Адміністративні послуги
- Повний перелік послуг
- Реєстрація, зняття з реєстрації місця проживання
- Паспорт громадянина України
- Державна реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та речових прав на нерухоме майно
- Держгеокадастр
- Адмінпослуги підрозділів виконавчого комітету Фастівської міської ради (діти, земельні питання, архітектура тощо)
- Оформлення документів дозвільного характеру
ЖКГ
- КП Фастівської міської ради «Фастівтепломережа»
- КП Фастівської міської ради «Фастівводоканал»
- Фастівська Житлово-експлуатаційна контора
- Фастівський Комбінат комунальних підприємств
- КП «Центр торгівлі та благоустрою»
- КП «Фастівське БТІ»
- Плани роботи на тиждень
- Звіт про роботу за поточний тиждень
- Актуально-енергозбереження
- Фастівська філія по експлуатації газового господарства ВАТ "Київоблгаз"
- Житлова політика
- Питання землі та майна
Люстрація
Міські програми
ЗМІ Фастівщини
Користувацький вхід
Головні новини
Про виконання у 2016 році в м. Фастові плану заходів Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року
Пт, 23/12/2016 - 16:38 | Адміністрація2
ФАСТІВСЬКА МІСЬКА РАДА
Київської області
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
рішення
Від 19.12.2016 № 544
м. Фастів
Про виконання у 2016 році в м. Фастові
плану заходів Загальнодержавної програми
«Національний план дій щодо реалізації
Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року
Заслухавши інформацію начальника служби у справах дітей та сім»ї Швидкої Ж.П. про виконання у 2016 році в м. Фастові плану заходів Загальнодержавної програми „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року , на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 року № 590-р „Про затвердження плану заходів з виконання у 2016 році Загальнодержавної програми „Національний план дій щодо реалізацій Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року”, розпорядження виконуючого обов”язків голови Київської обласної державної адміністрації від 23.09.2016 року № 383“Про затвердження обласного плану заходів з виконання в Київській області у 2016 році Загальнодержавної програми „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року”, відповідно до ст. 40, п. 2 ч. 2 ст. 52 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, виконавчий комітет вирішив:
Інформацію начальника служби у справах дітей та сім»ї Швидкої Ж.П. про виконання у 2016 році в м. Фастові плану заходів Загальнодержавної програми „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року» ( додаток 1 ) взяти до відома.
Міський голова М.В.Нетяжук
Додаток
до рішення виконавчого комітету Фастівської міської ради
від 19.12.2016 року № __544___
Інформація
про виконання у 2016 році в м. Фастові плану заходів Загальнодержавної програми „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини”
на період до 2016 року»
На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 року № 590-р „Про затвердження плану заходів з виконання у 2016 році Загальнодержавної програми „Національний план дій щодо реалізацій Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року”, розпорядження виконуючого обов”язкs голови Київської обласної державної адміністрації від 23.09.2016 року № 383«Про затвердження обласного плану заходів з виконання в Київській області у 2016 році Загальнодержавної програми „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року”, рішення виконавчого комітету Фастівської міської ради від 28.10.2016 року № 453“Про затвердження плану заходів з виконання в м.Фастові у 2016 році Загальнодержавної програми „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року “ службою у справах дітей та сім’ї, управлінням освіти, відділом молоді та спорту, відділом культури та туризму, центром соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді,Фастівською ЦРЛ, КЗ ФМР “ Фастівська міська лікарня”, КЗ “Фастівський ЦПМСД” забезпечено виконання наступних заходів:
- Охорона здоров’я та формування здорового способу життя дітей
|
Охорона здоров’я:
|
1.1. розпочата та проводиться робота по створенню бази даних про жінок з важкою соматичною патологією. Розроблені заходи з підготовки до безпечного материнства.
1.2. проводяться акції з інформування населення про переваги виключно грудного вигодовування та роз’яснювальна серед вагітних та породіль.
1.3. проводяться для дітей та їх батьків навчання з питань самоконтролю за цукровим діабетом, а також регулярні семінари на відповідну тему для лікарів, дітей та їх батьків.
1.4. Управлінням освітизабезпечено розробку та впровадження в роботу дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів зберігаючих технологій „Навчання у русі” для профілактики порушень постави, зору, органів травлення дітей та залучення батьків до формування здорового способу життя в родині.
1.5. З метою підвищення рівня обізнаності медичних працівників і батьків з питань профілактики, діагностики та лікування захворювань дитячого віку, в тому числі з рідкісними (орфанними) захворюваннями, гемофілією, онкологічними захворюваннями, цукровим діабетом II типу та ожирінням, Медичні працівники відвідують курси по підвищенню кваліфікації та тематичні курси. Проводиться роз’яснювальна робота з батьками з питань профілактики, діагностики та лікування захворювань дитячого віку, в тому числі з рідкісними (орфанними) захворюваннями, гемофілією, онкологічними захворюваннями, цукровим діабетом II типу та ожирінням.
1.6. З метою навчання медичних працівників особливостям медичної допомоги дітям з політравмою медичні працівники відвідують курси по підвищенню кваліфікації та тематичні курси.
1.7. В закладах освіти систематично проводилась серед дітей та батьків роз’яснювальна робота з питань необхідності дотримання правил дорожнього руху, власної безпеки. Двічі на рік проводяться «Тижні безпеки» з метою вироблення в свідомості дітей стереотипів безпечної поведінки в життєвому середовищі, навичок користування предметами та речами, поведінки в різних ситуаціях тощо. В ЗОШ №1 облаштовано кабінет з вивчення правил дорожнього руху, на базі закладу функціонує гурток «Юний інспектор руху» та здійснюється підготовка учнів за спеціальністю «Водій категорії В» в ліцензійному обсязі 60 осіб.
Всі навчальні заклади міста мають облаштовані куточки «Правила дорожнього руху». Щорічно учні міста беруть участь у міському та обласному етапах КВК «Юний інспектор руху»
1.8. З метою забезпечення проведення обов’язкового медичного профілактичного огляду дітей відповідно до Порядку здійснення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.12.2009 № 1318, та проведення профілактичної роботи з учнями, їх батьками або законними представниками щодо виявлення факторів ризику виникнення алкогольних та наркотичних проблем видано спільні накази: Комунальний заклад Фастівський Центр первинної медико-санітарної допомоги, управління освіти виконавчого комітету Фастівської міської ради, Відділу освіти Фастівської районної державної адміністрації від 25.03.2016 року «Про організацію диспансеризації дітей підліткового віку (юнаків 2000 р.н., дівчат1999 р.н.) у період з 01.04.16 по 27.05.2016 та Комунальний заклад Фастівський Центр первинної медико-санітарної допомоги, управління освіти виконавчого комітету Фастівської міської ради, Відділу освіти Фастівської районної державної адміністрації від 14.03.2016 року «Про організацію та проведення обов»язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів та впровадження ф086-\0, ф86-2\0.»
Окрім того,наказами управління освіти регламентовано проходження профілактичних медичних оглядів працівниками закладів освіти та управління освіти, а саме:
Наказ від 30.06.2015р. № 95 «Про підготовку та організований початок 2015\2016 навчального року в навчальних закладах м. Фастова», до початку навчального року списки всіх працівників закладів освіти та управління освіти передані до КЗ «Фастівський центр первинної медико-санітарної підготовки» згідно з якими згадані вище працівники проходять щорічні профілактичні медичні огляди та оформляють особисті медичні книжки.
Наказом управління освіти від 15.02.2016 р. № 28 «Про посилення контролю щодо проходження обов»язкових медичних оглядів працівниками загальноосвітніх навчальних закладів» передбачено до 15.03.2016 р. завершення проведення перевірок щодо дотримання санітарно-епідеміологічного режиму в закладах освіти та наявності результатів медичних обстежень у санітарних книжках працівників навчальних закладів та управління освіти.
Наказом управління освіти від 26.02.2016 № 34 «Про проходження обов»язкових та позачергових профілактичних медичних оглядів працівниками закладів освіти, управління освіти та міського методичного кабінету» рекомендовано проходження позачергових профілактичних медичних оглядів працівниками закладів освіти, управління освіти та міського методичного кабінету.
1.9. Не забезпечуються медикаментами, виробами медичного призначення та лікувальним харчуванням хворі діти, у тому числі на рідкісні (орфанні) захворювання дітей з: онкологічними та онкогематологічними захворюваннями, важкими формами гострої та хронічної ниркової недостатності, хронічним вірусним гепатитом В та С, передчасним статтевим розвитком до дев’яти років, артеріальною легеневою гіпертензією; забезпечувати медикаментами та витратними матеріалами дітей, хворих на: бульозний епідермоліз, спінальну м’язову атрофію, дитячий церебральний параліч, первинний вроджений імунодефіцит, муковісцидоз, фенілкетонурію від чотирьох років, хворобу Гоше, мукополісахарідоз, гемофілію типу А або В, хворобу, Віллебранда та інші важкі коагулопатії, нанізми різного походження, тяжкі розлади психіки та поведінки із спектру аутизму, ювенільного ревматоідного артриту, інші рідкісні (орфанні захворювання).
1.10. Щорічно проводиться оновлення даних щодо дітей, хворих на хронічні захворювання, а також на рідкісні (орфанні) захворювання.
1.11. Питання створення бази даних дітей із сколіозом буде опрацьовано за результатами медичних профілактичних оглядів дітей.
1.12. Продовжується робота із створення мережі кабінетів охорони зору дітей у закладах охорони здоров’я II рівня для запобігання виникненню порушення зору в дітей дошкільного та шкільного віку.
Протидія ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та наркоманії
1.13. В загальноосвітніх навчальних закладах у Всесвітній день боротьби із СНІДом (1 грудня) щорічно проводяться виховні години і заходи, спрямовані на підвищення рівня обізнаності щодо ВІЛ-інфекції/СНІДу.
1.14. Тренінговий курс „Захисти себе від ВІЛ/Школа проти СНІДу”, „Рівний рівному” впроваджується в загальноосвітній школі I-IIIступенів № 2.У ЗОШ №3, ЗОШ №7 впроваджено тренінговий курс„Захисти себе від ВІЛ/Школа проти СНІДу”, „Рівний рівному”
1.15. З метою формування громадської думки щодо наслідків наркотичної залежності та неприйнятності будь-яких форм розповсюдження наркотиків, відповідні поширюються інформаційні повідомлення, прес-релізи, інформаційно-рекламні збірки, брошури, плакати, листівки, буклети.
1.16. Всі учні старшого шкільного віку отримали необхідну інформацію щодо методів захисту від захворювань на ВІЛ-інфекцію/СНІД, туберкульоз та наркоманію під час виховних годин, лекцій, бесід та зустрічей з працівниками медичних закладів. У вересні 2016 року була організована зустріч вчителів основ здоровя і класних керівників ЗОШ з лікарем фтизіатром.
1.17. У засобах масової інформації висвітлюються матеріали, спрямовані на запобігання поширенню наркоманії та інфікування на ВІЛ-інфекцію/СНІД, туберкульоз.
Оздоровлення та відпочинок
1.18. Службою у справах дітей та сім’ї забезпечено оздоровлення та відпочинок 2348 дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки,з яких 180 дітей відпочили за кошти міського бюджету.
1.19. Під час шкільних канікул з метою профілактики вчинення дітьми адміністративних і кримінальних правопорушень, втягнення їх у протиправну діяльність, інших негативних проявів у підлітковому середовищі, а також виявлення дітей, що залишилися без догляду дорослих службою у справах дітей та сім»ї спільно з ЦСССДМ, поліцією протягом 2016 року було проведено 18 рейдівПід час рейдів обстежено житлово-побутові умови проживання 91 дитини.
Фізичне виховання
1.20. Протягом 2016 року близько 1 тис. 300 учнів прийняли участь в 45 спортивних змаганнях, олімпіадах, спартакіада та інших спортивно – масових заходах.
1.21. Розроблено та впроваджено в навчально – виховний процес початкової школи методичні рекомендації з посилення рухової активності учнів.
Освіта
1.22. У закладах освіти протягом навчального року та в рамках місячника правового виховання проводяться навчально-виховні та профілактичні заходи з питань реалізації Конвенції ООН про права дитини.
1.23. Педагогічні працівники з питань правової освіти беруть участь у підвищенні фахової кваліфікації
1.24. Службою у справах дітей та сім»ї та управлінням освіти налагоджена співпраця з громадськими організаціями з питань захисту прав дітей.
1.25. Обласний проект „Самоврядування дітей та учнівської молоді” реалізується завдяки роботі організації «Учнівське самоврядування» на базі ФЦПР
1.26. Профілактична робота з формування навичок здорового способу життя серед учнівської молоді проводиться під час проведення виховних годин, лекцій, бесід, зустрічей зі медичними працівниками. На уроках основ здоров’я і фізкультури проводиться профілактична робота з формування навичок здорового способу життя серед учнівської молоді.
1.27. Інформація про проведену роботу постійно висвітлються на сайтах управління освіти, закладів освіти міста
1.28. Для забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на освіту створено 2 інклюзивних класи: в СЗОШ І-ІІІ ст.№4 з поглибленим вивченням іноземних мов (1 дитина) і в ЗОШ І-ІІІ ст.№ 3 ( 2 дітей ) та введено 1, 5 ставки асистента вчителя.
У 2016-2017 навчальному році за станом здоров»я 58 дітей навчається за індивідуальною формою в домашніх умовах
Відповідно до рішення сесії міської ради від 26.05.2016 року №19-ХІІІ-VII «Про припинення юридичної особи «Фастівський дитячий будинок» шляхом ліквідації» дитячий будинок м. Фастова перепрофільовано у Фастівський навчально-реабілітаційний центр для дітей з особливими потребами. З 01.09.2016р. функціонує навчально-реабілітаційний центр для дітей-інвалідів. В Центрі створено дошкільну групу для дітей від 2-х до 6 (7) років та надаються оздоровчі і освітні послуги дітям – інвалідам від 2-х до 18-и років (короткотривале перебування дітей в закладі). 01.09.2016 створено клас з інклюзивним навчанням у Фастівській ЗОШ І-ІІІ ст..№3, введено 0,5 ставки асистента вчителя (Наказ управління освіти виконавчого комітету Фастівської міської ради від 03.08.2016 №106 «Про організацію інклюзивного навчання»);
розроблений план-графік впровадженні інклюзивного навчання в ЗНЗ м. Фастова а направлений в Департамент освіти і науки КОДА (Наказ управління освіти виконавчого комітету Фастівської міської ради від 04.04.2016 №53а «Про сприяння впровадженню інклюзивного навчання», Лист управління освіти директору департаменту освіти і науки КОДА Роговій В.Б. від 31.03.2016 року №2-98/10 з Перспективним планом розвитку мережі інклюзивних класів в м. Фастові.
1.29. Приміщення дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів обладнані пандусами для забезпечення безперешкодного доступу дітей з особливими потребами до закладів освіти. Але заклади освіти ще не обладнані спеціальними туалетами
1.30. У 2016-2017 навчальному році охоплено дошкільною освітою 25 дітей та 51 дитина навчається для здобуття повної загальної середньої освіти в ЗНЗ із сімей, які переселилися з території проведення антитерорестичної операції. Діти відвідують позашкільні навчальні заклади та є активними учасниками навчально-виховних, спортивних та культурних заходів. Всі бажаючі були охоплені організованим відпочинком у пришкільних таборах з денним перебуванням дітей, які були організовані при загальноосвітніх навчальних закладах міста.
Культурний і духовний розвиток дитини
1.31. Відділом культури та туризму створено умови для самовираження та всебічного, в тому числі творчого розвитку дитини: в м. Фастові функціонує Фастівська дитяча музична школа, в якій в навчається - 470 учнів, з них 133 учні – пільговики: на безоплатній основі навчаються 123 дитини, 10 дітей сплачують 50% оплати, працює 63 викладача. Протягом звітного періоду проведена велика кількість різноманітних заходів, спрямованих на підвищення професійного виконавського рівня учнів . Так, впродовж звітного періоду було проведено біля 60 міських, всеукраїнських та міжнародних заходів - конкурсів, концертів, семінарських занять, фестивалів, відкритих уроків, академічних концертів.
Згідно з Планами навчально-виховної та методичної роботи дитячої музичної школи на 2015-2016 навчальний рік вихованці школи прийняли участь та стали переможцями (І-ІІІ місця) у Всеукраїнських, міжнародних, обласних фестивалях та конкурсах, зокрема: Всеукраїнський фестиваль „Столичні зустрічі”, обласний фестиваль-конкурс дитячої творчості „Дебют”, VI Міжнародний конкурс „PREMIER 2016”, Всеукраїнський конкурс виконавців на народних інструментах „Веселкове розмаїття”, Всеукраїнський конкурс юних піаністів ім. О. Вериківської, ІІ Міжнародний фестиваль-конкурс „Одесса встречает друзей”, фестиваль фортепіанної музики „Весняні голоси”, Всеукраїнський конкурс „Весняний зорепад”, ІV Міжнародний інструментальний конкурс Євгена Станковича, І регіональний конкурс молодих піаністів „Весна в Уваровському домі”, ХІ міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті В. Горовиця, VIIІ обласний огляд-конкурс камерної вокальної музики ім. І.С. Козловського, IIІ Міжнародний полікультурний фестиваль-конкурс „Переяславський водограй”, VІІІ Міжнародний благодійний фестиваль-конкурс „Квітуча Україна”, ІV Міжнародний конкурс юних піаністів „Каштановий рояль”, Міжнародний дитячий та юнацький фестиваль-конкурс „Духовні джерела”, Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв „Соняшник”.
Протягом звітного періоду на базі Палацу культури працювало 35 клубних формування, з них для дітей 22. Серед клубних формувань: колективи художньої творчості – 24, з них для дітей – 17, мають звання “народний” – 5 (народний шоу – балет „Сатос”,народний ансамбль бального танцю „Діана”, народний хор „Дзвінкова криниця”, народний вокальний ансамбль „Криниченька”, народна капела бандуристів ім. Є. Собченко), “зразковий” – 4 (зразковий ансамбль бального танцю „Троянда”,зразковий вокально-хореографічний ансамбль „Калиновий віночок”, зразковий ансамбль народного танцю „Унавушка”, зразковий театр-студія „Дзвіночок”). Любительські об’єднання та клуби за інтересами – 6, усі для дорослих.
У творчих колективах займалося біля 1300 осіб, з них близько 1000 дітей. Проведено 127 заходів, які відвідало 31,6 тис. осіб.
1.32. Службою у справах дітей та сім»ї проводяться заходи підтримки та соціальної адаптації дітей – громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції.
1.33. Відділами та службами проводяться заходи по національно-патріотичному вихованню дітей та молоді – як комплексна і цілеспрямована діяльність органів державної влади, громадських організацій, сім’ї, освітніх закладів, інших соціальних інститутів щодо формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботу про благо свого народу, готовності до виконання громадянського та конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України, сприяння становленню її як правової, демократичної, соціальної держави. Протягом 2016 року закладами культури міста проведено низку заходів, спрямованих на національно-патріотичне виховання дітей та молоді: серед традиційних заходів у звітному періоді було проведено мітинг на станції Фастів до Дня соборності України (22.01.2016), урочисте зібрання та святковий концерт, присвячені 27-й річниці виведення військ із Афганістану та вшанування учасників бойових дій на території інших держав(15.02.2016), акція пам’яті Героїв Небесної Сотні “Свіча пам’яті не згасне” та молодіжний фестиваль патріотичної пісні ”Народження нації. Вогонь і кров” у краєзнавчому музеї спільно з управлінням освіти (19.02.2016), святковий концерт “Люблю тебе, матуся” до Міжнародного жіночого дня – 8 березня (07.03.2016), заходи до 202-ї річниці від дня народження видатного українського поета, художника Т. Шевченка (09.03.2016),покладання квітів та мітинги біля пам’ятників ліквідаторам аварії на ЧАЕС до Дня Чорнобильської трагедії (26.04.2016), заходи з нагоди Дня пам’яті і примирення та 71-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (08.09.2016 та 09.05.2016), святкова програма до Міжнародного дня захисту дітей (11.06.2016), загальноміський захід „З Україною в серці” до Дня Конституції України (28.06.2016), українське свято Івана Купайла (06.07.2016), урочисте підняття державного прапору України, покладання квітів до місця пам’яті Небесної Сотні та могил загиблих в зоні проведення АТО з нагоди Дня Державного Прапору України (23.08.2016), заходи з нагоди Дня партизанської слави (22.09.2016), святкові заходи з нагоди Дня міста „Фастову – 626 років” (17-18.09.2016); День Українського козацтва та День захисника України (14.10.2016.); урочистості до Дня визволення України та Дня визволення міста фастова від фашистських загарбників (07.11.16); вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні. Загальноміська акція ”Запали свічку пам’яті” (26.11.16); Урочистості та святковий концерт до Дня Збройних сил України (06.12.16).
2. Захист прав дітей різних категорій
|
Запобігання соціальному сирітству, подолання бездоглядності та безпритульності серед дітей
|
2.1. Центром соціальних служб для сім»ї, дітей та молодінадано комплексний соціальний супровід сім’ям з дітьми у складних життєвих обставинах, у тому числі сім’ям внутрішньо переміщених осіб, та осіб, які перебувають в районі проведення антитерористичної операції, а саме :у 2016 р. на обліку сімей в СЖО перебувало 69 сімей в яких виховуються 130 дітей. Постійно надаються послуги учасникам АТО та їх сім'ям, звернулось – 174 особи учасників АТО, сформовано 77 заяв на матеріальну допомогу від міського голови; 92 заяви на матеріальну допомогу від КОДА; 34 заяви на отримання земельної ділянки; 14 заяв на оздоровлення санаторно-курортних закладах Київщини; 47 особам надано продуктові набори. Також було надано 95 наборів - внутрішньо переміщеним особам гуманітарної допомоги продуктами харчування, одягом, предметами домашнього вжитку.
2.2. У 2016 році забезпечено соціальний супровід 28 сімей, в яких виховується 37 дітей, та 6 осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах. Під соціальним супроводженням перебуває 5 прийомних сімей та 1 дитячий будинок сімейного типу в яких проживає 21 дитина - сирота та дитина з числа дітей позбавлених батьківського піклування.
2.3. З метою своєчасного виявлення бездоглядних дітей, а також дорослих осіб, які залучають дітей до протиправної діяльності, у 2016 році службою у справах дітей та сім’ї організовано проведення 18 профілактичних заходів - рейдів „Діти вулиці”. Під час рейдів обстежено житлово-побутові умови проживання 91 дитини
2.4. Відділами та службами готуються та розміщуються у засобах масової інформації матеріали з питань дитячої безпритульності і бездоглядності, розшуку зниклих дітей.
Соціальний захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
2.5. Орган опіки та піклування сприяє засобам масової інформації щодо проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань захисту прав дітей, розміщувати інформацію про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, з метою активізації їх усиновлення, опіки, піклування, влаштування у прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного
2.6 Протягом 2016 року службою у справах дітей та сім’ївзято на первинний облік 15 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування - всі діти влаштовані в сімейні форми виховання. Окрім цього, громадянами України та протягом 2016 року усиновлено 6 дітей, які перебували на первинному обліку у службі у справах дітей та сім»ї виконавчого комітету Фастівської міської ради. Сім»єю з Італії усиновлено 1 дитину з обмеженими можливостями. Мешканцями міста Фастова усиновлено 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
2.7. Служба у справах дітей та сім»ї сприяє висвітленню у засобах масової інформації проблем соціального сирітства, популяризації сімейного виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
Захист дітей-інвалідів
2.10. Забезпеченонадання послуг із соціальної реабілітації дітям-інвалідам - Відповідно до рішення сесії міської ради від 26.05.2016 року №19-ХІІІ-VII «Про припинення юридичної особи «Фастівський дитячий будинок» шляхом ліквідації» дитячий будинок м. Фастова перепрофільовано у Фастівський навчально-реабілітаційний центр для дітей з особливими потребами. З 01.09.2016р. функціонує навчально-реабілітаційний центр для дітей-інвалідів ,було забезпечено 30 подарунками дітей з особливими потребами, які є вихованцями навчально-реабілітаційного центру; також було роздано 42 продуктові набори дітям з інвалідністю(підгрупи А). Постійно надаються соціально-консультативні послуги батькам, які виховують дітей з особливими потребами.
Захист дітей-біженців, дітей, які перебувають на території України без законних представників, та дітей без громадянства
2.11. Службою у справах дітей та сім’ї протягом 2016 року 3 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які прибули із зони проведення АТО, було влаштовано в сімейні форми виховання ( 1 дитину передано під опіку, 2 дітей влаштовано в прийомну сім»ю Зінченко-Данильченко). Також забезпечено тимчасове влаштування дітей, які прибули із зони проведення АТО,без законних представників , до сімей близьких родичів.
Боротьба з використанням дитячої праці
2.12. Неповнолітніх осіб на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності невиявлено
Ліквідація торгівлі дітьми, сексуальної експлуатації, інших форм жорстокого поводження з ними
2.13. 18 листопада 2016 року службою у справах дітей та сім’ї спільно з управлінням освіти та Фастівським ЦПТО були проведені заходи з відзначення Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства
2.14. В разі необхідності, будуть проведені вказані заходи з виявлення та ідентифікації дітей, які потерпіли від сексуальної експлуатації, інших форм жорстокого поводження з ними та надавати їм допомогу відповідно до програми реабілітації.
2.15. Програма з питань запобігання торгівлі людьми „Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція” впроваджується в загальноосвітній школі I-III ступенів № 2.
2.16. Впроваджувати в загальноосвітніх навчальних закладах шкільну медіацію.
2.17. Розпочато роботу щодо інформування населення про безпеку дітей в Інтернеті через професійні спільноти та веб-сайти.
Участь дітей у житті суспільства
2.21. У грудні 2016 року лідери органів учнівського самоврядування загальноосвітніх навчальних закладів візьмуть участь у проведенні обласного збору У 2015/2016 навчальному році голова міського учнівського самоврядування брав участь у проведенні обласного збору лідерів органів учнівського самоврядування загальноосвітніх навчальних закладів Продовжувжується робота з реалізації обласного проекту „Самоврядування дітей та учнівської молоді”.
Учні міста з метою формування у дітей і молоді активної громадської позиції, підвищення рівня їхньої обізнаності з діяльністю органів місцевого самоврядування, мотивації до участі у суспільному житті молоді делеговані 14.12.2016 року до Київської обласної державної адміністрації на день учнівського та студентського самоврядування «Самоврядування крок до державотворення»
Міжнародне співробітництво
2.22. Протягом оздоровчого періоду поточного 2016 року службою у справах дітей та сім’ї проведено роботу щодо оздоровлення дітей за кордоном - 3 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування відпочивали в США.
Керуючий справами Л.О.Тхоржевська
Теги: Рішення виконкому