культури і спорту, в тому числі у розвиток матеріально-технічної бази з метою приведення їх у відповідність сучасним міжнародним вимогам і стандартам;
- розбудова та зміцнення існуючої спортивної інфраструктури міста, забезпечення населення фізкультурно-спортивними спорудами різного типу шляхом здійснення модернізаціі, реконструкціі та капітального ремонту місцевих спортивних об’єктів, сприяння будівництву нових спортивних споруд.
3.9. БЕЗПЕКА ЖИТТЯ ТА ОХОРОНА НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА
ОХОРОНА НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА
Головною метою є регулювання відносин у галузі охорони, використання і відтворення природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки, запобігання і ліквідації негативного впливу господарської та іншої діяльності на навколишнє природне середовище, збереження природних ресурсів та природних об'єктів.
ЗАВДАННЯ ТА ЗАХОДИ ЩОДО ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА
№з/п
|
Назва заходу
|
Термін виконання
|
Виконавець
|
Очікувані результати
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
1. Покращення якості навколишнього природного середовища, раціональне використання природних ресурсів
та забезпечення екологічної безпеки
|
||||
1.1
|
Затвердження Програми охорони навколишнього природного середовища м. Фастова на 2016-2020 рр.
|
І квартал 2016
|
Відділ з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та екології
|
Реалізація екологічної політики, спрямованої на збереження безпечного для існування живої і неживої природи навколишнього середовища, захист життя і здоров'я населення від негативного впливу, зумовленого забрудненням навколишнього природного середовища, досягнення гармонійної взаємодії суспільства і природи, охорону, раціональне використання і відтворення природних ресурсів
|
1.2
|
Підтримання системи відводу дощових і талих вод в справному, робочому стані
|
Протягом року
|
Фастівський ККП
|
|
1.3
|
Проведення заходів з озеленення міста
|
Протягом року
|
Фастівський ККП, КП «Фастівська ЖЕК», управління освіти
|
|
1.4
|
Проведення робіт з розчистки русла р. Унава від мулу
і рослинності |
Протягом року
|
Фастівський ККП, виконавці робіт (підрядники)
|
|
1.5
|
Проведення паспортизації двох міських пляжів
|
Протягом року
|
Фастівський ККП
|
|
1.6
|
Проведення конференцій, семінарів, дитячих художніх виставок на природоохоронну тематику, а також природоохоронних акцій серед дорослого та дитячого населення міста
|
Протягом року
|
Управління освіти, директори закладів освіти, Станція юних натуралістів, підприємства та організації міста
|
|
2. Формування, збереження та використання екологічної мережі міста
|
||||
2.1
|
Розвиток, утримання та підтримка видового різноманіття парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва «Молодіжний»
|
Протягом року
|
Виконавчий комітет Фастівської міської ради, управління освіти, Станція юних натуралістів
|
Збереження та екологічно збалансоване використання природних ресурсів на території екомережі, зупинення втрат природних та напівприродних територій (зайнятих рослинними угрупованнями природного походження та комплексами, зміненими в процесі людської діяльності)
|
2.2
|
Підтримка та збереження природних ресурсів на території міського парку імені Ю.Гагаріна
|
Протягом року
|
ТОВ «ОРТ ВЕКТОР», виконавчий комітет Фастівської міської ради
|
|
2.3
|
Збереження захисних лісонасаджень на території міста, контроль за їх вирубкою
|
Протягом року
|
Балансоутримувачі захисних лісонасаджень; відділ з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та екології
|
|
2.4
|
Контроль за дотриманням режиму водоохоронних зон, підтримання належного санітарного стану прибережно-захисної смуги р. Унава
|
Протягом року
|
Відділ з питань раціонального використання земель,
Фастівський ККП
|
|
3. Організація роботи зі збору побутових відходів, поводження з відходами
|
||||
3.1
|
Виявлення і ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ на території міста
|
Протягом року
|
Фастівський ККП
|
Реалізація державної політики поводження з твердими побутовими відходами, яка спрямована на підвищення ресурсозбереження, зменшення шкідливого впливу відходів на навколишнє природне середовище і здоров’я людей
|
3.2
|
Придбання та встановлення сміттєсортувальної лінії на міському полігоні побутових відходів
|
Протягом року
|
Фастівський ККП
|
|
3.3
|
Підведення лінії електропостачання до міського полігону побутових відходів
|
Протягом року
|
Фастівський ККП
|
|
3.4
|
Будівництво та ремонт свердловин для контролю забруднення підземних вод на міському полігоні побутових відходів
|
Протягом року
|
Фастівський ККП
|
|
3.5
|
Придбання контейнерів для роздільного збирання побутових відходів
|
Протягом року
|
Виконавчий комітет Фастівської міської ради
|
|
3.6
|
Створення приймального пункту вторинної сировини
|
Протягом року
|
Фастівський ККП
|
|
3.7
|
Розробка та затвердження схеми санітарної очистки міста
|
Протягом року
|
Виконавчий комітет Фастівської міської ради
|
|
4. Покращення стану забезпечення населення міста питною водою та природоохоронні заходи на об'єктах системи водовідведення
|
||||
4.1
|
Будівництво двох нових артезіанських свердловин Волицького водозабору м. Фастів
|
Протягом року
|
КП «Фастівводоканал»
|
Покращення стану забезпечення населення міста питною водою з якістю в межах науково-обґрунтованих нормативів. Реформування та розвиток водопровідно-каналізаційних мереж, підвищення ефективності та надійності їх функціонування. Покращення стану здоров'я населення міста. Охорона та раціональне використання джерел питного водопостачання
|
4.2
|
Капітальний ремонт водопровідних мереж
|
Протягом року
|
КП «Фастівводоканал»
|
|
4.3
|
Реконструкція каналізаційно-очисних споруд м. Фастів, Київської області продуктивністю 10 тис.м3/добу
|
Протягом року
|
КП «Фастівводоканал»
|
|
4.4
|
Реконструкція каналізаційної насосної станції по
вул. Козятинській в м. Фастів, Київської області |
Протягом року
|
КП «Фастівводоканал»
|
Очікувані результати:
· покращення екологічного стану міста;
· захист від підтоплень території міста;
· зменшення забруднення і покращення гідрологічного режиму р.Унава в межах міста;
· збереження та відтворення зелених насаджень;
· зменшення шкідливого впливу побутових відходів на навколишнє природне середовище та здоров’я людини;
· зменшення забруднення міста побутовими відходами;
· зменшення обсягів захоронення побутових відходів;
· впровадження нових технологій в сфері поводження з твердими побутовими відходами;
· покращення якості питної води.
ПРОПОЗИЦІЇ-ЗАХОДИ, ЩО ПОТРЕБУЮТЬ ФІНАНСУВАННЯ:
№
|
Назва заходу
|
Рік виконання
|
Виконавці
|
Джерела фінансування
|
Необхідний обсяг фінансування тис.грн.
|
1
|
Проведення заходів з озеленення міста
|
2016
|
Фастівський ККП
|
Державний фонд охорони навколишнього природного середовища
|
20,0
|
2
|
Проведення паспортизації двох міських пляжів
|
2016
|
Фастівський ККП
|
Інші джерела фінансування
|
25,0
|
3
|
Підведення лінії електропостачання до міського полігону побутових відходів
|
2016
|
Фастівський ККП
|
Кошти міжнародних організацій
|
300,0
|
4
|
Придбання та встановлення сміттєсортувальної лінії на міському полігоні побутових відходів
|
2016
|
Фастівський ККП
|
Кошти міжнародних організацій
|
2000,0
|
5
|
Будівництво двох нових артезіанських свердловин Волицького водозабору м. Фастів
|
2016
|
КП «Фастівводоканал»
|
Інші джерела фінансування
|
440,0
|
6
|
Капітальний ремонт водопровідних мереж
|
2016
|
КП «Фастівводоканал»
|
Інші джерела фінансування
|
1000,0
|
7
|
Реконструкція каналізаційно-очисних споруд м. Фастів, Київської області продуктивністю 10 тис.м3/добу
|
2016
|
КП «Фастівводоканал»
|
Кошти міжнародних організацій
|
111600,0
|
8
|
Реконструкція каналізаційної насосної станції по
вул. Козятинській в м. Фастів, Київської області |
2016
|
КП «Фастівводоканал»
|
Інші джерела фінансування
|
869,9
|
9
|
Утримання відділу благоустрою Фастівського ККП
|
2016
|
ККП
|
Загальний фонд місцевого бюджету
|
4 800 000
|
Головна мета: Забезпечення безпечних умов праці та життя громадян, зменшення ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру та можливих збитків від надзвичайних ситуацій природного характеру.
ЗАВДАННЯ ТА ЗАХОДИ, ЩОДО РОЗВИТКУ ТЕХНОГЕННОЇ БЕЗПЕКИ МІСТА
№з/п
|
Назва заходу
|
Термін виконання
|
Виконавець
|
Очікувані результати
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
1. Зменшення ризику виникнення надзвичайних ситуацій та гарантування високого рівня захисту населення і територій від їх наслідків
|
||||
1.1
|
Розробка, погодження та затвердження плану основних заходів цивільного захисту міста на 2016 рік, доведення вимог плану та його додатків до виконавців
|
Січень
2016
|
Відділ з питань надзвичайних ситуацій цивільного захисту населення та екології
|
Планова та узгоджена робота всіх ланок міської територіальної підсистеми протягом поточного року, щодо запобігання виникненню та зменшення впливу надзвичайних ситуацій на населення та довкілля
|
1.2
|
Організація виконання всіма ланками міської територіальної підсистеми цивільного захисту заходів передбачених планом основних заходів на 2016 рік та його додатками
|
Протягом року
|
Відділ з питань надзвичайних ситуацій цивільного захисту населення та екології
|
|
1.3
|
Розробка, погодження та затвердження плану роботи комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій міста
|
ІV квартал 2015 року
|
Відділ з питань надзвичайних ситуацій цивільного захисту населення та екології
|
Здійснення контролю за виконанням заходів, які забезпечують надійний захист населення і територій від надзвичайних ситуацій та мінімізацією збитків від надзвичайних ситуацій, що можуть виникнути
|
1.4
|
Виконання запланованих та позапланових заходів комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайним ситуаціям міста
|
Протягом року
|
Відділ з питань надзвичайних ситуацій цивільного захисту населення та екології
|
|
2. Забезпечення проведення заходів своєчасного оповіщення населення в разі виникнення надзвичайних ситуацій з виливом (викидом)
небезпечних речовин на ПНО
|
||||
2.1
|
Підтримання у належному стані системи оповіщення населення міста
|
Протягом року
|
Відділ з питань надзвичайних ситуацій цивільного захисту населення та екології
|
Вчасне оповіщення керівного складу міської підсистеми цивільного захисту, особового складу невоєнізованих формувань та населення про загрозу виникнення, або виникнення надзвичайної ситуації
|
2.2
|
Створення на потенційно-небезпечних об’єктах локальних систем оповіщення населення про виникнення надзвичайних ситуацій
|
Протягом року
|
Відділ з питань надзвичайних ситуацій цивільного захисту населення та екології
|
|
3. Заходи з підвищення рівня готовності, обізнаності населення у сфері цивільного захисту та підготовки непрацюючого населення
|
||||
3.1
|
Збільшення на базі житлових підприємств та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків кількості консультаційних пунктів з питань дій населення у надзвичайних ситуаціях
|
Протягом року
|
Керівники житлових підприємств та ОСББ
|
Навчання населення першочергових дій при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру
|
3.2
|
Організація роботи, щодо публікацій в місцевих засобах масової інформації інструкцій про дії населення в різних надзвичайних ситуаціях, які можуть виникнути на території міста
|
Протягом року
|
Відділ з питань надзвичайних ситуацій цивільного захисту населення та екології
|
Очікувані результати:
· забезпечення виконання заходів, щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного характеру, виключення можливостей їх виникнення на території міста;
· забезпечення високої готовності органів управління міської територіальної підсистеми цивільного захисту її ланок та населення до дій під час загрози виникнення, або виникнення будь-яких надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;
· забезпечення високої готовності невоєнізованих формувань, сил, техніки та засобів міської підсистеми цивільного захисту до дій з локалізації та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру
ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ МІСТА НА 2014-2015 РОКИ
Показники
|
Одиниця виміру
|
2014
|
2015
9 місяців
|
|
|
||
Розвиток основних сфер економічної діяльності
|
|
|
|
Обсяг реалізованої промислової продукції у діючих цінах – всього
|
тис. грн
|
1345243,6
|
1316291,4
|
Кількість інноваційно-активних підприємств
|
одиниць
|
5
|
3
|
Впроваджено нових технологічних процесів
|
одиниць
|
1
|
1
|
Освоєно нових видів продукції
|
найменув.
|
18
|
5
|
Фінансові показники
|
|
|
|
Надходження податків і платежів до Зведеного бюджету
|
тис.грн
|
215222,1
|
215196,2
|
Надходження до державного бюджету
|
тис.грн
|
151214,6
|
150317,3
|
Надходження до місцевого бюджету
|
тис.грн
|
63981,6
|
64904,8
|
Показники споживчого ринку
|
|
|
|
Обсяг обороту роздрібної торгівлі (товарооборот юридичних осіб) у діючих цінах
|
тис.грн
|
326655,6
|
245917,9
|
Обсяг реалізованих послуг у діючих цінах
|
тис.грн
|
346194,7
|
323 326,5
|
|
|
|
|
Показники рівня життя
|
|
|
|
Розмір середньої заробітної плати працівників зайнятих економічною діяльністю (без малих підприємств)
|
грн
|
3653
|
3978
|
Заборгованість з виплати заробітної плати, всього
|
тис. грн
|
відсутня
|
відсутня
|
у т.ч. на економічно активних підприємствах
|
тис. грн
|
відсутня
|
відсутня
|
Середній розмір пенсії
|
грн
|
1557
|
1539
|
Населення
|
|
|
|
Чисельність наявного населення
|
чоловік
|
47900
|
47588
|
Прибуло
|
чоловік
|
303
|
249
|
Вибуло
|
чоловік
|
330
|
341
|
Міграційне скорочення
|
чоловік
|
-27
|
-92
|
Зареєстровані, як безробітні на кінець року
|
чоловік
|
873
|
1060
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Обсяг капітальних інвестицій за рахунок усіх джерел фінансування
|
Тис.дол.
США
|
10319,1
|
6116,0
|
Прийнято в експлуатацію загальної площі житла
|
тис. кв. м.
|
4932
|
4957
|
Розвиток малого і середнього підприємництва
|
|
|
|
Кількість зареєстрованих підприємців-фізичних осіб
|
осіб
|
3154
|
3314
|
Кількість юридичних осіб
|
осіб
|
994
|
1062
|
Начальник відділу економіки К.І.Скурська