Адміністративні послуги
- Повний перелік послуг
- Реєстрація, зняття з реєстрації місця проживання
- Паспорт громадянина України
- Державна реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та речових прав на нерухоме майно
- Держгеокадастр
- Адмінпослуги підрозділів виконавчого комітету Фастівської міської ради (діти, земельні питання, архітектура тощо)
- Оформлення документів дозвільного характеру
ЖКГ
- КП Фастівської міської ради «Фастівтепломережа»
- КП Фастівської міської ради «Фастівводоканал»
- Фастівська Житлово-експлуатаційна контора
- Фастівський Комбінат комунальних підприємств
- КП «Центр торгівлі та благоустрою»
- КП «Фастівське БТІ»
- Плани роботи на тиждень
- Звіт про роботу за поточний тиждень
- Актуально-енергозбереження
- Фастівська філія по експлуатації газового господарства ВАТ "Київоблгаз"
- Житлова політика
- Питання землі та майна
Люстрація
Міські програми
ЗМІ Фастівщини
Користувацький вхід
Головні новини
Життя міста: від Дня народження до Дня народження
Нд, 18/09/2016 - 06:58 | Адміністрація2
Фастову минає 625-й ювілейний рік, ось-ось рідному місту має виповнитися 626. Час пролетів швидко і фастівчанам вдалося багато чого досягти, проробивши чимало роботи. Пропонуємо разом згадати найважливіші події із життя міста, які за цей час сталися. А були серед них як приємні, так і сумні.
За рік фастівчани провели в останню путь шість своїх захисників, мужніх воїнів, котрі боронили кордони країни в зоні проведення АТО. Ми попрощалися із Олександром Зінченком, Володимиром Очеретяним, Ігорем Бобохою, Віктором Іванетою, Русланом Гегою та Сергієм Шадських, віддавши їм належну честь та шану. Вшановую чи пам'ять загиблих протягом року були відкриті меморіальні дошки: на НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ст.№12» - Юрію Новіцькому, ЗОШ І-ІІІ ст.№5 – Івану Ступаку, ЗОШ І-ІІІ ст. №2 та ФЦПТО – Михайлу Чеботарьову та на ЗОШ І-ІІІ ст. №3 – Руслану Рудіму. Підприємці міста, громадські та благодійні організації, а також окремі громадяни та волонтери регулярно надсилають допомогу військовослужбовцям, котрі знаходяться в зоні збройного протистояння.
Гідно відстоював честь України у змаганнях зі стрільби кульової в літніх Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро уродженець Фастова Олег Царьков. Срібним призером Чемпіонату України з боксу серед чоловіків став Володимир Скрипка, шість медалей на Чемпіонаті України з веслування на байдарках і каное здобула Наталія Докієнко. За рік місто отримало одного майстра спорту міжнародного класу та ще 4 майстрів спорту. А ще цього року в місті вперше були проведені «Богатирські ігри», неодноразово проводилися велозабіги та відбувся етап Всеукраїнського благодійного забігу «Кілометри добра».
Відбулися і суттєві зміни в культурному житті міста. Цього року відродився міський народний самодіяльний драматичний театр під керівництвом М.Косовського, відзначивши таку подію прем'єрою п'єси С. Васильченка "Куди вітер віє". Перемагали на міжнародних та всеукраїнських фестивалях, конкурсах творчі колективи міського палац культури, зокрема народний ансамбль бального танцю “Діана” , зразковий вокально-хореографічний ансамбль “Калиновий віночок”, зразовий ансамбль народного танцю "Унавушка". Також містяни мали змогу відвідати триденний третій щорічний фестиваль культури і мистецтв "URBAN СОУЛ" та розважитися на святкуванні масляної та Івана Купала. Гідно відзначили містяни День конституції та представили на обласних заходах у Броварах рідне місто на ювілейний День Незалежності.
Рішенням сесії міської ради було припинено діяльність Фастівського дитячого будинку. Адже перевага в місті віддається сімейним формам виховання, йде процес створення патронатних сімей, функціонує один дитячий будинок сімейного типу та 5 прийомних сімей, в яких загалом виховується 21 дитина. На базі ліквідованого дитячого будинку розпочато створення навчально-реабілітаційного центру для дітей з особливими потребами.
Важливою для міста подією стало відкриття Християнського Центру святого Мартіна де Поррес, де мають змогу перебувати діти-сироти та діти з сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, хворі на ДЦП і аутизм, вагітні жінки, які потрапили у складні життєві обставини та ніші соціально вразливі групи населення.
За кошти міського бюджету (а було виділено 399 тисяч гривень) в оздоровчих таборах мали змогу оздоровитись 180 маленьких фастівчан.
З нагоди відзначення 30-х роковин трагедії на Чорнобильській АЕС в місті біля міського парку культури та відпочинку імені Ю.Гагаріна було відкрито пам’ятний знак усім Героям–ліквідаторам Фастова, також відбулося відкриття єдиного у Київській області музею «Герої Чорнобиля».
Відбувалися зміни і в системі охорони здоров’я міста. Рішенням міської ради в місті на базі залізничної лікарні була створена КЗ ФМР «Фастівська міська лікарня». Протягом року відбувся ряд заходів, спрямованих на вдосконалення організації медицини міста, зокрема круглий стіл на тему «Перспективи розвитку охорони здоров’я на Фастівщині», стратегічна сесія за підтримки інноваційного освітнього проекту «Сходи в майбутнє», конференція «Актуальні питання первинної медичної допомоги у контексті реформи охорони здоров’я». А ще орденом "За заслуги" I ступеня був відзначений директор державної установи "Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров’я України" фастівчанин та Почесний громадянин міста Ілля Ємець.
За рік фастівчанам також довелося звикнути до нових назв більш ніж 80-х перейменованих по місту вулиць та провулків, отримати нарешті Генеральний план міста та план зонування території. Варто зазначити, що станом на сьогодні вже розроблена концепція реконструкції Привокзальної площі, де головна увага звернена на вирішення проблеми водовідведення, в наявності проектно-кошторисна документація, що дозволяє в найближчий час за сприяння депутатів міської ради розпочати роботи. А ще в місті почало функціонувати «Фастівське бюро правової допомоги» Вишневського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Взяли участь містяни у наймасштабнішій соціально-екологічній акції "Фастів - чисте місто" в рамках Всеукраїнського 1-денного прибирання країни «Зробимо Україну чистою разом!», ініціатором якої є найбільша екологічна громадська організація "Let’s Do It, Ukraine!", що є частиною загальносвітового руху "Let’s Do It! World".
Не можна сказати, що в місті цього року не було й проблем. Містяни позбулися власного відділення поліції. Та навіть дана проблема мала свої позитивні сторони, адже фастівчани згуртувалися для її вирішення та використали усі існуючі можливості, щоб змінити ситуацію. Ще одним проблематичним моментом стало питання екології. Спільними зусиллями та завдяки злагодженій роботі комунальних підприємств міста було подолано проблему несанкціонованого викиду люмінесцентних ламп та подрібненого пластику, які не встигли завдати грунтам та самим фастівчанам шкоди. Турбує містян також стан річки Унава. Задля розчищення її русла влада міста звернулася до ТОВ «НВП «Екосервіс», котре на даний час займається розробкою проекту санітарно-екологічного покращення стану річки.
Активно та на результат працювали й найбільші підприємства міста. Фастівчанам довелося пережити чутки про закриття Фастівського хлібокомбінату, який пече, мабуть, найсмачніший хліб в усій Київській області. На щастя, ці чутки не підтвердилися. «Пивоварня Зіберта» порадувала новинками, випустивши до літнього сезону новий квас «Старокиївський Білий» та оновивши лінійку ТМ Zibert новими популярними німецькими сортами пива. ПрАТ «Елопак-Фастів» наразі запровадив систему 5S у своїй роботі, що якісно організовує робочий простір та оптимізує умови для виконання поставлених задач працівником.
Відбулася в місті стратегічна сесія – проект Фастівської міської ради, реалізований спільно із компанією «Соціальний консалтинг «Параграф», де фастівчани разом із міською владою вибудовували план розвитку міста на найближчий час. Разом з тим варто зазначити, що цього року, вперше за досить довгий час, міський бюджет було суттєво перевиконано, що дало змогу розпочати комплексі роботи в найрізноманітніших сферах життєдіяльності міста. Варто зазначити, що це свідчить про те, що в місті нарешті провадиться правильна та ефективна бюджетна політика.
За останній рік міська влада зміцнила вже існуючі та налагодила нові міжнародні зв’язки. Так, міський голова Михайло Нетяжук та староста повіту Валч Богдан Ванкевич урочисто підписали Угоду про партнерство та співробітництво між повітом Валч (Польща) та містом Фастовом Київської області. Ще Фастів продовжував співпрацю із однойменним українським танкером, який носить горду назву «Фастів». Також наше місто співпрацює із Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи, в рамках якого стартував проект «Фастів – європейське місто» та під проект «Фастів – місто квітів», завдяки якому в місті не лише з’явилися нові квіткові клумби (до висадки яких долучилися багато підприємств та організацій міста) та відновив свою діяльність відділ озеленення міського ККП. Більше того, сьогодні фастівчани мають змогу милуватися клумбами із новим дизайнерським рішенням на площі Соборна. Відбулася важлива для міста робоча зустріч з представниками корпорації НЕФКО в Україні, за результатами якої в ЗОШ - №1 та №2, а також у двох ДНЗ - №6 та №11 будуть проведені комплексі роботи із енергозбереження із залученням коштів донорських організацій. Ще відбулася робоча зустріч з делегатом німецької економіки в Україні Александером Маркусом, наслідком якої стала розробка плану щодо створення у Фастові індустріального парку «Фастіндастрі» та концепції його розвитку, що має зробити місто ще привабливішим та цікавішим для інвесторів. Співпрацює Фастів із Регіональним Екологічним Центром в рамках проекту «Місцеві плани дій в галузі довкілля та енергетики (LEAPs) задля сталого розвитку енергетичної диверсифікації та громадянської активності громад України». А ще місто Фастів приєднався до європейської ініціативи «Угода мерів», що сприятиме розвитку екологічно орієнтованої економіки та підвищенню якості життя усіх містян.
Сьогодні про Фастів вже заговорили на міжнародній арені, наше місто цікаве закордонним організаціям, нам готові допомагати. Перші кроки вже зроблені. І лише разом, за Вашої, фастівчани, підтримки ми зможемо досягти бажаного розвитку та процвітання в найкоротші строки, а Фастів по праву можна буде вважати справжнім європейським містом.»