Адміністративні послуги
- Повний перелік послуг
- Реєстрація, зняття з реєстрації місця проживання
- Паспорт громадянина України
- Державна реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та речових прав на нерухоме майно
- Держгеокадастр
- Адмінпослуги підрозділів виконавчого комітету Фастівської міської ради (діти, земельні питання, архітектура тощо)
- Оформлення документів дозвільного характеру
ЖКГ
- КП Фастівської міської ради «Фастівтепломережа»
- КП Фастівської міської ради «Фастівводоканал»
- Фастівська Житлово-експлуатаційна контора
- Фастівський Комбінат комунальних підприємств
- КП «Центр торгівлі та благоустрою»
- КП «Фастівське БТІ»
- Плани роботи на тиждень
- Звіт про роботу за поточний тиждень
- Актуально-енергозбереження
- Фастівська філія по експлуатації газового господарства ВАТ "Київоблгаз"
- Житлова політика
- Питання землі та майна
Люстрація
Міські програми
ЗМІ Фастівщини
Користувацький вхід
Головні новини
Ще раз про актуальні питання протидії туберкульозу!
Пн, 23/05/2016 - 13:55 | Адміністрація2
Захворюваність на туберкульоз на Фастівщині продовжує прогресувати. Показники захворюваності перевищують середньообласні в 1,7-1,2 рази. Щороку в Україні реєструється близько 30тисяч нових випадків захворювань на туберкульоз. За статистичними даними, як в Україні, так і в нашому регіоні кожний шостий хворий помирає, хоча сьогодні це захворювання цілком виліковне.
У м. Фастові та Фастівському районі у 2014 р. було виявлено 63 хворих на туберкульоз , а померло від туберкульозу - 17 (кожен четвертий); у 2015 р. було зареєстровано 68 випадків захворювання на туберкульоз , померло від туберкульозу 11 осіб (тобто кожен шостий). Якщо показник смертності знизився порівняно з 2014 р. то захворюваність на туберкульоз залишається на високих цифрах. Порівняно з 2014 р. у м. Фастові та Фастівському районі захворюваність зросла : показник захворюваності на всі форми туберкульозу виріс з 88,4 н 100 тис. населення в 2014 р. до 95, 1 - в 2015 р. , а показник захворюваності на туберкульоз органів дихання виріс з 79,5 в 2014 р. до 86,3 в 2015 році, кількість бактеріовиділювачів , тобто хворих на заразну форму туберкульозу не змінилася і склала 30 осіб . В 2015 р. випадки захворювання на туберкульоз органів дихання реєструвалися у 14 населених пунктах району ( с. Томашівка - 1, с. В.Снітинка - 3, с. Мот.Слобідка - 2, с. Ч.Мотовилівка – 6, с. Дмитрівка – 6, с. Оленівка – 3, с. Малополовецьке – 1, с. Яхни - 1 , с. Бортники – 1, с. Триліси – 2, с. Фастівець – 1, с. Скригалівка – 1, смт. Борова - 7, Кожанка –1; всього по району – 36 та у м. Фастів - 32) . Кричущим є той факт , що щороку виявляються захворювання на туберкульоз у дітей та підлітків, щороку з 2012 року реєструється туберкульоз серед декретованих контингентів (працівників підприємств громадського харчування, торгівлі, медичних установ, закладів освіти ), професійна діяльність яких пов’язана з обслуговуванням широких верств населення. Якщо до 2014 р. такі випадки були поодинокі, то в 2015 р. захворювання на туберкульоз було виявлено у 6 декретованих осіб (серед медпрацівників,працівників закладів освіти та підприємств громадського харчування м. Фастів та смт.Борова) та у 3-х підлітків (м. Фастів, с. Фастівець , с. Триліси). Найбільш неблагополучна епідситуація з туберкульозу за останні роки склалася в Фастівському НВК «Ліцей інформаційних технологій - СЗОШ №9» , де в період з 2013 по 2016 роки захворіло 3 вчителя та 2 учні. Після ізоляції кожного з хворих у всіх приміщеннях школи №9 було проведено комплекс протиепідемічних та дезінфекційних заходів з застосуванням сучасних сертифікованих деззасобів, дозволених для застосування в Україні.
За 4 місяці 2016 року у м. Фастові та Фастівському районі зареєстровано 28 випадків захворювання на туберкульоз органів дихання, що на 7 випадків більше ніж в 2015 році (м. Фастів -15 , населених пунктах району - 13 :
смт. Борова- 2, с. Кощіївка – 2, по 1 випадку - с. В.Снітинка, х.Вишняки, с. М.Снітинка, с. Ч.Мотовилівка, с. Малополовецьке, с. Веприк, с. Дідівщина с. Фастівець. смт. Кожанка). Із 28 хворих на туберкульоз органів дихання - 18 бактеріовиділювачів , які страждають на заразну форму туберкульозу і повинні бути госпіталізовані та проходити лікування в стаціонарних умовах протитуберкульозних закладів .
Рівень захворюваності на туберкульоз дитячого населення тісно пов’язаний з рівнем захворюваності серед дорослих, кількістю хворих з бактеріовиділенням.
Найдієвішим методом профілактики туберкульозу у дітей є вакцинація та ревакцинація вакциною БЦЖ . Щеплення проти туберкульозу в Україні є обов’язковими . Первинна вакцинація здійснюється в пологовому будинку здоровим доношеним новонародженим дітям на 3-5 день життя. Із-за відсутності вакцини БЦЖ в Україні та перебоями в її постачанні у пологовому відділенні Фастівської ЦРЛ було щеплено в 2014 р. – 50,8% новонароджених , в 2015 – 16,1%, а за 4 міс. 2016 р. – 14,5%.
Якщо дитина не щеплена в пологовому стаціонарі через медичні протипокази (недоношеність ,мала вага, соматичні захворювання , інше) щеплення проводиться вакциною БЦЖ в амбулаторних умовах, тобто під спостереженням лікаря-педіатра або сімейного лікаря . Дітям , яким не виповнилося 2 місяця, щеплення проводиться без попередньої проби Манту. Після 2-х місячного віку перед виконанням щеплення БЦЖ дитині слід провести пробу Манту . Щеплення проводиться при негативному результаті проби.
Повторній вакцинації підлягають здорові діти з від’ємною реакцією Манту в 7-річному віці вакциною БЦЖ. Нажаль із-за відсутності вакцини БЦЖ в м. Фастові і Фастівському районі з 2014 року по теперішній час не ревакцинована жодна дитина . Щороку в Україні хворіють на туберкульоз до 35% дітей , які не були щеплені від даного захворювання. Важливе значення у своєчасному виявлені інфікованості дитини збудником туберкульозу має систематичність охоплення підлягаючого контингенту реакцією Манту. З метою профілактики туберкульозу кожен із нас (в тому числі діти з 15 років) повинні щороку проходити флюорографічні обстеження.
Своєчасне виявлення , ізоляція та лікування хворого на туберкульоз є одним із головних заходів боротьби із туберкульозом . При правильному лікуванні людина перестає поширювати інфекцію через 2-3 тижні, і , як правило, може повернутися до звичайного ритму життя. Вона не є небезпечною для оточуючих, більш того, залишається працездатною у багатьох професіях, хоча ще довго прийматиме ліки. Хворому на туберкульоз необхідне харчування , що містить підвищену кількість білків і вітамінів , раціональне працевлаштування , підтримка родини і близьких , все це підвищує прихильність до лікування, а отже , знижує ризик зараження для оточення хворого .
Бактерії туберкульозу виділяються хворим у зовнішнє середовище під час розмови, кашлю з мокротинням або слиною. Зараження може відбуватися як при безпосередньому контактні з хворим, так і опосередковано через забруднені предмети побуту, при вдиханні крапель вологи або пилу, що містить збудника хвороби. Дезінфекційні заходи повинні проводитися при підозрі на захворювання туберкульозом з моменту виявлення хворого і протягом всього періоду захворювання . У вогнищах туберкульозу проводять поточну і заключну дезінфекцію (після ізоляції хворого).
Найефективнішим методом впливу на фактори передачі інфекції є волога дезінфекція з використання дезінфекційних розчинів або аерозолів. Зануренням у дезінфекційні розчини знезаражують білизну, посуд, іграшки; зрошенням - підлогу, панелі, меблі ; протиранням – картини, поліровані речі тощо; із застосуванням дезінфекційних камер - постільні та інші речі, у тому числі килимові та хутряні, які не підлягають знезараженню зануренням в дезінфекційний розчин.
Патогенні мікроорганізми, що потрапили в повітря можна знищити із використанням дезінфекційних засобів та опроміненням ультрафіолетовим промінням , необхідно часто провітрювати приміщення . Свіже повітря - універсальний засіб , який попереджає зараження туберкульозом. У сонячні дні слід додатково використовувати прямі сонячні проміння через відчинені вікна, вивіщувати білизну та одяг на подвір’ї . При наявності в приміщеннях тарганів, мух та інших побутових комах слід проводити їх знищення – дезінсекційні заходи. У квартирному вогнищі крім проведення дезінфекційних заходів необхідно дотримуватися санітарно-гігієнічним вимог :
- ізоляція хворого в окрему кімнату чи у її відгороджену частину, виключення контакту з дітьми, обмеження кількості предметів, якими хворий може користуватися , дотримання правил особистої гігієни ;
- виділення окремої білизни , рушників, предметів догляду, посуд, який зберігають окремо від посуду членів сім’ї;
- окреме утримання та збір брудної білизни хворого від білизни членів сім’ї;
- дотримання чистоти в приміщеннях та в місцях спільного користування , при цьому використовувати окремий інвентар для прибирання кімнати хворого.
Під час догляду за хворим членам родини треба користуватись гумовими рукавичками , а відразу після закінчення роботи по догляду їх зняти та якісно вимити руки; при відсутності рукавичок - провести знезараження рук із застосування антисептичних засобів, які на сьогодні широко реалізуються через аптечну та торгівельну мережу.
Тож пам’ятайте , щоб не захворіти необхідно не тільки уважно ставитися до санітарних умов в яких ви проживаєте , потрібно обов’язково дотримуватися загальних правил здорового способу життя : повноцінно харчуватися , не зловживати спиртними напоями , відмовитися від куріння , уникати стресів , перенавантажень займатися спортом. Бережіть своє здоров’я !!!
За інформацією завідуючої Фастівським міжрайонним відділом лабораторних досліджень ДУ «Київський ОЛЦДСЕСУ», лікаря-епідеміолога В.І. Ткаченко та лікар-фтизіатра протитуберкульозного відділення Фастівської ЦРЛ Т.Р. Боднарчук
Теги: Інші новини, Інші джерела