Адміністративні послуги
- Повний перелік послуг
- Реєстрація, зняття з реєстрації місця проживання
- Паспорт громадянина України
- Державна реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та речових прав на нерухоме майно
- Держгеокадастр
- Адмінпослуги підрозділів виконавчого комітету Фастівської міської ради (діти, земельні питання, архітектура тощо)
- Оформлення документів дозвільного характеру
ЖКГ
- КП Фастівської міської ради «Фастівтепломережа»
- КП Фастівської міської ради «Фастівводоканал»
- Фастівська Житлово-експлуатаційна контора
- Фастівський Комбінат комунальних підприємств
- КП «Центр торгівлі та благоустрою»
- КП «Фастівське БТІ»
- Плани роботи на тиждень
- Звіт про роботу за поточний тиждень
- Актуально-енергозбереження
- Фастівська філія по експлуатації газового господарства ВАТ "Київоблгаз"
- Житлова політика
- Питання землі та майна
Люстрація
Міські програми
ЗМІ Фастівщини
Користувацький вхід
Головні новини
Програма залучення інвестицій та поліпшення інвестиційного клімату в місті Фастів на 2013-2014 роки
залучення інвестицій та поліпшення інвестиційного клімату
Програма залучення інвестицій та поліпшення інвестиційного клімату в місті Фастів на 2013-2014 роки розроблена відділом економіки та соціально-економічного розвитку Фастівського міськвиконкому відповідно до Указу Президента України від 24.11.2005р. №1648/2005 «Про заходи щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні», а також інших нормативно-правових актів, що передбачають формування сприятливого інвестиційного клімату, активізацію інвестиційних процесів, залучення вітчизняних та іноземних інвестиційних ресурсів у розвиток економіки та соціальної сфери міста.
Одним із актуальних завдань в місті є активізація інвестиційної діяльності та значне нарощування обсягів інвестицій. Збільшення притоку інвестицій є пріоритетним напрямом діяльності. Фастівська міська рада виходить з того, що поєднання інтересів інвестора з інтересами міста може стати основою для плідного взаємовигідного співробітництва.
Програма залучення інвестицій і поліпшення інвестиційного клімату в місті Фастові на 2013-2014 роки (далі – Програма) визначає комплекс заходів, спрямованих на створення сприятливих організаційно-економічних умов для збільшення надходжень інвестицій в різні сфери господарювання міста.
Враховуючи те, що місто має промисловий потенціал, кваліфіковану робочу силу, необхідну інфраструктуру, транспортні мережі, вигідне географічне положення, залучення інвестицій для його соціального і економічного розвитку є необхідним і реальним заходом.
Головна мета Програми передбачає формування сприятливих умов для поліпшення інвестиційного клімату, активізацію інвестиційних процесів для залучення вітчизняних та іноземних інвестиційних ресурсів у розвиток економіки та соціальної сфери міста.
Об’єктом реалізації Програми є весь соціально-економічний комплекс міста: об’єкти виробничої сфери, комунальне господарство, соціально-культурна сфера, об’єкти господарювання інших форм власності, що знаходяться на його території.
Основою Програми є система заходів, побудована з урахуванням міжнародних і внутрішніх умов реалізації іноземних інвестицій, виконання яких повинно створити сприятливі, конкурентоспроможні умови для надходження інвестицій в економіку міста, реалізації інвестиційних проектів та діяльності інвесторів.
План заходів щодо її реалізації опрацьований на перспективу, однак може щорічно коригуватись і наповнюватись новим змістом у залежності від змін внутрішніх і зовнішніх умов реалізації іноземних інвестицій та при виникненні нових завдань.
Збільшення обсягів інвестицій сьогодні – це зростання доходів населення в майбутньому. Сприяючи їх залученню місто може збільшити кількість робочих місць, підвищити рівень заробітної плати та отримати надійні соціальні гарантії.
Головною метою реалізації інвестиційної політики у 2013-2014 роках залишається подальше нарощування обсягів залучення інвестицій для розвитку економічного потенціалу міста, скорочення рівня безробіття, забезпечення додаткових надходжень до міського бюджету, а також є об’єднання зусиль депутатів Фастівської міської ради, виконавчих органів ради, усіх зацікавлених підприємств, організацій та підприємств незалежно від форми власності у залученні інвестицій для зміцнення потенціалу міста Фастів, максимального використання науково-технічного та інтелектуального потенціалу міста, створенні нових високооплачуваних робочих місць та підвищенні життєвого рівня населення.
Основними завданнями Програми є:
- сприяння залученню як внутрішніх, так і зовнішніх інвестицій в економіку міста;
- збільшення надходжень до міського бюджету за рахунок залучення інвестицій, реалізації інвестиційних проектів та створення нових робочих місць;
- підтримка власного товаровиробника;
- створення рівних умов для діяльності суб’єктів підприємництва незалежно від форми власності;
- сприяння виходу міста на зовнішні ринки;
- участь у міжнародних заходах з метою розкриття інвестиційних можливостей міста;
- поширення інформації про інвестиційні можливості міста на регіональному, державному та міжнародному рівні через засоби масової інформації та Інтернет;
- забезпечення прозорості процедур прийняття рішень місцевими органами виконавчої влади у сфері впровадження інвестиційно-інноваційної діяльності;
- максимальне спрощення для суб’єкта інвестиційної діяльності порядку отримання послуг, пов’язаних із підготовкою та реалізацією інвестиційних проектів, шляхом запровадження принципу «єдиного вікна».
Головними принципи реалізації Програми є:
- залучення до її реалізації підприємств та установ, розташованих як на території міста, так і за його межами;
- гарантування стабільності умов здійснення інвестиційної діяльності, додержання прав і законних інтересів її суб’єктів;
- створення сприятливого інвестиційного клімату на території міста;
- залучення широких кіл громадськості до розгляду пріоритетних для міста інвестиційних проектів;
- сприяння вітчизняним та іноземним інвесторам у всебічному ознайомленні з об'єктами інвестування.
Програма залучення інвестицій та поліпшення інвестиційного клімату в місті Фастів на 2011-2012 роки була затверджена міською радою від 10.02.2011року № 7-VI-VI, головною метою реалізації інвестиційної політики протягом звітних років було подальше нарощування обсягів залучення інвестицій для розвитку економічного потенціалу міста, створення нових робочих місць, скорочення рівня безробіття, забезпечення додаткових надходжень до міського бюджету.
Протягом звітного періоду Фастівською міською радою та її виконавчим комітетом проводилася наполеглива робота щодо формування сприятливого інвестиційного клімату, активізації інвестиційних процесів, залучення вітчизняних та іноземних інвестиційних ресурсів у розвиток економіки та соціальної сфери міста. В умовах обмеженості внутрішніх та бюджетних ресурсів, а також необхідності виконання високих соціальних зобов’язань саме зовнішні джерела можуть надати місту вкрай необхідні матеріальні ресурси, нові технології та сировинні матеріали, впровадити сучасний менеджмент, сприяти залученню у міжнародний розподіл праці.
У Міжнародному Інвестиційному форумі Київської області «Інновації. Ініціатива. Інвестиції. Інфраструктура», який відбувся 21.02.2012р. взяли участь керівники ПАТ «Факел», ПрАТ «Елопак-Фастів», ПАТ «Темп», підприємств житлово-комунального господарства та представники міськвиконкому.
21.06.2012 року відбулася зустріч з директором Київського обласного центру з інвестицій та розвитку, якому була надана інформація стосовно об’єктів міста, які потребують залучення інвестиційних ресурсів.
Протягом 2011-2012 року продовжувалася реалізація таких інвестиційних проектів:
- проведена масштабна реконструкція вокзального комплексу Станції Фастів з будівництвом нового приміщення залізничного вокзалу та повною реконструкцією підземного переходу;
- у триповерховому приміщенні колишнього універмагу, яке майже 3 роки не використовувалося, відкрився Торговельний центр «Європорт» та супермаркет відомої торговельної мережі «Еко-Маркет» з продажу продовольчих та непродовольчих товарів;
- продовжувалося будівництво торговельно-розважального комплексу ТОВ Росичі-Регіони»;
- закінчено реконструкція колишнього кінотеатру «Родіна» ТОВ «Леон-Сі» під центр відпочинку;
- продовжувалося будівництво школи народної майстерності на 500 місць;
- продовжувалося будівництво ЗОШ І-ІІІст. №12 вул.Комунарів,5 на 198 уч.місць;
- розпочата реконструкція існуючої ЗОШ І-ІІІст. №5 з прибудовою нового навчального корпусу на 720 у. місць;
- проведена реконструкція фасадної частини міського Палацу культури.
Також протягом 2012 року з Державного бюджету було профінансовано 1 732 444,80 грн., на реконструкцію водоочисної станції в місті Фастів продуктивністю 15 тис.м.куб. на добу, 1 та 2 черги будівництва.
Важливою складовою процесу реалізації інвестиційних проектів є виготовлення проектно-кошторисної документації так протягом 2011-2012 року місцевою владою виділялися кошти на реконструкцію станції обеззалізення води, ЗОШ №5, ЗОШ №12, СЮН, на документацію будівлі під інтернат літніх людей, на ДНЗ на 220 уч.місць., по містобудуванню.
Також був наданий дозвіл ВТК «Полімерцентр» на будівництво цеху по випуску продукції та адміністративної будівлі, реконструкцію складів, тимчасового адмінбудинку та дослідно-випробувальної дільниці, а також проведення технічного переоснащення та капітального ремонту будівель і споруд на території майнового комплексу по вул. Поліграфічній, 4а в місті Фастів. Відділом містобудування та архітектури видані вихідні данні на будівництво цеху по випуску продукції та адміністративної будівлі, реконструкцію складів, тимчасового адмінбудинку та дослідно-випробувальної дільниці по вул. Поліграфічній, 4а.
В той же час, за об’єктивних обставин, деякі інвестиційні проекти в звітному періоді не були впроваджені.
Насамперед невтішна ситуація щодо інвестицій в житлове будівництво, будівельні організації міста призупинили свою діяльність на невизначений період і на сьогоднішній день в місті залишається недобудованим 1 житловий 48-квартирний будинок по вул.Соборній,44а (ТОВ «Інжпромбудсервіс»).А починаючи з кінця 2012 року поновило житлове будівництво в місті Фастові Житлово-будівельний кооператив «Машинобудівник» по вул.Строкова,5.
Крім того, незважаючи на численні звернення Фастівської міської ради до Міністерства Оборони України, Фонду Державного Майна України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Президента України з проханням посприяти в передачі території колишнього військового містечка площею 22 га до комунальної власності територіальної громади міста, на території якого передбачалося будівництво багатоквартирних житлових будинків, супермаркету, дитсадка та інших об’єктів соціальної інфраструктури, на сьогоднішній день це питання залишається невирішеним. Міською владою за власні кошти замовлено і проектним інститутом «Діпромісто» розроблено план забудови цієї земельної ділянки.
Суттєвими факторами, що негативно впливали на процес інвестування, в т.ч. іноземного, були:
- світова фінансово-економічна криза та її наслідки;
- несвоєчасність бюджетного відшкодування ПДВ підприємствам, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність;
- незацікавленість малих підприємницьких структур у розробці інвестиційних проектів;
- відсутність власних коштів підприємств для участі у Всеукраїнських та міжнародних виставках;
- недосконалість існуючої правової бази для здійснення інвестиційної діяльності (з питань захисту права власності, адміністрування;
- податків, отримання у власність земельних ділянок, провадження підприємницької діяльності та здійснення контролю за нею);
- економічна та фінансова нестабільність, неврегульованість питань фінансування та кредитування (високі процентні ставки на кредити, завищені вимоги банків до кредиторів, складна процедура оформлення кредиту); недостатня розвиненість ринків капіталу, в першу чергу, банківського сектору, фондового та страхового ринків.
Пріоритетними напрямами залучення інвестицій для соціально-економічного розвитку міста є:
- будівництво нових промислових підприємств;
- впровадження енерго- та ресурсозберігаючих технологій;
- захист навколишнього середовища і здійснення природоохоронних заходів;
- залучення інвестицій в розвиток комунальних підприємств міста;
- житлове будівництво;
- створення сучасних торговельних центрів та об’єктів з побутового обслуговування населення.
2013 рік з точки зору інвестицій стане для Фастова кращим від року попереднього: у місто має зайти близько 33-ти мільйонів тільки державних інвестицій, що передбачені держаним бюджетом та постановою Кабінету міністрів України. Цього року, якщо все складеться так, як і зараз планується, буде розпочато будівництво дитсадка на 220 уч. місць і завершено зведення приміщення дванадцятої школи по вул.Комунарів, 5 на 198 уч. місць, при можливості у даному приміщенні помістити не просто школу, а школу- сад, адже аж такої кількості школярів, щоб для них потрібно було велике приміщення, яке зводиться у мікрорайоні Фастів-2 не набереться, а маючи таку простору школу, тримати дитсадок у теперішньому приміщенні є неправильно.
За інформацією ТОВ «ФЛК-ІНВЕСТ», на території міста Фастова по вул.Поліграфічній, навпроти друкарні «Юнівест-Маркетинг» планується будівництво логістичного центру, який передбачає створення 95 нових робочих місць, складське приміщення площею 30 тис. кв. метрів класу А (європейського рівня), офісні приміщення площею 1200 кв.метрів, спеціально обладнане приміщення та майданчики для митного обслуговування, місця розташування автотранспорту підприємства. Початок будівництва квітень 2013 року, закінчення будівництва грудень 2013 року. Вартість інвестицій становить 35 млн. грн.
За рахунок продажу земельних ділянок (промисловості) ЗАТ «МАPЕІ»(виробництво сухих сумішей) - інвестиції 6,5 млн. євро, кошти від надходжень будуть спрямовані на використання для поточного, капітального ремонту асфальтобетонного покриття та будівництву доріг міста Фастова.
Також в 2013 році буде продовжена розпочата реконструкція існуючої ЗОШ І-ІІІст. №5 на 720 уч.місць з прибудовою нового навчального корпусу, та будівництво школи народної майстерності на 500 місць.
Не значними темпами продовжуваться будівництво торговельно-розважального комплексу ТОВ «Росичі-Регіони».
Також у 2013 році передбачається вирішити такі важливі питання: як закінчення робіт та затвердження Генерального плану розвитку міста з визначення місць для залучення в майбутньому інвестицій в різні мікрорайони міста. В бюджеті розвитку міста закладені кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації по містобудуванню для розроблення історико-архітектурного опорного плану та розроблення плану зонування територій.
Важливою складовою процесу реалізації інвестиційних проектів є виготовлення проетно-кошторисної документації. Так на 2013 рік в бюджеті розвитку заплановані видатки на: проектну-кошторисна документація по містобудуванню-500,тис.грн., реконструкція ФАП під стаціонарне відділення тер центру соц.захисту населення по вул.Фомічова - 1 000,0 тис.грн.
З державного фонду охорони природного навколишнього середовища на ремонт каналізаційних очисних споруд м.Фастів Київської області продуктивністю 10 тис.м.куб. планується виділення 10 млн.грн.
Також міською владою успішно проведена робота щодо досягнення згоди із Академією аграрних наук про передачу місту 155 га земель Дослідного господарства, які тривалий час не використовуються. На цих землях в подальшому планується розпочати будівництво технопарку.
Реалізація Програми передбачає:
- збільшення надходжень інвестиційного капіталу в економіку міста;
- зростання загального обсягу капітальних вкладень;
- зростання обсягу виробництва конкурентноспроможної продукції, розширення структури експорту, вихід на зовнішні ринки;
- створення нових робочих місць;
- збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів, що дасть можливість вирішувати важливі питання соціально-економічного розвитку міста;
- модернізація об’єктів інфраструктури;
- формування позитивного іміджу міста з перспективним розвитком;
- поширення інформації про інвестиційні можливості міста на всіх рівнях;
- підвищення життєвого рівня населення;
- перетворення інвестування на дієвий механізм розв’язання економічних і соціальних проблем.
6.1. Програма затверджується Фастівською міською радою.
6.2. Координація діяльності з виконання Програми здійснюється відділом економіки Фастівського міськвиконкому.
6.3. Щоквартальне інформування КОДА щодо виконання заходів Програми залучення інвестицій та поліпшення інвестиційного клімату в м.Фастові.
Зміст заходів
|
Відповідальні виконавці
|
Очікуваний результат
|
І. Стимулювання процесу залучення інвестицій в економіку міста Фастова спрямування інвестиційних потоків у відповідності з пріоритетами його розвитку
|
||
Розвиток інформаційної інфраструктури, включаючи створення відповідного банку даних, налагодження постійного моніторингу місцевого інвестиційного ринку, збір та актуалізація інформації щодо підприємств, зацікавлених у залученні інвестицій
|
Відділ з питань раціонального використання земельних ресурсів
Відділ містобудування та архітектури
Відділ економіки та соціально-економічного розвитку
|
Систематизація роботи з наявними та потенційними інвесторами
|
Дослідження інженерно-технічної інфраструктури промислових майданчиків, інших будівель і споруд, земельних ділянок, які можуть бути запропоновані інвесторам для реалізації інвестиційних проектів
|
Відділ з питань раціонального використання земельних ресурсів
Відділ містобудування та архітектури
Відділ економіки та соціально-економічного розвитку
Управління ЖКГ
|
Надання необхідної інформації потенційним інвесторам щодо інвестиційних можливостей міста
|
Підготовка інвестиційних проектів та пропозицій важливих для реалізації в місті Фастові
|
Відділ економіки та соціально-економічного розвитку
Органи місцевого самоврядування
|
Надання необхідної інформації потенційним інвесторам
|
Супровід іноземних інвесторів, що впроваджують інвестиційні проекти, які мають стратегічне значення для економічного розвитку міста Фастова при проходженні реєстраційних та дозвільно-погоджувальних процедур
|
Відділ економіки та соціально-економічного розвитку
Державні адміністратори Дозвільного центру
Державний реєстратор
|
Створення для інвесторів сприятливих умов для впровадження ними інвестиційних проектів
|
Затвердження генерального плану міста з визначенням земельних ділянок під реалізацію інвестиційних проектів
|
Відділ містобудування та
архітектури
|
Надання пропозицій інвесторам щодо раціонального використання земельних ділянок
|
Проведення моніторингу звернень інвесторів за єдиною типовою формою фіксації звернень інвесторів
|
Відділ економіки та соціально-економічного розвитку
|
Забезпечення роботи з наявними та потенційними інвесторами
|
ІІ. Покращення інвестиційного іміджу міста Фастова
|
||
Забезпечення прозорості процедури прийняття рішень міською радою та виконкомом щодо визначення перспективних інвестиційних проектів
|
Секретар міської ради
Керуючий справами міськвиконкому
|
Покращення соціально-економічного розвитку міста
|
Розробка інвестиційних програм розвитку житлово-комунальних підприємств міста, надання переваги проектам, що передбачають зменшення енергоспоживання та впровадження енергозберігаючих технологій
|
Підприємства ЖКГ
Управління ЖКГ
|
Сприяння вітчизняним та іноземним інвесторам у всебічному ознайомленні з об'єктами інвестування.
|
Забезпечення дотримання правових та організаційних умов діяльності інвесторів та недопущення порушень їх прав
|
Міська рада
Відділ з юридично-правових питань
Відділ містобудування та
архітектури
|
Формування сприятливого інвестиційного клімату
|
Проведення роз’яснювальної роботи з учасниками інвестиційної діяльності щодо підготовки та представлення інвестиційних проектів
|
Відділ з питань раціонального використання земельних ресурсів
Відділ містобудування та архітектури
Відділ економіки та соціально-економічного розвитку
Управління ЖКГ
|
Підвищення ефективності розробки інвестиційних проектів та відповідальності інвесторів
|
Участь та представлення інвестиційного потенціалу міста Фастова на інвестиційних форумах, виставках, конференціях, інших заходах (у тому числі за межами України)
|
Відділ економіки та соціально-економічного розвитку
відділ з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю
|
Сприяння підприємствам у роботі з пошуку ділових партнерів, розширення ринків збуту
|
Спрощення порядку отримання інвестиційних документів, необхідних для здійснення інвестиційної діяльності
|
Відділ з питань державної реєстрації
Відділ з питань дозвільної системи
Відділ з питань раціонального використання земельних ресурсів
|
Створення для інвесторів сприятливих умов для впровадження ними інвестиційних проектів
|
ІІІ. Вдосконалення системи інформаційного забезпечення інвестиційної діяльності
|
||
Підготовка рекламно-інформаційних матеріалів про м.Фастів і надання їх на запити потенційних інвесторів
|
Відділ з питань внутрішньої політики та по роботі з органами самоорганізації населення
Відділ економіки та соціально-економічного розвитку
|
Формування позитивного іміджу міста щодо інвестиційного потенціалу
|
Забезпечення інформування підприємств міста про форуми, міжнародні виставки, презентації, семінари, конкурси
|
Відділ економіки та соціально-економічного розвитку
|
Сприяння підприємствам у роботі з пошуку ділових партнерів, розширення ринків збуту
|
Періодичне оновлення Інвестиційного та Соціально-економічного паспортів міста та надання їх головному управлінню економіки для розміщення на веб-сторінці КОДА «Київщина інвестиційна»
|
Відділ економіки та соціально-економічного розвитку
|
Розповсюдження інформації щодо інвестиційної привабливості міста;
|
Забезпечення опублікування у ЗМІ приватизаційних процесів по об’єктах комунальної власності
|
Відділ обліку та раціонального використання майна
|
Інформаційне забезпечення мешканців міста, щодо об’єктів комунальної власності які входять до програми приватизації
|
Розробка, оновлення та оприлюднення бази даних інвестиційних проектів
|
Відділ економіки та соціально-економічного розвитку
|
Розповсюдження інформації щодо інвестиційної привабливості міста
|
Розробка та постійне оновлення розділу “Інвестиційна діяльність” на веб-сайті виконавчого комітету ФМР
|
Відділ економіки та соціально-економічного розвитку
|
Розповсюдження інформації щодо інвестиційної привабливості міста
|