Адміністративні послуги
- Повний перелік послуг
- Реєстрація, зняття з реєстрації місця проживання
- Паспорт громадянина України
- Державна реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та речових прав на нерухоме майно
- Держгеокадастр
- Адмінпослуги підрозділів виконавчого комітету Фастівської міської ради (діти, земельні питання, архітектура тощо)
- Оформлення документів дозвільного характеру
ЖКГ
- КП Фастівської міської ради «Фастівтепломережа»
- КП Фастівської міської ради «Фастівводоканал»
- Фастівська Житлово-експлуатаційна контора
- Фастівський Комбінат комунальних підприємств
- КП «Центр торгівлі та благоустрою»
- КП «Фастівське БТІ»
- Плани роботи на тиждень
- Звіт про роботу за поточний тиждень
- Актуально-енергозбереження
- Фастівська філія по експлуатації газового господарства ВАТ "Київоблгаз"
- Житлова політика
- Питання землі та майна
Люстрація
Міські програми
ЗМІ Фастівщини
Користувацький вхід
Головні новини
Програма розвитку громадянського суспільства у місті Фастові на 2013–2015 роки
у місті Фастові на 2013–2015 роки
Назва програми
|
Програма сприяння розвитку громадянського суспільства у місті Фастів на 2013–2015 роки
|
Ініціатор розроблення Програми
|
Відділ з питань внутрішньої політики та по роботі з органами самоорганізації населення Фастівської міської ради
|
Підстава для розробки Програми
|
Указ Президента України від 24 березня 2012 року №212/2012 „Про Стратегію державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні та першочергові заходи щодо її реалізації” Програма сприяння розвитку громадянського суспільства у Київській області на 2012-2015 роки
|
Нормативно-правова база Програми
|
Конституція України, Закони України, „Про місцеве самоврядування в Україні”, „Про професійні спілки їх права та гарантії діяльності”, „Про органи самоорганізації населення”, „Про об’єднання громадян”, „Про благодійництво та благодійні організації”, „Про доступ до публічної інформації”, „Про засади внутрішньої і зовнішньої політики“, постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року №996 „Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики”, від 12 жовтня 2011 року №1049 „Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими організаціями та творчими спілками, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка”.
|
Співрозробники Програми
|
Громадська рада при Фастівському міськвиконкомі
|
Відповідальний виконавець Програми
|
Відділ з питань внутрішньої політики та по роботі з органами самоорганізації населення Фастівської міської ради
|
Учасники Програми
|
Управління, відділи та інші структурні підрозділи міськвиконкому Фастівської міської ради, громадська рада при Фастівському міськвиконкомі, органи самоорганізації населення м.Фастів центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
|
Термін реалізації Програми | 2013 - 2015 роки |
Загальний обсяг фінансових ресурсів необхідних для реалізації Програми | 15,0 тис. грн. |
розв’язання якої спрямована Програми
Фастів характеризується існуванням великої кількості інститутів громадянського суспільства. Станом на 01.01.2013 року в місті діють з різною мірою активності 80 місцевих осередків політичних партій, 97 міських та міськрайонних громадських організацій, 9 благодійних фондів.
Фастівська міська рада та її виконавчі органи співпрацюють з інститутами громадянського суспільства як з рівноправними партнерами у вирішенні питань місцевого значення. Стан розвитку відносин міської ради з громадськістю засвідчує демократичність і публічність процесів та реалістичність кроків становлення громадянського суспільства в місті.
Традиційною та найдієвішою формою співпраці міської ради з інститутами громадянського суспільства є діяльність громадської ради при Фастівському міськвиконкомі, головною метою якої є формування і реалізація ефективної політики з питань соціально-економічного та суспільно-політичного життя міста.
Набуття чинності Постанови Кабінету Міністрів від 03.11.2010 № 996 „Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики” дозволило представникам громадських організацій міста провести обрання нової громадської ради. На орган виконавчої влади покладається функція сприяння у діяльності громадської ради і належне забезпечення її роботи. На сьогодні є нагальна потреба у необхідному матеріально-технічному забезпеченні роботи громадської ради.
Продовжується взаємодія з громадськістю у формі засідань круглих столів, робочих зустрічей, нарад, участі представників громадського активу у сесіях міської ради та заходах з нагоди відзначення державних, професійних, релігійних свят і пам’ятних дат. Набуває поширення практика договірних відносин влади з громадськими організаціями.
Окремих керівників чи активістів найактивніших та найвпливовіших громадських організацій міста обрано депутатами Фастівської міської ради, де вони мають можливість відстоювати інтереси того чи іншого утворення громадян.
Не зважаючи на зростаючу роль громадських організацій у розбудові незалежної демократичної України, громадянська позиція фастівчан залишається пасивною. Позитивна практика співпраці влади з громадськістю не набула системного характеру та рівень довіри між ними ще залишається на низькому рівні. Більшість громадських організацій не мають доступу до державної фінансової підтримки. Потенціал громадських організацій шодо надання соціальних послуг населенню не використовується в повній мірі. Більшість громадських лідерів є пасивними у вирішенні різноманітних суспільних міських та державних проблем.
Враховуючи викладене, на порядку денному постає завдання - створити сприятливі умови для розвитку та активної діяльності інститутів громадянського суспільства, популяризації кращого їх досвіду, проведення постійних консультацій з громадськістю з важливих питань життя суспільства і держави, залучення громадських лідерів до підготовки проектів управлінських рішень. Ресурс громадських організацій - це великий інтелектуальний потенціал, що допоможе вирішити багато питань Фастова і фастівчан.
Ще одним важливим напрямом співпраці Фастівської міської ради з інститутами громадянського суспільства є проведення заходів з метою залучення громадян до формування та реалізації державної політики, ухвалення владою міста рішень щодо розв’язання суспільних проблем через консультації з громадськістю, референдуми, громадські слухання та відкриті обговорення питань місцевого значення. Сьогодні існує проблема низького рівня участі громадян у цих заходах, низька зацікавленість інститутів громадянського суспільства щодо процесів розробки та ухвалення управлінських рішень. Окремо актуальними питаннями є підвищення рівня громадянської просвіти, розвиток волонтерського руху, ознайомлення населення м. Фастів зі сферою сприяння розвитку громадянського суспільства.
У зв’язку з вищевикладеним та для системної роботи у сфері сприяння розвитку громадянського суспільства на території м. Фастів розроблена Програма сприяння розвитку громадянського суспільства у м. Фастів на 2013 – 2015 роки (далі – Програма). Програма розроблена відповідно до Конституції України, Законів України „Про об’єднання громадян”, „Про місцеве самоврядування в Україні”, „Про професійні спілки та гарантії їх діяльності”, „Про органи самоорганізації населення”, „Про благодійництво і благодійні організації”, „Про доступ до публічної інформації”, „Про засади внутрішньої і зовнішньої політики”, Указу Президента України від 24.03.2012 № 212/2012 „Про Стратегію державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні та першочергові заходи щодо її реалізації”, постанови Кабінету Міністр від 03.11.2010 № 996 „Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики” та від 12.10.2011 № 1049 „Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими організаціями та творчими спілками, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка”
Програма окреслює комплекс заходів діяльності Фастівської міської ради у співпраці з інститутами громадянського суспільства, які беруть активну участь у соціально-економічному та суспільно-політичному житті міста.
Мета Програми - створення сприятливих умов для подальшого розвитку громадянського суспільства у м.Фастів, підвищення ефективності взаємодії міської влади з інститутами громадянського суспільства, реалізації права громадян на участь у формуванні та реалізації державної і регіональної політики, вирішенні питань місцевого значення, сприяння громадській активності та збереженню громадянського порозуміння на території міста.
фінансування, строки та етапи виконання Програми.
Основними шляхами забезпечення реалізації Програми є:
• розвиток ефективних механізмів взаємодії Фастівської міської ради, її структурних підрозділів та інститутів громадянського суспільства;
• стимулювання і підтримка розвитку та організаційної спроможності інститутів громадянського суспільства;
• активізація участі громадян у процесах формування та реалізації державної, регіональної політики у вирішенні питань місцевого значення;
• реалізація у діяльності міської владиі принципів відкритості, прозорості і публічності.
Загальна потреба в коштах для виконання заходів, передбачених Програмою, становить 15,0 тис. грн.
Термін реалізації Програми - 2013-2015 роки.
• Вдосконалення процесу консультацій з громадськістю на місцевому рівні;
• стимулювання громадської активності та розвиток самоорганізації громадян з метою вирішення питань місцевого значення;
• сприяння роботі громадської ради при Фастівському міськвиконкомі та матеріально-технічне забезпечення її діяльності;
• адаптація та впровадження ефективних практик громадського контролю діяльності органів місцевого самоврядування міста;
• залучення громадськості до процесу формування та реалізації державної, регіональної, місцевої політики;
• сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства, виявлення та популяризація кращих практик їх діяльності;
• фінансова підтримка соціально значущих програм і проектів інститутів громадянського суспільства на основі конкурсних механізмів;
• підвищення рівня професійної компетентності посадових осіб місцевого самоврядування з питань взаємодії та комунікації з інститутами громадянського суспільства.
• Спільні з інститутами громадянського суспільства заходи з нагоди державних свят, пам”ятних та ювілейних дат;
• проведення соціологічних досліджень та вивчення громадської думки жителів міста ;
• спеціальні навчання посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів Фастівської міської ради, активістів громадянського суспільства з питань сприяння розвитку громадянського суспільства;
• проведення спільно з громадськими організаціями Фастівщини конкурсу „Державна служба та служба в органах місцевого самоврядування – очима молоді”;
• створення окремих спеціальних рубрик розвитку громадянського суспільства в міськрайонній газеті «Перемога» та інших регіональних ЗМІ;
• Підвищення рівня взаємної довіри та взаємодії між органами місцевого самоврядування та інститутами громадянського суспільства;
• активізація участі громадськості у формуванні та реалізації державної, регіональної, місцевої політики;
• запровадження ефективної системи підтримки соціально значущих проектів, програм інститутів громадянського суспільства;
• підвищення рівня довіри населення до інститутів громадянського суспільства;
• запровадження громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування;
• наявність належних умов та ефективних механізмів впливу громадськості на процес формування та реалізації державної, регіональної, місцевої політики, підготовки та ухвалення рішень влади м.Фастів;
• забезпечення відкритості та прозорості у діяльності влади;
• підвищення рівня професійної компетентності службовців місцевого самоврядування з питань взаємодії з інститутами громадянського суспільства;
• покращення рівня професіоналізму та розвитку інститутів громадянського суспільства;
• підвищений рівень культури суспільства, активізація участі громадян у діяльності інститутів громадянського суспільства, формуванні та реалізації державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства.
Напрями діяльності та заходи Програми сприяння розвитку громадянського суспільства у м. Фастів на 2013 – 2015 роки наведені у додатку.
Виконання завдань, передбачених Програмою, покладається на відділ з питань внутрішньої політики та по роботі з органами самоорганізації населення Фастівської міської ради та Координатором реалізації Програми є відділ з питань внутрішньої політики та по роботі з органами самоорганізації населення Фастівської міської ради. Міський голова та олова облдержадміністрації та голова обласної ради здійснюють контроль за виконанням Програми шляхом розгляду інформації, яку раз у півроку подає управління з питань внутрішньої політики облдержадміністрації.
З метою організації поточної роботи з виконання Програми, узгодження дій співвиконавців та підготовки рекомендацій щодо внесення необхідних змін на період її виконання може бути утворена координаційна група з числа представників Київської обласної державної адміністрації, Київської обласної ради, райдержадміністрацій, міськвиконкомів (міст обласного значення), інститутів громадянського суспільства.