Адміністративні послуги
- Повний перелік послуг
- Реєстрація, зняття з реєстрації місця проживання
- Паспорт громадянина України
- Державна реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та речових прав на нерухоме майно
- Держгеокадастр
- Адмінпослуги підрозділів виконавчого комітету Фастівської міської ради (діти, земельні питання, архітектура тощо)
- Оформлення документів дозвільного характеру
ЖКГ
- КП Фастівської міської ради «Фастівтепломережа»
- КП Фастівської міської ради «Фастівводоканал»
- Фастівська Житлово-експлуатаційна контора
- Фастівський Комбінат комунальних підприємств
- КП «Центр торгівлі та благоустрою»
- КП «Фастівське БТІ»
- Плани роботи на тиждень
- Звіт про роботу за поточний тиждень
- Актуально-енергозбереження
- Фастівська філія по експлуатації газового господарства ВАТ "Київоблгаз"
- Житлова політика
- Питання землі та майна
Люстрація
Міські програми
ЗМІ Фастівщини
Користувацький вхід
Головні новини
Основні зміни в звіті по ЄСВ
Ср, 14/09/2016 - 11:58 | Адміністрація2
У Таблиці відповідності кодів категорій ЗО та кодів бази нарахування і розмірів ставок єдиного внеску, приведених у додатку 2 до Порядку № 435 (далі — Таблиця), опис кодів категорій ЗО не змінився, крім двох — 47 і 48.
Під кодом категорії ЗО «47» відтепер відображаються особи (наймані працівники), яким нараховуються виплати, в межах середнього заробітку працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та /або введення воєнного стану за рахунок коштів підприємств, установ та організацій, інших юридичних осіб. Базою нарахування єдиного внеску є сума нарахованої середньої заробітної плати.
Код категорії ЗО «48» встановлено для тих самих осіб, які відображаються під кодом «47», але базою нарахування єдиного внеску є виплати, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та /або введення воєнного стану.
Оскільки з 01.01.2016 р. виплату роботодавцям компенсації з бюджету в межах зазначеного середнього заробітку працівників законодавством не передбачено, то в поточному році працівники з кодом категорії ЗО «48» не відображаються.
Як і раніше, під кодом категорії ЗО «49» відображаються наймані працівники, яким на період проведення АТО у відповідному населеному пункті з урахуванням часу, необхідного для повернення до місця роботи, але не більше як сім календарних днів після прийняття рішення про припинення АТО, надано відпустку без збереження заробітної плати відповідно до п. 18 частини першої ст. 25 Закону про відпустки, але уточнено, що база нарахування єдиного внеску у таких осіб відсутня.
Крім того, в Таблиці для всіх кодів категорій ЗО відтепер зазначено, що з 01.01.2016 р. ставка єдиного внеску у вигляді нарахування становить 22%, а утримання єдиного внеску з зазначеної дати не здійснюється.
Ставки єдиного внеску у вигляді нарахування залишилися незмінними тільки для категорії ЗО з такими кодами:
· 2, 32, 36, 43 (працюючі інваліди) — для них ставка єдиного внеску становить 8,41%;
· 27, 37, 38, 44 (особи, що працюють на підприємствах і в організаціях всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема в товариствах УТОГ та УТОС), 30 (найманий працівник — інвалід, який працює в суспільствах УТОГ і УТОС) та 41 (найманий працівник — інвалід, що працює на підприємствах і в організаціях всеукраїнських громадських організацій інвалідів) — для них ставка єдиного внеску становить 5,3%;
28, 39, 45 (працюючі інваліди на підприємстві або в організації громадських організацій інвалідів, в яких кількість інвалідів становить понад 50%) — для них ставка єдиного внеску становить 5,5%.
НОВОВВЕДЕННЯ У ФОРМАХ ЗВІТНОСТІ
Серед усіх звітів, наведених в додатках до Порядку № 435, суттєвих змін зазнав лише Звіт за формою № Д4.
У таблицях Звіту форми № Д5 виключено поля для відображення фізичними особами — підприємцями та особами, що здійснюють незалежну професійну діяльність, інформації про участь у добровільному страхуванні.
Звіти форм № Д6 і № Д7 залишилися майже без змін.
Щодо загальних нововведень, то у всіх звітах слова «фіскальний орган» замінено словами «орган доходів і зборів» у відповідному відмінку.
Також із звітів виключено текст про клас професійного ризику виробництва. У рядках таблиць звітів відображено нову ставку єдиного внеску у вигляді нарахування — 22% (крім ставки єдиного внеску для інвалідів).
Титульні аркуші всіх звітів вже не містять в нижній частині відривну частину «Розписка про одержання звіту територіальним фіскальним органом за ______ місяць», оскільки, як зазначалося вище, відтепер страхувальнику за його бажанням надається другий екземпляр Звіту, на якому проставляються штамп «Отримано», дата реєстрації документа та реєстраційний номер, підпис відповідальної особи органу доходів і зборів, що прийняв і зареєстрував Звіт.
ЗМІНИ В ЗВІТІ ЗА ФОРМОЮ № Д4
Крім вищевикладених загальних нововведень основними нововведеннями Звіту є такі.
Вступна частина таблиці 1 Звіту містить тільки 15 реквізитів (раніше включала 21 реквізит), оскільки з неї виключено колишні реквізити 5 «Клас професійного ризику виробництва», 9 «Підприємство суднобудівної промисловості», 17 — 20, які заповнювалися в разі застосування страхувальником понижуючого коефіцієнта до ставки єдиного внеску.
Таблицю 1 Звіту приведено у відповідність із законодавством,
з неї виключено такі рядки:
з неї виключено такі рядки:
· 1.4.1 «сума допомоги по тимчасовій непрацездатності, яка виплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань на виробництві»:
· 2.1.1 — 2.1.7, 2.2.1 — 2.2.3, 2.3.1 — 2.3.4, 2.4.1 — .4.4, 2.5.1 — 2.5.5, в яких деталізувалися доходи, які є базою нарахування єдиного внеску у розрізі страхувальників залежно від застосовуваних ставок єдиного внеску;
· 3.1.1 — 3.1.7, 3.2.1 — 3.2.3, 3.3.1 — 3.3.4, 3.4.1 — 3.4.4, 3.5.1 — 3.5.5, в яких відображувалися суми єдиного внеску, нарахованого на різні види доходу в розрізі страхувальників і залежно від застосовуваних ставок єдиного внеску.
Відтепер у розшифровці рядка 2 «Сума нарахованої заробітної плати, винагород за виконану роботу (надані послуги) за цивільно-правовими договорами, оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами та додаткової бази нарахування, на яку нараховується єдиний внесок, усього (р. 2.1 + р. 2.2 + р. 2.3 + р. 2.4 + р. 2.5))» залишилося тільки п’ять рядків:
· 2.1 «роботодавцями (22,0%)»;
· 2.2 «підприємствами, установами и організаціями Працюючим інвалідам (8,41%)»;
· 2.3 «підприємствами та організаціями всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема товариствами УТОГ та УТОС (5,3%)»;
· 2.4 «підприємствами та організаціями громадських організацій інвалідів (за умов, визначених частиною чотирнадцятою статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон)) працюючим інвалідам (5,5%)»;
· 2.5 «Додаткова база нарахування єдиного внеску (22,0%)».
У розшифровці рядка 3 «Нараховано єдиного внеску, усього (р. 3.1 + р. 3.2 + р. 3.3 + р. 3.4 + р. 3.5)» залишилося тільки п’ять рядків:
· 3.1 «на суми нарахованої роботодавцями заробітної плати, винагороди за виконані роботи (надані послуги) за цивільно-правовими договорами, оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами (22,0%)»;
· 3.2 «на суми заробітної плати, нарахованої підприємствами, установами і організаціями працюючим інвалідам (8,41%)»;
· 3.3 «на суми заробітної плати, нарахованої підприємствами та організаціями всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема товариствами УТОГ та УТОС (5,3%)»;
· 3.4 «на суми заробітної плати, нарахованої підприємствами та організаціями громадських організацій інвалідів (за умов, визначених частиною чотирнадцятою статті 8 Закону) працюючим інвалідам (5,5%)»;
· 3.5 «на суми різниці між розміром мінімальної заробітної плати та фактично нарахованої заробітної плати роботодавцями (22,0%)».
Крім того, оскільки з 01.01.2016 р. з доходів ЗО єдиний внесок не утримується, з таблиці 1 Звіту виключено:
· рядки 4 — 4.4, в яких відображалися суми нарахованого доходу за видами, з яких утримувався єдиний внесок;
· рядки 5 — 5.6, в яких відображалися суми утриманого єдиного внеску з доходів ЗО.
У зв’язку з зазначеним вище, колишні рядки 6 — 8.14 стали рядками 4 — 6.14, при цьому для виправлення помилок попередніх періодів та відображення донарахування і чи зменшення раніше нарахованого (утриманого) єдиного внеску в таблиці 1 передбачено рядки зі ставками нарахування та утримання єдиного внеску (що діяли до 01.01.2016 р.), в тому числі рядки зі ставками єдиного внеску у вигляді нарахування, обчислені з застосуванням понижуючого коефіцієнта.
Звіт вже не містить додатка до таблиці 1, в якому відображалися сума заборгованості з виплати заробітної плати на початок і кінець звітного періоду, сума виплаченої заробітної плати у звітному періоді, суми належних до сплати страхових внесків до фондів соціального страхування, нарахованих до 01.01.2011 р., суми належного до сплати пенсійного збору, нарахованого до 01.01.2004 р., інформація про виправлення помилок, допущених при нарахуванні пенсійних внесків за період до 01.01.2011 р., встановлені терміни виплати заробітної плати та інші дані.
Також зазнала змін таблиця 4 Звіту, яку подають до органів доходів і зборів військові частини.
Зокрема, розділи І (грошове забезпечення) та ІІ («декретні») таблиці 4 Звіту доповнено новими рядками 2.1 та 2.2, в яких деталізовано інформацію про суми, на які нараховується єдиний внесок, при цьому в рядку 2.1 відображаються фактично нараховані суми відповідно грошового забезпечення та «декретних», а в рядку 2.2 — додаткова база нарахування єдиного внеску. У нових рядках 3.1 і 3.2 розділів І та ІІ таблиці 4 відображаються суми єдиного внеску, нарахованого на суми, зазначені відповідно у рядках 2.1 та 2.2.
Колишні рядки 4 і 5 розділів І та ІІ, в яких відображалися суми відповідно грошового забезпечення, «декретних» і утриманого з них єдиного внеску виключено, таким чином, рядки 6 — 8.2 зазначених розділів стали рядками 4 — 6.2.
Крім того, з таблиці 4 Звіту виключено додаток до цієї таблиці, призначений для виправлення помилок, допущених за період до 01.01.2011 р.
Щодо таблиць 5, 6, 7 і 9 Звіту, то вони залишилися без змін. Також не зазнав змін порядок заповнення зазначених таблиць.
При цьому в таблиці 6 у назву додано «грошове забезпечення», а оскільки військові частини та органи, які виплачують грошове забезпечення, є платниками єдиного внеску, то вони зобов’язані відображати в таблиці 6 відповідні виплати. У звітності за червень 2016 р. такі платники в обов’язковому порядку зобов’язані заповнювати таблицю 6.
Детальніше:http://www.visnuk.com.ua/ua/pubs/id/9992
Сектор ВЕРПА і ЗІС Фастівського об’єднаного УПФУ